Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Chorvatsko Rovinj

Letenka Chorvatsko Rovinj


Stále oblíbenějším evropským letoviskem je Rovinj, město v Severním Jadranu, které je považováno za jedno z nejkrásnějších měst Chorvatska. Tento malebný přístav vyrůstá přímo z mořské hladiny a vám nabízí dokonalou kombinaci starobylé kultury a krásného pobřeží.

Pro ty, kteří se rozhodli navštívit Rovinj, máme dobrou zprávu. Díky rostoucímu počtu leteckých linek a nižším cenám letenek, je dnes cesta do Rovinje mnohem snadnější a přístupnější.

Pokud plánujete cestovat do Rovinje, můžete se rozhodnout pro letenku z Prahy či jiného evropského letiště. Délka letu se bude lišit podle vaší polohy, avšak najdete zde spoustu spojení z různých měst.

Letenky do Rovinje jsou nejlevnější v období před a po turistické sezóně a závisí na mnoha faktorech jako například na délce pobytu, čase rezervace, aeroliniích atd. Avšak, pokud si zaplanujete cestu dostatečně dopředu, můžete ušetřit a nemusíte tak utrácet za letenky extra peníze.

Jakmile v Rovinji dorazíte, vydejte se do jejího historického centra. To vás ohromí svou atmosférou a krásou. Nenechte si ujít majestátní sbírku chrámů, opevnění a muzeí, ale také místní trhy s rybou a zeleninou. V Rovinji najdete chutné místní speciality, jako je olivový olej, černá trufle, sušené ryby a sýry a také skvělé místní víno.

Kromě toho se v Rovinji můžete vydat také na výlet do nedalekých měst jako Poreč, Bale, Vrsar, Limský záliv a mnoho dalších. Můžete si tak užít jak okouzlující městskou atmosféru, tak i nádhernou krajinu Chorvatska.

Závěrem tedy můžeme říci, že recentní zlepšení a ekonomická dostupnost letenek do Rovinje udělala z tohoto města lákavou a populární destinaci pro cestovatele. Navštivte Rovinj a objevte tuto krásnou přímořskou oázu.


Dovolená Chorvatsko Rovinj


Chorvatsko je velice oblíbenou destinací pro letní dovolenou a jedno z nejkrásnějších míst, které byste měli navštívit, je Rovinj. Nachází se na pobřeží Jaderského moře a je známé svými úchvatnými plážemi, malebnými uličkami a bohatou historií.

Rovinj je nejen přírodním rájem, ale také kulturním centrem. Jeho středověké jádro je plné historických budov, úzkých uliček a malebných náměstí. Když se procházíte těmito kouzelnými uličkami, budete se cítit jako v jiném světě. Nádherné stavby ve středomořském stylu vás vrátí v čase a přenáší vás do doby minulého velkého benátského vlivu na město.

Nejvýraznější stavbou ve městě je kostel svaté Eufémie. Tento pozoruhodný kostel je dominantou Rovinje a nabízí úchvatné výhledy na město a okolní krajinu. Rovněž si můžete vychutnat nezapomenutelný výhled na město z věže kostela.

Rovinj je také známý svými plážemi a čistým Jaderským mořem. Místní pláže nabízejí relaxaci a řadu vodních sportů, jako je například potápění, jízda na vodním skútru a plachtění. Pokud hledáte klidnou pláž, na které můžete odpočívat a opalovat se, určitě navštivte pláž Lone Bay nebo pláž Punta Corrente, které jsou obklopeny překrásnou přírodou.

Prozkoumávání chorvatské kuchyně je také jedním ze zážitků, které byste si ve městě Rovinj neměli nechat ujít. Restaurace nabízejí bohatý výběr čerstvých mořských plodů, olivového oleje, červeného vína a dalších lahůdek. Nezapomeňte si vychutnat tradiční chorvatské pokrmy, jako je černá rýže s mořskými plody nebo blitva s bramborem.

V blízkosti Rovinje se nachází také mnoho dalších zajímavých míst, která stojí za návštěvu. Přírodní rezervace Limský záliv, který je známý pro svými jeskyněmi a klidnou atmosférou, je jen krátkou vzdáleností od Rovinje. Další zajímavé místo je Brijuni Národní park, který nabízí úžasné přírodní scenérie, zvláštní flóru a faunu, a také památky z římského období.

Pokud si vezmete dovolenou v Rovinji, určitě nebudete zklamáni. Toto malebné město kombinuje bohatou historii, krásnou přírodu a přívětivé obyvatele. Dovolená v Rovinji je zárukou toho, že si odpočinete, zrelaxujete a zažijete nezapomenutelný pobyt u moře.


Počasí Chorvatsko Rovinj


Chorvatsko je jednou z nejkrásnějších zemí v Evropě, která se může pochlubit nádhernými plážemi, skvělou kuchyní a malebnou krajinnou scenérií. Mezi nejpopulárnější destinace na pobřeží Jaderského moře patří Rovinj, malebné městečko v Istrijské župě.

Pokud plánujete návštěvu Rovinje, měli byste se připravit na příjemné mediteránní počasí, které nabízí slunečné dny, mírné teploty a osvěžující mořský vánek.

Letní sezóna v Rovinji začíná v červnu a trvá až do září. V těchto měsících se teploty pohybují mezi 25-30°C a mořská voda je dostatečně teplá pro koupání. Pokud máte rádi horké dny a slunečné pláže, je to pro vás ideální období pro návštěvu Rovinje.

V září začíná sezóna postupně končit a teploty se začínají mírnit, ale stále je možné si užít slunečné dny a teploty kolem 20-25°C. Měsíce říjen a listopad už jsou mnohem chladnější a vlhčí, ale stále jsou dostatečně příjemné pro turisty, kteří si chtějí užít atmosféru města bez velkého turistického ruchu.

V zimě se v Rovinji teploty pohybují okolo 10°C a jsou doprovázeny silnými větry a deštěm. Pokud plánujete návštěvu Rovinje v této době, musíte se připravit na chladné počasí a omezené možnosti turistických aktivit.

Celkově vzato, Rovinj nabízí příjemné mediteránní počasí a lákavé možnosti koupání a dalších outdoorových aktivit po většinu roku. Pokud si chcete užít krásné pláže, místní kuchyni a pohostinnou atmosféru, Rovinj je pro vás ideální destinací pro dovolenou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Rovinj


1. Jak se dostat do Rovinje z Česka?

Nejběžnější způsob, jak se dostat do Rovinje z Česka, je letecky. Existuje několik přímých letů z Prahy do nedalekého letiště Pula. Poté je možné si pronajmout auto nebo využít veřejnou dopravu, aby se dostali do Rovinje. Alternativně je také možné cestovat autem, přičemž je nutné si pořídit dálniční známku (tzv. "vinjeta") pro jízdu po chorvatských dálnicích.

2. Jaké jsou nejlepší pláže v Rovinji?

V Rovinji je mnoho krásných pláží, které si můžete vybrat. Mezi nejpopulárnější patří Zlatni rt (známá také jako Punta Corrente) s písečnými plážemi a přírodními borovicemi, Lone Bay s klidnou atmosférou a čistým mořem a Žlatni rt s menšími oblázkovými plážemi. Každá z těchto pláží má vlastní charakter a nabízí různé aktivity.

3. Co je dobré navštívit v Rovinji?

V Rovinji je mnoho zajímavých míst k návštěvě. Mezi nejznámější patří historické centrum s malebnými uličkami a památkami jako Katedrála sv. Eufémie, Chrám sv. Tomáše, hrad, městské brány a náměstí Trg Marsala Tita. Můžete také navštívit golfové hřiště, nádherné parky jako Zlatni rt nebo plavat v krásném moři na některé z místních pláží.

4. Kde se dá ubytovat v Rovinji?

V Rovinji jsou k dispozici různé typy ubytování, včetně hotelů, apartmánů, penzionů a kempů. Můžete si vybrat ubytování v historickém centru města, blízko pláže nebo v okolních oblastech. Je vhodné rezervovat ubytování předem, zejména v letních měsících, protože Rovinj je velmi populárním turistickým cílem.

5. Jaké jsou tradiční chorvatské pokrmy v Rovinji?

Tradiční chorvatské pokrmy, které můžete ochutnat v Rovinji, zahrnují čerstvé mořské plody, jako je raky, chobotnice a ryby. Místní specialitou je také "riblja plata" - směs různých druhů mořských plodů, grilované nebo pečené s bylinkami a olivovým olejem. Další oblíbené pokrmy zahrnují "pašticada" (hovězí s omáčkou z vínového octa a sušeného ovoce), "štrukli" (těsto plněné sýrem nebo ovocem) a "fuži" (tradiční těstoviny).

Doufám, že vám tyto odpovědi pomohly!


Ubytování Chorvatsko Rovinj


Rovinj je malebné přímořské město v Chorvatsku, které se nachází na poloostrově Istrii. Díky svému bohatému kulturnímu dědictví a nádhernému přírodnímu prostředí je Rovinj oblíbenou turistickou destinací. Pokud plánujete návštěvu tohoto kouzelného místa, je důležité vybrat si vhodné ubytování.

Rovinj nabízí širokou škálu ubytování pro různé typy cestovatelů. Nezáleží na tom, zda hledáte luxusní hotelové resorty, pohodlné apartmány, rodinné penziony nebo levné hostely, Rovinj má tolik možností, že jistě najdete to pravé pro vás.

Pokud preferujete luxus a pečlivé služby, město Rovinj má několik pětihvězdičkových hotelů, které splní i ty nejnáročnější požadavky. Tyto hotely obklopené nádhernou přírodou nabízejí prostorné pokoje s výhledem na moře, venkovní bazény, wellnes centra a špičkové restaurace s tradičními chorvatskými specialitami. Tyto hotely se nacházejí přímo u pláže, takže si můžete užít slunečního odpočinku a klidného koupání.

Pro ty, kteří upřednostňují flexibilitu a samostatnost, jsou k dispozici apartmány v Rovinji. Tyto apartmány jsou dobře zařízené a vybavené, aby splnily potřeby hostů. Mnoho z nich se nachází ve starobylém centru města, takže můžete prozkoumávat úzké kamenné uličky a historické památky pěšky. Apartmány nabízejí vlastní kuchyňky, takže si můžete připravit vlastní jídlo, pokud si to přejete.

Pro cestovatele s menším rozpočtem mohou být hostely v Rovinji ideální volbou. Hostely nabízejí levné a společné ubytování se sdílenými sociálními zařízeními. Mnoho hostely také pořádá společenské akce a výlety, což je skvělý způsob, jak potkat další cestovatele a zažít autentickou atmosféru.

Mimo to všechno existuje mnoho rodinných penzionů a apartmánů nabízejících pohodlné a cenově dostupné ubytování. Tato ubytování jsou obklopena zelenými zahradami a často mají venkovní posezení, kde si můžete vychutnat snídani nebo večerní kávu.

Ať už si vyberete jakýkoli typ ubytování, bude vám Rovinj nabízet jedinečný zážitek. Město je plné historie, architektury a úchvatných výhledů. Pláže jsou čisté a azurové, což přispívá k dokonalé dovolené u moře.

Je důležité si rezervovat ubytování předem, zejména v letních měsících, kdy je Rovinj oblíbený mezi turisty. S tak širokou škálou možností si jistě najdete ideální ubytování, které vám bude poskytovat komfort, který si zasloužíte během vaší dovolené v Chorvatsku.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky