Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Malta Valletta (hlavní město)

Dovolená Malta Valletta (hlavní město)


Valletta, hlavní město Malty, je překrásné místo ležící na východním pobřeží ostrova. Toto malebné město je bohaté na historii, kulturu a architekturu, a nabízí návštěvníkům skvělé možnosti strávit dovolenou plnou památek, zábavy a relaxace.

Valletta, pojmenovaná po rytíři Jeanu de la Valette, který byl jedním z hrdinů obrany Malty proti Osmanské říši, je jedním z nejlépe dochovaných středověkých fortifikovaných měst na světě. Patří na seznam světového dědictví UNESCO díky svému historickému a architektonickému významu. Při procházce úzkými dlážděnými uličkami plnými barokních kostelů, paláců a pevností se budete cítit jako ve středověkém městě, které skýtá nekonečné tajemství a krásu.

Jedním z nejznámějších míst k návštěvě je Maltézský přístav. Tato malebná lokalita nabízí úchvatné výhledy na moře a pobřeží a je také domov mnoha historických lodí a jachet. Na přístavišti se také nachází několik restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat lahodné místní speciality a obdivovat okolní atmosféru. V blízkosti přístavu se také nachází Velká přístavní brána z 16. století, která sloužila jako vstup do opevněného města.

Další nevynechatelnou památkou je Katedrála svatého Jana. Tato impozantní barokní katedrála je sídlem maltézského řádu a obsahuje několik uměleckých děl včetně Caravaggiových obrazů. Návštěva katedrály je jedinečným zážitkem, který vás přenese do minulosti.

Pokud máte rádi muzea a galerie, nezapomeňte navštívit Národní muzeum výtvarného umění a Muzeum archeologie. Obě instituce nabízejí fascinující výstavy, které vám umožní prozkoumat historii a umění Malty.

Pro odpočinek a relaxaci můžete navštívit některou z mnoha pláží v okolí Valletty. Gnejna Bay, Golden Bay a St. George's Bay jsou jen některé z míst, kde si můžete užít slunce a moře. Pláže v této oblasti jsou čisté, krásné a obklopené malebnou přírodou.

Valletta také nabízí skvělé nákupní možnosti. V ulicích Republiky a Merchant Street se nachází mnoho obchodů s místním řemeslem, módním oblečením, šperky a dalšími suvenýry. Pokud hledáte luxusní značky, pak nezapomeňte navštívit obchodní dům The Point, který nabízí širokou škálu mezinárodních značek a butiků.

Valletta je také vynikajícím místem pro pochoutky a gurmánskou dovolenou. Místní kuchyně je známá svými vlivy sicilské, arabské a britské kuchyně. Neměli byste vynechat ochutnávku "pastizzi" - plněných listových těstových zákusků a pečiva. Vyzkoušejte také místní speciality, jako je fenkata (králík v omáčce), kapunata (zeleninový ragú) a hobz biz-zejt (chléb namočený v olivovém oleji, rajčatech a sýru). Věřte nebo ne, ale Malta je také domovem populárního sladkého likéru s názvem "Bajtra", vyrobeného z plodů místních kaktusových fíků.

Valletta, hlavní město Malty, je bezpochyby jedním z nejzajímavějších a krásných míst, které můžete na ostrově najít. Nabízí kombinaci historie, kultury, architektury a přírodní krásy, která dělá dovolenou na Maltě nezapomenutelnou. Bez ohledu na to, zda jste dobrodruh, kulturové osvícení nebo jednoduše hledáte místo pro relaxaci, Valletta je skvělou volbou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Malta Valletta (hlavní město)


1. Jak se dostanu z letiště do Valletty?
- Na letišti je možné využít autobusovou nebo taxiovou dopravu. Autobusové linky číslo X4 a X7 vás převezou přímo do Valletty.

2. Jaké jsou nejznámější památky v Vallettě?
- Mezi nejznámější památky patří Katedrála svatého Jana, Velký přístavní přístřešek nebo Palác velmistra.

3. Jaké jsou otevírací doby obchodů v Vallettě?
- Obchody mají obvykle otevřeno od pondělí do soboty od 9:00 do 13:00 a od 16:00 do 19:00. Některé obchody mohou mít odlišné otevírací doby.

4. Kde si mohu v Vallettě vyměnit měnu?
- Směnárny a bankomaty jsou k dispozici napříč celým městem. Běžně se platí eurem.

5. Jaké jsou nejlepší restaurace v Vallettě?
- V Vallettě je mnoho skvělých restaurací nabízejících různé kuchyně. Mezi nejlepší patří například The Harbour Club, Ta' Kris nebo Legligin.

6. Jak se dostanu na další ostrovy z Valletty?
- Nejčastěji se používá trajekt nebo vnitrostátní lety. Trajekty odplouvají z přístavu Valletta a lety jsou k dispozici z letiště Malta International.

7. Jaké jsou nejlepší pláže v okolí Valletty?
- Nejkrásnější pláže v okolí Valletty se nacházejí na severu ostrova, například Ghadira Bay, Golden Bay nebo Paradise Bay.

8. Jaké jsou populární akce a festivaly v Vallettě?
- Mezi nejpopulárnější akce a festivaly patří Valletta International Baroque Festival, Valletta Film Festival nebo Valletta Carnival.

9. Jaké jsou možnosti dopravy po Vallettě?
- Nejčastěji se využívá chůze, protože Valletta je poměrně malé město. Alternativně je možné využít městské autobusy, taxi nebo hop-on hop-off autobusy.

10. Jaká je nejvhodnější doba k návštěvě Valletty?
- Nejlepší doba k návštěvě Valletty je obvykle na jaře a na podzim, kdy je počasí příjemné a turistický ruch není tak intenzivní jako v létě.


Počasí Malta Valletta (hlavní město)


Valletta, hlavní město Malty, je známé svým nádherným počasím po celý rok. Nachází se na východním pobřeží ostrova a tvoří jedinečnou kombinaci historické architektury a středomořské atmosféry.

Počasí Valletty je typické pro středomořský klimatický pás. Léta jsou horká a suchá, zatímco zimy jsou mírné a vlhké. Průměrná teplota v létě se pohybuje kolem 30 °C, což přitahuje mnoho turistů, kteří si chtějí užít slunečné pláže a příjemné teploty.

Zimy na Maltě jsou mírné, s průměrnou teplotou kolem 15 °C. Teploty se však mohou snížit až na 10 °C, zejména v noci. Maltské zimy jsou také poměrně vlhké, s častými dešťovými srážkami. Proto je důležité se vhodně oblékat a připravit si dovolenou na případné deště.

Jaro a podzim na Maltě jsou obvykle krásné a příjemné. Teploty se pohybují kolem 20-25 °C a vítr zeměkoule zajišťuje příjemné osvěžení. Tato období jsou ideální pro procházky po ulicích Valletty a objevování historických památek, aniž by vás obtěžovalo přílišné vedro.

Slunce na Maltě září téměř po celý rok, takže je důležité chránit svou pokožku před slunečním zářením. Při každé návštěvě Valletty byste si měli vzít opalovací krém s vysokým UV faktorem, sluneční brýle a klobouk na ochranu před sluncem.

Valletta je skvělým místem pro strávení dovolené, pokud milujete sluneční počasí a příjemné teploty. Bez ohledu na roční období si můžete užít příznivé klima a krásné panoramatické výhledy na Středozemní moře. Navštivte Vallettu a zažijte středomořskou atmosféru spojenou s bohatou historií a krásným počasím.


Ubytování Malta Valletta (hlavní město)


Malta je malý ostrov, který se nachází uprostřed Středozemního moře. Navštěvováním turisty ze všech koutů světa je oblíbenou turistickou destinací. A pokud plánujete návštěvu Malty, nemůžete vynechat její hlavní město Valletta.

Valletta je hlavním městem Malty a nachází se na východě ostrova. Město je jedním z nejlépe zachovaných příkladů barokní architektury v Evropě a bylo dokonce zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Je to malé město, které je však plné historie, kultury a krásy.

Při výběru ubytování v Valletta se můžete rozhodnout pro různé možnosti. Existuje několik luxusních hotelů nabízejících výhled na přístav a moře. Tyto hotely mají vysoký standard a nabízí prvotřídní pohodlí a služby. Budete se moci těšit na elegantní pokoje, moderní zařízení a krásně zdobené interiéry. Většina z nich má také restauraci, kde si můžete vychutnat místní speciality a světovou kuchyni.

Pokud preferujete menší a útulnější ubytování, můžete se rozhodnout pro ubytování ve vile nebo penzionu. Tyto možnosti nabízejí skvělou příležitost pro poznávání místní kultury a přátelské prostředí. Vily jsou často původní historické budovy, které byly pečlivě zrekonstruovány, aby poskytovaly moderní pohodlí. Přes den se můžete vydat na procházku po Vallettě a večer se vrátit do své útulné vily, abyste si odpočinuli ve svém komfortním pokoji.

Další možností je pronájem apartmánu nebo studia. Tyto nabízejí větší flexibilitu, neboť si můžete vytvořit svůj vlastní rozvrh. Budete mít soukromé zázemí, kde si můžete připravit vlastní jídlo a cítit se jako doma. Mnoho apartmánů a studií se nachází v historických budovách, což vytváří autentickou atmosféru.

Ať už vyberete jakoukoli formu ubytování, Valletta je skvělou základnou pro prozkoumávání Maltě. Město samo o sobě nabízí mnoho atrakcí, jako je například slavná katedrála svatého Jana, Muzeum archeologie nebo Upper Barrakka Gardens s úchvatným výhledem na přístav. Navíc je město dobře napojeno na ostatní části Malty, a tak můžete snadno podniknout výlety na další zajímavá místa, jako je třeba modré laguny nebo starobylé město Mdina.

Valletta věru nabízí návštěvníkům vše, co si mohou přát. Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel, útulnou vilu nebo pohodlný apartmán, budete mít zajištěn nezapomenutelný pobyt v tomto jedinečném městě. Ponořte se do historie, objevujte krásy Valletty a vychutnávejte si vše, co Malta má nabídnout.


Letenka Malta Valletta (hlavní město)


Hledáte letenku do malebného hlavního města Malty, do Valletty? Neváhejte a prozkoumejte jedinečné krásy tohoto historického města. Bez ohledu na to, zda jste došlý cestovatel nebo plánujete romantický pobyt, Valletta vám nabídne nezapomenutelný zážitek.

Valletta je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO a je považována za jedno z nejkrásnějších evropských měst. Je domovem pro mnoho historických památek, úchvatnou architekturu a bohatou kulturu. Při procházce úzkými uličkami můžete objevit skryté kostely, paláce a řadu příjemných kaváren a restaurací.

Jednou z nejznámějších památek Valletty je hrad St. John's Co-Cathedral. Tento majestátní barokní kostel je zdobený vzácnými uměleckými díly a mramorovými sochami slavného sochaře italského původu, Giovanniho Lorenziho. Interiér tohoto kostela je opravdu očarující a návštěva je nezapomenutelným zážitkem.

Dalším zastávkou na vaší cestě by měla být Velká přístavní brána. Brána je vstupem do města a je známá svým velkým obloukem, který zdobí sochy různých historických postav. Tato brána je také oblíbeným místem pro turisty, kteří se rádi fotí s těmito skvosty.

Pro milovníky historie je Fort St. Elmo vynikající volbou. Tato pevnost sloužila jako důležitá obranná pozice během několika historických střetů. Nyní je zde muzeum, které vám přináší fascinující příběhy o minulosti Malty.

Ať už je váš pobyt v Vallettě jakýkoliv, nenechte si ujít procházku úzkými uličkami města. Malá ulička Strait Street je známá jako "letoviska" britských vojáků během druhé světové války. Dnes je tento prostor plný živých restaurací, barů a nočních klubů, které lákají turisty všech věkových kategorií.

Při návštěvě Valletty je rovněž nezbytné věnovat pozornost Phoenicianum (návrší města) a získat úchvatný panoramatický výhled na město a moře. S úsměvem se podívejte na jachty kotvící v přístavu a užijte si poklidný okamžik daleko od ruchu města.

A konečně, nenechte si ujít procházku přístavním molem, kde můžete sedět na lavičce a relaxovat s výhledem na noční panorama města. Tam můžete také zajít na večeři do jedné z útulných restaurací a ochutnat místní speciality, jako je oceánská svíčková, což je oblíbené jídlo na Maltě.

Abychom to shrnuli, návštěva Valletty je plná historie, kultury a krásných památek. Toto malebné město nabízí nezapomenutelné zážitky pro všechny a jeho vyrazitelné atmosféře vás doslova pohltí. Ať už hledáte romantiku, dobrodružství nebo kulturní prožitek, Valletta je ideální cíl pro vaši další dovolenou. Takže rezervujte si letenku do Valletty a zažijte magii této jedinečné destinace.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky