Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Island Snæfellsnes poloostrov

Nejčastější dotazy a odpovědi Island Snæfellsnes poloostrov


1. Jak se dostat na poloostrov Snæfellsnes?
Nejlepší je využít vlastní dopravu a jet autem. Z Reykjavíku to trvá přibližně 2-3 hodiny. Alternativou jsou také autobusové spoje či organizované zájezdy.

2. Kde se ubytovat na poloostrově Snæfellsnes?
Na poloostrově jsou k dispozici různé ubytovací možnosti, jako jsou hotely, hostely, kempy nebo ubytování přes Airbnb. Vše závisí na preferencích a rozpočtu.

3. Jaké jsou nejpopulárnější atrakce na poloostrově Snæfellsnes?
Snæfellsnes má mnoho krásných přírodních skvostů, jako jsou kupříkladu národní park Snæfellsjökull, fjordy, vodopády a pláže. Oblíbenými turistickými destinacemi jsou také vesnice Stykkishólmur a Arnarstapi.

4. Kdy je nejlepší čas na návštěvu poloostrova Snæfellsnes?
Nejlepší čas na návštěvu je od května do září, kdy jsou teploty příjemné a denní světlo je delší. Pokud jste zájemci o pozorování polární záře, pak je ideální čas na podzim a v zimě.

5. Co si vzít s sebou na výlet na poloostrov Snæfellsnes?
Je dobré vzít si s sebou kvalitní turistickou obuv, teplé oblečení, ochranu proti větru a dešti, fotoaparát, sluneční brýle a pití či svačinu.

6. Je na poloostrově Snæfellsnes k dispozici potraviny a nápoje?
Ano, jsou zde několik restaurací, kaváren a obchodů s potravinami. Nicméně, v některých místech mohou být možnosti omezené, tak je lepší si s sebou vzít dostatečnou zásobu potravin a nápojů.

7. Jaký je vstup do národního parku Snæfellsjökull?
Vstup do národního parku Snæfellsjökull je zdarma, ale je důležité si všimnout, že v jeho části kolem ledovce je zakázán vstup na ledovec bez průvodce.

8. Je nutné mít pro návštěvu Isladu zvláštní povolení?
Ne, pro přechod hranic se nepožaduje víza nebo zvláštní povolení, jako například pro návštěvu USA nebo Austrálie.

9. Je na Snæfellsnes k dispozici internet?
Ano, většina oblasti Snæfellsnes má přístup k internetu, ale v některých místech může být signál slabší.

10. Jsou na poloostrově Snæfellsnes nějaké zdravotní zařízení?
Ano, na Snæfellsnes jsou zdravotnická zařízení, jako jsou nemocnice a lékařské ordinace, ale doporučuje se mít vlastní zdravotní pojištění před cestou.


Ubytování Island Snæfellsnes poloostrov


Island Snæfellsnes poloostrov nabízí unikátní a malebné prostředí, které si oblíbí všichni milovníci přírody a kultury. Pokud se chystáte na dovolenou do této oblasti, nezapomeňte se rozhodnout pro správné ubytování, které vám umožní využít všech půvabů tohoto místa.

Na výběr máte několik možností - od luxusních hotelů a resortů až po venkovské chatky a kempy. Zde je několik tipů, které by vám mohly pomoci při výběru ubytování na Snæfellsnes poloostrově.

Luxusní hotely a resorty:
- Hotel Budir: Tento luxusní hotel se nachází na malém poloostrově v zálivu Faxaflói, asi 2 hodiny od Reykjaviku. Hotel Budir se pyšní mistrovskou kuchyní, úchvatnými výhledy na moře a pohoří, příjemným wellness centrem a krásnými pokoji, které jsou zařízeny v tradičním stylu severského nábytku.
- Hotel Egilsen: Tento malý a exkluzivní hotel se nachází v centru městečka Stykkisholmur na západním pobřeží. Hotel Egilsen nabízí stylové a vkusné ubytování v rodinném prostředí. Hosté si zde mohou vychutnat pohled na přístav, výbornou kávu a snídani, stejně jako kulturní akce, které se zde často konají.
- Hotel Rjúkandi: Tento krásný hotel se nachází v blízkosti národního parku Snæfellsjökull. Hotel Rjúkandi nabízí moderní a stylové ubytování, wellness centrum, kavárnu a restauraci s vyhlídkou na celou oblast. Pro milovníky přírody je tato lokalita ideálním místem k prozkoumání divoké a krásné přírody Islandu.

Venkovské chaty a kempy:
- Hellissandur Guesthouse: Toto rodinné ubytování se nachází v blízkosti horského masivu Snæfellsjökull a nedaleko od malého rybářského městečka. Hellissandur Guesthouse nabízí útulné a vkusné ubytování s tradičními prvky severské kultury. Hosté si zde mohou také užít pěší turistiku, rybaření a další outdoorové aktivity.
- Kirkjufell Bed and Breakfast: Tento útulný bed and breakfast se nachází v blízkosti nejznámějšího horského masivu na Snæfellsnes poloostrově - Kirkjufell. Ubytování nabízí vkusné a příjemné pokoje a společné prostory, stejně jako gastronomické zážitky a možnosti outdoorových aktivit.
- Grundarfjordur Campsite: Tento kemp se nachází v malebném městečku Grundarfjordur na západním pobřeží. Kemp nabízí jednoduché, ale pohodlné ubytování v chatkách nebo stanování pod hvězdami. Hosté si zde mohou užít koupání v geotermálních pramenech, rybaření a turistiku v národním parku Snæfellsjökull.

Nezáleží na tom, zda si vyberete luxusní hotel nebo kemp v přírodě - ubytování na Snæfellsnes poloostrově je nezapomenutelným zážitkem pro všechny, kteří touží po krásné přírodě, severské kultuře a gastronomických zážitcích. Vyberte si to svoje, které vás bude nejvíce bavit!


Dovolená Island Snæfellsnes poloostrov


Island Snæfellsnes poloostrov, ležící přibližně 120 km severně od Reykjavíku, je jedním z nejkrásnějších a nejdivočejších míst na Islandu. Pokud plánujete cestu na Island a hledáte nové a nezapomenutelné zážitky, rozhodně nevynechejte návštěvu tohoto úchvatného poloostrova.

Snæfellsnes je domovem mnoha úchvatných přírodních krás, jako je třeba Snæfellsjökull, sopka ležící na západním konci poloostrova s výškou 1 446 m. Tato sopka byla proslavená díky knize Julesa Verna Cesta na Měsíc, když se hlavní hrdina vypravil na cestu z jejího vrcholu. Z vrcholu sopky Snæfellsjökull se otevírají neuvěřitelně krásné výhledy na okolní krajinu.

Další jedinečné místo, které byste na Snæfellsnes určitě neměli minout, je Eldborgarhraun. Jedná se o hustě pokryté pole lávových proudů, které se rozkládá za horským hřbetem. Tyto lávové proudy vytvořily neskutečnou krásu a tvoří skvělou příležitost pro pěší procházky, během kterých můžete vidět nejen lávová pole, ale také řadu dalších přírodních krás, jako jsou třeba buzolova pole, různé druhy stromů a mnoho dalších.

Při návštěvě Snæfellsnes poloostrova se můžete také vydat na okružní jízdu po pobřeží, které je známé pro své úchvatné scenérie. Z Bezregisty až po Djupalonssandur můžete vidět řadu útesů, sloupů a dalších fenoménů, které se nacházejí na skalnatých pobřežích. Tato jízda vám nabídne nezapomenutelné výhledy na moře a na řadu ostrůvků, které jsou nejen útočištěm mnoha druhů ptáků, ale také skvělým místem pro pozorování velryb, delfínů a obručáků.

Závěrem je třeba zmínit, že návštěva Snæfellsnesu poloostrova neznamená pouze procházky v přírodě a pozorování divoké zvěře. Mnoho vesnic v této oblasti nabízí mnoho zajímavých atrakcí, jako třeba tradiční islandské restaurace, které nabízejí klasičtější pokrmy jako islandský hot-dog nebo slavnou rybu a hranolky.

Island Snæfellsnes poloostrov je skutečně jedním z nejkrásnějších a nejvíce fascinujících míst, která nám Island nabízí. Neexistuje lepší způsob, jak se dostat do srdce této divoké a krásné země, než navštívit toto jedinečné místo. Takže neváhejte a vydejte se objevovat Snæfellsnes sami.


Počasí Island Snæfellsnes poloostrov


Island je země, která se může pochlubit krásnými krajinami a neuvěřitelně různorodým počasím. Snæfellsnes poloostrov, nacházející se na západě Islandu, není výjimkou. Tento region nabízí návštěvníkům neuvěřitelné scenérie a jedinečné zážitky.

Jako asistent umělé inteligence mám přístup k přesným datům, které umožňují analýzu počasí na Snæfellsnes poloostrově. V průběhu roku se zde vyskytují velké změny počasí, což se promítá i do toho, jakým způsobem se místní obyvatelé živí a jaké aktivity můžete na Snæfellsnes poloostrově podniknout.

V létě se zde obvykle setkáte s teplotami kolem 15 - 20 ° C. Největší změnou oproti jiným letním obdobím je fakt, že slunce nezapadá. Pokud se vydáte na Snæfellsnes poloostrov během této doby, můžete si užít nádherných procházek a relaxace na plážích, které se nacházejí na celém poloostrově. Kromě toho se můžete těšit na vynikající podmínky pro rybaření a velké množství zážitků spojených s pozorováním divokých zvířat, jako jsou třeba tuleni a vodní ptáci.

Jižní část Snæfellsnes poloostrova je známá svými malými vesnicemi a úchvatnými skalnatými útesy. Tato oblast je ideální pro pěší turistiku a pohled z útesů je nádherný. Mnoho návštěvníků se také rozhodne jet na kole poloostrovem, což je skvělý způsob, jak se ponořit do místní kultury a vidět nejlepší přírodní scenérie.

Zima na Snæfellsnes poloostrově nabízí zcela odlišné prostředí. Teploty tu bývají zpravidla přibližně 1 - 5 ° C a obloha bývá často pokryta sněhem. V zimních měsících je poloostrov pokryt sněhem a bílý krajinný hotel je nádherný na fotografie. Kromě toho se můžete setkat se severním polárním světlem, které je na Snæfellsnes poloostrově výjimečné a stává se nezapomenutelným zážitkem pro mnoho lidí. Pokud jste příznivci lyžování, sjezdoví lyžaři najdou na tomto místě několik terénů, které by vás mohly zaujmout.

Zkrátka, Snæfellsnes poloostrov nabízí spoustu možností pro každou sezónu. Při plánování návštěvy může být užitečné sledovat aktuální předpovědi počasí na západním pobřeží Islandu a zkontrolovat si, jaké aktivity můžete na místě plánovat. Ať už se rozhodnete kdykoli navštívit Snæfellsnes poloostrov, budete si jistě užívat krásy této oblasti a nezapomenutelných zážitků.


Letenka Island Snæfellsnes poloostrov


Snæfellsnes, jedinečný poloostrov na západě Islandu, nabízí návštěvníkům mnoho přírodních krás a fascinujících atrakcí. Jeho nádherné scenérie zahrnují majestátní sopku Snæfellsjökull, která inspirovala slavného spisovatele Julese Verna k napsání knihy Cesta na Měsíc, a rozmanité pláže, skalní útvary a zátoky.

Prozkoumávání Snæfellsnesu je snadné díky letenkám, které lze zakoupit do malebného městečka Stykkishólmur, jednoho z hlavních vstupních bodů na poloostrov. Letenky do Stykkishólmuru jsou k dispozici z hlavního města Reykjavíku a jsou skvělou volbou pro ty, kteří chtějí zažít nádhernou přírodu a odpočinek mimo turisticky přeplněné oblasti Islandu.

Po příletu do Stykkishólmuru máte širokou škálu možností, jak objevovat krásy Snæfellsnesu. Jednou z hlavních atrakcí je samotná sopka Snæfellsjökull, která se tyčí nad krajinou vysoká 1 446 metrů. Je možné se vydat na výlet k jejímu vrcholu, kde si můžete vychutnat nádherné výhledy na okolní krajinu a moře. Pro ty, kteří preferují pohodlnější alternativu, je k dispozici také možnost vyjet na horské kolo a projet se po okolí sopky.

Další lákadlo poloostrova je národní park Snæfellsjökull, který se rozkládá kolem sopky. Tento park je známý svou pestrou květenou, která zažívá svůj vrchol na jaře a v létě. Procházka po turistických stezkách vás zavede do malebných údolí, kolem vodopádů a mnoha dalších přírodních zajímavostí.

Poloostrov Snæfellsnes je také známý svými plážemi. Nejpopulárnější z nich je Djúpalónssandur Beach, která je známá svým černým pískem a okouzlující atmosférou. V rámci pláže jsou zde také zbytky vraku lodi, která zde ztroskotala. Pro milovníky fotografování je tato pláž nekonečným zdrojem fotogenických scenérií.

V blízkosti Stykkishólmuru se také nachází řada tradičních rybářských vesnic, které stojí za návštěvu. Kromě malých domácích restaurací, kde si můžete vychutnat čerstvé rybí speciality, si zde také můžete prohlédnout tradiční rybářské lodě a ochutnat některé ze specialit přímo od místních rybářů.

Pokud hledáte unikátní a malebné místo pro svou další dovolenou, Snæfellsnes je ideální volbou. Letenky do Stykkishólmuru vám umožní objevit jeden z nejkrásnějších regionů na Islandu, a to s minimem turistů a maximální přírodní krásou. Ať už jste dobrodruhové, milovníci přírody nebo prostě jenom hledáte místo pro odpočinek a uvolnění, Snæfellsnes vám poskytne všechny tyto zážitky.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky