Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Keňa Great Rift Valley

Počasí Keňa Great Rift Valley


Keňa, ležící východně od Afriky, je známa svými rozmanitými krajinnými a klimatickými podmínkami. Tato země je domovem jednoho z nejvýznamnějších geologických útvarů na světě, Velkého příkopového údolí (Great Rift Valley). Tento erozně tektonický útvar poskytuje nejen jedinečnou geologickou krajinu, ale také zásadní vliv na místní počasí.

Keňská část Velkého příkopového údolí je považována za suchou oblast, kde jsou srážky omezené. Zde se nachází nejhlubší jezero v Africe, Viktoriino jezero, a také další slané jezery, jako je jezero Turkana a Baringo. Tyto vodní plochy společně s okolními horskými masivy a údolím vytvářejí mikroklimatické podmínky, které mají významný dopad na přilehlé oblasti.

Podnebí v Keni je rozděleno podle nadmořské výšky. Na úrovni pobřeží Indického oceánu panuje horké a vlhké tropické podnebí s výraznými obdobími dešťů a sucha. V oblasti Velkého příkopového údolí, kde se nachází města jako Nairobi nebo Nakuru, se vyskytují mírnější teploty s vyššími srážkami. Tato oblast je známá svými krásnými jezery a kráterovými jezery, které jsou domovem mnoha vzácných druhů zvířat a ptáků.

Keňské počasí je často ovlivňováno monzunovými proudy a vlivy východního pasátu. Jelikož se Keňa nachází na rovníku, teploty zde zůstávají poměrně stabilní po celý rok. Nejvyšší teploty, které mohou přesáhnout 30 °C, jsou obvyklé ve vnitrozemí a na pobřeží, zatímco hornaté oblasti mají chladnější klima.

Nejdůležitější období v keňském počasí je období dešťů, které se v různých částech země liší. Na pobřeží a ve vnitřních nížinách jsou deště přítomny během dvou období - „dlouhých dešťů“, které probíhají od dubna do června, a „krátkých dešťů“, které přicházejí na podzim mezi říjnem a prosincem. V horských oblastech a oblasti Velkého příkopového údolí jsou deště více rozmístěné po celý rok, s vrcholnými obdobími v březnu a listopadu.

V období sucha se Keňa potýká s rizikem sucha a nedostatek vody postihuje zemědělství a chov dobytka, které jsou hlavními zdroji obživy pro mnoho místních obyvatel. Keňská vláda a mezinárodní organizace spolupracují na zajištění přístupu k pitné vodě a na podpoře udržitelného zemědělství, aby snížily závislost na deštích.

Keňa Great Rift Valley nabízí návštěvníkům nejen ohromující geologickou krajinu, ale také rozmanitost počasí. Od suchých pouští přes slaná jezera až po zelené pastviny v horách, každý kout Keni slibuje jedinečný zážitek. Bez ohledu na to, kdy navštívíte tuto oblast, nezapomeňte se připravit na různorodé počasí a ocenit jeho vliv na přírodu a život místních obyvatel.


Letenka Keňa Great Rift Valley


Keňa - země, kterou byste si rozhodně neměli nechat ujít při plánování vašeho dalšího dobrodružství. Tato africká destinace nabízí kromě ohromujících přírodních scenérií také bohaté kulturní zážitky, nezapomenutelné safari a mnoho dalšího. Jednou z nejpopulárnějších atrakcí této země je Great Rift Valley, přírodní úkaz, který je navštěvovaný každým rokem tisíci turisty.

Great Rift Valley je úchvatná říční krajina, která tvoří obrovský systém zlomů v litosféře. Tento systém se táhne až od Sýrie a přes Jordánsko až do Etiopie, Tanzanie a Keňy. Když se podíváte na mapu Keňy, uvidíte, že Great Rift Valley se táhne územím země a rozděluje ji na dvě hlavní části - západ a východ.

Great Rift Valley je místem, kde se stýkají dvě tectonické desky – africká a arabská. Díky tomu je zde vidět mnoho nevysvětlitelných geologických úkazů, jako jsou sopouchy, termální prameny a další sopečné prvky. Díky této geologické aktivitě jsou v oblasti přítomny i minerály, jako jsou sádry, sloučeniny železa, vápníku atd. V této oblasti se také nachází mnoho velkých jezer, jako je Turkana, Naivasha, Elementaita, Nakuru a další.

Pro návštěvníky Great Rift Valley je hlavní zajímavostí především nádherná krajina alespoň jednoho z těchto jezer. Když se projedete kolem jezera Naivasha, uvidíte ohromující divokou zvěř, motýly, akvatické ptáky a další druhy zvířat. Při procházce okolo jezera Elementaita můžete vidět velké hejny plameňáků, zatímco okolo jezera Nakuru se můžete těšit z výhledu na hojnost zvířat, jako jsou levharti, nosorožci, šakalové a mnoho dalších.

Kromě nádherné krajiny a wildlife Keňa nabízí i bohatý kulturní zážitek, a to i díky Masajům, kmeni, který se v této oblasti dlouhodobě usadil. Tito lidé jsou známí svými barevnými kroji, tancem a zvyklostmi. Masajští bojovníci jsou uchovatelé svých tradičních zvyků a pravidelně pořádají pasové slavnosti, které jsou velkou atrakcí pro návštěvníky této oblasti.

Na cestu do Great Rift Valley můžete využít letecké dopravy do Nairobi, kde pak můžete pokračovat do dalších lokalit. Výlet do této oblasti si zaručeně užijete jako skvělé dobrodružství a jako nezapomenutelný zážitek, který vám zůstane v paměti navždy.


Dovolená Keňa Great Rift Valley


Keňa je fascinující země, která nabízí širokou škálu atrakcí a zajímavostí pro turisty. Jednou z nejvíce ohromujících a populárních destinací v této zemi je Great Rift Valley.

Great Rift Valley je jedním z největších geologických útvarů na světě a prostírá se přes mnoho afrických zemí, včetně Keňy. Tato úchvatná krajiná nabízí nádherné pohledy a mnoho aktivit pro všechny typy turistů.

Na první pohled se do Great Rift Valley zamilujete díky jeho působivému krajinářskému designu. Zelené kopce a planiny se vine kolem údolí, což vytváří jedinečnou a malebnou atmosféru. Díky těmto panoramatickým výhledům je Great Rift Valley často označováno jako jedno z nejkrásnějších míst na světě.

Turisté mají mnoho možností, jak si užít dovolenou v této oblasti. Jednou z nejoblíbenějších aktivit je safari. Great Rift Valley je domovem pro množství druhů volně žijících zvířat, včetně lvů, slonů, gepardů, nosorožců a mnoha dalších. Safari v této oblasti vám umožní zažít nezapomenutelné setkání s divokou zvěří a prozkoumat jedinečnou flóru a faunu.

Další zajímavou aktivitou je procházka po jednom ze zdejších národních parků. Ti, kteří si přejí navštívit rezervace ve Great Rift Valley, si mohou vychutnat pěší túru a obdivovat nádhernou krajinu zblízka. Procházka údolím je skvělým způsobem, jak se propojit s přírodou a objevit mnoho skvostů, které tato oblast nabízí.

Pro ty, kteří se zajímají o geologii, je návštěva historických a geologicky významných lokalit v Great Rift Valley nedílnou součástí jejich dovolené. Tato oblast je bohatá na sopky, termální prameny a slaná jezera, která poskytují jedinečný pohled na vznik a vývoj planety Země.

Great Rift Valley také nabízí možnost relaxace a odpočinku. Existují zde hojné termální prameny a lázně, které jsou ideální pro afričskou relaxaci a péči o tělo. Relaxace v těchto termálních pramenech je pro turisty jedinečným zážitkem a přináší jim pocit revitalizace a obnovení síly.

Celkově řečeno, dovolená v Keňe v Great Rift Valley je nabitá dobrodružstvím, krásou a jedinečnými zážitky. Bez ohledu na to, zda preferujete safari, výlety do přírody nebo pouze relaxaci, tato oblast nabízí něco pro každého. Navštívení Great Rift Valley vám umožní objevit krásu a bohatství Afriky a zanechá vás s nezapomenutelnými vzpomínkami na dovolenou.


Ubytování Keňa Great Rift Valley


Keňa, země východní Afriky, je domovem některých nejúžasnějších přírodních krás na světě. Jednou z nejimpresivnějších destinací v této zemi je bezpochyby Velké příkopové údolí neboli Great Rift Valley. A pokud hledáte perfektní ubytování, abyste si zde užili všechno, co Keňa nabízí, máte na výběr z několika skvělých možností.

Velké příkopové údolí, které se rozprostírá na délku téměř 6 000 kilometrů, nabízí návštěvníkům úchvatné scenérie, jako jsou kráterová jezera, sopky, horská pásma a rozlehlé rovinaté savany. Jednou z nejznámějších částí údolí je Velká příkopová propadlina v jihozápadním Keňa, kde se nachází několik ikonických přírodních rezervací a parků.

Pro ty, kteří mají rádi luxus a komfort, je zde několik exkluzivních resortů a hotelů, které nabízejí ubytování na nejvyšší úrovni. Mezi nejlepší patří například resort Great Rift Valley Lodge & Golf Resort. Tento komplex nabízí nádherný výhled na příkopové údolí a láká golfisty ze všech koutů světa. Kromě golfových hřišť si můžete užít také wellness centrum, bazén a výbornou gastronomii.

Další skvělou volbou je tento region oslavující keňskou kulturu a tradice. Například Lake Nakuru Lodge, který se nachází přímo u jezera Nakuru, je obklopen těmi nejlepšími přírodními rezervacemi, jako jsou například rezervace Masai Mara a rezervace Amboseli. Tento lodge vám poskytne autentické keňské zážitky prostřednictvím tradiční architektury a pohostinnosti.

Pro ty, kteří preferují dobrodružnější typ ubytování, jsou k dispozici také kempy a tábořiště. Například na pobřežním úseku Velké příkopové propadliny se nachází Hell's Gate Národní park, který je ideální pro táboření pod širým nebem. Tato oblast je známá svými skalnatými údolími a jezero Naivasha v těsné blízkosti, kterému dominují hory Mount Longonot a Suswa. Táboření v této oblasti vás vtáhne do keňské divočiny a umožní vám zažít její krásy zblízka.

Keňa Great Rift Valley není jen o úchvatných scenériích, ale také o tom, jak se propojit s přírodou a jejími obyvateli. Bez ohledu na to, zda si vyberete luxusní hotel, tradiční lodge nebo táboření pod širým nebem, ubytování v této oblasti vám umožní prozkoumat jedinečnost a krásu Velkého příkopového údolí a vytvořit si nezapomenutelné vzpomínky na vaší cestu do Keňa.


Nejčastější dotazy a odpovědi Keňa Great Rift Valley


1. Jaká je délka a šířka Velké příkopové propadliny v Keni?
- Velká příkopová propadlina v Keni má délku přibližně 960 km a šířku až 70 km.

2. Kde se nachází Velká příkopová propadlina v Keni?
- Velká příkopová propadlina v Keni se nachází východně od Afrického příkopu, táhne se podél západního pobřeží jezera Turkana.

3. Jaká je nadmořská výška Velké příkopové propadliny v Keni?
- Nadmořská výška Velké příkopové propadliny v Keni se pohybuje od 500 metrů n. m. na jihu až po 3 000 metrů n. m. na severu.

4. Jaká je fauna a flora Velké příkopové propadliny v Keni?
- Ve Velké příkopové propadlině v Keni se vyskytují různé druhy zvířat, jako jsou sloni, nosorožci, lvi, gepardi a gazely. Příkopová propadlina je také bohatá na rostlinný život, včetně suculentů, jako je kaktusovité rostliny a vysoké stromy.

5. Jaká je historie Velké příkopové propadliny v Keni?
- Velká příkopová propadlina v Keni vznikla před mnoha miliony lety v důsledku geologického pohybu kontinentálních desek. Tento pohyb způsobil rozštěpení afrického kontinentu a vytvoření Velké příkopové propadliny.

6. Jaký je turistický potenciál Velké příkopové propadliny v Keni?
- Velká příkopová propadlina v Keni je oblíbenou turistickou atrakcí díky své jedinečné topografii a bohatství divokého života. Turisté mohou navštívit národní parky v příkopové propadlině, jít na safari, prozkoumat jeskyně nebo se projet na lodi po jezeru Turkana.

7. Kde lze nalézt archeologické naleziště v Velké příkopové propadlině v Keni?
- V Velké příkopové propadlině v Keni se nachází několik archeologických nalezišť, která poskytují důležité důkazy o lidském vývoji a evoluci. Mezi nejznámější patří naleziště Koobi Fora a Turkana Boy, které jsou světově známé pro své fosilní nálezy.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky