Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Island Vestmannaeyjar

Letenka Island Vestmannaeyjar


Letenka do Islandu - Objevte krásy Vestmannaeyjar

Region Vestmannaeyjar, který se nachází na jižním pobřeží Islandu, je jednou z nejkrásnějších oblastí, které můžete na této zemi objevit. Přestože se jedná o relativně malý souostroví, nabízí neuvěřitelně živou a jedinečnou přírodu, která vás okouzlí na první pohled. Pokud se rozhodnete navštívit tuto oblast, nejlepší způsob, jak se tam dostat, je zakoupit letenku na Island Vestmannaeyjar.

Přestože Vestmannaeyjar leží pouhých 10 kilometrů od jižního pobřeží Islandu, jsou přístupné pouze letadlem nebo trajektem. Letadlo je však rychlejší a pohodlnější volbou, která se stala velmi oblíbenou mezi turisty, kteří se chtějí dostat na tento malý a idylický ostrov.

Nabídka letenek na Island Vestmannaeyjar je široká a několik leteckých společností provozuje pravidelné lety do této oblasti. Většinou je možné nalézt lety z hlavního města Reykjavíku, která je bránou k objevování krás Islandu. Cesta na Vestmannaeyjar trvá pouhých 30 minut, což je skvělá zpráva pro ty, kteří hledají rychlou a snadnou možnost dopravy.

Po příletu na Ostrov Vestmannaeyjar se turistům naskytne jedinečná příležitost objevovat toto malebné souostroví. Hlavním ostrovem je Heimaey, který je známý svými sopkami a nádhernými plážemi. Navštivte sopku Eldfell, která v roce 1973 vybuchla a zanechala za sebou zajímavou stopu v krajině. Je možné vystoupat na vrchol sopky a obdivovat panoramatický výhled na celé souostroví.

Dalšími atraktivitami pro turisty jsou přírodní rezervace a pozorování ptáků. Vestmannaeyjar je domovem obrovského množství mořských ptáků, včetně tučňáků, lumíků a papuchalků. Speciální lodní výlety vás přivezou blíže k těmto fascinujícím tvorům a umožní vám pozorovat je v jejich přirozeném prostředí.

Pro ty, kteří hledají další adrenalinové zážitky, nabízí Vestmannaeyjar také možnost potápění a rybaření. Rozmanitost podmořského života je velmi bohatá a potápěčské centrum na ostrově nabízí kurzy pro začátečníky i pokročilé. Rybaření je také oblíbenou aktivitou, můžete se vydat na rybolovný výlet nebo si pronajmout loď a vydat se na vlastní průzkum.

Vestmannaeyjar je jedním z těch míst na Islandu, které ještě nebyly příliš ovlivněny masovou turistikou, protože se jedná o menší a odlehlou oblast. Po zakoupení letenky na Island Vestmannaeyjar se vydáte na nezapomenutelné dobrodružství, kde si užijete přírodu v nejčistší podobě a setkáte se s přátelskými a pohostinnými místními obyvateli.

Takže neváhejte a vyberte si letenku na Island Vestmannaeyjar, abyste mohli zažít jedinečnou kombinaci nádherné krajiny, jedinečné přírody a nezapomenutelných zážitků!


Ubytování Island Vestmannaeyjar


Na ostrově Vestmannaeyjar, ležícím jižně od Islandu, se nachází řada zajímavých turistických atrakcí. Pokud plánujete návštěvu této destinace, určitě nezapomeňte na vhodné ubytování.

Na ostrově Vestmannaeyjar se nachází několik možností ubytování. Nejčastěji si turisté vybírají hotely a hostely. Hotely na ostrově poskytují kvalitní a pohodlné ubytování za dostupné ceny. Hostely jsou pak vhodné pro turisty, kteří chtějí ušetřit a zároveň si užít atmosféru ostrova.

Mezi oblíbené hotely na ostrově patří Hotel Vestmannaeyjar. Tento hotel nabízí 43 pokojů, které jsou moderně zařízené a vybavené veškerým komfortem. K dispozici je zde i wellness centrum a restaurace s výbornými jídly. Hotel má výhled na překrásnou přírodu a v blízkosti se nachází řada turistických atrakcí.

Pro turisty, kteří preferují ubytování v hostelu, jsou na ostrově Vestmannaeyjar k dispozici dva hostely. Hostel Herjólfur nabízí ubytování ve dvoulůžkových, třílůžkových a čtyřlůžkových pokojích se společnými sociálními zařízeními. K dispozici je také společenská místnost s televizí a kuchyně. Hostel se nachází v centru města a je tedy vhodný pro ty turisty, kteří chtějí být v blízkosti obchodů a restaurací.

Dalším hostelem na ostrově je Hostel Bakkagerði. Tento hostel nabízí ubytování ve čtyřlůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Hostel je vhodný pro rodiny s dětmi, jelikož je zde k dispozici zahrada a dětské hřiště. Hostel se nachází poblíž námořního přístavu, takže turisté si zde mohou vyzkoušet rybaření.

Všechny ubytovací možnosti na ostrově Vestmannaeyjar jsou kvalitní a vybavené veškerým komfortem. Vyberte si tu nejvhodnější a užijte si příjemnou dovolenou na Islandu.


Dovolená Island Vestmannaeyjar


Island Vestmannaeyjar – Unikátní dovolená na ostrově ohně

Island je známý svými překrásnými krajinami, termálními prameny a unikátní přírodou. Mezi oblíbené turistické cíle na Islandu patří například slavné Gejzíry, Národní park Þingvellir či ledovce Vatnajökull. Nicméně, pokud hledáte méně turisticky navštěvované místo na tomto ostrově, doporučujeme zavítat na Vestmannaeyjar, tedy Vestmanské ostrovy.

Vestmannaeyjar jsou součástí ostrovního řetězce, umístěného jihovýchodně od Islandu. Tento archipelag tvoří přes 14 malých sopečných ostrovů, z nichž největší je Heimaey. Vzhledem k tomu, že Vestmanské ostrovy jsou stále relativně málo navštěvované turisty, nabízejí autentický a nedotčený výletový zážitek.

Heimaey je největší a nejlidnatější ostrov Vestmannaeyjar. Nachází se zde roztomilé rybářské město s názvem Vestmannaeyjabær. Toto město je jedním z nejdůležitějších přístavů pro islandské rybářství a nabízí úchvatné výhledy na oceán. Ve městě samotném se můžete projet po malebné pláži s černým pískem, navštívit místní muzeum nebo ochutnat čerstvé mořské plody v jedné z místních restaurací.

Jedním z hlavních důvodů, proč navštívit Vestmannaeyjar, je sopka Eldfell. Tato sopka v roce 1973 vybuchla a způsobila velkou lávovou erupci, která zasypala část Heimaey sopečným popelem. Nyní můžete sopku vystoupat a obdivovat výhled na celý ostrov. Můžete také absolvovat sopkaovou túru s průvodcem a dozvědět se více o historii erupce a jejím dopadu na ostrov.

Další zajímavou atrakcí na Vestmanských ostrovech je přírodní rezervace za přístavem. Můžete si pronajmout loď nebo se přidat k organizovanému výletu, abyste prozkoumali okolní ostrůvky, skalisky a jeskyně. Během výletu můžete spatřit ohromující množství mořských ptáků, včetně papuchalků, alkounů a terejů. Tato oblast je známá také pro svou velkou kolonii tuleních lvů.

Pro relaxaci a odpočinek můžete navštívit jednu z mnoha termálních pramenů na ostrově. Vestmannaeyjar mají přístup k geotermálnímu teplu, které je využíváno místními obyvateli i turisty. Můžete se tak vykoupat v teplých koupelích s výhledem na oceán a užít si unikátní kombinaci horkých pramenů a chladného moře.

Pokud se rozhodnete vydat se na dovolenou na Vestmanské ostrovy, budete mít možnost zažít autentickou přírodu, tradice a atmosféru ostrova. Zejména pak budete moci uniknout shonu a davům turistů, což vám poskytne skutečně jedinečný zážitek. Ať už jste milovníky přírody nebo historie, Vestmannaeyjar nabízejí mnoho zajímavostí a nezapomenutelných momentů.


Počasí Island Vestmannaeyjar


Vestmannaeyjar, také známý jako Vestmannaeyjar na Islandu, je malý ostrůvkový archipelag ležící na jihozápadě Islandu. Tato skupina sedmnácti ostrovů je domovem pro přibližně 4 000 obyvatel a je známá svým jedinečným přírodním prostředím a strmými sopečnými skalisky. Vzhledem k poloze ostrůvků uprostřed Atlantského oceánu je počasí na Vestmannaeyjaru velmi proměnlivé a může se rychle změnit.

Vestmannaeyjar jsou silně ovlivněny teplým Golfským proudem, který proniká ze západní strany. Tato teplá mořská voda zajišťuje mírnější klima než na okolním pevninském Islandu. Průměrné letní teploty se pohybují mezi 10 a 13 °C, zatímco v zimě se pohybují kolem 2 °C. Není neobvyklé, že teploty na Vestmannaeyjaru zůstanou nad bodem mrazu po celý rok.

Jediný ostrov obydleným stálými obyvateli je Heimaey, který je také největším ostrovem v archipelagu. Počasí na Heimaeyu je často náladové a může být extrémně deštivé. Průměrné srážky jsou zde vysoké a dosahují okolo 1 000 mm ročně. To může způsobit, že na ostrově je trvale vlhké prostředí a rostliny se snadno rozrůstají.

Jeden z nejvíce známých přírodních úkazů na Vestmannaeyjaru je Eldfell, který je jedním z nejmladších sopek Islandu. Jeho poslední erupce se odehrála v roce 1973 a měla značný dopad na počasí a klima v tomto regionu. Sopečný popel zasáhl celý ostrov, pokryl město Heimaey a způsobil krátkodobé zhroucení několika budov.

Vliv sopečné činnosti na počasí Vestmannaeyjaru je stále znatelný. Přítomnost vulkanického materiálu v půdě a mořské vodě může ovlivnit růst a chování místní fermy. Avšak ostrovy také nabízejí jeden z největších oceánských kolonií ptáků v Evropě. Ptáci jako papuchalk, rybák obecný a alka úzkoústá navštěvují Vestmannaeyjar během hnízdění. Tyto ptáci mají zásadní vliv na místní ekosystém a také na přírodní scenérie ostrovů.

Navzdory drsnému počasí a jeho změnlivosti je Vestmannaeyjar na Islandu přesto atraktivním cílem pro turisty. Návštěvníci si mohou vychutnat nádhernou přírodu a unikátní geologické útvary, stejně jako sledovat místním obyvatelům při rybolovu a obdivovat rozmanitost tamního ptactva. Jako v každém extrémním prostředí je však vhodné být na takových výletech připravený a mít vhodný oblečení a vybavení, aby se člověk mohl vyrovnat s rychle se měnícím počasím.

Ve Vestmannaeyjaru na Islandu je počasí neustále v pohybu a ovlivněno geografickou polohou, okolními oceány a horkým Golfským proudem. S dramatickými scenériemi a místním unikátním ekosystémem je tento ostrůvkový archipelag jistě fascinující destinací pro všechny, kdo chtějí poznat krásu divokého a přírodního světa.


Nejčastější dotazy a odpovědi Island Vestmannaeyjar


1. Jak se dostat na ostrov Vestmannaeyjar?
Tuto část otázky není možné zodpovědět, jelikož se jedná o zmatek. Vestmannaeyjar nejsou ostrovem, ale souostrovím na jihu Islandu. Proto se na ně dá dostat lodí nebo letadlem z Reykjavíku.

2. Kolik stojí vstupenka na sopku Eldfell?
Vstup na sopku Eldfell je zdarma, avšak na některé části nedoporučujeme vstupovat bez průvodce.

3. Jak dlouho trvá prohlídka lodi kolem Vestmannaeyjar?
Prohlídka lodi kolem Vestmannaeyjar trvá zhruba 1,5 hodiny.

4. Jaké jsou nejlepší místa pro pozorování papuchalků na Vestmannaeyjar?
Nejlepší místa pro pozorování papuchalků jsou na skále Stórhöfði a také na letištní dráze, když zde papuchálci hnízdí.

5. Existují na Vestmannaeyjar restaurace a obchody?
Ano, na Vestmannaeyjar jsou restaurace a obchody, avšak počet záleží na ročním období. V létě je jich více, v zimě méně.

6. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Vestmannaeyjar?
Nejlepší čas na návštěvu Vestmannaeyjar je v létě, kdy jsou dostupnější turistické atrakce a také je možné pozorovat papuchálky.

7. Existují na Vestmannaeyjar pláže?
Ano, na Vestmannaeyjar existují pláže, avšak kvůli chladným vodám se zde příliš nekoupe.

8. Mohu navštívit sopku Surtsey?
Bohužel, není možné navštívit sopku Surtsey, jelikož je tato oblast chráněná.

9. Existují na Vestmannaeyjar lázně nebo termální prameny?
Na Vestmannaeyjar se nachází pouze jedno menší termální koupaliště.

10. Musím mít na Vestmannaeyjar nějaké speciální oblečení nebo vybavení?
Je vhodné mít na Vestmannaeyjar oblečení, které chrání před větrem a deštěm, avšak nic speciálního není potřeba. V případě výpravy na sopku Eldfell se doporučuje mít pevnou obuv.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky