Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Keňa Samburu National Reserve

Ubytování Keňa Samburu National Reserve


Samburu National Reserve se nalézá v Keňa, na břehu řeky Ewaso Ng'iro. Jedná se o rezervaci, která je domovem pro mnoho druhů savců, ale i ptáků a jiných zvířat. Pokud plánujete svou cestu do Keňa a máte zájem o pobyt v místní přírodě, rezervace Samburu může být pro vás tou správnou volbou. Pokud se rozhodnete pro návštěvu této oblasti, bude nutné vyřešit ubytování.

Nechybí zde řada hotelů, lodží a kempů, které nabízejí různé možnosti pro ubytování. Záleží tedy jen na vás, jaký typ ubytování upřednostníte.

Jednou z možností je například lodžie Samburu Intrepids. Jedná se o luxusní ubytování, které vám nabídne komfortní pokoj s klimatizací, vlastní koupelnou a dokonce i venkovní sprchou. Pokud se rozhodnete ubytovat zde, můžete si užít krásný výhled na okolní přírodu, protože každý pokoj je vybaven velkým oknem. Lodžie Samburu Intrepids má navíc i vlastní bazén, ve kterém se můžete ochladit po náročném dni stráveném v přírodě.

Další možností je například Samburu Sopa Lodge. Tato lodžie vám nabídne komfortní pokoje s koupelnou a vlastní terasou. K dispozici je zde i restaurace, kde si můžete pochutnat na tradičních keňských jídlech. Pokud hledáte klidné a pohodlné ubytování, Samburu Sopa Lodge je pro vás tou správnou volbou.

Pro ty, kteří upřednostňují spíše kempování v přírodě, je zde i Kemp Ashnil Samburu Camp. Můžete si zde pronajmout stan a užít si tak blízkost přírody. Kempování však neznamená úplné vzdání se komfortu, stanové místo je totiž vybaveno vlastní koupelnou, sprchou i záchodem. Kemp Ashnil Samburu Camp má navíc i vlastní restauraci a bazén.

Každý z uvedených druhů ubytování nabízí něco jiného a vhodné jsou pro různé typy turistů. Pokud máte rádi luxus a pohodlí, zvolte lodžii. Kempování zase vyhledají ti, kteří chtějí blíže poznat přírodu a nevadí jim život v provizorních podmínkách. Jaký typ ubytování si vyberete, záleží jen na vás. Jedno je však jisté, pobyt v Samburu National Reserve vám zaručeně zůstane v paměti na celý život.


Nejčastější dotazy a odpovědi Keňa Samburu National Reserve


1. Jak se dostat do Samburu National Reserve v Keni?
Odpověď: Samburu National Reserve se nachází ve východní části Keni a je přístupná letecky nebo autobusem. Nejbližším letištěm je Letiště Samburu (ASV), ze kterého je možné se dostat do rezervace autem. Také je možné využít dopravu autobusem nebo pronajmout si auto a řídit se podle navigace.

2. Jaké jsou hlavní atrakce v Samburu National Reserve?
Odpověď: Mezi hlavní atrakce v Samburu National Reserve patří divoká zvířata, jako jsou sloni, lvi, leopardi, gepardi, žirafy a mnoho dalších druhů. Rezervace je také domovem pro Samburu kmen, který je známý svou tradiční kulturou a festivity.

3. Kdy je nejlepší čas navštívit Samburu National Reserve?
Odpověď: Nejlepší čas k návštěvě Samburu National Reserve je během suchého období mezi červencem a říjnem, kdy je snazší vidět zvířata a terén je snadno průchodný. V této době také dochází k migraci některých druhů zvířat.

4. Jaké je doporučené oblečení při návštěvě Samburu National Reserve?
Odpověď: Doporučuje se nosit světlé, volné oblečení, které chrání před sluncem. Také je důležité mít pohodlnou obuv, sluneční brýle, klobouk nebo šátek na hlavu a kvalitní opalovací krém. V noci může být chladnější, takže je vhodné mít s sebou i teplejší vrstvy.

5. Je možné v Samburu National Reserve přenocovat?
Odpověď: Ano, v Samburu National Reserve je možné přenocovat v různých ubytovacích zařízeních, jako jsou kempy, lodže a hotely. Tyto možnosti nabízejí různé typy ubytování, od luxusních až po jednodušší.

6. Jaké aktivity mohu v Samburu National Reserve podniknout?
Odpověď: V Samburu National Reserve je možné si objednat safari v odpoledním slunci, pěší túry, noční safari, pozorování ptáků, návštěvu Samburu kmenů, rybolov a mnoho dalších aktivit.

7. Je v Samburu National Reserve bezpečno?
Odpověď: Samburu National Reserve je obecně bezpečné místo k návštěvě, ale je vždy dobré dodržovat základní opatření, jako je cestování ve skupině a dodržování pokynů průvodců. Je také doporučeno být obezřetný, pokud je v rezervaci setměle a cestovat pouze za denního světla.


Dovolená Keňa Samburu National Reserve


Samburu National Reserve is a beautiful vacation destination in northern Kenya. This reserve is known for its fascinating wildlife, stunning landscapes, and traditional culture. During your visit to Samburu, you’ll have the opportunity to witness and experience some unforgettable moments.

The Samburu National Reserve is home to a mix of wildlife species including elephants, lions, leopards, impalas, and dik-diks, which are all unique to the Northern Kenyan region. You'll enjoy some spectacular sights as you explore the reserve. On your game drives, you are sure to see large herds of elephants as well as the endangered Grevy's zebra.

The park is situated around the River Ewaso Nyiro, which provides water to the animals, making it an ideal spot for game viewing. The backdrop of the park is breathtaking, from the rugged mountainous hills to the sandy plains that stretch on endlessly.

Samburu National Reserve is also a great spot for bird enthusiasts as it boasts of over 450 species of birdlife including the Vulturine Guinea Fowl, Yellow-necked Spurfowl, and Somali Ostrich.

When it comes to accommodations, Samburu has a variety of lodges and campsites to suit all budgets. These lodges and campsites offer stunning views of the Ewaso Nyiro river and provide guests with a serene ambiance for relaxation.

You can also witness how the local people live by visiting the Samburu community on your vacation. You can spend time with them and learn about their culture, beliefs, and way of life. You can also get to sample their food, which is a mix of exotic game meat and traditional produce.

In conclusion, Samburu National Reserve is a destination unlike any other. From the vast landscapes to the incredible wildlife, you will create unforgettable memories during your stay. Come explore, experience, and enjoy the beauty of Samburu!


Letenka Keňa Samburu National Reserve


Samburu National Reserve je jedinečnou a dobrodružnou destinací v Keni, kterou si nesmíte nechat ujít. Tato rezervace, která se nachází v regionu Samburu na březích řeky Ewaso Nyiro, je známá svou bohatou faunou a přírodní krásou.

Cesta do Samburu National Reserve začíná letenkou, kterou si můžete zakoupit do blízkého města lodní dopravou do Keni. Letenky do Keni jsou snadno dostupné z mnoha světových destinací a cesta z Nairobi, hlavního města Keni, na místní letiště trvá přibližně jednu hodinu.

Po příletu na místní letiště v Samburu se ocitnete v srdci krásné krajiny. Samburu National Reserve se rozkládá na ploše téměř 165 km² a je domovem mnoha druhů vyhynulých živočichů, které je těžké nalézt jinde. Zdejší fauna zahrnuje slony, lvíky, gepardy, buvoly, žirafy, impaly a velkou rozmanitost ptáků.

Jedním z nejznámějších obyvatel rezervace jsou velbloudi Grévyho, kteří jsou navíc jedním z symbolů kenické divoké přírody. V Samburu se nachází největší populace těchto velbloudů na světě a můžete je spatřit volně procházející se po rezervaci.

Další neodmyslitelnou součástí Samburu National Reserve jsou místní Samburu kmeny, jejichž přítomnost je znát v celém regionu. Tito národů rozšiřují svou tradiční kulturu a tradice o poznání svých návštěvníků. Můžete se dozvědět více o jejich tradičních zvycích, observovat jejich tance a poslechnout si zajímavé příběhy.

Pro objevování rezervace se můžete připojit k jedné z mnoha organizovaných safari. Nedocenitelnou úlohu zde hrají místní průvodci, kteří znají oblast jako své boty a jsou odborníky na jedinečnou faunu a flóru. Safariové vozy vás dovezou do nejlepších oblastí rezervace a umožní vám pozorovat zvířata v jejich přirozeném prostředí.

Samburu National Reserve je také oblíbenou destinací pro požitkáře. Můžete se ubytovat v exkluzivních chatkách, které nabízejí výhled na řeku Ewaso Nyiro, nebo si zvolit kempování v blízkosti vodopádů, které jsou v rezervaci. Pro ty, kteří hledají adrenalinový zážitek, je možnost zapojit se do různých outdoorových aktivit jako je rafting, horolezectví, nebo podniknout pěší túru do okolních hor.

Zkrátka, Samburu National Reserve je fascinující destinací země, která je známá svou přírodní krásou a bohatou faunou. Cesta do této rezervace začíná letenkou do Keni, kterou si můžete zakoupit z mnoha destinací. Po příletu na místní letiště v Samburu budete vítáni nezapomenutelnou krajinou plnou divokého života a kulturních zážitků s místními Samburu kmeny. Safari a outdoorové aktivity vám umožní prozkoumat rezervaci do hloubky a prožít jedinečné momenty v jedné z nejkrásnějších a nejpůsobivějších rezervací v Africe.


Počasí Keňa Samburu National Reserve


Keňa je země ležící na východě Afriky a je známá svou hojnou divokou přírodou a nádhernými krajinami. Jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v Keňe je Samburu National Reserve, která je domovem mnoha druhů zvířat a také nabízí fascinující počasí.

Samburu National Reserve leží ve východním regionu Keňského župního rozvrhování a rozkládá se na ploše přes 165 čtverečních kilometrů. Toto národní rezervace je jedinečná svou specifickou geografií, která zahrnuje okolní zvlněnou savanu, hory a úrodné říční údolí.

Podnebí v Samburu National Reserve je převážně horké a suché, přičemž vyskytují se zde výrazné roční období, tj. suchá sezóna a deštivá sezóna. Suchá sezóna trvá obvykle od července do října a charakterizuje ji minimální srážky a vysoké teploty. Průměrné denní teploty se v této době pohybují kolem 30 °C a v noci klesají na příjemných 20 °C.

Deštivá sezóna nastává v Samburu National Reserve od listopadu do května a přináší vyšší srážky a nižší teploty. V těchto měsících může spadnout až 300 mm srážek, což vytváří příznivé podmínky pro růst trávy a zelené vegetace. Průměrné denní teploty se pohybují kolem 25 °C a v noci klesají na 15 °C. Tato období jsou také vhodná pro pozorování přírody, protože voda přitahuje mnoho zvířat a zvyšuje jejich aktivitu.

V Samburu National Reserve žije mnoho druhů zvířat, včetně slonů, zebří, nosálů, žiraf, gepardů, lvi, leopardů a mnoho dalších. Návštěvníci si mohou vychutnat safari zážitek, při kterém mají šanci vidět tyto úžasné druhy v přirozeném prostředí.

Při plánování návštěvy Samburu National Reserve je důležité zohlednit počasí. V suchém období je možné spatřit mnoho zvířat, která se shromažďují u zdrojů vody, zatímco v deštivém období je krajina krásně zelenější a je to vhodná doba pro pozorování ptáků a květinového kvetení.

Nutno dodat, že při návštěvě Samburu National Reserve je vždy vhodné se řídit pokyny místních průvodců a dodržovat zásady ekoturistiky. Konzervace přírody je základem udržení tohoto úžasného prostředí pro budoucí generace.

Samburu National Reserve je fascinujícím cílem pro milovníky divoké přírody, kteří si chtějí užít krásné scenérie a potkat se s africkými zvířaty v jejich přirozeném prostředí. Díky svému specifickému počasí nabízí různé zážitky během celého roku, kdy si návštěvníci mohou užít jedinečnou atmosféru a okouzlující krajinu Samburu National Reserve.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky