Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Austrálie Whitsunday Islands (Queensland)

Letenka Austrálie Whitsunday Islands (Queensland)


Whitsunday Islands is located in Queensland, Australia, and is one of the best tourist destinations in the world. The islands are characterized by stunning natural scenery, crystal clear waters, and beautiful beaches that attract millions of visitors each year.

When it comes to planning a trip to Whitsunday Islands, the first and foremost thing that you will need is a flight ticket. A flight to Whitsunday Islands is the best way to reach this exotic destination. There are multiple airlines that offer flights to Whitsunday Islands from different parts of the world. Some of the most popular airlines are Qantas, Jetstar, Virgin Australia, and Tigerair.

The airport serving Whitsunday Islands is Hamilton Island Airport, which is a popular hub for international and domestic travelers. The airport is located on the eastern side of Hamilton Island, and it takes around five to six hours for a direct flight to reach here from major cities like Sydney, Brisbane, and Melbourne.

The best time to book a flight to Whitsunday Islands is during the shoulder seasons of March to May and September to November. During this time, the weather is pleasant, and the crowds are thinner, which means you can get affordable flight tickets and accommodation deals.

Once you reach Whitsunday Islands, there are plenty of activities and attractions that you can explore. Some of the popular things to do here include island hopping, snorkeling, scuba diving, sailing, hiking, and visiting the Great Barrier Reef.

One of the most popular attractions in Whitsunday Islands is the Whitehaven Beach, which is considered one of the world's best beaches. With its white sand and turquoise waters, this beach is a must-visit spot for anyone traveling to the region.

In conclusion, Whitsunday Islands is a paradise that is worth visiting, and a flight ticket is the perfect start to your journey. With its stunning natural beauty, crystal clear waters, and beautiful beaches, the Whitsunday Islands are a destination that will provide you with a lifetime of memories. With airlines offering affordable flights, there has never been a better time to explore this incredible destination.


Dovolená Austrálie Whitsunday Islands (Queensland)


Australský kontinent je jednou z největších turistických destinací na světě. Kdokoli se rozhodne navštívit toto rozmanité místo, bude nadšen neobyčejnou přírodou, skvělými plážemi, úchvatné flórou i faunou. Jedním z nejoblíbenějších míst pro cestovatele a milovníky přírody jsou ostrovy Whitsunday Islands v Queenslandu.

Whitsunday Islands se nacházejí v tropickém pobřeží Queenslandu, které je vzdálené přibližně 2 000 kilometrů od australského města Sydney. Tato oblast je známá díky překrásným plážím, jedinečnému korálovému útesu s množstvím různých druhů tropických ryb a mořských živočichů i mořskou faunou na březích pláží.

Whitsunday Islands se rozkládají na rozloze 200 000 hektarů, z toho přibližně 70 % tvoří chráněné mořské území. V této oblasti najdete přes 70 pláží a azurové vody, které jsou prostě k neuvěření. Whitsunday Islands je rovněž největším ostrovským národním parkem Queenslands a nabízejí spoustu příležitostí k rybaření, vodním sportům, šnorchlování i potápění.

Mezi nejznámějšími plážemi patří například Whitehaven Beach - bílá písečná pláž, která se řadí mezi jedny z nejvíce fotografovaných na světě, nebo pláž Catseye Beach, kde najdete mnoho možností k aktivitám. Na těchto plážích se můžete nechat hřát na slunci, koupat se v moři nebo se procházet po pláži a kolem pobřeží.

Mezi další nejvýznamnější turistické atrakce patří také Hamilton Island, který je největším ostrovem Whitsunday Islands. Na tomto ostrově se nachází mnoho luxusních hotelů, restaurací a sportovních center. Hamilton Island je také populární pro svůj zábavní park WildLife Hamilton Island, kde máte možnost potkat a pozorovat řadu zvířat, včetně koal, klokana nebo krokodýlů.

Více než 92 % turistů přijíždí na Whitsunday Island za účelem prozkoumání korálového útesu při potápění nebo šnorchlování. Řada turistických lodí nabízí pravidelné výlety k Great Barrier Reef a umožňují cestovatelům prozkoumat tento nadějný korálový útes. Nejlepší doba k návštěvě Whitsunday Islands jsou od června do srpna, kdy je podnebí velmi teplé a slunce bývá maximálně vysoko.

Whitsunday Islands lze navštívit po celý rok, ale kvůli variování počasí a deštivým sezónám se doporučuje navštěvovat tento ostrov v zimních měsících. Při návštěvě Whitsunday Islands si samozřejmě nezapomeňte vzít fotoaparát. Je to jedno z nejkrásnějších míst na světě a zajisté se budete chtít s přáteli a rodinou podělit o nádherné zážitky a dojmy.

Výlet na Whitsunday Islands je ideální pro ty, kteří hledají kombinaci pobytu na plážích s možnostmi pro další aktivity a zážitky. Ostrov nabízí procházky po divokých lesích, šnorchlování, potápění, vodní lyžování, jízdu na surfu na vlnách, ale také pěší turistiku a navíc i příležitost k dobrodružství na překrásných útesech.

Whitsunday Islands je tedy rájem pro ty, kteří hledají relaxaci na bílé písčité pláže s neuvěřitelnými výhledy na modré vody Pacifiku. Pokud hledáte aktivní dovolenou v přírodním prostředí, kde se budete cítit svobodně a daleko od každodenního shonu a stresu, pak toto místo je ideální pro vás. Navštivte Whitsunday Islands a objevte krásy Austrálie, které vám připraví nezapomenutelný zážitek a relaxaci.


Nejčastější dotazy a odpovědi Austrálie Whitsunday Islands (Queensland)


Níže je několik nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se ostrovů Whitsunday v Queenslandu, Austrálie:

1. Jak se dostat na Whitsunday Islands?
- Nejbližší mezinárodní letiště je v městě Proserpine, které leží asi 30 minut jízdy autem od přístavu Airlie Beach. Z letiště Proserpine je možné si pronajmout auto nebo využít kyvadlovou dopravu do Airlie Beach, odkud lze dále cestovat lodí na ostrovy Whitsunday.

2. Jaké aktivity lze na ostrovech Whitsunday dělat?
- Na ostrovech lze provozovat mnoho aktivit, jako je šnorchlování, potápění, plachtění, rybaření, pěší turistika, pikniky na pláži atd. Nejznámější aktivitou je však návštěva Whitehaven Beach, která je považována za jednu z nejkrásnějších pláží na světě.

3. Kdé se ubytovat na Whitsunday Islands?
- Na Whitsunday Islands je možné se ubytovat buď v luxusních letoviscích a rezortech na ostrovech Hayman, Hamilton nebo Daydream, nebo v přístavním městě Airlie Beach, které nabízí různé ubytovací možnosti od hotelů po kempování.

4. Kdy je nejvhodnější doba na návštěvu Whitsunday Islands?
- Nejlepší období na návštěvu Whitsunday Islands je od května do října, kdy panuje příjemné počasí. Během australského leta (prosinec až únor) může být velmi horko a vlhko, zatímco během australského zimy (červenec a srpen) může být chladnější a občas se vyskytují deště.

5. Jak dlouho bych měl zůstat na Whitsunday Islands?
- Doporučuje se zůstat alespoň několik dní, abyste stihli si užít všechny hlavní atrakce. Pokud si chcete například vychutnat Whitehaven Beach a udělat si výlet na ostrov Great Barrier Reef, měli byste plánovat delší pobyt, například tři až pět dní.

6. Jaké jsou možnosti stravování na Whitsunday Islands?
- Většina letoviscí a rezortů na ostrovech nabízí restaurace a bary, kde si můžete vychutnat vynikající jídlo a nápoje. V přístavním městě Airlie Beach je také mnoho restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat místní kuchyni.

Toto jsou pouze některé z nejčastějších dotazů a odpovědí, které se týkají Whitsunday Islands v Queenslandu, Austrálie. Pokud máte další otázky, obraťte se na místní turistickou kancelář nebo prohlédněte si online průvodce ostrovy.


Ubytování Austrálie Whitsunday Islands (Queensland)


Whitsunday Islands, nacházející se v australském státě Queensland, jsou jedním z nejkrásnějších a nejžádanějších destinací pro ubytování na ostrovech. Tento nádherný souostroví tvoří 74 tropických ostrovů, které nabízejí návštěvníkům neuvěřitelnou kombinaci modrého oceánu, bílých písečných pláží a bujných korálových útesů.

Pro ty, kteří touží po skutečném luxusu a komfortu, je možností rezervovat si ubytování v renomovaném letovisku Hayman Island. Toto mimořádné letovisko poskytuje nejen prvotřídní služby a vysoce kvalitní ubytování, ale také jedinečný výhled na korálové útesy a nedotčenou přírodu.

Další možností je rezervovat si pobyt na Hamilton Island, který je největším a nejlidnatějším ostrovem souostroví Whitsundays. Zde si můžete vybrat z široké škály různých typů ubytování - od luxusních resortů až po útulné apartmány. Mnoho letovisek na ostrově nabízí také různé aktivity a vyžití, jako je šnorchlování, potápění, golf nebo plachtění.

Další poklad skrývá ostrov Daydream Island, který je proslulý svou idylickou atmosférou a úchvatnými plážemi. Zde se návštěvníci mohou ubytovat v luxusním resortu, který nabízí moderní pokoje s výhledem na oceán a vlastní soukromé pláže. V letovisku si lze také vyzkoušet některé z mnoha vodních aktivit, jako je jízda na kajaku, jachting nebo rybaření.

Pokud preferujete méně přeplněná místa, doporučuje se ubytování na nejmenším ostrově souostroví, Long Island. Tento ostrov je ideální pro ty, kteří hledají klid a odpočinek na osamocené pláži. Long Island nabízí ubytování v harmonii s přírodou, ve formě bungalovů přímo u pláže.

Pro milovníky adrenalinových sportů je neodolatelná nabídka ubytování na ostrově Whitsunday. Zde můžete zažít nezapomenutelné dobrodružství, jako je seskok padákem nebo potápění s žraloky. Ubytování na tomto ostrově je k dispozi


Počasí Austrálie Whitsunday Islands (Queensland)


Whitsunday Islands, nacházející se v Queenslandu v Austrálii, jsou jednou z nejkrásnějších destinací na světě. Toto souostroví tvoří 74 ostrovů, které se rozkládají v Koralovém moři. Jsou obklopeny korálovými útesy, bílými písečnými plážemi a azurově modrou vodou, což tvoří jedinečný ráj pro milovníky přírody a dobrodružství.

Jedním z hlavních lákadel Whitsunday Islands je jejich tropické podnebí. Toto místo po většinu roku zažívá teplé a slunečné počasí s vysokými teplotami. Průměrná teplota se pohybuje mezi 25-30 °C, což je ideální pro koupání, potápění a další aktivity na pláži.

Ve Whitsunday Islands se nachází také Velký bariérový útes, který je jedním z největších korálových útesů na světě. To umožňuje návštěvníkům nezapomenutelný pohled na jedinečné podvodní světy a rozmanitost korálových útesů a mořského života.

Pokud přemýšlíte o návštěvě Whitsunday Islands, je důležité mít na paměti, že může přijít období dešťů. Nejvlhčí období je od listopadu do března, kdy se v této oblasti vyskytují pravidelné deště a tropické bouře. Nicméně, i během těchto měsíců je počasí velmi teplé a většina dešťových srážek se vyskytuje spíše ve formě přeháněk, které netrvají dlouho.

Pokud přijedete do Whitsundy Islands během období dešťů, měli byste si zabalit lehké pláštěnky a vodotěsné obuv, abyste si mohli užít venkovní aktivity i v deštivém počasí. Návštěvníci by měli také sledovat předpověď počasí a varování před bouřemi, aby zůstali v bezpečí.

Ve většině ostatních měsíců Whitsunday Islands nabízejí slunečné a suché počasí, které umožňuje plně využít krásné pláže, vodní sporty a další outdoorové aktivity. Je to také populární místo pro plavbu po moři, využívající k dostání se z ostrova na ostrov.

Celkově vzato, Whitsunday Islands v Queenslandu v Austrálii nabízejí nezapomenutelné počasí pro návštěvníky, kteří chtějí objevovat a užívat si jedinečné krásy a dobrodružství této úchvatné destinace. Ať už se rozhodnete návštěvu naplánovat v období dešťů nebo v teplých, suchých měsících, nebudete zklamáni krásou a exotikou tohoto úžasného místa.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky