Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Katar Museum of Islamic Art

Letenka Katar Museum of Islamic Art


Katarské Museum of Islamic Art (MIA) je jedním z nejvýznamnějších muzeí umění islámského světa. Nachází se v hlavním městě Dauhá na poloostrově Katar a je významným centrem kulturního bohatství islámského umění a dědictví.

Muzeum bylo otevřeno v roce 2008 a stavba sama o sobě je architektonickým skvostem. Bylo navrženo francouzským architektem Ieoh Ming Pei, který mimo jiné stál za slavnou pyramidou v Paříži. Budova muzea se tyčí nad zálivem v Dauhá jako věčný strážce uměleckého pokladu.

Katarské Museum of Islamic Art je domovem jedné z největších sbírek islámského umění na světě. V jeho sbírkách se nachází díla pocházející z více než 1400 let islámské historie, zahrnující umělecké předměty z regionů od Španělska až po Indii.

V muzeu jsou z vystaveny tisíce artefaktů, které zahrnují keramiku, kování, šperky, malby a sochy. Tyto objekty demonstrovat rozmanitost uměleckého vyjádření v islámském světě a poskytují návštěvníkům jedinečný pohled do minulosti a kultury islámských společností.

Expozice jsou rozloženy na třech patrech a jsou uspořádány tematicky, čímž se umožňuje návštěvníkům procházet dynamičností a bohatostí islámských uměleckých forem. Kromě díla samotného muzea stojí za zmínku i rozsáhlá knihovna a výzkumné zařízení, které jsou součástí zařízení.

Kromě trvalých sbírek předává Museum of Islamic Art také různé dočasné výstavy, které poskytují prostor pro prezentaci zajímavých děl a kulturního dědictví z různých částí islámského světa. Tyto výstavy se stále mění, čímž muzeum udržuje sílu překvapení a přiláká nové návštěvníky.

Katarské Museum of Islamic Art vytváří inspirativní a vzdělávací prostor, který slouží k hudbě a umění, stejně jako historii, tradicím a kultuře islámu. Návštěva muzea je nádherným zážitkem pro všechny, kteří zajímají o umění, historii a kulturní bohatství islámského světa.

Muzeum věří, že rozvoj a sdílení kulturního dědictví mohou přispět k porozumění, respektování a spolupráci mezi kulturami. Katar Museum of Islamic Art je tímto způsobem symbolem snahy o propojení minulosti s přítomností a budování mostů mezi různými kulturami.

Pokud se ve vaší cestovatelské itineráře objeví Dauhá, nenechte si ujít tento fascinující kulturní okamžik. Katar Museum of Islamic Art nenabízí jen jedinečný pohled na islámské umění, ale také vás vezme na cestu skrze bohatou historii a tradice tohoto nádherného regionu.


Ubytování Katar Museum of Islamic Art


V Kataru se nachází ohromující muzeum islámského umění, které je známé jako Museum of Islamic Art. Toto architektonické mistrovské dílo je jedním z nejvýznamnějších muzeí na světě, které se specializuje na umělecká díla z islámského světa.

Katar Museum of Islamic Art je situován na uměle vytvořeném poloostrově v zálivu Doha. Jeho majestátní stavba je dílem renomovaného architekta I. M. Peiho, který toto muzeum navrhl ve spolupráci s místními architekty. Muzeum bylo otevřeno v roce 2008 a od té doby se stalo jednou z nejnavštěvovanějších kulturních atrakcí v zemi.

Pevnostně vyhlížející stavba na břehu zálivu je samotná uměleckým dílem. Je postavena z bílého mramoru a připomíná architekturu z islámského období. Moderní prvky jsou promíchány s tradičními arabskými prvky, čímž je vytvořen jedinečný vizuální zážitek. Budova je nápadná svou minimalistickou elegancí, která dokonale kontrastuje s bohatstvím uměleckých děl uvnitř.

Samotné muzeum obsahuje více než 1400 let staré umělecké předměty pocházející z islámského světa. Součástí sbírek jsou drahé koberce, zlaté šperky, keramika, rukopisy a další umělecké předměty. Každý kousek v muzeu je pečlivě vybrán a vystaven tak, aby podtrhoval své umělecké kvality. Návštěvníci mají možnost obdivovat mistrovská díla ze zemí jako Egypt, Írán, Turecko, Indie nebo Španělsko.

Expozice muzea jsou rozděleny do tématických prostorů, které návštěvníkům umožňují prozkoumat různé aspekty islámského umění a kultury. Muzeum také nabízí různé edukační programy, workshopy a přednášky, které si kládou za cíl zvýšit povědomí o umění a bohaté historii islámu.

Kromě toho, že je Museum of Islamic Art světoznámou turistickou atrakcí, přitahuje také místní komunitu, která sem chodí hledat klid a inspiraci. Muzeum je vybaveno také kavárnou a restaurací, které nabízejí návštěvníkům možnost relaxace a občerstvení při obdivování uměleckých děl.

V neposlední řadě, Museum of Islamic Art hraje také důležitou kulturní roli pro Katar. Vedle výstav a programů muzeum spolupracuje s dalšími institucemi s cílem propagace umění a kulturního dědictví Kataru. Je to důkazem toho, že muzeum není jen pasivním průvodcem historií, ale aktivním aktérem v kulturním dění země.

Katar Museum of Islamic Art je proto jedním z nejvýznamnějších muzeí na světě a must-see pro každého milovníka umění a historie. Jeho architektura, umělecké sbírky a kulturní angažovanost ho činí jedinečným místem, které stojí za to navštívit.


Počasí Katar Museum of Islamic Art


Katar Museum islámského umění se nachází v hlavním městě Dauhá a je jednou z hlavních turistických atrakcí této země. Tato neuvěřitelná budova s architekturou dozvukem islámského umění je domovem mnoha uměleckých děl z celého islámského světa.

Avšak, kromě své úžasné sbírky uměleckých děl, která zahrnuje keramiku, malby, šperky a další, musíme si všímat také výjimečného počasí, které toto místo obklopuje.

Katar leží na pobřeží Perského zálivu a má suché, horké klima s minimálním množstvím srážek. Letní teploty zde často přesahují 40 stupňů Celsia, což z něj dělá jedno z nejteplejších míst na světě. V zimě se teploty pohybují mezi 20 a 25 stupni Celsia.

Většinu srážek Katar dostává během zimních měsíců a jsou obvykle v podobě krátkých, bouřkových lijáků. Souvislý déšť není v této oblasti příliš běžný jev. Mnoho lidí, kteří navštíví Katar Museum islámského umění, si užívá procházku kolem jeho okolí, protože většina dní je slunečných a jasných. Sluneční paprsky dodávají budově ještě více lesku a třpytu a umocňují návštěvníkům zážitek z návštěvy.

Budova muzea tak byla navržena tak, aby se dokonale přizpůsobovala extrémnímu počasí v této oblasti. Střecha je tvořena zářivě bílou, mramorovou dlažbou, která odrazí sluneční teplo zpět do prostoru, snižujíc přitom citelnou teplotu uvnitř budovy. Tento stavební materiál je běžně používán v arabské architektuře, protože je schopen udržovat chladné prostředí i v extrémních teplotách.

Katar Museum islámského umění tak slouží jako odpověď na potřeby turistů, kteří si přejí prozkoumat jedinečné umělecké dědictví islámského světa. Díky svému architektonickému a stavebnímu provedení je toto místo schopno hostit návštěvníky a současně je chránit před horkým sluncem a nedostatkem srážek.

Takže, ačkoli je počasí v Kataru extrémní a může být překvapivé pro návštěvníky, muzeum islámského umění stojí za to navštívit. Zde se můžete ponořit do fascinující kulturní historie a zároveň si užít chladné prostředí, které nabízí. Ať už jste zde pocházíte nebo jste turistou, toto místo vám zaručeně poskytne zážitek, který si budete pamatovat.


Nejčastější dotazy a odpovědi Katar Museum of Islamic Art


1) Jaké jsou otevírací doby muzea?
Otevřeno je v neděli, pondělí, středu a čtvrtek od 10:30 do 17:30, v pátek od 14:00 do 20:00 a v sobotu od 12:00 do 18:00.

2) Kolik stojí vstupné do muzea?
Vstupné pro dospělé je 50 katarských riyálů (cca 375 Kč), studenti a důchodci mají zvýhodněné vstupné za 25 (cca 190 Kč) katarských riyálů.

3) Kde se muzeum nachází?
Muzeum se nachází v centru Dauhá, v blízkosti Corniche promenády.

4) Co je k vidění v muzeu?
Muzeum nabízí jednu z nejvýznamnějších sbírek islámského umění na světě. Návštěvníci mohou vidět klenotnice, keramiku, řemeslné výrobky, šperky, textil a mnoho dalších exponátů.

5) Je nutné předem rezervovat vstupenky?
Vstupenky není nutné předem rezervovat, lze je zakoupit na místě v pokladně.

6) Existují nějaké omezení pro fotografování?
Fotografování je povoleno pouze v určených částech muzea a samostatné bleskové světlo není povoleno.

7) Nabízí muzeum prohlídky v anglickém jazyce?
Ano, muzeum nabízí prohlídky s průvodcem v angličtině dvakrát denně od neděle do čtvrtka.

8) Existuje nějaká omezení pro návštěvu muzea kvůli oblečení?
Návštěvníci by měli být vhodně oblečeni pro návštěvu muzea a není povoleno nošení krátkých šortek či topů bez rukávů.

9) Nabízí muzeum parkování pro návštěvníky?
Ano, muzeum nabízí parkoviště pro návštěvníky.

10) Je možné v muzeu najít občerstvení?
Ano, muzeum má několik občerstvení, včetně kavárny s výhledem na Dauháský záliv.


Dovolená Katar Museum of Islamic Art


V Kataru se nachází nádherné muzeum islámského umění, které stojí za návštěvu v průběhu vaší dovolené.

Katar Museum of Islamic Art se nachází na uměle vytvořeném ostrově v blízkosti centra Dauhá, hlavního města Katars. Je to architektonický skvost, který byl navržen I. M. Peiem, slavným americkým architektem, a otevřen v roce 2008.

Muzeum nabízí návštěvníkům možnost vidět jednu z největších a nejvýznamnějších sbírek islámského umění na světě. Muzeum má více než 1400 exponátů a artefaktů, včetně keramiky, textilií, zlatých drahokamových šperků a starodávných Koránů.

Návštěvníci si mohou prohlédnout podlahové výstavní sály, které se táhnou přes tři patra budovy. Na každém patře najdete jak tradiční, tak i moderní umělecká díla. Muzeum má také knihovnu, kavárnu a restauraci, které nabízí výhled na Perský záliv.

Kromě samotného umění nabízí muzeum také různé kulturní aktivity a programy, jako jsou workshopy, semináře a výstavy. Vstup do muzea je zdarma, ale pro vstup do některých speciálních výstav je potřeba zakoupit vstupenku.

Pokud se chystáte na dovolenou v Kataru, určitě nevynechejte návštěvu tohoto fantastického muzea. Může se stát jedním z hlavních zážitků vaší cesty a umožní vám lépe poznat islámskou kulturu a historii.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky