Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Beliz Altun Ha

Nejčastější dotazy a odpovědi Beliz Altun Ha


1. Jak se dostat do Beliz Altun Ha?
- Altun Ha se nachází přibližně 50 kilometrů od Belizeského hlavního města Belize City. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je autem nebo organizovanou turistickou exkurzí.

2. Jaká je vstupní cena do Beliz Altun Ha?
- Vstupné do Altun Ha se pohybuje kolem 10 až 20 USD, v závislosti na sezóně a platí se na místě.

3. Jaká je otevírací doba Beliz Altun Ha?
- Altun Ha je obvykle otevřena pro veřejnost od 8:00 do 17:00 hodin. Je však dobré zkontrolovat aktuální otevírací dobu před návštěvou, protože se může změnit.

4. Jak dlouho trvá prohlídka Beliz Altun Ha?
- Prohlídka Altun Ha obvykle trvá kolem 1 až 2 hodin, v závislosti na vašem zájmu a tempu. Je zde také možnost strávit více času, pokud si chcete prohlídku prodloužit.

5. Jaké jsou hlavní atrakce v Beliz Altun Ha?
- Mezi hlavní atrakce v Altun Ha patří pyramidy Plaza A a Plaza B, Velká stela, Temple of Masonry Altars a Temple of the Green Tomb. Tyto stavby se datují z doby Mayů a jsou staré přes 1000 let.

6. Je vhodné na Altun Ha nosit pohodlné oblečení a obuv?
- Ano, je vhodné si obléknout pohodlné oblečení a obuv, protože prohlídka zahrnuje chůzi po nerovném terénu a stoupání na pyramidy. Také se doporučuje vzít si s sebou sluneční brýle, klobouk a opalovací krém kvůli podnebí.

7. Může se na Altun Ha fotit?
- Ano, fotografování je na Altun Ha povoleno. Je však třeba být opatrný a dodržovat pravidla ochrany kulturního dědictví, jako je nedotýkat se nebo poškozovat struktury.

8. Jsou na Altun Ha k dispozici průvodci?
- Ano, na Altun Ha jsou dostupní průvodci, kteří vás provedou prohlídkou a poskytnou informace o historii a významu místních památek.

9. Můžete si na Altun Ha vzít jídlo a pití?
- Je povoleno si na Altun Ha vzít jídlo a pití. Je však důležité udržovat čistotu a odnášet veškerý odpad s sebou.

10. Existují v okolí Altun Ha další turistické atrakce?
- Ano, existuje několik dalších turistických atrakcí v okolí Altun Ha, jako například přírodní rezervace Black Orchid, Belize Zoo nebo jiné archeologické naleziště, jako je Lamanai.


Počasí Beliz Altun Ha


Beliz Altun Ha je malebné město v severní části země, které je známé svými famózními historickými památkami a také skvělým počasím. Nachází se pouhých 31 kilometrů od Belize City, hlavního města státu Belize.

Beliz Altun Ha se může pochlubit tropickým klimatem, které je typické pro celou zemi. Průměrné teploty se zde pohybují kolem 24°C až 29°C po celý rok. Jaro a podzim jsou obdobími s nejvyššími teplotami, zatímco zima a léto jsou mírněji chladnější. I přesto jsou však teploty příjemné a umožňují návštěvníkům užívat si venkovních aktivit a památek.

Deště jsou v Beliz Altun Ha hojné, což je dáno především jeho polohou v Karibiku. Nejvyšší srážky jsou obvykle zaznamenány v období od května do října, které odpovídá období dešťů. Většina dešťů přichází ve formě krátkých, avšak silných lijáků, které často trvají jen několik minut a následně je opět slunečno. To dává návštěvníkům dostatek času k objevování města a jeho historických památek.

Díky své tropické poloze a počasí se Beliz Altun Ha stal populárním cílem turistů z celého světa. Mnoho turistů sem přijíždí za účelem prozkoumání archeologických nalezišť, která se nacházejí v okolí. Altun Ha samotné hostí impozantní pyramidu zvanou „Temple of the Masonry Altars“, která je ozdobena slunečníkem s vyobrazením symbolu guatemalského majánského státu Quiriguá.

Další turistickou atrakcí je Belizeanský státní park Altun Ha, který ochraňuje celé historické naleziště a zahrnuje také značené turistické stezky a vyhlídky. Návštěvníci mohou pozorovat zdejší tropickou flóru a faunu, alespoň díky rozmanitému počasí stále však musí být připraveni na případné deště.

Beliz Altun Ha je tedy nejen výjimečným místem s bohatou historií, ale také zemí s příjemným tropickým počasím. Pokud se chystáte navštívit tento malebný kout světa, nezapomeňte si vzít s sebou sluneční brýle, krém na opalování a deštník, abyste si mohli plně užít všechny okouzlující památky, které Beliz Altun Ha nabízí.


Letenka Beliz Altun Ha


Belis Altun Ha - Tajemná letenka do minulosti

Pokud hledáte jedinečný způsob, jak se vrátit do minulosti a prozkoumat ztracené civilizace, nemusíte hledat dále. Letenka do Beliz Altun Ha vám přinese neuvěřitelný zážitek a ponoří vás do bohaté historie a kultury starověké civilizace Maya.

Altun Ha, které se nachází v Belizských deštných pralesích, je jednou z nejznámějších archeologických lokalit v zemi. Jeho název v překladu znamená "voda divokého páva" a odhaluje pozoruhodnou rovnováhu mezi historickými stavbami a přírodou.

Cesta za tajemstvími Altun Ha začíná příjemným letením nad úchvatnou krajinou Belizu. Můžete si vychutnat panoramatický výhled na deštný prales, modrou oblohu a jasné karibské moře. To vše z perspektivy ptáka, která vás přenese do doby, kdy na tomto místě sídlili mocní Mayové.

Po přistání budete uvítáni odborným průvodcem, který vás provede mezi obrovskými pyramidami, chrámy a jinými pozůstatky Maya. Jeden z nejznámějších objektů je věžovitá pyramida, nazývaná "Dama archeologů". Poskytuje úžasný výhled na celou lokalitu a území si můžete nahlédnout očima starobylých Mayů.

Při procházce areálem budete fascinováni precizností a inovacemi, které Mayové předvedli svými stavbami. Věřili v bohy a každou stavbu věnovali jednomu z nich. Architektura Altun Ha je tak jedinečná a každý detail má svůj význam. Budete obdivovat pověstnou Mayovskou matematiku, která byla základem pro konstrukce stavbě.

Informace o celém Altun Ha vás nenechají na pochybách o významu tohoto místa. Kromě architektonických divů zde byly také nalezeny artefakty, jako jsou keramické nádoby, šperky a dokonce i obrovské kameny s vyrytými hieroglyfy. Tyto artefakty dávají důkaz o vyspělosti a bohatství Mayů.

Nezapomeňte zanechat dostatek času na nákup suvenýrů v místních obchodech, které nabízejí autentické řemeslné výrobky vyrobené místními umělci. Několik výborných restaurací se také nachází v blízkosti Altun Ha, kde si můžete vychutnat tradiční belizské pokrmy.

Při cestě zpět letadlem můžete pokračovat ve vychutnávání přírodní krásy Belizu. Po celou cestu si vzpomenete na ten pocit úžasu, který jste zažili při pohledu na zapomenutou minulost na lokalitě Altun Ha.

Letenka do Beliz Altun Ha vám zaručuje jedinečný zážitek, který vám otevře dveře do historie mayské civilizace. Připravte se na dobrodružný výlet plný tajemství a fascinujících příběhů. Nechte se unést do minulosti a navštivte Beliz Altun Ha.


Ubytování Beliz Altun Ha


Belize je krásná země plná překrásných přírodních scenérií a kulturního dědictví. Jednou z míst, které byste neměli při své cestě do Belize minout, je Altun Ha. Toto místo nabízí nejen fascinující historii, ale i skvělé možnosti ubytování.

Altun Ha se nachází v centrální části Belize, nedaleko města Belize City. Jsou zde nádherné pyramidy a chrámy, které dávají jasnou představu o civilizaci starověkých Mayů. Pokud uvažujete o navštívení této kulturní památky, je nutné přemýšlet i o zajištění ubytování.

V okolí Altun Ha naleznete mnoho možností ubytování, které vyhoví každému typu cestovatele. Pokud jste milovníky přírody, máte možnost zůstat v chatkách kousek od chráněného území Crooked Tree Wildlife Sanctuary. Zde si užijete neuvěřitelné pozorování ptáků a krásné výhledy.

Pro ty, kteří hledají zcela odlišné zážitky, můžete zůstat v místním městečku, které je plné pohostinných lidí a víkendových trhů. Pro ty, kteří chtějí mít blízko k přírodě i kulturálním památkám, stojí za to zůstat v Belize City, které je plné historických budov.

Belize City nabízí mnoho luxusních penzionů a hotelů, které jsou ideální pro ty, kteří hledají maximalizaci pohodlí a exkluzivity. Tyto hotely nabízejí nejen skvělé ubytování, ale i různé aktivity, jako jsou potápěčské výlety a projížďky na lodi.

Nicméně, pokud chcete zažít autentickou zkušenost, doporučujeme zůstat v blízkosti Altun Ha a pozorovat západ slunce nad pyramidou. Naleznete tu mnoho pěkných a cenově dostupných ubytovacích zařízení, kde si můžete odpočinout od celodenního sjíždění Belize a snímků Altun Ha.

V každém případě si můžete být jisti tím, že Belize je místo s neuvěřitelnou scenérií i zázemím a Altun Ha vám skvěle poslouží jako základna pro vaši cestu po Belize. Tak co tedy ještě váháte? Přichystejte si balíček a vydejte se do této krásné země plné zážitků.


Dovolená Beliz Altun Ha


Belize je malá země na jihu Mexika, která je známá svými krásnými plážemi, korálovými útesy a mnoha archeologickými památkami. Mezi ty nejznámější patří Altun Ha, což je bývalé mayské město, které bylo postavené přibližně ve 4. století.

Pokud se chystáte na dovolenou do Belizy a máte rádi historii, pak byste neměli opomenout návštěvu Altun Ha. Toto mayské město se rozkládá na více než 16 kilometrech čtverečních a v sobě ukrývá mnoho tajemství a historických artefaktů.

Nejvíce se v Altun Ha vyčnívá chrám Slunce, který je vysoký 16 metrů. Tento chrám byl postavený v době, kdy bylo mayské impérium na vrcholu své moci. Je obklopený mnoha menšími hrobkami a britskými ruševinami z období koloniální nadvlády.

Kromě toho, Altun Ha je také domovem mnoha unikátních druhů zvířat a rostlin. Jednou z největších atrakcí je například šelma jaguár, která se zde vyskytuje. Pro milovníky fotografování zde bude skvělou příležitostí získat nádherné snímky.

Dále se v Altun Ha nacházejí i muzea, která se věnují historii mayské kultury. Zde se můžete dozvědět o posledním dni tohoto impéria a o jeho návaznosti na současnou belizskou kulturu.

Pokud se rozhodnete navštívit Altun Ha, zvažte si buď samostatnou návštěvu nebo využití průvodce. Průvodce vám může pomoci s překladem mayských nápisů a dát vám podrobnější informace o historii této památky.

Celkově vzato, návštěva Altun Ha by měla být na seznamu každého turisty, který se chystá do Belizy. Nabízí se zde jedinečná příležitost obdivovat krásu mayské kultury a historie, které zůstávají na těchto ruinách doteď.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky