Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Jamajka Blue Lagoon

Dovolená Jamajka Blue Lagoon


Jamajka je proslavená svými nádhernými plážemi, třpytivým mořem a relaxační atmosférou. Jedním z nejvíce fascinujících míst, které můžete na této karibské ostrově navštívit, je Blue Lagoon. Tento přírodní úkaz je skutečným rajem pro milovníky dovolených u vody a nezapomenutelným zážitkem, který vás nadchne.

Blue Lagoon, přesněji řečeno Lagoons of Port Antonio, se nachází v obci Portland na severovýchodě ostrova. Jeho popularita vzrostla po natáčení slavného filmu o stejném názvu v roce 1980. Voda v laguně má světle modrou barvu, která vytváří nádherný kontrast s bujnou zelení okolní přírody. Je obklopená vysokými horami, což dodává místu tajemnou atmosféru.

Voda v Blue Lagoon je neuvěřitelně čistá a průzračná, což láká návštěvníky k plavání, šnorchlování a potápění. Snadno se zde dostanete na pláži nebo si vyzkoušíte jízdu na kajaku. Pokud hledáte odvahu, můžete se pustit do skoků z okolních skal do hloubky laguny. Toto místo je také oblíbené mezi rybáři, kteří sem chodí lovit ryby.

Okolí Blue Lagoon je také podmanivé. Můžete se vydat na procházku podél pobřeží a vychutnat si krásnou přírodu ostrova. Pokud máte rádi dobrodružství, můžete si pronajmout loď a vydat se na výlet po okolních ostrovech a poloostrovech. Tímto způsobem můžete objevit další neuvěřitelná místa, jako je například Monkey Island, kde najdete velkou populaci opic.

Pokud prahneme po relaxaci, pak je nejlepší se usadit na pláži, která vás okouzlí svou krásou a klidem. Lehnout si na slunečník, poslouchat zvuk vln a obdivovat nádherný výhled je dokonalou relaxací po náročném roce.

Pokud plánujete dovolenou na Jamajce, nenechte si ujít návštěvu Blue Lagoon. Naleznete zde jedinečné místo, které vám nabídne nezapomenutelné zážitky a krásnou přírodu. Ať už jste dobrodruh nebo relaxující plážový typ, tato laguna vám poskytne vše, po čem toužíte a je jisté, že se sem znovu vrátíte.


Ubytování Jamajka Blue Lagoon


Jamajka je jedním z nejoblíbenějších cestovních cílů na Karibských ostrovech díky svému nádhernému pobřeží, kulturnímu dědictví a příjemnému tropickému podnebí. Mezi mnoha krásami, které Jamajka nabízí, se nachází také Blue Lagoon, což je jedno z nejmalebnějších a nejexkluzivnějších ubytování na ostrově.

Blue Lagoon je oázou klidu a krásy, nacházející se na severovýchodě ostrova poblíž přístavu Port Antonio. Jak už název napovídá, hlavní atrakcí tohoto ubytování je právě krásně modré laguna. Jedná se o přírodní jezero vyplněné studenou sladkou vodou, které vypadá jako utajený ráj uprostřed tropické džungle.

Samotná Blue Lagoon je obklopena bujnou vegetací, která dodává tomuto místu magickou atmosféru. Okolní vysoké stromy, exotické květiny a zelené křoviny vytvářejí příjemný stín a vytvářejí tak ideální místo pro relaxaci a odpočinek. Návštěvníci si zde mohou lehnout na písečnou pláž a opalovat se nebo se do vody ponořit a užívat si chlazení v jezeru. Blue Lagoon má také čisté a průzračné vody, kde si můžete vyzkoušet potápění nebo šnorchlování a objevovat podmořský život.

V Blue Lagoon je k dispozici také pohodlné a luxusní ubytování ve formě vil a apartmánů. Tyto ubytování jsou elegantně zařízena a nabízejí všechny pohodlí, které si můžete přát. Některé vily mají vlastní bazén, takže si můžete užívat osvěžujícího plavání bez nutnosti opouštět komfort vašeho ubytování. Další možnosti ubytování jsou dřevěné chatky s venkovní terasou, ze které si můžete vychutnat úžasný výhled na Blue Lagoon.

Jednou z největších výhod ubytování v Blue Lagoon je přístup k mnoha aktivitám a atrakcím v okolí. Port Antonio, hlavní město na severovýchodě Jamajky, je jen krátkou projížďkou autem odtud. Ve městě můžete objevovat tradiční jamajskou kulturu, ochutnat místní kuchyni a navštívit historické památky. Pokud máte rádi dobrodružství, můžete si také pronajmout loď a prozkoumat nedaleké tropické ostrovy a korálové útesy.

Celkově řečeno, ubytování v Blue Lagoon na Jamajce je ideální volbou pro ty, kteří hledají zážitek plný krásné přírody, luxusu a exkluzivity. Blue Lagoon nabízí jedinečnou kombinaci nádherného prostředí, komfortního ubytování a bohatého okolí, které se spolu spojují a vytvářejí dokonalou dovolenou. Jestliže se rozhodnete navštívit Jamajku, nezapomeňte zařadit Blue Lagoon na svůj seznam míst, která nutně musíte vidět.


Letenka Jamajka Blue Lagoon


Jamajka, ostrov slunečních pláží, karibské hudby a chutí tropického ráje, je pro cestovatele neustále oblíbeným destinací. Mezi mnoha zajímavými místy, která lze na Jamajce navštívit, patří i fascinující přírodní krásy, jako je Blue Lagoon.

Blue Lagoon, známá také jako Blue Hole, je přírodní laguna, která se nachází v zálivu Port Antonio na severovýchodním pobřeží Jamajky. Je obklopena exotickou, zářivě azurovou vodou a jemnými bílými plážemi. Tato malebná laguna je jedním z nejnavštěvovanějších míst na Jamajce a nabízí návštěvníkům jedinečný zážitek spojený s přírodou.

Jednou z nejvýraznějších vlastností Blue Lagoon je jeho intenzivně modrá barva vody. Tato barva je dána její hloubkou, která dosahuje až 50 metrů. Návštěvníci se nemohou dočkat skočit do této neuvěřitelně průzračné vody a užívat si chvíle odpočinku a zábavy. Právě kvůli svému bohatství na životní druhy a korálové útesy, se Blue Lagoon stala oblíbeným místem pro potápění a šnorchlování.

Zážitek v Blue Lagoon však není omezen jen na koupání ve vyhlášené azurové vodě. Návštěvníci mohou také využít různé vodní aktivity, jako je například paddleboarding, kajaking nebo jízda na vodním skútru. Existují také organizované výlety na plachticích, kde si můžete nechat odvézt romantickou jízdu po okolních karibských vodách.

Protože Blue Lagoon je součástí protekčního území, je okolní oblast bohatá na přírodní scenérie a rozmanité druhy květin a zvířat. Pro milovníky přírody je zde mnoho možností prozkoumat okolní deštný prales nebo vyzkoušet některý z mnoha treků a turistických tras.

Pokud jde o stravování, Blue Lagoon nezklame milovníky jamajské kuchyně. V okolních plážových stáncích lze ochutnat čerstvé ovoce nebo tradiční jamajská jídla připravená ze čerstvých mořských plodů.

Pokud se rozhodnete navštívit Jamajku, nezapomeňte zařadit Blue Lagoon na seznam vašich cestovatelských zážitků. Je to místo, které nabízí jedinečnou kombinaci přírodní krásy, dobrodružství a relaxace. Od modré vody po bílé písky, Blue Lagoon je přírodní ráj, který si zamilujete.

Ať už si vyberete potápění, plachtění nebo jen relaxaci na pláži, Blue Lagoon bude pro vás nezapomenutelným zážitkem na dovolené na Jamajce. Takže pokud chcete strávit dovolenou v krásných tropických kulisách, zvolte Blue Lagoon a připravte se na naprostý odpočinek v jednom z nejkrásnějších přírodních úkazů na Jamajce.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jamajka Blue Lagoon


1. Co je to Jamajka Blue Lagoon?
Jamajka Blue Lagoon je krásné modré jezero na Jamajce, které se nachází ve městě Port Antonio. Jezero se stalo populárním turistickým cílem díky své azurové barvě a údajnému terapeutickému účinku na kůži.

2. Jaká je barva vody v Jamajka Blue Lagoon?
Voda v Jamajka Blue Lagoon je modrozelená a považuje se za jednu z nejkrásnějších vodních ploch na Jamajce.

3. Je možné se ve jezeře koupat?
Ano, je možné se ve jezeře koupat a mnoho turistů se sem sjíždí právě kvůli této činnosti. Voda je však chladná a průměrná teplota se pohybuje kolem 25 °C.

4. Můžeme v jezeře najít ryby?
Ano, v Jamajka Blue Lagoon jsou různé druhy ryb včetně lososovitých ryb a tropických druhů. Místní obyvatelé však zpravidla nedovolují rybaření a jezero slouží pouze pro rekreaci.

5. Existují jiné turistické atrakce v okolí jezera?
Ano, v okolí jezera je mnoho turistických atrakcí, včetně pralesů, kde můžete procházet a pozorovat exotickou flóru a faunu. Další atraktivní místa patří například pláže Frenchman's Cove a Winnifred Beach nebo Love Falls - přírodní vodopád.

6. Je třeba vstupné do jezera platit?
Ano, pro vstup do Jamajka Blue Lagoon je třeba zaplatit vstupné. Cena se může lišit v závislosti na ročním období a dětské věkové kategorii.

7. Kdy je nejlepší čas na návštěvu jezera?
Nejlepší čas na návštěvu Jamajka Blue Lagoon je obvykle v létě, kdy jsou teploty vyšší. V této době můžete plavat v jezeře a užívat si dalších turistických atrakcí v okolí. Nicméně počasí na Jamajce je celoročně příjemné, takže jezero je otevřené pro návštěvníky po celý rok.


Počasí Jamajka Blue Lagoon


Jamajka je známá svou krásnou přírodou a jedním z jejích největších pokladů je Modré jezero (Blue Lagoon). Tato přírodní laguna se nachází na severovýchodním pobřeží ostrova a nabízí návštěvníkům neuvěřitelně krásný a jedinečný pohled.

Modré jezero je přezdíváno též zázrakem Karibiku. Jeho voda má překrásnou modrou barvu, která je tak průzračná, že v ní lze vidět až deset metrů pod hladinou. Jezero je obklopeno hustou zelenou vegetací a okolním pralesem, což dodává tomuto místu tajemnou a romantickou atmosféru.

Kromě nádherného vzhledu má Modré jezero také léčebné vlastnosti. Pramenitý zdroj vody doplňuje lagunu o horčík a vápník, což má pozitivní účinky na lidskou pokožku. Říká se, že koupání v této vodě může pomoci s řadou kožních problémů, jako jsou akné, ekzémy nebo psoriáza.

Další zajímavostí je, že Modré jezero je termální, což znamená, že voda je přirozeně teplá. Teplota jezera se pohybuje mezi 25 až 30 °C po celý rok, což z něj činí ideální místo pro relaxaci a odpočinek. Kromě toho můžete v jezeře potkat i ryby a další mořské živočichy, což poskytuje skvělou příležitost pro potápění a šnorchlování.

Modré jezero bylo také známé díky natočení slavného filmu z roku 1980, který nesl stejné jméno. Tento film představil krásy ostrova Jamajka ve světle celosvětového publika a přilákal mnoho turistů do této oblasti.

Pokud se rozhodnete navštívit Jamajku a její Modré jezero, doporučuji vám se vydat na výlet z oblíbené turistické destinace Ocho Rios. Cesta z Ocho Rios k laguně je překrásná a nabízí úžasný pohled na pobřeží a horské scenérie.

Ať už se jedná o relaxaci, dobrodružství pod vodou nebo krásný výhled, Modré jezero na Jamajce je tou nejlepší volbou. Kdybych měl popsat toto místo jedním slovem, bylo by to "neuvěřitelné". Je to jedinečná kombinace krásy, léčení a přírodních zázraků.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky