Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Francie Le Havre

Ubytování Francie Le Havre


Le Havre je světově známý přístavní město nacházející se v severní Francii. Je to také jedno z největších měst v regionu Normandie a nabízí návštěvníkům mnoho zajímavých míst k prozkoumání. Pokud se rozhodnete navštívit Le Havre, najít kvalitní a pohodlné ubytování je důležité.

Le Havre nabízí širokou škálu možností pro ubytování, ať už jste zájemci o luxusní hotel, útulné rodinné penziony nebo cenově dostupné možnosti v hostelech.

Pokud preferujete příjemný a komfortní pobyt, můžete si vybrat z několika významných hotelů ve městě. Například "Novotel Le Havre Centre Gare" je moderní hotel nacházející se v blízkosti vlakového nádraží, což je ideální pro turisty přicházející městskou hromadnou dopravou. Hotel nabízí prostorné a elegantně zařízené pokoje, stylový bar a vyhlášenou restauraci. Další možností je "Hotel Pasino", který se nachází v centru města a je spojen s kasinem. Tento hotel poskytuje vysoké standardy ubytování a mnoho zábavy v okolí.

Pro cestovatele s menším rozpočtem jsou v Le Havre také dostupné cenově dostupné ubytovací možnosti. V centru města se nachází několik přátelských a pohodlných hostelů. Například "Le Gite des Cigognes" je malý, ale útulný hostel, který nabízí pokoje ve společné režii za velmi přijatelné ceny. Další možností je "Gîte des Coquets", který se nachází v blízkosti pláže a nabízí ubytování v prostorných a jednoduše zařízených pokojích.

Pro ty, kteří preferují tradiční a rodinnou atmosféru, může být nejlepší možností ubytování v rodinných penzionech nebo bed and breakfast místech. "Les Chambres d'Hôtes de Château du Breuil" je krásný rodinný penzion v historickém zámku, který nabízí pokoje s výhledem do zahrady. "Le Petit Vatel" je malé bed and breakfast město také nabízející útulné pokoje a teplou atmosféru.

Kromě těchto standardních možností ubytování si můžete pronajmout také byty nebo apartmány v Le Havre. Tato možnost může být ideální pro rodiny nebo skupiny přátel, kteří chtějí mít vlastní prostor a flexibilitu. Existuje mnoho webových stránek a agentur, které nabízejí ubytování v apartmánech ve městě.

Le Havre nabízí širokou škálu možností pro ubytování, takže každý najde něco, co vyhovuje jeho potřebám a představám o pohodlném pobytu. Nezáleží na tom, zda preferujete luxusní hotel, útulný penzion nebo cenově dostupné ubytování, Le Havre splní vaše očekávání a zanechá vás s nezapomenutelnými zážitky.


Dovolená Francie Le Havre


Le Havre, přístavní město ležící na severozápadě Francie, je jednou z atraktivních destinací pro dovolenou. Jeho bohatá historie, elegantní architektura a polooha u moře lákají turisty z celého světa.

Toto přístavní město bylo založeno v roce 1517 a je známé svou architekturou z 18. století. Městské centrum, které bylo poničeno během druhé světové války, se nyní pyšní titulem světového dědictví UNESCO díky svému unikátnímu urbanistickému plánu. Návštěvníci si mohou prohlédnout modernistické budovy postavené po skončení války, které dávají Le Havru zcela odlišný charakter.

Jedním z nejvýznamnějších turistických lákadel Le Havru je Muzeum moderního a současného umění André Malraux. Toto překrásné muzeum představuje více než 10 000 uměleckých děl, včetně děl od Moneta, Renoira, Picassa a Dufyho. Je to pro milovníky umění a kultury neodolatelná atrakce.

Další zajímavou destinací je námořní přístav Le Havru. S obrovskými loděmi, které kotví u břehu, je to impozantní místo, kde si turisté mohou prohlédnout moderní přístavní zařízení a pozorovat obrovské obchodní lodě, které sem přijíždějí z celého světa. Přístav je také startovním bodem pro plavby do blízkých destinačních měst, jako jsou Southampton v Anglii nebo kanálový ostrov Guernsey.

Le Havre má také rozsáhlé písečné pláže a malebné pobřeží. Turisté zde mohou strávit den relaxováním na pláži, opalováním se a koupáním ve francouzském kanálu La Manche. Le Havre je také výchozím bodem pro objevování blízkého pobřežního regionu Normandie, který je známý svými krásnými klifovými pobřežími a idylickými přímořskými městy.

Místní kuchyně je dalším faktorem, který láká turisty do Le Havru. Přístavní město nabízí širokou škálu čerstvých mořských plodů a ryb, které si mohou návštěvníci vychutnat v jedné z mnoha restaurací podávajících speciality z mořských plodů. Milovníci vína by si také neměli nechat ujít regionální vína vyrobená v blízkých vinicích.

Le Havre je snadno dosažitelný jak letecky, tak lodí. Město má vlastní mezinárodní letiště, které je spojeno s několika evropskými městy, a také vyhrazenou trajektovou linkou s britským Portsmouthem. Místní doprava v Le Havru je také dobře rozvinutá, což usnadňuje pohyb po městě a okolních oblastech.

Pro ty, kteří chtějí strávit dovolenou v přívětivém přístavním prostředí se směsicí moderní a historické architektury, je Le Havre ideální volbou. Toto malebné město nabízí širokou škálu atrakcí, které uspokojí jak milovníky kultury, tak přírody. Dovolená v Le Havru je zážitkem, který si turisté zcela jistě budou pamatovat.


Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Le Havre


1. Jaké je klima Le Havre?

Le Havre má oceánské klima. Léta jsou mírná a mírně vlhká, s průměrnými teplotami kolem 20 °C. Zimy jsou mírně studené s průměrnými teplotami kolem 6 °C.

2. Jak se dostanu do Le Havre z Paříže?

Nejjednodušší způsob, jak se dostat z Paříže do Le Havre, je vlakem. Jízda trvá přibližně 2,5 - 3 hodiny a existují pravidelné spoje. Další možností je cesta autobusem, která trvá přibližně 2,5 - 3 hodiny. Lze také využít automobil, cesta trvá přibližně 2,5 - 3 hodiny v závislosti na provozu.

3. Jaké jsou nejznámější pamětihodnosti v Le Havre?

Mezi nejznámější pamětihodnosti v Le Havre patří modernistická čtvrť St. Joseph s unikátní betonovou architekturou, Muzeum moderního umění André Malraux (MuMa), které obsahuje rozsáhlou sbírku uměleckých děl, a maják v Le Havre, který je symbolem města.

4. Kolik stojí vstupenky do Muzea moderního umění André Malraux?

Vstupenky do Muzea moderního umění André Malraux se pohybují kolem 10-15 eur pro dospělé. Děti a studenti mohou mít slevu na vstupenky.

5. Kde se nachází nejlepší místa k ubytování v Le Havre?

Nejlepší místa k ubytování v Le Havre jsou v blízkosti pláže a přístavu. Město nabízí různé možnosti ubytování všech cenových kategorií, včetně hotelů, penzionů a apartmánů.

6. Má Le Havre dobré spojení s ostatními městy ve Francii?

Ano, Le Havre má dobré spojení s ostatními městy ve Francii. Město má vlastní mezinárodní letiště a je dobře napojeno na železniční síť. Existují také autobusové a tramvajové linky, které spojují Le Havre s okolními městy.

7. Kde se nachází nejlepší restaurace v Le Havre?

Le Havre nabízí širokou škálu restaurací. Mezi nejlepší patří Le Bouchon du Vaugueux, která je specializována na tradiční francouzskou kuchyni, Au Petit Bacchus, která nabízí lahodné pokrmy z mořských plodů, a Le Jardin des Saveurs, která je zaměřena na gurmánskou kuchyni.

8. Jaké jsou nejbližší pláže k Le Havre?

Le Havre má vlastní pláže, které jsou ideální pro koupání a opalování. Nejbližší pláže se nacházejí v blízkosti přístavu a jsou snadno dostupné pěšky.

9. Existuje v Le Havre veřejná doprava?

Ano, Le Havre má fungující veřejnou dopravu, včetně autobusů a tramvají. Město také nabízí půjčovnu kol, která je populární mezi místními i turisty.

10. Jaká jsou oblíbená sportovní aktivity v Le Havre?

Le Havre nabízí různé sportovní aktivity pro všechny věkové kategorie. Oblíbené aktivity zahrnují plavání, plážový volejbal, jachting, golf a cyklistiku. Město má také několik sportovních center, kde je možné hrát tenis, badminton nebo squash.


Letenka Francie Le Havre


Le Havre, situované na severozápadě Francie, je fascinující destinace, kterou stojí za to navštívit. Město, které je významné především díky svému přístavu, nabízí návštěvníkům bohatou historii, krásné pláže a kulturu.

Pokud se rozhodnete navštívit Le Havre, nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak se tam dostat, je cestovat letecky. Existuje několik leteckých společností nabízejících letenky do Le Havre. Francouzské aerolinky Air France je jednou z hlavních společností, které nabízejí pravidelné lety do tohoto překrásného města. Air France má bohatou nabídku letů od různých destinací po celém světě, což znamená, že se snadno připojíte na let z vašeho města.

Po příletu na letiště Le Havre-Octeville Airport, které se nachází pouze několik kilometrů od centra města, budete okamžitě uvítáni překrásnou scenérií a nádvořím plným svěžího francouzského vzduchu. Letiště je relativně malé a přátelské, což snižuje stres a dává vám příležitost se okamžitě ponořit do prostředí francouzského životního stylu.

Po příletu do Le Havre se před námi otevírá rozsáhlý výběr aktivit a atrakcí. Jednou z hlavních turistických atrakcí je přístav Le Havre, který je jedním z největších přístavů ve Francii. Pro milovníky moře je tato oblast velkým magnetem, kde mohou pozorovat námořní plavidla, odpočívat na pláži a aniž by se na chvíli otočili, zažít atmosféru slavného přístavu.

Pokud jste historicky založení, pak je pro vás návštěva Muzea krasopisu a moderního umění (Museum of Fine Arts and Modern Art) neodmyslitelná zastávka. Muzeum je domovem děl od 16. století až po současnost, včetně děl takových umělců, jako jsou Monet, Renoir a Picasso. Prozkoumejte tisíce exponátů, které vám přinesou pohled na bohatou historii umění.

Le Havre je také známé svými nádhernými plážemi, které jsou ideální pro letní rekreaci a sluneční koupání. Můžete si užít příjemný den při opalování, čtení knihy nebo procházkách podél pobřeží. Středomořská atmosféra a bílý písek vytvářejí dokonalý únik z každodenního života.

Abychom shrnuli, návštěva Le Havre je nezapomenutelným zážitkem. Výhodou je, že díky letu do Le Havre můžete snadno přistát v jednom z nejkrásnějších měst Francie a zažít tamní bohatou historii, kulturu a přírodní krásy. Vzletěte do Le Havre a vraťte se s mnoha nezapomenutelnými vzpomínkami.


Počasí Francie Le Havre


Le Havre, známé také jako brána do Normandie, je přístavním městem nacházejícím se na severozápadním pobřeží Francie. Toto město, ležící poblíž ústí Seiny do Lamanšského průlivu, se může pyšnit svým významným historickým a kulturním dědictvím. Místní podnebí je ovlivněno svým poloostrovním umístěním, mořskými vlivy a blízkostí Atlantského oceánu.

Le Havre má oceánské podnebí s mírnými zimami a mírně teplými léty. Zdejší teploty jsou relativně vyrovnané po celý rok s průměrnou teplotou kolem 11 °C. Nejteplejším měsícem je červenec, kdy teploty mohou dosahovat až 20 °C. Naopak nejchladnější měsíce jsou leden a únor, kdy průměrné teploty klesají na 5 °C. I když sněhové srážky nejsou příliš časté, občas se stane, že Le Havre zaznamenává i sněhové pokrývky.

Srážky jsou rovnoměrně rozloženy během celého roku, ale nejvíce srážek spadne v zimních měsících. Průměrné roční srážky zde dosahují asi 800 milimetrů. Místní podnebí je často vlhké a občas se vyskytují mlhy, které mohou být charakteristické pro přístavní oblast.

Přímořské umístění Le Havre znamená, že město je ovlivněno mořskými vlivy, jako jsou přílivy a odlivy. Průliv La Manche může také přinést větrné podmínky, které mohou mít vliv na místní počasí.

Le Havre bylo v minulosti poznamenáno válečnými událostmi a přírodními katastrofami, jako byla například zničující bouře v roce 1952. V důsledku toho bylo město postaveno znovu ve stylu moderní architektury, která je dnes světově proslulá. Toto město bylo také vyhlášeno za světové dědictví UNESCO kvůli své architektuře a urbanismu.

Le Havre je fascinujícím místem k návštěvě, nabízejícím bohatou historii, malebné přístavní scenérie a jedinečné podnebí. Pokud se rozhodnete toto město navštívit, nezapomeňte zkontrolovat předpověď počasí a připravit se na případné mořské větry a vlhkost.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky