Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Benin W National Park

Nejčastější dotazy a odpovědi Benin W National Park


Dotaz: Je v parku Benin možné kempovat?
Odpověď: Ano, v parku je možné kempovat na vyhrazených kempovacích místech.

Dotaz: Je v parku možné spatřit zvířata?
Odpověď: Ano, v parku žijí sloni, nosorožci, buvoli, antilopy a další zvířata, které je možné spatřit zejména při safari.

Dotaz: Kdy je nejlepší období k návštěvě parku Benin?
Odpověď: Nejlepší období pro návštěvu parku je od prosince do dubna, kdy je relativně suché počasí a zvířata jsou pravděpodobnější k vidění u vodních zdrojů.

Dotaz: Potřebuji na návštěvu parku Benin povolení?
Odpověď: Ano, pro návštěvu parku Benin je nutné získat povolení od správy parku, které je třeba si zajistit předem.

Dotaz: Existují v parku turistické stezky?
Odpověď: Ano, v parku jsou označené turistické stezky, které turistům umožňují pěší turistiku po parku.

Dotaz: Nabízí park možnost safari?
Odpověď: Ano, park nabízí safari pro turisty, kteří chtějí vidět zvířata v přirozeném prostředí. Safari lze provozovat autem nebo na slonech.


Počasí Benin W National Park


Benin W National Park je jedním z nejvýznamnějších přírodních rezervací v západní Africe. Nachází se na území tří zemí - Beninu, Nigeru a Burkiny Faso. Park se rozprostírá na ploše téměř 10 000 čtverečních kilometrů a je jednou z přírodních ikon této části světa.

Počasí v Benin W National Park je typicky podobné tropickému podnebí. Letní měsíce od května do října jsou charakterizovány vysokými teplotami a vysokou vlhkostí vzduchu. Průměrné denní teploty se pohybují okolo 30 stupňů Celsia, přičemž teplota může dosahovat až 40 stupňů Celsia.

Dešťové srážky jsou v tomto období relativně vysoké, s průměrnou roční úhrnem srážek kolem 1 500 milimetrů. Pravidelné, ale krátkodobé dešťové přeháňky jsou běžné, obvykle doprovázené burácením hromu a intenzivním blýskavým světlem.

Zimní období od listopadu do dubna je suché a příjemné, přestože teploty mohou být stále vysoké. Průměrné denní teploty se pohybují kolem 25 stupňů Celsia a průměrný úhrn srážek je mnohem nižší, často pouze několik desítek milimetrů.

Tato změna v počasí ovlivňuje celkovou atmosféru a život v Benin W National Park. Během deštivých letních měsíců se park transformuje do zeleného ráje, kdy hojné srážky napájejí řeky a jezera v parku a poskytují dostatek vody pro všechny živé organismy. Květiny rozkvétají a stromy jsou plné života.

Na druhou stranu, suchá zimní období přináší jinou atmosféru. Louky vysychají, stromy a rostliny se vybarvují do odstínů hnědých a oranžových barev. Zvířata se shromažďují u zbylých vodních zdrojů a stanou se tím snadným cílem pro pozorovatele zvěře.

Navštívení Benin W National Park během obou těchto období má své vlastní kouzlo. Letní měsíce nabízejí možnost pozorovat bohatství fauny a flory v jejich nejvíce živém stavu, zatímco zimní období umožňuje lepší viditelnost a snadnější pozorování vzácných druhů.

Nezáleží na době vaší návštěvy, Benin W National Park slibuje nezapomenutelnou přírodní a divokou zkušenost. Při návštěvě tohoto parku vás nejen okouzlí jeho krása, ale také objevíte bohatou historii a kulturu těchto tří afrických zemí.


Ubytování Benin W National Park


Benin W National Park je úchvatný národní park nacházející se na západě Afriky. Park se rozkládá na ploše více než 10 000 hektarů a je domovem mnoha druhů zvířat, včetně slonů, levhartů, krokodýlů a antilop.

Pro turisty, kteří se rozhodnou navštívit tento úchvatný kout Afriky, je nutné si předem zarezervovat ubytování. V oblasti Benin W National Park jsou k dispozici různé možnosti ubytování, které splňují potřeby jak náročnějších, tak i středně náročných cestovatelů.

Jednou z nejpopulárnějších možností ubytování v národním parku W National Park je stanování přímo v jeho srdci. Jestliže hledáte autentickou zkušenost, stanování pod hvězdami v horách Beninu je tou nejlepší volbou.

Park nabízí také luxusní kempy v západní části parku s názvem Pendjari Lodge, kde jsou návštěvníci zcela izolováni a čelí obklopení přírodním krásám. Kemp poskytuje kvalitní ubytování, včetně vybavených pokojů s vlastní koupelnou a sprchou. Ceny za ubytování jsou vyšší, ale výhled na přírodu z kempu Pendjari Lodge je prostě nepopsatelný.

Další možností jsou místní vsi, kde turisté mohou najít ubytování, které je v mnoha případech cenově dostupnější. Tyto vsi disponují cenově dostupnými pokoji, včetně využití sdílené kuchyně a záchodů.

Pro turisty, kteří hledají luxusní pobyt ve městě, jsou k dispozici 5hvězdičkové hotely, které nabízejí komfortní ubytování a nabídku služeb, jako jsou restaurace, bazény, wellness centra a vířivky.

Bez ohledu na to, jaký druh ubytování hledáte, Benin W National Park je ideálním místem pro dovolenou, kde uvidíte krásnou přírodu a budete mít možnost objevovat nové kouty této fascinující země.


Dovolená Benin W National Park


Benin W National Park: Tajemný klenot západního Afriky

Benin W National Park je jedním z nejvýznamnějších přírodních rezervací v západní Africe. Nachází se na území tří zemí - Beninu, Nigeru a Burkiny Faso, a je součástí rozsáhlého krajinného komplexu, nazývaného "W".

Park byl založen v roce 1954 a později se stal národním parkem Beninu. V roce 1996 byl zapsán na seznam světového dědictví UNESCO díky své výjimečné biodiverzitě a unikátním ekosystémům. Celková rozloha parku činí přibližně 10 000 km².

Benin W National Park je domovem pro množství druhů vzácných a ohrožených živočichů. Setkání s opicemi, slony, lvy či nosorožci není v parku ničím neobvyklým. Park je známý také svými pestrobarevnými ptáky - tvoří ho více než 450 druhů, včetně ohrožených druhů orlovců a pelikánů.

Jedním z nejvýznamnějších aspektů parku je jeho zvířecí migrace. Každý rok se zde koná ohromující jev, při kterém desetitisíce gazel a antilop putují z jednoho konce parku na druhý. Je to skutečně úžasná přírodní show, která láká mnoho turistů z celého světa.

Ke zkoumání parku lze využít několik různých tras a pěšin, které vedou k jeho nejvýznamnějším lokalitám. Mezi tyto lokality patří například Goumé, která se nachází ve východní části parku a je známá svými ohromujícími výhledy na savanu a močály. Dalším zajímavým místem je také Tin Tua, které se nachází ve středu parku a je možné si zde prohlédnout zbytky starodávné maltské civilizace.

Navštívit Benin W National Park je zážitek, který si návštěvníci budou pamatovat celý život. Procházka parkem je jako cesta do doby minulé, kdy se Afrika ještě mohla těšit na svou nedotčenou přírodu. Je to místo, kde se harmonie mezi člověkem a přírodou stále udržuje.

Kromě pozorování zvířat a ptáků mohou návštěvníci také vyrazit na průzkumné jízdy v pádlovacích člunech po řekách parku, či navštívit místní vesnice a poznat tak místní kulturu. Možností zážitků je mnoho a každý nálezce přírody zde najde to své.

Benin W National Park nabízí nezapomenutelnou dovolenou v srdci západní Afriky. Ochrana tohoto unikátního ekosystému byla prioritou pro vlády zemí, ve kterých se nachází. O vstup do parku platí některé zásady a pravidla, které mají za cíl minimalizovat lidský vliv na přírodu. Je to místo, které si zaslouží zvláštní místo na mapě ekologického turismu.


Letenka Benin W National Park


W National Park v Beninu: Klenot mezi rezervacemi

Benin, malá západoafrická země, je domovem mnoha přírodních bohatství a skrytých pokladů. Jedním z nejohromujících přírodních zázraků v této oblasti je národní park W. Tento park, který byl zapsán na Seznamu světového dědictví UNESCO, se nachází na hranicích s Nigerem a Burkina Faso.

Letenka do Beninu vás zavede přímo do tohoto úžasného přírodního ráje. Uprostřed rozlehlých savan a křovinatých oblastí se rozkládá park W, který je domovem jedinečných druhů zvířat a plodného biodiverzitního systému.

Tento park je pojmenován podle tvaru řeky Niger, která vytváří zhruba v půli délky tvar písmene "W". Tento tvar dává parku charakteristický vzhled, který je vidět z ptačí perspektivy. Park pokrývá plochu více než 10 000 čtverečních kilometrů a nabízí návštěvníkům příležitost obdivovat bohatství přírody všude kolem sebe.

Mezi nejvíce známé obyvatele parku W patří sloni, levharti, gepardi, hyeny, buvoli a mnoho dalších druhů. Je zde také okolo 350 druhů ptáků, což činí z parku W rajské místo pro ornitology. Národní park je známý také pro obrovské stádo paviánů babuinských, které sem každoročně migruje, aby našlo potravu a vodu.

Letenka do Beninu vás zavede do města Tanguieta, které je vstupní bránou do parku W. Zde můžete najmout místního průvodce, který vás provede parkem a ukáže vám všechny jeho skvosty. Existuje několik způsobů, jak prozkoumat tento obrovský park, včetně safarí na palubě terénního vozidla, nebo dokonce jízdy na koni.

Většina parku je přístupná pouze vodou, takže další možností je zapůjčení lodě a projížďka po řece Niger, která protéká středem parku. Během této plavby budete mít jedinečnou příležitost sledovat zvířata v jejich přirozeném prostředí, zatímco se proplétáte mezi bujnou vegetací.

Pokud jste horolezec nebo nadšenec do trekování, můžete vyzkoušet výstup na vrchol montáže Koussou, který se nachází ve středu parku. Z vrcholu budete mít nádherný výhled na širokou savanu a mnoho zvířat, která se zde zdržují.

Letenka do Beninu vám poskytne možnost prozkoumat tuto jedinečnou krajinu, která je dosud málo objevena turisty. Můžete si prohlédnout zvířata ve volné přírodě, objevovat exotické rostliny a zažít neuvěřitelné dobrodružství, které vás zanechá s nezapomenutelnými vzpomínkami.

Pokud hledáte dovolenou plnou přírodní krásy a adrenalinu, letenka do Beninu a návštěva parku W je tou správnou volbou. Připravte si foťák, dalekohled a ochranu proti komárům a přijďte objevit tento neuvěřitelný klenot zvaný národní park W.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky