Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Džibutsko Lake Abhe Bad National Park

Ubytování Džibutsko Lake Abhe Bad National Park


Džibutsko, malá africká země nacházející se na východním pobřeží Afarského zálivu, je místem bohatým na přírodní krásy. Jedním z nejvýznamnějších a nejmalebnějších míst v této zemi je národní park Lake Abhe Bad.

Lake Abhe Bad National Park se nachází na jihovýchodě Džibutska, nedaleko hranice s Etiopií. Tento park byl vyhlášený v roce 2011 a rozkládá se na ploše přes 900 km². Je pojmenován po slaném jezeře Lake Abhe, které je jeho hlavní atrakcí.

Jezero Lake Abhe je naprosto unikátní. Je jedním z nejníže položených míst na africkém kontinentě a leží přímo na spojnici dvou tektonických desek. Tato skutečnost spolu s častými zemětřeseními vytváří unikátní geologické útvary kolem jezera. Zajímavé je také to, že voda je velmi slaná, čímž připomíná slaná jezera v pouštích.

Návštěvníci parku mají ve skutečnosti možnost ubytovat se přímo na břehu jezera. Výběr je zde však poměrně omezený, jelikož se jedná o přírodní rezervaci a je dbáno na její ochranu. V současné době je k dispozici pouze několik malých ubytovacích zařízení ve formě tradičních chat nebo stanů.

Přestože možnosti ubytování nejsou v parku přepychové, nabízejí návštěvníkům jedinečný zážitek. Přespávat pod hvězdami a probudit se na břehu slaného jezera je rozhodně nezapomenutelným zážitkem. Pokoje jsou jednoduché, ale čisté a dobře vybavené základními potřebami.

Kromě ubytování přímo v parku je možné využít i ubytování ve městě Džibuti, které se nachází přibližně 200 km od jezera. Město nabízí širší spektrum možností ubytování, včetně luxusních hotelů, a je vhodné zejména pro ty, kteří se zajímají o kombinaci přírody a městského života.

Návštěva Lake Abhe Bad National Park je pro milovníky přírody skutečnou lahůdkou. Okolní krajina nabízí úchvatné výhledy na sopečné hory, pouště a savany. Park je také domovem pro mnoho ohrožených druhů zvířat, jako jsou hroši, krokodýli a řada různých druhů ptáků.

Kromě toho, že mohou návštěvníci pozorovat místní živočichy, je také možné se koupat v jezeře, podnikat výlety lodí či strávit čas rybařením. Pro ty, kteří se zajímají o geologii, je tu možnost sledovat unikátní geologické útvary a prozkoumávat sopečné činnosti, které se v regionu vyskytují.

Ubytování v Džibutsko Lake Abhe Bad National Park je určitě jedinečným způsobem, jak si užít krásy této oblasti. Ať už se rozhodnete spát v chatce nebo se ubytovat ve městě Džibuti, je zajištěno, že si odnesete nezapomenutelné zážitky z tohoto nádherného místa.


Počasí Džibutsko Lake Abhe Bad National Park


Džibutsko, jedna ze zemí východního pobřeží Afriky, může být známá především svým horkým a suchým klimatem. Nicméně existuje jedno místo, které představuje skvělé útočiště pro ty, kteří mají rádi počasí na druhém konci spektra - Lake Abhe Bad National Park. Toto nádherné místo nabízí jedinečnou kombinaci příjemného a chladného počasí, které se liší od zbytku Džibutska.

Nachází se v severní části země a je jedním z nejznámějších přírodních parků v Džibutsku. Jeho jedinečný mikroklima je způsobeno přítomností velkého slaného jezera, které se nachází v blízkosti parku. Toto jezero přitahuje chladné větry a vytváří příjemné a osvěžující klima pro oblast.

Zatímco zbytek Džibutska trpí vysokými teplotami a nedostatkem srážek, Lake Abhe Bad National Park si užívá mírnější teploty a občasné deště. Průměrná teplota zde dosahuje okolo 27 °C, což je o několik stupňů nižší než v jiných částech Džibutska. To je způsobeno chladným větrem od jezera, který snižuje teplotu a poskytuje tak příjemné prostředí pro ty, kteří navštíví park.

Díky tomuto unikátnímu počasí je Lake Abhe Bad National Park domovem mnoha endemických druhů rostlin a živočichů. Zde můžete najít vzácné druhy květin a další rostliny, které se běžně nevyskytují ve zbytku země. Také zde žijí různé druhy zvířat, jako jsou kočkodani, hyeny, opice a mnoho dalšího.

Pro turisty, kteří milují přírodu a příjemné počasí, je Lake Abhe Bad National Park skvělou volbou. Můžete si užívat krásy mimořádných scenérií a pozorovat fascinující živočichy a rostliny. Park také nabízí různé turistické aktivity, jako je pěší turistika, safari a pikniky.

Přestože cesta do Lake Abhe Bad National Park může být náročná, zejména kvůli odlehlé poloze a nezpevněným cestám, stojí to za to. Zdejší jedinečné počasí a příroda poskytují odpočinek od horkého a suchého klimatu zbytku země.

Pokud plánujete cestu do Džibutska a toužíte po jiném počasí než je tam běžné, nezapomeňte navštívit Lake Abhe Bad National Park. Toto místo vás ohromí svým osvěžujícím a chladným klimatem, a přinese vám zážitky, které nezažijete nikde jinde v této zemi.


Dovolená Džibutsko Lake Abhe Bad National Park


Džibutsko, malá africká země ležící na pobřeží Rudého moře, se může pochlubit řadou exotických a nezapomenutelných turistických atrakcí. Jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst, které lze v této zemi navštívit, je Lake Abhe Bad National Park.

Lake Abhe Bad National Park, nacházející se v regionu Ali-Sabieh, je jedinečným přírodním územím s bohatou biodiverzitou a fascinujícími geologickými útvary. Park je pojmenován po sladkovodním jezeře, které je jedním z největších a nejhlubších slaných jezer na světě. Jezerem obklopený park je domovem pro mnoho zvířat, včetně vzácných druhů jako je slon africký, levhart skvrnitý, antilopa somálská a krokodýl mořský.

Již samotná cesta do Lake Abhe Bad National Park je dobrodružstvím. Cesta vede přes pouště, horské masivy a údolí, přičemž zároveň nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu. Po příjezdu do parku se návštěvník ocitne uprostřed divoké přírody, která je plná neuvěřitelné fauny a flory.

Pro milovníky přírody a fotografování je Lake Abhe Bad National Park opravdu rájem. Kaňony, rozlehlé pláže, sopečné útesy a suché říční koryto nabízejí nádherné scenérie pro focení. Zvěř, která se tu volně pohybuje, je také skvělým objektem pro fotografování.

Pro ty, kteří se chtějí ponořit do místní kultury, je možné v parku navštívit také tradiční nomádské kmene Afar a Issa. Obě kmeny jsou plné pohostinnosti a jsou ochotny přivítat turisty, aby si mohli prohlédnout jejich obydlí a podívat se na jejich každodenní život.

Dalším zajímavým místem, které lze navštívit v Lake Abhe Bad National Park, je sopečný kráter Ardoukoba Goubet. Tento kráter vznikl před asi 30 000 lety erupcí sopky a nabízí úchvatné pohledy na jeho jedinečné a dramatické geologické útvary. Pro dobrodružné duše je možné vyrazit na výlet lodí do Goubetského průlivu, který odděluje Džibutsko od Arabského poloostrova.

Lake Abhe Bad National Park je fascinující destinací, která nabízí skvělé zážitky a neopakovatelné přírodní scenérie. Turisté sem pravidelně cestují z celého světa, aby poznali krásy tohoto jedinečného místa. Džibutsko je skutečně zemí, která se vyplatí navštívit, a Lake Abhe Bad National Park je jedním z jejích nejlepších přírodních pokladů.


Nejčastější dotazy a odpovědi Džibutsko Lake Abhe Bad National Park


Nejčastější dotazy a odpovědi týkající se Džibutska Lake Abhe Bad National Park mohou zahrnovat následující:

1. Kde se nachází Džibutsko Lake Abhe Bad National Park?
Džibutsko Lake Abhe Bad National Park se nachází ve východním Džibutsku, nedaleko hranic s Etiopií.

2. Jak se dostanu do parku?
Nejlepší způsob, jak se dostat do parku, je autem z hlavního města Džibuti nebo přilehlých oblastí. Existují také možnosti organizovaných výletů a turistických agentur.

3. Jaké aktivity jsou k dispozici v parku?
V parku můžete podniknout různé aktivity, včetně pozorování divokých zvířat a ptáků, pikniků, turistiky a kempování. Je zde také možnost se koupat a relaxovat u jezera.

4. Jaké druhy divokých zvířat mohu ve parku spatřit?
Džibutsko Lake Abhe Bad National Park je známé pro svoji pestrou faunu, včetně gazel, dikobrazů, hyen, impal, kudu, ale také pro širokou škálu ptáků.

5. Existují v parku ubytovací možnosti?
V parku sice nejsou žádné oficiální ubytovací zařízení, ale je možné kempovat v blízkosti jezera nebo v okolí. Doporučuje se mít s sebou vlastní vybavení.

6. Kdy je nejlepší doba navštívit park?
Nejlepší doba pro návštěvu parku je v zimních měsících, od listopadu do března, kdy je počasí mírné a příjemné. V létě mohou být teploty velmi vysoké.

7. Potřebuji vízum k návštěvě Džibutska?
Ano, pro vstup do Džibutska je potřeba vízum. Informujte se na konzulátu Džibutska ve vaší zemi o požadavcích na vízum a dalších potřebných dokumentech.

8. Jaká je vstupní poplatek do parku?
Vstupní poplatek do parku se může lišit a je závislý na vašem věku a národnosti. Doporučuje se zkontaktovat místní správu parku pro aktuální informace.

9. Je důležité dodržovat pravidla parku?
Ano, je důležité dodržovat pravidla parku. Patří sem respektování přírodního prostředí, nevytváření požáru, nekrmení divokých zvířat a dodržování pokynů místních průvodců.

10. Jak dlouho trvá prohlídka parku?
Délka prohlídky parku závisí na vašich preferencích a času, který máte k dispozici. Můžete si vybrat krátkou cestu nebo strávit celý den v parku. Doporučuje se naplánovat si návštěvu s dostatečným časovým polštářem.


Letenka Džibutsko Lake Abhe Bad National Park


Džibutsko je malou, avšak fascinující zemí ležící na východním pobřeží Afriky. Jejích hlavním městem je Džibuti, které je důležitým přístavem a obchodním centrem v regionu. Co většina lidí neví, je skutečnost, že Džibutsko také nabízí překrásnou přírodu a jedinečná místa pro turisty. Jedním z nich je národní park Lake Abhe Bad.

Národní park Lake Abhe Bad se nachází na jihozápadě země a je domovem mnoha unikátních druhů rostlin a zvířat. Park se rozprostírá kolem slané jezerní pánve Lake Abhe Bad, která je obklopena sopečnými horami a rozsáhlými solnými plošinami. Tato kombinace přírodních prvků tvoří neuvěřitelně malebnou krajinu a vytváří ideální ekosystém pro mnoho zvířat.

Národní park je známý svou rozmanitou faunou. Zde se nachází velké stádo gazel Soemmeringova, které je považováno za největší populace těchto zvířat na světě. Kromě soemmeringů se v parku vyskytují i další zvířata, jako jsou kočky divoké, hyeny, dikobrazy a pásové antilopy. V jezeře samotném žije mnoho druhů vodních ptáků, včetně různých druhů volavek a kormoránů.

Pro milovníky přírody a ornitology je toto místo skutečným rájem. Můžete se vydat na turistické stezky a pozorovat ptáky ve svém přirozeném prostředí. Některé vzácné druhy ptáků, jako je plameňák růžový a hnědý, můžete spatřit pouze zde.

Turisté, kteří navštěvují národní park Lake Abhe Bad, mohou také zažít adrenalinový zážitek při pěší turistice na svazích sopečných hor. Tyto hory nabízejí úchvatné výhledy na jezerní pánve a okolní krajinu. Přímo u jezera si také můžete vychutnat piknik na solných pláních a pozorovat unikátní geologické útvary, které vznikly vulkanickou aktivitou.

Pro turisty je možné národní park Lake Abhe Bad navštívit po celý rok, ale nejlepší období je od listopadu do února, během suchého období. To je čas, kdy jezerní pánve nabízí nádherné slaněné krajinu a ptáci jsou obzvláště aktivní.

Pokud se plánujete vydat do Džibutska, nezapomeňte zařadit návštěvu národního parku Lake Abhe Bad na svůj itinerář. Tato odlehlá část země vás ohromí svou přírodní krásou a nabídne vám jedinečný pohled na africkou divočinu.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky