Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Kanada Nahanni National Park Reserve

Ubytování Kanada Nahanni National Park Reserve


Nahanni National Park Reserve v Kanadě je zvláštní v mnoha ohledech. Leží v centrální části severozápadního teritoria a zahrnuje území o velikosti přibližně 30 000 kilometrů čtverečních. Park je domovem pro mnoho divokých zvířat, jako jsou medvědi grizzly, horští kozy a losi, a zahrnuje mnoho úchvatných scenérií, jako je soubor velkých vodopádů Virginia a Alexandra, nádherná kanonová údolí a zmrzlé pečující hory. Podívejme se na možnosti ubytování v této krásné oblasti.

Nahanni National Park Reserve nabízí mnoho možností ubytování pro návštěvníky. Vyberte si z kempů v základní a pokročilé kategorii, turistických chat, traperů a přístřešků. Mezi nejpopulárnější patří:

- Tepelný přístřešek: Je to malý, zateplený, zasklený dům s dřevěnou kamnou a palandou na spaní. Přístřešky jsou k dostání v oblastech parku, jako jsou South Nahanni a Moose Ponds, a jsou vhodné pro ty, kteří chtějí spát v teple a suchu, ale nemají zájem o kempování. Přístřešek může ubytovat 2-4 osoby.

- Turistické chaty: Tyto chaty jsou vybaveny vnitřním topením a palandami na spaní a kuchyňkou. V chatkách je omezená zásoba vody, takže si musíte donést vlastní vodu k pití. Jsou k dispozici v oblastech parku, jako je Virginia Falls a Kapellen Lake.

- Kempy: Kempy jsou vhodné pro ty, kteří chtějí být na vlastní pěst a několik dní strávit v divočině. Vstupné kempovací místa jsou k dispozici v parku a obsahují surové pitnou vodu, kempovací stany a ohniště. Ceny kempování se liší v závislosti na sezóně.

- Traperova chata: Traperova chata je útulná, samostatná chatka s palandami na spaní a kuchyňkou. Chaty jsou k dispozici v oblastech parku, jako je South Nahanni River a Broken Skull River. Jedná se o skvělou volbu pro ty, kteří chtějí zážitek, který není tak náročný jako kempování, ale stále poskytuje vesmír venku.

Ubytování v parku Nahanni National Park Reserve vyžaduje rezervaci předem. Na webových stránkách Parks Canada najdete podrobnosti o cenách, možnostech a dostupnosti pro jednotlivé typy ubytování. Pokud hledáte zážitek z divočiny v krásném kanadském parku, Nahanni National Park Reserve je skvělou volbou pro vás. Zarezervujte si svůj pobyt dříve a užijte si toto nejkrásnější místo v Kanadě!


Nejčastější dotazy a odpovědi Kanada Nahanni National Park Reserve


1. Jaký je Nahanni National Park Reserve v Kanadě?
Nahanni National Park Reserve je národní park v severozápadní části Kanady. Je to jedno z největších chráněných území v Kanadě a bylo také zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO.

2. Jak se dostanu do Nahanni National Park Reserve?
Nahanni National Park Reserve je odlehčená oblast, která není snadno dostupná. Nejbližší město je Fort Simpson v Severozápadních teritoriích. Nejčastěji se sem dostáváte letecky z města Yellowknife v Severozápadních teritoriích.

3. Jaká aktivita je v Nahanni National Park Reserve populární?
Rafting a kajakování jsou nejpopulárnějšími aktivitami v Nahanni National Park Reserve. Turisté si mohou vychutnat divokou řeku Nahanni, která je známá svými úžasnými skalnatými útesy a vodopády.

4. Můžu zde tábořit?
Ano, táboření je povoleno v určených oblastech Nahanni National Park Reserve. Je však důležité dodržovat stanovená pravidla pro táboření a dbát na ochranu území.

5. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Nahanni National Park Reserve?
Nejlepší čas na návštěvu Nahanni National Park Reserve je od června do srpna, kdy je počasí nejteplejší a nejsušší. Je však důležité si předem zjistit podmínky pro outdoorové aktivity, protože se počasí může rychle změnit.

6. Můžu zde vidět divokou zvěř?
Ano, v Nahanni National Park Reserve žije mnoho divoké zvěře včetně losů, karibů, vlků a medvědů. Existuje také možnost pozorovat ptactvo a unikátní arktickou flóru.

7. Můžu zde najít ubytování?
V Nahanni National Park Reserve není oficiální ubytování k dispozici. Turisté si mohou buď kempovat v určených oblastech, nebo si pronajmout chatu nebo lodě pro plavbu po řece Nahanni.

8. Jaké jsou zvláštní pravidla a předpisy pro návštěvníky Nahanni National Park Reserve?
Je důležité dodržovat pravidla pro ochranu divoké přírody a respektovat místo. Je zakázáno narušovat přírodní prostředí, sbírat rostliny nebo se dotýkat divokých zvířat. Taktéž je důležité dodržovat pravidla ohledně táboření a odpadu.

9. Jaký je vstupní poplatek do Nahanni National Park Reserve?
Vstupné do Nahanni National Park Reserve je zdarma, ale je nutné se registrovat a získat povolení od správy parku.

10. Jaká je délka pobytu v Nahanni National Park Reserve?
Délka pobytu v Nahanni National Park Reserve závisí na plánu a zájmech jednotlivce. Někteří turisté si zde užijí jednodenní výlety, zatímco jiní zůstanou na několik dní a projdou celý park.


Počasí Kanada Nahanni National Park Reserve


Kanada Nahanni National Park Reserve je jedním z nejkrásnějších a nejdivočejších míst v celé Kanadě. Tento park se nachází v severozápadní části Kanady, v oblasti, která je obklopena vysokými horami, divokými řekami a úchvatnými vodopády. Patří mezi nejvíce navštěvované turistické atrakce Kanady, a to zejména díky svému jedinečnému a krásnému přírodnímu prostředí.

Kanada Nahanni National Park Reserve má velmi měnící se počasí, které se může v průběhu dne dramaticky změnit. Pokud navštívíte tento park, musíte být připraveni na velké množství srážek, silný vítr, ale také na slunečné a teplé dny.

V létě je počasí v Kanada Nahanni National Park Reserve obvykle teplé a slunečné, s průměrnými teplotami mezi 10-20°C. Nicméně, zvláště v noci se teploty mohou snižovat pod bod mrazu, zejména v hornatých oblastech parku. V letních měsících se vyskytují i silné bouřky, které mohou být doprovázeny krupobitím a silnými větry.

V zimě se teploty v parku pohybují ve velmi nízkých hodnotách, průměrně kolem -20°C. V této době se park promění v podivuhodné sněhové krajiny, zdobené křišťálově čistými vodopády a zamrzlými řekami.

Celkově je Kanada Nahanni National Park Reserve místem s nevyzpytatelným počasím, které může být velmi náročné pro turisty. Aby se připravili na náročné podmínky parku, musí turisté být dobře vybaveni a vědět, co očekávat. Pokud navštívíte tento park, určitě si užijete nezapomenutelný zážitek z nádherné přírody, která vás bude obklopovat. Jedná se o krásné místo, které stojí za to navštívit.


Letenka Kanada Nahanni National Park Reserve


Nahanni National Park Reserve, který se nachází v kanadské provincii Severozápadní teritoria, je jedním z přírodních pokladů tohoto rozlehlého a malebného regionu. Je známý svou ohromující přírodní krásou a bohatstvím přírodních úkazů, které přilákaly nespočetná množství turistů z celého světa.

Letenky do Kanady, přesněji do Nahanni National Park Reserve, jsou velmi žádané, a to z dobrého důvodu. Tento národní park je vyhlášený pro své malebné údolí s řekou Nahanni a mnoha vodopády, které vytvářejí fantastické výhledy a nabízejí nezapomenutelné zážitky pro návštěvníky.

Jedním z nejznámějších a nejimpozantnějších vodopádů v parku je South Nahanni River - vodopád Virginia Falls. Tento vodopád dosahuje výšky přes 90 metrů a je větší než slavný Niagara Falls. Jeho majestátnost a síla jsou úchvatné a při pohledu na něj se návštěvníci nedokážou ubránit pocitu úžasu.

Dalším unikátním přírodním úkazem, který láká turisty, je Nahanni Cave, známá také jako 'Nahanni Land Bridge'. Tato jeskyně byla vytvořena řekou Nahanni a jejími průběžnými erozními procesy. Je to jediný známý případ na světě, kdy se rozlehlým podzemním systémem proplétá velká řeka. Turisté, kteří si dovolí na toto dobrodružství a jdou jeskyní, jsou odměněni úžasnými podzemními scenériemi a fascinujícími geologickými útvary.

Kromě těchto přírodních zázraků nabízí park také rozmanitost volně žijících živočichů. Návštěvníci mohou mít šanci vidět karibu, losy, kamzíky nebo dokonce vzácného bílého medvěda. Pro milovníky ptactva je park také rájem, protože je domovem mnoha druhů ptačích druhů, včetně amerického orela, orla skalního a pěnice obecné.

Ačkoli je park otevřen pouze od června do září, je to čas, který stojí za to strávit v tomto nádherném kousku přírody. Při návštěvě mohou turisté využít možností, jako je trekking, kanoistika a rafting, které umožňují lépe poznat park a všechny jeho okouzlující aspekty.

Letenky do Nahanni National Park Reserve v Kanadě jsou stále oblíbenější mezi cestovateli z důvodu tohoto unikátního a nedotčeného přírodního ráje. Návštěva parku poskytuje návštěvníkům možnost uniknout od civilizace, spojit se s přírodou a prožít nezapomenutelné dobrodružství v srdci kanadské divočiny.


Dovolená Kanada Nahanni National Park Reserve


Dovolená v kanadském národním parku Nahanni je jedinečným zážitkem pro všechny příznivce přírody a dobrodružství. Tento nádherný park se nachází ve světově proslulých Mackenzie Mountains v Severozápadních teritoriích Kanady.

Nahanni National Park Reserve je jedním z největších a nejohromnějších národních parků Kanady, rozkládající se na ploše přes 30 000 kilometrů čtverečních. Jeho dramatické horské scenérie, bohaté lesy, divoké řeky a impozantní vodopády přitahují turisty z celého světa.

První věc, kterou si návštěvníci všimnou, je ohromující krása řeky Nahanni. Její hluboké kaňony a strmé útesy tvoří nezapomenutelnou kulisu k dobrodružným aktivitám, jako je kánoe, rafting a rybaření. Řeka je známá svými nádhernými vodopády, z nichž nejznámější je Virginia Falls, který je o 90 metrů vyšší než Niagarské vodopády.

Pro turisty, kteří se chtějí ponořit do divočiny a zkoumat bohatou faunu a flóru parku, je k dispozici mnoho stezek pro pěší turistiku. Mezi nejzajímavější patří South Nahanni River Trail, která vede kolem divokých řek a vodopádů. Tato stezka je náročná a vyžaduje dobrou fyzickou kondici, ale odměnou je neuvěřitelný výhled na okolní krajinu.

Navíc mohou turisté obdivovat také unikátní jeskyně, zvláště populární je Grotte Valerie. Tato jeskyně má rozsáhlé kamenité síně a krásné stalaktity a stalagmity. Je nutné mít s sebou vhodné vybavení a vhodnou oblečení, protože teplota v jeskyni se pohybuje kolem nuly.

Dalším fascinujícím bodem zájmu v parku Nahanni je "Národní památník Národů". Toto místo bylo vytvořeno na počest původních obyvatel Kanady a jejich důležité role v regionální historii. Návštěvníci si zde mohou prohlédnout tradiční artefakty a dozvědět se více o historii a kultuře původních obyvatel.

Pro dobrodruhy, kteří si přejí zažít něco unikátního, je zde také možnost přespání v kempech a pod širým nebem. K dispozici jsou stanovací plochy po celém parku, které poskytují nezapomenutelný zážitek z nočního nebe a klidu divočiny.

Je třeba si uvědomit, že Nahanni National Park Reserve je chráněným územím a vyžaduje respekt a ochranu přírody. Turisté jsou povinni dodržovat pravidla parku, aby se minimalizovalo poškození prostředí a divoké zvěři.

Dovolená v kanadském národním parku Nahanni je zážitkem, který by neměl uniknout žádnému dobrodruhovi. Jeho ohromující příroda, úchvatné scenérie a možnosti dobrodružství vyčarují úsměv na tváři každého, kdo se sem vypraví. Jestliže hledáte něco výjimečného, pak je tento národní park tou správnou volbou pro vaši dovolenou.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky