Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Azerbajdžán Palác Širvanshahů v Baku

Počasí Azerbajdžán Palác Širvanshahů v Baku


Azerbajdžán a jeho hlavní město Baku jsou známy svým pestrým počasím, které se může v průběhu roku dramaticky měnit. V létě je zde velmi horko a sucho, zatímco v zimě může být velmi chladno s občasnými sněhovými srážkami. Navzdory těmto extrémům jsou návštěvníci vítáni na celoroční návštěvu a objevování mnoha zajímavostí, jako je třeba Palác Širvanshahů.

Palác Širvanshahů se nachází v samotném srdci Baku a je jedním z nejznámějších a nejstarších stavebních komplexů v zemi. Vzhledem ke své historické hodnotě byl palác v roce 2000 zařazen na Seznam světového dědictví UNESCO a je oblíbeným turistickým cílem.

Během letních měsíců, od května do září, je v Baku velmi horko a slunečno. Průměrná teplota se pohybuje mezi 25 až 35°C, což znamená, že návštěvníci jsou častokrát přinuceni nosit lehké a pohodlné oblečení, aby si udrželi své tělo v pohodě. Vzhledem k tomu, že Palác Širvanshahů se nachází na kamenné plošině, je však zde často o něco chladněji, takže návštěvníci by si měli vzít s sebou lehkou bundu nebo šál, aby se udrželi v teple.

V zimě, od prosince do března, kdy se v Azerbajdžánu konají lyžařské závody v horách Tufandag, může být v Baku velmi chladno. Průměrná teplota se pohybuje mezi 2 až 10°C. V této době mohou být cesty kluzké a mokré, takže návštěvníci by měli nosit boty se silnou podrážkou, aby se jim dobře chodilo. Aby se návštěvníci udrželi v teple, je nutné nosit teplé kabáty, rukavice a čepice.

Vzhledem k tomu, že se v Paláci Širvanshahů nachází mnoho venkovních muzeí a expozic, navštěvníci by si měli zkontrolovat předpověď počasí a podle ní přizpůsobit své oblečení. V každém případě by ale návštěvníci měli mít na paměti, že Palác Širvanshahů je nejen kouzelnou památkou, ale také důležitou částí azerbajdžánské kultury a historie, kterou by návštěvníci měli respektovat a ctít.


Nejčastější dotazy a odpovědi Azerbajdžán Palác Širvanshahů v Baku


1. Kdy je otevřen Azerbajdžán Palác Širvanshahů?
- Palác je otevřen každý den v týdnu s výjimkou pondělí od 10:00 do 18:00.

2. Jak se dostat do Paláce Širvanshahů?
- Palác se nachází v historickém centru Baku a lze se k němu dostat pěšky, městskou dopravou nebo taxíkem.

3. Kolik stojí vstupenka do Paláce Širvanshahů?
- Vstupné do paláce je 15 manatů pro dospělé a 5 manatů pro děti a studenty.

4. Je povoleno fotografování v Paláci Širvanshahů?
- Ano, fotografování je povoleno, ale pouze bez použití blesku a profesionálního fotografického zařízení.

5. Kde se nachází nejvýznamnější části paláce?
- Nejvýznamnější části paláce jsou Širvanshahská mešita, Durbe (hrobka), Diwan-khana (audienční místnost), Haremský palác a palačový hammam (koupelna), které jsou umístěny v hlavní budově paláce.

6. Jaký je historický význam Paláce Širvanshahů?
- Palác byl postaven v 15. století a sloužil jako sídlo vládnoucí rodiny Širvanshahů. Je považován za jedno z nejvýznamnějších a nejkrásnějších architektonických děl v historii Azerbajdžánu a byl zařazen na seznam světového dědictví UNESCO v roce 2000.


Letenka Azerbajdžán Palác Širvanshahů v Baku


Azerbajdžán je země, která se může pyšnit překrásnými památkami a historickými budovami. Mezi nejvýznamnější patří palác Širvanshahů, který se nachází v hlavním městě Baku. Tato krásná budova, která je v současné době považována za kulturní dědictví UNESCO, přitahuje mnoho turistů a zaujímá klíčové místo v historii Azerbajdžánu.

Palác Širvanshahů byl postaven v letech 1420-1460 a sloužil jako sídlo vládnoucí rodiny Širvanshahs. V průběhu staletí byl několikrát rekonstruován, aby si zachoval svou krásu a kulturní dědictví. Dnes se zde nachází muzeum, které zahrnuje mnoho sbírek, jako jsou archeologické nálezy, historické předměty a umělecké díla.

Letenka do Azerbajdžánu je velmi snadno dostupná a můžete si tak zažít tuto historickou budovu na vlastní oči. Když budete procházet tímto palácem, budete mít možnost vidět krásné a detailně vytvořené okenní rámy, ukázky řemeslného umění a kamenické práce a nádherné reliéfy.

Interiér paláce je plný záhad a tajemství. Návštěvníci mohou vidět mnoho místností, jako jsou dvoupodlažní palácové pokoje a hudební místnosti, které jsou zdobené dekorativními průchody, malbami a sochami. Západní křídlo paláce obsahuje i hrobku vládnoucích rodin.

Jeden z nejkrásnějších a nejvýznamnějších prvků paláce Širvanshahů je jeho vstupní brána, která je zdobena ornamenty a reliéfy. Tento úžasný vchod vás přivítá do svého světa řemeslných mistrů a nadchne každého návštěvníka krásou a zdobností.

Pro ty, kteří se zajímají o historii a kulturu Azerbajdžánu, je návštěva tohoto nádherného paláce nevyhnutelná. A s letenkou do Azerbajdžánu, můžete brzy začít prozkoumávat svět architektury, umění a historie, který představuje palác Širvanshahů.


Ubytování Azerbajdžán Palác Širvanshahů v Baku


Palác Širvanshahů je jedním z nejvýznamnějších historických památek v Azerbajdžánu a nachází se v jeho hlavním městě Baku. Tento palác je národní pokladem a byl vyhlášen za světové dědictví UNESCO.

Palác Širvanshahů byl postaven ve 13. století za vlády dynastie Širvanshahů, která vládla v této oblasti po dobu více než čtyřiceti let. Je považován za jednu z nejlepších ukázek islámské architektury v regionu a její vliv je patrný ve všech částech paláce.

Budova paláce je zhotovena převážně z cihel a písku, což mu dodává unikátní a autentický vzhled. Má několik dvorů, zahrad a místností, které sloužily jako obytné pokoje, kaple, lázně a další důležité prostory. Každá místnost je bohatě zdobena ornamenty, freskami a vzorovanými dlaždicemi, které představují rozmanitost a hloubku azerbajdžánského umění.

Hlavní atrakcí paláce je mešita, která krášlí jeho dvůr. Je postavená ve středověkém stylu a dodává paláci náboženskou a duchovní atmosféru. Další významná část paláce je takzvaná "Divan-khane" neboli "Síně konsultací", která byla používána pro konání schůzek a jednání. Je zdobená nádhernou freskou a rovněž zde najdeme pozůstatky trůnu.

Okolí paláce je také zajímavé a lákavé pro turisty. Nabízí krásný výhled na moře a můžete si prohlédnout starý historický čtvrť Icherisheher, který je součástí seznamu světového dědictví UNESCO. Můžete také navštívit další historické památky, jako je například Baku City Walls nebo Maiden Tower.

Navštívení paláce Širvanshahů je jistě jednou z nezapomenutelných událostí během cesty do Azerbajdžánu. Je to nejen skvělá příležitost poznat historii a kulturu tohoto regionu, ale také si vychutnat krásu a půvab tohoto královského sídla. Je to místo, které vás prostě uchvátí svou nádhernou architekturou a bohatou historií.


Dovolená Azerbajdžán Palác Širvanshahů v Baku


Palác Širvanshahů, nacházející se v hlavním městě Ázerbájdžánu - Baku, je jednou z nejvýznamnějších a nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v zemi. Tento historický palác je zapsán na seznamu Světového dědictví UNESCO a je symbolem bohaté a fascinující minulosti Azerbajdžánu.

Palác Širvanshahů byl postaven v 15. století na objednávku panovníka Shirvanského státu, dnešního Azerbajdžánu. Byl vystavěn v místě starších staveb, které se datují až do 13. století. Palác sestává ze dvou hlavních částí - rezidenčního paláce a hrobky. Hlavní palác sloužil jako bydlení panovníka a jeho rodiny, zatímco hrobka poskytovala místo posledního odpočinku pro Širvanshahy.

Architektura paláce je založena na tradičním azerbajdžánském stylu, který kombinuje prvky perských, islamistických a kavkazských tradic. Zvláště vzrušující je práce s keramikou a dlaždicemi, které zdobí exteriér a interiér paláce. Komplexní ornamenty, geometrické vzory a jiné výtvarné prvky jsou zde umělecky zpracovány a představují galerii uměleckého díla.

Na nádvoří paláce můžete obdivovat několik budov, jako je mešita, minarety, palácové kuchyně, studna a další. Každá z těchto budov má svůj specifický význam a ukazuje rozmanitost každodenního života Širvashahů.

Během prohlídky paláce mají návštěvníci možnost prozkoumat různé místnosti, které sloužily konkrétním účelům. Například existují ložnice panovníka a jeho rodiny, dvorní soudy, trůnní sál, knihovna a mnoho dalších. Tato prostorná a majestátní místa vzbuzují představy o životě panovníků v minulosti.

Navíc můžete navštívit také hrobku, která se nachází v budově nedaleko hlavního paláce. Hrobka je místo pohřbu několika širvanských vladařů a jejich rodinných příslušníků. Jsou zde uloženy také ostatky panovníka, jeho manželky a dalších členů královské rodiny. Toto místo je zvláště respektováno a je jednou z nejdůležitějších historických památek v Azerbajdžánu.

Palác Širvanshahů je místem, které přináší návštěvníkům záblesk minulosti a umožňuje jim prozkoumat krásu a bohatství azerbajdžánské historie a kultury. Turisté, kteří navštíví tento palác, jsou fascinováni jeho architekturou, uměleckými díly a příběhy, které se s ním pojí.

Pokud plánujete dovolenou v Azerbajdžánu, návštěva Paláce Širvanshahů v Baku by měla být na vrcholu vašeho seznamu. Tento majestátní palác vám poskytne zážitek z bohaté historie a kultury Azerbajdžánu a zanechá na vás trvalý dojem.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky