Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Albánie Národní park Lura

Letenka Albánie Národní park Lura


Albánie je země bohatá na přírodní krásy a národní parky, které lákají turisty z celého světa. Mezi jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších národních parků v zemi patří Národní park Lura.

Národní park Lura se nachází na jihovýchodě Albánie, nedaleko od města Korçë. Je to malebný a divoký kout země, který se vyznačuje nedotčenou přírodou a krásnými horskými scenériemi.

Park je domovem pro mnoho druhů vzácných a ohrožených rostlin a živočichů. Můžete zde najít nespočet druhů květin, kapradin a stromů, které vytvářejí úchvatné zelené plochy a lesy. Mezi zdejší zvířata patří různí dravci, jako například orli nebo supi, kteří zde mají svá hnízdiště. Lura je také domovem pro medvědy, vlky, srny a mnoho dalších druhů savců.

Národní park Lura je také lákadlem pro outdoorové nadšence. K dispozici je zde řada turistických tras, které vás provedou úchvatnými krajinnými scenériemi. Můžete si vybrat mezi lehkými až středně těžkými trasami, které vás zavedou k horským jezerům, vodopádům a úchvatným výhledům. Tipy na výlety jsou například túra k jezeru Prespa, na vrchol hory Gramos nebo k horským chatám, kde si můžete odpočinout a ochutnat tradiční albánskou kuchyni.

Pro milovníky fauny a flóry je Národní park Lura skutečným rájem. Můžete si prostě užít klidnou procházku přírodou a obdivovat unikátní ekosystém, který park nabízí.

Pokud se rozhodnete navštívit Albánii a Národní park Lura, je nejjednodušší cesta letenka na albánské letiště v Tiraně. Z Tiraně je možné se do parku dostat autem nebo veřejnou dopravou. Doporučuje se však zapůjčit si vlastní auto, abyste mohli snadno cestovat a objevovat nejkrásnější místa parku.

Národní park Lura je skvělým místem pro ty, kteří hledají přírodu, klid a odpočinek. Je jednou z nejlépe udržovaných přírodních oblastí Albánie a určitě stojí za návštěvu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Albánie Národní park Lura


1. Jaký je vstupní poplatek do Národního parku Lura v Albánii?
- Vstup do Národního parku Lura je bezplatný.

2. Kde se nachází Národní park Lura v Albánii?
- Národní park Lura se nachází ve východní části Albánie, v horské oblasti Lura.

3. Jaké aktivity mohu v Národním parku Lura v Albánii podniknout?
- V Národním parku Lura si můžete užít pěší turistiku, horskou cyklistiku, pozorování ptáků a procházky přírodou.

4. Jsou v Národním parku Lura v Albánii k dispozici ubytovací možnosti?
- Ano, v blízkosti Národního parku Lura jsou k dispozici různé ubytovací zařízení, jako jsou hotely, penziony a kempy.

5. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Národního parku Lura v Albánii?
- Nejlepší doba pro návštěvu Národního parku Lura je od jara do podzimu, kdy jsou teploty příjemné a příroda je nejkrásnější.

6. Mohu v Národním parku Lura v Albánii tábořit?
- Ano, táboření je povoleno v určených oblastech Národního parku Lura. Je však důležité dodržovat pravidla a ohleduplně jednat k přírodě.

7. Jaká je nejlepší způsob, jak se dostat do Národního parku Lura v Albánii?
- K Národnímu parku Lura je nejlepší se dostat automobilem nebo veřejnou dopravou z blízkých měst, jako je Korça nebo Pogradec.

8. Jsou v Národním parku Lura v Albánii dostupné turistické trasy?
- Ano, v Národním parku Lura je značená síť turistických tras, které vám umožní prozkoumat okolní přírodu a krásné výhledy.

9. Je v Národním parku Lura v Albánii občerstvení?
- V Národním parku Lura se nachází několik restaurací a kaváren, kde si můžete odpočinout a občerstvit se.

10. Je možné ve Národním parku Lura v Albánii provozovat rybaření?
- Ano, v Národním parku Lura je povoleno rybaření ve vyhrazených oblastech. Je však nutné dodržovat příslušná pravidla a povolenky.


Dovolená Albánie Národní park Lura


Pokud si plánujete dovolenou plnou přírody, krásných scenérií a jedinečných zážitků, rozhodně byste měli zvážit návštěvu albánského Národního parku Lura.

Park se nachází v jihozápadní části Albánie, nedaleko od města Vlora a zahrnuje rozlohu téměř 10 000 hektarů. Je to oblast s vysokým biologickým a krajinářským bohatstvím, s mnoha endemickými druhy živočichů a rostlin.

V parku Lura můžete zažít opravdovou přírodní oázu, plnou krásných skalnatých údolí, horských jezer, řek a divokých lesů. Také zde najdete mnoho oblíbených turistických tras, kde se můžete projít a obdivovat nádhernou přírodu. S turistickými trasami vám rádi poradí místní průvodci, kteří vám ukáží nejkrásnější místa parku a pomohou vám při vašich výletech.

Národní park Lura je domovem mnoha druhů zvířat, ať už je to ptactvo, ryby, plazi nebo savci, jako jsou divocí koně či vlci. Pro turisty je ale nejzajímavější pravděpodobně život vodních druhů, které najdete v malebných horských jezerech a řekách.

Pokud máte rádi dobrodružství, můžete se vydat na rybaření, jízdu na kole, potápění nebo vodní sporty. V parku Lura jsou dostupné také turistické průvodcovské služby, které nabízejí celodenní výlety, kempování a další zážitky.

V parku najdete také mnoho historických a kulturálních památek, jako jsou starověké pevnosti, kostely a další kulturní skvosty, které se staly symbolem albánské historie. Proto je pro turisty zajímavé kombinovat přírodní výlety s prohlídkou historických památek v okolí.

Pokud hledáte dovolenou plnou přírody a odpočinku, Národní park Lura v Albánii je pro vás tou správnou volbou. Obklopeni unikátním krajinářským nádhernm, budete moci relaxovat v klidu a tichu, nebo se vydat na neuvěřitelné dobrodružství, které vás bude bavit několik dní. Vřele doporučujeme navštívit tento kousek nepopsatelné krásy Albánska.


Ubytování Albánie Národní park Lura


Albánie je zemí, která je známá svými překrásnými přírodními scenériemi a úchvatnou krajinou. Jedním z nejvýznamnějších a nejnavštěvovanějších národních parků v zemi je Národní park Lura.

Národní park Lura se nachází ve střední Albánii, konkrétně v pohoří Prokletije. Toto pohoří je součástí Dinárských hor a je známé svými divokými a nedotčenými krajinami. Park získal svůj název podle řeky Lura, která jím protéká.

Pro milovníky přírody je Národní park Lura pravým rájem. Jeho rozloha přesahuje 125 000 hektarů a nabízí návštěvníkům neuvěřitelně rozmanité scenérie. Od divokých řek a jezer po horské vrcholky a zelené pastviny, zde si každý návštěvník najde to své.

V parku se nachází také mnoho druhů rostlin a zvířat, které jsou zde chráněny. Můžete zde spatřit vzácné druhy ptáků, medvědy hnědé, vlky, bobry a mnoho dalších. Pro milovníky turistiky je v parku také mnoho tras a stezek, které vedou přes nádhernou přírodu a umožňují návštěvníkům obejít všechny nejvýznamnější místa.

Pokud se chystáte navštívit Národní park Lura, můžete si vybrat z několika možností ubytování. V okolí parku se nachází několik malých horských vesnic, které nabízejí různé typy ubytování. Od luxusních hotelů a penzionů až po jednoduché horské chaty a kempy, každý si zde najde to své.

Místní obyvatelé jsou velmi přátelští a vstřícní a rádi vám pomohou s veškerými informacemi o parku a okolí. Pokud se zajímáte o místní kulturu a tradice, můžete se také zapojit do některých tradičních aktivit, jako je například vaření místních specialit nebo ruční práce.

Jednou z nejlepších dob pro návštěvu Národního parku Lura je jaro a léto, kdy je zde příjemné počasí a příroda je v plném rozkvětu. V zimě se zde také dá lyžovat a snowboardovat, čímž se park stává atraktivním cílem i pro zimní sporty.

Národní park Lura je skvělým místem pro ty, kteří si chtějí užít přírodu v jejích nejkrásnějších podobách. Nabízí nádherné výhledy, rozmanitou faunu a flóru a mnoho možností pro relaxaci a dobrodružství. Ať už plánujete jednodenní výlet nebo delší pobyt, Národní park Lura v Albánii vám určitě poskytne nezapomenutelné zážitky.


Počasí Albánie Národní park Lura


Albánie je země, která je známá svými krásnými plážemi, monumentálními horami, ale také rozmanitým počasím. Nachází se v oblasti Středomoří, která se vyznačuje žhavými lety a mírnými zimami, ale vzhledem k jejímu poloze na západ od Balkánského pohoří je vliv horského podnebí zřejmý. Jedním z míst, kde se toto počasí může projevit v plné kráse, je národní park Lura, který se rozkládá v centrální Albánii.

Lura je národní park, který byl založen v roce 1966 a nachází se asi 25 kilometrů západně od Tirany, hlavního města Albánie. Národní park je charakterizován horským prostředím, protože se nachází v pohoří Skanderbeg. Hory se zde tyčí do výšky přes 2000 metrů nad hladinou moře a jsou pokryty hustými lesy a horskými loukami.

V létě je Lura obklopena nádhernými květinovými loukami, které jsou roztodivně barevné. Teploty začínají růst již v květnu, kdy průměrné teploty dosahují 18 ° C a postupně se mohou dostat až k 30 ° C v období od června do srpna. Noc ale poskytne příjemné ochlazení, kdy teploty klesají na příjemných 16-18 ° C, což je ideální pro noční touhy v lesích a přírodních scenériích.

Podzim přináší pád listí ze stromů a toto období je v parku obvykle velmi krásné. Zlaté a červené barvy se lesní krajinou mísí s modrým oblohou. Průměrné teploty se postupně snižují, což umožňuje prožít příjemné turistické okamžiky – nádherné pěší túry bosýma nohama, cyklistiku a mnoho dalších outdoorových aktivit. Průměrné teploty v období od září do listopadu dosahují 12-18 ° C.

V zimě je v parku obvykle chladně a sněžně. Teploty v průběhu dne dosahují průměrných hodnot 4-7 ° C, ale v noci se teploty mohou propadá vat blízkosti nuly. Lura je perfektním místem pro zimní sporty, protože zde lze provozovat velmi chutnou lyžování a mnoho dalších sportů v přírodě.

Jaro je v parku velmi krásné období. Lesy a louky se probouzejí k novému životu a země je pokryta květinami a zelení. Průměrné teploty se rychle zvyšují a dosahují 16-22° C. Příležitost pro piknik v parku se zlepšuje, a i pro výlety s rodinou a přáteli.

V národním parku Lura je počasí celým rokem velmi různorodé a návštěvníci si mohou užít mnoho aktivit podle toho, jaký druh klimatu vyhovuje nejlépe. Cestovatelé si zde společně s úchvatnou přírodou mohou vyzkoušet například horskou turistiku, lyžování, snowboard, jízdu na koni, jak psaní na saních a mnoho dalších sportů v přírodním prostředí. Turisté z celého světa navštěvují Albánii a národní park Lura a jsou fascinováni krásou krajiny a ojedinělým počasím, které se v něm vyskytuje.

Lura je ideálním místem pro každého, kdo hledá odpočinek od každodenního shonu a zimaře i v létě mohou v národním parku zažít mnoho nezapomenutelných okamžiků. Tento národní park je v Albánii jedním z nejlépe uchovaných tajemství, takže pokud plánujete návštěvu této země, rozhodně zvažte návštěvu parku Lura.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky