Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Maďarsko Egerszalók

Dovolená Maďarsko Egerszalók


Maďarsko je krásná země, která nabízí bohatou historii, vynikající kuchyni a nádhernou přírodu. Pokud plánujete dovolenou v Maďarsku, určitě byste měli zvážit návštěvu města Egerszalók, které se nachází asi 130 km od Budapešti. Tohle malé městečko je krásné a nabízí mnoho aktivit pro turisty.

Egerszalók je známé pro své termální prameny a nádherné solné terasy, které byly vytvořeny přírodním procesem. Tady můžete relaxovat v termálních lázních, které nabízejí teplou a uklidňující vodu pro vaše tělo a mysl. Existuje mnoho lázní v městě, ale nejpopulárnější jsou Egerszalóki Termál és Wellness Fürdő a Saliris Resort Spa and Bath. Tyto lázně nabízejí mnoho různých typů bazénů, saun a masáží. U Saliris Resort je k dispozici také solná jeskyně, která je prospěšná pro dýchací cesty.

Kromě lázní můžete také navštívit hrad Eger, který je jedním z nejvýznamnějších historických památek v Maďarsku. Hrad byl vystavěn v 13. století a byl důležitou obrannou pevností během mnoha válečných konfliktů v historii. Dnes je hrad turistickou atrakcí a nabízí nádherný výhled na město.

Pokud máte rádi víno, můžete navštívit místní vinice a ochutnat některé z nejlepších maďarských vín. Egerszalók a okolní oblasti jsou známé pro své bílé víno, zejména pro své aromatické odrůdy. Existuje mnoho vinařství v městě a v okolí, které nabízejí ochutnávky vín, výukové programy a prohlídky vinic.

Pokud máte rádi turistiku, můžete se vydat na procházku v národním parku Bükk, který se nachází nedaleko Egerszalóku. Národní park nabízí nádhernou přírodu s horskými masy, říčkami a jezery. Existuje mnoho turistických tras, které vás provedou tímto krásným regionem.

Egerszalók je krásné a klidné městečko, které nabízí mnoho zábavy a relaxace pro turisty. Z lázní a vinic po procházky v národním parku, zde si můžete užít dovolenou plnou krásných zážitků. Pokud plánujete navštívit Maďarsko, určitě doporučujeme navštívit Egerszalók.


Nejčastější dotazy a odpovědi Maďarsko Egerszalók


1. Jak se do Egerszalóku dostanu?
Odpověď: Nejjednodušší způsob, jak se do Egerszalóku dostat, je cestovat autem po dálnici M3 nebo vlakem do nedalekého města Eger a pak pokračovat autobusem do Egerszalóku.

2. Co je v Egerszalóku nejoblíbenější atrakcí?
Odpověď: Nejvíce turistů přitahuje termální lázně Egerszalók, které jsou známé svými bílými vápencovými terasami a teplými minerálními prameny.

3. Jaké aktivity lze v Egerszalóku podniknout?
Odpověď: Kromě návštěvy termálních lázní si můžete v Egerszalóku užít i procházky po okolní přírodě, výlety do nedalekého historického města Eger, ochutnávku místních vín nebo cyklistické túry.

4. Kde se dá v Egerszalóku ubytovat?
Odpověď: V Egerszalóku je k dispozici široká škála ubytovacích možností, včetně hotelů, penzionů, apartmánů a kempů.

5. Jaké je počasí v Egerszalóku?
Odpověď: Počasí v Egerszalóku je typické pro střední Evropu. V letních měsících může být horko a slunečno, s teplotami kolem 25-30 °C, zatímco v zimě se teploty mohou pohybovat kolem bodu mrazu.

6. Kde se dají najít dobré restaurace v Egerszalóku?
Odpověď: V centru Egerszalóku a okolních oblastech najdete několik restaurací a kaváren. Doporučujeme vyzkoušet místní speciality a tradiční maďarskou kuchyni.

7. Jaké jsou otevírací hodiny lázní v Egerszalóku?
Odpověď: Lázně v Egerszalóku obvykle pracují od brzkého rána do pozdního večera. Přesné otevírací hodiny se mohou lišit v závislosti na ročním období, proto doporučujeme předem zkontrolovat aktuální informace.

8. Jaký je vstupné do termálních lázní v Egerszalóku?
Odpověď: Vstupné do termálních lázní v Egerszalóku se liší v závislosti na denní době, délce pobytu a věku. V předstihu získané online vstupenky mohou nabízet slevy.

9. Kde se nachází nejbližší letiště k Egerszalóku?
Odpověď: Nejbližší mezinárodní letiště k Egerszalóku je letiště Debrecen, které je asi 150 km východně od města. Další možnosti jsou letiště Budapešť nebo Bratislava, které jsou vzdálené přibližně 160-180 km.

10. Jaké další turistické atrakce stojí za návštěvu v blízkosti Egerszalóku?
Odpověď: Vedle Egerszalóku je nedaleké město Eger s historickou památkou – egerským hradem a barokní katedrálou. Dalšími zajímavými místy jsou Bukkábrány, Bukkszelet a Bukkszentkereszt, které nabízejí možnosti pro outdoorové aktivity a přírodní krásy.


Letenka Maďarsko Egerszalók


Maďarsko je známé svými termálními lázněmi a Egerszalók je jedním z nejpopulárnějších cílů pro turisty hledající relaxaci a léčebné procedury. Tato malá vesnice se nachází ve městě Eger, ve východním Maďarsku, a nabízí jedinečné a impozantní přírodní památky.

Přestože se může zdát, že letenka do Egerszalóku může být obtížná k sehnání, pravdou je, že nejbližší letiště se nachází v Budapešti, hlavním městě Maďarska. Letenky do Budapešti jsou snadno dostupné z většiny evropských měst a odtud je možné se dostat do Egerszalóku buď vlakem, autem nebo autobusem.

V Egerszalóku největší atrakcí je bezesporu termální lázně. To nejenže nabízí relaxaci a odpočinek, ale také léčivé účinky na mnoho potíží, jako jsou nemoci svalů a kloubů, kožní onemocnění, ale i stres a úzkosti. Lázeňský komplex je vybaven různými bazény s termální vodou různých teplot, saunou, parními lázněmi a dalšími wellness službami.

Kromě lázní se v Egerszalóku nachází i unikátní přírodní památka známá jako solná křídla. Jedná se o vápencové terasy, které jsou pokryty bílou vrstvou minerálních usazenin a díky tomu vypadají, jako by to byla solná pole. Tento jedinečný pohled je zvláště impozantní při západu slunce, kdy se minerální usazeniny vybarvují do růžových, oranžových a žlutých odstínů.

Pro milovníky vína je Egerszalók opravdu ideálním místem k návštěvě. Oblast Eger je známá svými kvalitními víny, zejména červeným vínem "Egri Bikavér" (Bikavér z Egeru), kterého se ve městě vyrábí. Je možné navštívit místní vinice, ochutnat místní speciality a procházet se vinicemi, kde se nachází jedinečné sklepy. Návštěva vinic je skvělý způsob, jak prozkoumat okolní krajinu a získat hlubší povědomí o vínařské tradici v této oblasti.

Egerszalók nabízí také několik historických a kulturních památek, jako například hrad Eger, který je považován za jedno z nejvýznamnějších maďarských historických míst. Hrad poskytuje nádherný výhled na město a okolní krajinu a je také důležitým svědkem maďarské historie.

V Egerszalóku je také možné najít mnoho příjemných restaurací a tradičních maďarských kaváren, kde si můžete vychutnat místní kuchyni. Místní specialitou jsou například gulašové polévky, paprikáše a sladké dezerty. Nezapomínejme také na maďarský punč, který je perfektním způsobem, jak se ochladit v letních měsících.

Závěrem lze říci, že letenka do Egerszalóku nabízí skvělou možnost pro relaxaci, léčbu a objevování jedinečných přírodních a kulturních památek. Termální lázně, solné křídla, vína, historické památky a chutné jídlo - to všechno čeká na návštěvníky v tomto kouzelném městečku východního Maďarska.


Ubytování Maďarsko Egerszalók


Egerszalók je malé maďarské město, které se nachází v regionu Heves. Je známé svými minerálními prameny a termálními lázněmi, které přitahují turisty nejen z Maďarska, ale také z celé Evropy. Kromě toho nabízí také krásnou přírodu a mnoho zajímavých památek.

Jednou z hlavních atrakcí Egerszalóku jsou Egerszalóki termály. Tyto termální lázně jsou vyhlášené svým léčebným účinkem a teplotou vody, která dosahuje až 65 stupňů Celsia. Minerální prameny, které se v lázních nacházejí, mají blahodárné účinky na lidské tělo a jsou velmi vyhledávány pro své terapeutické použití. Návštěvníci si mohou užít relaxaci ve vířivkách, saunování nebo si dopřát masáže.

Dalším zajímavým místem v Egerszalóku je Saliris Resort. Tento moderní komplex nabízí luxusní ubytování a širokou škálu wellness a relaxačních služeb. Saliris Resort je obklopen krásným parkem a zahrnuje také venkovní bazény, které využívají minerální vodu z místních pramenů. Návštěvníci zde mohou také využít saunový svět a různé typy masáží.

Pro ty, kteří chtějí poznat okolí města, je tu možnost navštívit Egerskou pevnost. Tato pevnost se nachází v nedalekém městě Eger a je jednou z nejznámějších historických památek v Maďarsku. Z pevnosti je možné si vychutnat nádherný výhled na celý region a také navštívit mnoho výstav, které představují historii města a regionu.

Pokud jde o ubytování v Egerszalóku, návštěvníci mají mnoho možností. Kromě Saliris Resortu jsou zde také menší hotely, penziony a apartmány, které nabízejí pohodlné a cenově dostupné ubytování. Vzhledem k popularitě tohoto místa doporučuji rezervaci ubytování dopředu, zejména v letních měsících.

Egerszalók je skvělým místem pro ty, kteří chtějí relaxovat a užívat si léčebné vlastnosti minerálních pramenů. Kombinace termálních lázní, krásné přírody a zajímavých památek dělá z tohoto malého maďarského města ideální místo pro dovolenou nebo pro prodloužený víkend. Nechte se okouzlit krásou Egerszalóku a prozkoumejte všechny jeho lákavé možnosti.


Počasí Maďarsko Egerszalók


Egerszalók je malebné městečko, které se nachází v Maďarsku. Jeho největší atrakcí je termální pramen, který se nachází v blízkosti městečka. Díky této přírodní památce je Egerszalók častým cílem turistů, kteří sem přicházejí relaxovat a užívat si teplo maďarského slunce. Co se však týče počasí, není to v Egerszalóku jiné, než v jiných částech Maďarska.

Letní počasí

Letní měsíce jsou v Egerszalóku velmi teplé, s průměrnou teplotou kolem 25°C. Červenec a srpen jsou nejteplejší měsíce v roce s maximy okolo 30°C. Avšak v některých dnech se mohou teploty dostat i nad 35°C. Pokud vám toto počasí nevadí, můžete si užít pláže u přírodního termálního pramene, kde si můžete zchladit vody s teplotou okolo 30-35°C. Pamatujte si však na to, že slunce v Maďarsku bývá hodně silné, takže se opalujte opatrně a nezapomeňte na opalovací krém a klobouk.

Podzimní počasí

Podzimní měsíce (říjen a listopad) jsou v Egerszalóku vhodné pro turisty, kteří mají raději méně horké počasí. Průměrné teploty se pohybují kolem 15-20°C, což je pro mnohé nejlepší počasí na procházky a výlety do přírody. Pokud přijedete do Egerszalóku v této roční době, nezapomeňte si s sebou vzít něco na sebe, co vás ochrání před chladem a deštěm.

Zimní počasí

Zimní měsíce (prosinec až únor) jsou v Egerszalóku chladné, ale stále příjemné. Průměrné teploty se pohybují kolem 0-5°C, ale může zde být i velmi chladno, na úrovni -10°C. Pokud si přejete navštívit termální pramen v této roční době, můžete si užít zimní koupání na čerstvém vzduchu, což může být velmi osvěžující.

Jarní počasí

Jarní měsíce (březen a duben) jsou v Egerszalóku poměrně chladné, ale s teplotami kolem 10-15°C. V těchto měsících může být počasí nestabilní a mohou se vyskytnout jak slunečné dny, tak i deštivé období. Pokud si přejete navštívit Egerszalók v jarní sezóně, určitě si s sebou vezměte oblečení, které vám umožní přizpůsobit se různým povětrnostním podmínkám.

Celkově je počasí v Egerszalóku velmi příjemné a vhodné pro turisty, kteří se trochu uvolní a užijí si teplo a koupání v přírodním termálním prameni. Bez ohledu na roční období si v Egerszalóku určitě najdete to, co vám vyhovuje pro relaxaci a odpočinek.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky