Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Filipíny Palawan (včetně El Nido, Coron a Puerto Princesa)

Nejčastější dotazy a odpovědi Filipíny Palawan (včetně El Nido, Coron a Puerto Princesa)


1. Jak se dostat na Palawan?
- Na Palawan se nejčastěji létá přímo na mezinárodní letiště v Puerto Princesa. Alternativně je možné letět do Manily a poté přestoupit na vnitrostátní let do Puerto Princesa nebo El Nida.

2. Jaké jsou nejlepší aktivity v El Nidu?
- Mezi nejlepší aktivity v El Nidu patří ostrovní hopping, kdy navštívíte krásné laguny a pláže, potápění, šnorchlování, kajakarství, trekking v údolích, návštěva vodopádů a procházka po městě.

3. Jaké jsou nejlepší aktivity v Coronu?
- V Coronu můžete navštívit slavné Coron Island tour, kde se nachází známé laguny, jezero Kayangan, Siete Pecados korálový rif a vraky z druhé světové války. Dalšími populárními aktivitami jsou potápění, šnorchlování v útesech, trekking na vrchol Mt. Tapyas, relaxace na plážích a návštěva termálních pramenů.

4. Co vidět a dělat v Puerto Princesa?
- V Puerto Princesa můžete navštívit podzemní řeku Sabang, která je zapsaná na seznamu UNESCO. Dalšími zajímavostmi jsou Butterfly Garden, krokodýlí farma, návštěva tradicionálních vesnic domorodých obyvatel a procházka po městě.

5. Jaké jsou nejlepší pláže na Palawanu?
- Na Palawanu se nachází několik úžasných pláží. Mezi nejpopulárnější patří El Nido's Nacpan Beach, Las Cabanas Beach, Malcapuya Island a Banana Island v Coronu, a také Sabang Beach v Puerto Princesa.

6. Jak se dostat mezi El Nidem, Coronem a Puerto Princesa?
- Mezi El Nidem a Coronem je možné se dostat trajektem nebo přeletět malým letadlem. Z Puerto Princesa je možné se dostat trajektem nebo přestoupit v Coronu na další let.

7. Jak je to s ubytováním na Palawanu?
- Palawan nabízí širokou škálu ubytování od luxusních resortů až po levné hostely. V El Nidu a Coronu je doporučeno si ubytování rezervovat předem kvůli velkému zájmu. V Puerto Princesa je více možnosti výběru bez předchozí rezervace.

8. Kdy je nejlepší čas navštívit Palawan?
- Nejlepší čas na návštěvu Palawanu je během suchého období od listopadu do května. V tomto období je méně srážek a teploty jsou příjemné. V červnu až říjnu může být více deštivých dnů a některé aktivity mohou být omezené.

9. Má Palawan dobré stravovací možnosti?
- Ano, Palawan nabízí širokou škálu stravovacích možností od tradiční filipínské kuchyně po mezinárodní restaurace. V El Nidu, Coronu a Puerto Princesa jsou také dostupné restaurace s možností výhledem na pláže nebo oceán.

10. Jaké jsou zdravotnické služby na Palawanu?
- Na Palawanu jsou dostupné základní zdravotnické služby včetně nemocnic a lékařů v Puerto Princesa, El Nidu a Coronu. Je vhodné mít cestovní pojištění s mezinárodní krytím a zkontrolovat očkování před cestou.


Letenka Filipíny Palawan (včetně El Nido, Coron a Puerto Princesa)


Pokud hledáte ideální destinaci pro svou dovolenou, Filipíny jsou skvělou volbou. Země nabízí úchvatnou přírodu, úžasné pláže a mnoho dalších zajímavých míst k návštěvě. Mezi nejpopulárnější oblasti Filipín patří Palawan, který se skládá z mnoha ostrovů, včetně El Nido, Coron a Puerto Princesa. Pokud se rozhodnete navštívit Palawan, letenky jsou pro vás klíčovým prvkem.

Letenky na Filipíny jsou k dispozici z mnoha mezinárodních letišť po celém světě, včetně Londýna, Paříže, New Yorku, Los Angeles a Hongkongu. Náklady na letenky se mohou lišit v závislosti na místě, odkud cestujete, a na dobu vaší cesty. Obvykle však mohou být letenky na Palawan vysoké, takže se doporučuje hledat nabídky včas a srovnávat ceny.

Jakmile máte zajištěnou letenku na Palawan, je čas zaměřit se na samotnou cestu. El Nido, Coron a Puerto Princesa jsou oblíbená města, která je třeba navštívit.

El Nido se nachází na severozápadním pobřeží ostrova Palawan a je obklopeno masivními vápencovými útvary a bílými písečnými plážemi. Turisté jezdí do El Nido, aby se potápěli a šnorchlovali v nekonečné řadě ostrovních částí, například v skrytých lagunách a podmořských jeskyní. Národní park Bacuit Bay zahrnuje 45 ostrovů a skalnatých ostrovů, které vytvářejí jedinečné a nádherné scenérie.

Další místem, které byste měli navštívit, je Coron. To je přístavní město s křišťálově čistými vodami, které lákají mnoho návštěvníků na ostrovy Coron a Calauit. Můžete navštívit několik nezapomenutelných míst, například plážové stráže, historické památky a jeskyně, stejně jako průzkum vod podniknutý jachtem s pláčkem.

Posledním místem k návštěvě na Palawanu je Puerto Princesa, hlavní město Palawan Province. Město je známé pro svůj Subterranean River National Park, nejdlouhší podzemní řeku na světě. Park je ohraničen vápencovými útvary, které vytvářejí neuvěřitelné scény. Další zajímavá část Puerto Princesa může být vyzkoušena na plážích známých stanovišťách, jako jsou například Sabang at Sheridan nebo Honda Bay.

V závěru lze říci, že Palawan je jedním z nejkrásnějších míst na Filipínách. El Nido, Coron a Puerto Princesa jsou jen několika z mnoha přírodních krás, které Palawan nabízí. Pokud se rozhodnete navštívit tuto část Filipín, je důležité zajistit si letenku s dostatečným předstihem a plánovat si cestovní plány předem, abyste mohli plně využít vaší dovolené.


Ubytování Filipíny Palawan (včetně El Nido, Coron a Puerto Princesa)


Pokud jste milovník přírody a exotických pláží, pak by vás měl zaujmout ostrov Palawan na Filipínách. Tento ostrov se nachází v západní části Filipín a je známý svou nádhernou přírodou a překrásnými plážemi. Na Palawanu se nacházejí tři hlavní turistická města - El Nido, Coron a Puerto Princesa, která nabízejí různé možnosti ubytování.

El Nido je nejznámější turistickou destinací na ostrově a je ideální pro milovníky potápění, snorklování a objevování krásných ostrovů. V tomto městě najdete mnoho skvělých hotelů, lákajících turisty z celého světa. Začínající cestovatelé by si mohli vybrat z jednoduchých a cenově dostupných ubytování ve formě malých penzionů a hostelu. Pokud preferujete větší pohodlí a luxusnější ubytování, můžete se rozhodnout pro některý z místních resortů. Tyto luxusní hotely nabízejí komfortní pokoje, restaurace s výhledem na moře a řadu dalších služeb, jako je například masáž.

Dalším populárním místem na Palawanu je město Coron. Coron je známý svými potápěčskými lokalitami, zejména svými více než 20 vraky lodí z druhé světové války. Pokud se rozhodnete zůstat v Coronu, můžete si vybrat z několika typů ubytování. Tato destinace nabízí vše, od levných a jednoduchých hotelů po luxusní resorty. Mnoho ubytovacích zařízení v Coronu je přímo u moře, což vám umožní vychutnat si výhled na oceán přímo z vašeho pokoje.

Posledním městem, které stojí za zmínku, je Puerto Princesa, hlavní město ostrova Palawan. Puerto Princesa je známé především díky svému podzemnímu říčnímu parku, který je zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO. Toto město nabízí také velký výběr ubytování, které uspokojí různé rozpočty a preference. Od levných penzionů a hostelu až po luxusní hotely, Puerto Princesa má pro každého něco.

Ať už se rozhodnete navštívit El Nido, Coron, nebo Puerto Princesa, jste si jisti, že na Palawanu najdete skvělé možnosti ubytování. Nezáleží na tom, zda preferujete jednoduché a cenově dostupné ubytování, nebo luxusní hotely s veškerými pohodlími. Palawan nabízí bezpočet možností, které splní vaše očekávání a zaručí vám nezapomenutelný pobyt na jednom z nejkrásnějších ostrovů na světě.


Dovolená Filipíny Palawan (včetně El Nido, Coron a Puerto Princesa)


Palawan patří mezi nejoblíbenější turistické destinace na Filipínách a je také známý jako "perla Orientu". Tato krásná provincie nabízí nádhernou přírodu, úchvatné pláže, průzračné vody a bohatý podmořský život. Nejznámějšími městy na Palawanu jsou El Nido, Coron a Puerto Princesa, která jsou ideálními výchozími body pro objevování tohoto ráje.

El Nido je malé přímořské město, ležící na severu provincie Palawan. Jeho charakteristickým rysem jsou úchvatné vápencové útesy, které vystupují z tyrkysové vody. Můžete se vydat na plavbu po El Nidu a objevovat tajemné laguny, skalní jeskyně a krásné pláže. Průzračnost vody je taková, že budete mít pocit, že plavete v akváriu. El Nido je také výchozím bodem pro návštěvu Bacuitovy zátoky, která je domovem několika tajemných přírodních jeskyní a oblíbeným místem potápěčů díky svému bohatému podmořskému životu.

Dalším skvělým místem na Palawanu je město Coron, které se nachází na severovýchodě provincie. Coron je známé svými potápěčskými lokalitami, včetně vraků z druhé světové války. Můžete se vydat na potápěčský výlet a prozkoumávat tyto zatopené vraky, které jsou domovem korálových útesů a různých druhů mořského života. Navštivte také Coron Island, který nabízí nádherné jezera a termální prameny pro relaxaci.

Poslední zastávkou na vaší cestě po Palawanu by mělo být město Puerto Princesa, které je hlavním městem provincie. Puerto Princesa je známé díky svému podzemnímu řeku, který je zařazen na seznam světového dědictví UNESCO. Můžete si pronajmout loď a vydat se na prohlídku této úžasné podzemní řeky, kde se ocitnete v malebných jeskyních s křišťálově čistou vodou. Puerto Princesa také nabízí několik pláží, kde si můžete vychutnat sluneční záření a vyzkoušet vodní sporty.

Během vaší dovolené na Filipínách v provincii Palawan nezapomeňte také ochutnat místní kuchyni, která je plná exotických chutí a čerstvých mořských plodů. Můžete si dopřát famózní mořské plody, slavný adobong manok (kuřecí dušené maso v octu a sójové omáčce) a širokou škálu tropického ovoce.

Palawan je bezpochyby jedním z nejkrásnějších míst na světě a jeho destinace jako El Nido, Coron a Puerto Princesa jsou ideální pro ty, kteří touží po dovolené v ráji. Přírodní krása, úchvatné pláže a bohatý podmořský život udělají z vaší dovolené na Filipínách nezapomenutelnou zkušeností. Takže neváhejte a přijďte objevit krásy Palawanu!


Počasí Filipíny Palawan (včetně El Nido, Coron a Puerto Princesa)


Filipíny jsou známé svou krásnou přírodou, úchvatnými ostrůvky a fantastickými plážemi. Palawan, nacházející se na západě Filipín, je jednou z nejpopulárnějších destinací na tomto ostrovním ráji. Tento region nabízí neuvěřitelnou pestrost přírodních krás a jedinečnou kombinaci horských krajin, pralesů, křišťálově modrého moře a korálových útesů. Mezi nejznámější města v tomto regionu patří El Nido, Coron a Puerto Princesa.

El Nido je malé město, které je bránou do nejkrásnějších ostrovů a pláží Filipín. Je obklopeno skalními útvary, které vytvářejí jedinečnou geologickou atmosféru. Turisté sem přicházejí za úžasnými plážemi s jemným pískem, azurově modrým mořem a přítomností jedinečné fauny a flóry. Počasí v El Nido je tropické s výrazným monzunovým obdobím, které přichází v listopadu a trvá až do dubna. Během této doby dochází k častým dešťovým přeháněkám, ale teploty zůstávají stabilně teplé po celý rok.

Dalším populárním místem je Coron, které je známé svými fantastickými potápěčskými lokalitami a zatopenými japonskými vraky z druhé světové války. Toto město také nabízí nádherné pláže, laguny a přírodní jezera. Počasí v Coronu je podobné jako v El Nido, s výrazným monzunovým obdobím. Teploty jsou velmi příjemné po celý rok, s průměrnými teplotami kolem 27-30 °C.

Puerto Princesa je hlavním městem Palawanu a slouží jako tranzitní bod pro cestování mezi ostatními městy v regionu. Město je také domovem řady turistických atrakcí, včetně podzemní řeky Sabang, která byla zařazena na seznam světového dědictví UNESCO. Počasí v Puerto Princesa je rovněž tropické, s mírnými rozdíly v teplotách po celý rok. Monzunové období zde přichází v září a trvá až do května, s největšími srážkami v prosinci a lednu.

Výběr vhodné doby pro návštěvu Palawanu závisí na osobních preferencích. Turisté hledající klidnou dovolenou a potápění by měli zvážit návštěvu během období mimo monzun, jako je například březen a duben. Pokud vás nevadí časté dešťové přeháňky a preferujete nižší ceny a menšího množství turistů, monzunové období může být pro vás zajímavé. Místní obyvatelé také tvrdí, že neexistuje špatné počasí pro venkovní aktivity, jen špatné oblečení.

Vzhledem k tropickému podnebí a monzunovým sezónám je důležité sledovat předpověď počasí a informovat se o případných povodních nebo bouřích, zejména pokud plánujete plavby nebo výlety na moři. Vždy je dobré mít na paměti, že počasí může být nepředvídatelné, a proto je důležité být připraven na různé situace a mít náhradní plán, pokud se počasí zhorší.

Palawan s městy El Nido, Coron a Puerto Princesa je skvělou destinací pro milovníky přírody, pláží a dobrodružství. Bez ohledu na roční období si můžete být jisti, že zažijete neskutečné krásy Filipín a zanecháte si nezapomenutelné vzpomínky.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky