Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Itálie Řím

Ubytování Itálie Řím


Řím, hlavní město Itálie, je jedním z nejnavštěvovanějších turistických destinací na světě. Jeho bohatá historie a kultura, spolu se slavnými památkami, lákají každoročně miliony turistů. Pokud se rozhodnete navštívit Řím, správné ubytování je klíčové pro váš příjemný a pohodlný pobyt.

Řím nabízí mnoho možností ubytování, které vyhovují různým představám a rozpočtům. Od luxusních hotelů a butikových hotelů až po levnější hostely a apartmány, najdete zde něco pro každého.

Luxusní hotely jako Hotel Eden, Hotel de Russie a Hassler Roma nabízejí prvotřídní ubytování a luxusní vybavení. Tyto hotely se nacházejí v centru města a v blízkosti hlavních památek, což je ideální pro turisty, kteří chtějí mít všechny památky na dosah ruky. Kromě toho mají tyto hotely také vyhlášené restaurace, lázně a další vybavení, které vám zajistí relaxaci a pohodlí po celý den.

Pro cestovatele s menším rozpočtem jsou hostely skvělou volbou. V Římě je mnoho stylových a příjemných hostelů, které nabízejí levné a čisté ubytování. Hostel Alessandro Palace & Bar a Four Rivers Suites jsou populární mezi cestovateli díky své příjemné atmosféře a skvělému personálu. V těchto hostelech můžete také poznat další cestovatele a sdílet s nimi své zážitky z cestování.

Pokud preferujete větší soukromí a nezávislost, pronájem apartmánu je pro vás ideální. V Římě najdete mnoho krásných apartmánů různých velikostí a cenových kategorií. Pronájem apartmánu vám umožní zažít život jako skutečný Říman a užívat si všechny pohodlí domova. Můžete si sami vařit, mít vlastní prostor a vychutnat si autentickou atmosféru Říma.

Při výběru ubytování v Římě se zaměřte na jeho umístění. Důležité je zvolit ubytování v blízkosti hlavních památek, jako je Vatikán, Koloseum a Španělské schody. Takto budete mít snadný přístup ke všem hlavním atrakcím města a ušetříte čas a peníze na dopravu.

Při plánování vaší cesty se vyplatí rezervovat ubytování v Římě předem, zejména pokud plánujete navštívit město během turisticky rušných období, jako je léto nebo Velikonoce. Rezervace předem vám zajistí nejlepší ceny a dostupnost.

Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel, útulný hostel nebo pronájem apartmánu, ubytování v Římě vám poskytne pohodlí a klid po celodenním objevování úchvatných památek tohoto historického města. Obklopeni bohatou kulturou a atmosférou Říma se budete cítit jako součást tohoto úžasného města.


Počasí Itálie Řím


Italské město Řím patří mezi nejoblíbenější turistické destinace na světě. Toto město zbožňují milovníci kultury, historie, ale také gastronomie. Protože Řím leží na jihu země, čeká na návštěvníky středomořské podnebí, které přináší horká léta a mírné zimy.

Léto v Římě začíná v červnu a trvá do září. V tuto dobu teploty dosahují až 30 °C. Kromě vysokých teplot také dochází k vysoké vlhkosti vzduchu, proto se návštěvníci často ocení chátrající podél římských fontán a chladných arcád. V létě jsou méně časté srážky, ale přesto se občas mohou vyskytnout krátké přeháňky.

Podzim přináší do Říma mírné teploty a bývá zde menší počet turistů. Průměrné teploty jsou kolem 20 °C a v říjnu a listopadu dochází ke zvýšenému počtu srážek. Může se stát, že podzim v Římě nemusí být tak slunečný a teplý, ale pro lidi, kteří mají rádi mírnější počasí, je to ideální období pro návštěvu tohoto města.

Zima v Římě, která trvá od prosince do února, bývá chladná a vlhká. Průměrná teplota bývá kolem 13 °C a v noci může klesat až k nule. Světelný den je v zimě poměrně krátký, slunce zapadá kolem 17. hodiny. V zimě se v Římě neobjevují silné mrazy ani sněhové bouře, ale deštivými dny lze počítat.

Jaro v Římě, které trvá od března do května, je pro mnoho lidí ideální období pro návštěvu. Průměrné teploty jsou okolo 18 °C, a to může být pro návštěvníky příjemná změna po zimě. V květnu se také konají různé festivaly a slavnosti, při kterých je město krásně ozdobeno květinami.

Když plánujete cestu do Říma, měli byste věnovat pozornost počasí. Většinou je nutné se připravit na vysoké teploty a slunce, proto je důležité mít sebou ochranný krém, klobouk či sluneční brýle. Pokud se vydáte do města v zimě, nezapomeňte na větší kousky oblečení a deštník. Nicméně nezáleží na počasí, Řím nabízí návštěvníkům mnoho krás a kouzel, které stojí za to vidět.


Letenka Itálie Řím


Pokud hledáte atraktivní a kultivované místo pro svou příští dovolenou, pak je Itálie Řím skvělou volbou. Byl by hřích nevychutnat si toto bohaté kulturní a historické dědictví, které je jedním z nejvíce ikonických měst na světě. Aby byl váš výlet do Itálie snadný a pohodlný, je nejlepší způsob, jak se tam dostat, pořídit si letenku do Říma.

Historie Itálie Říma je obrovská. Je to jedno z nejstarších měst na světě a hlavní město Římské Říše. Svými impozantními stavbami, jako je Koloseum, Vatikán a Sixtinská kaple, vtáhne návštěvníky do minulosti a umožní jim prozkoumat úžasné světové umění a architekturu, která se zde nachází.

Výhodou návštěvy Říma je také skvělá italská kuchyně. Můžete si vychutnat nejen slavnou pizzu nebo těstoviny, ale také lahodná vína, která jsou oblíbená po celém světě. Příjemný pobyt v Římě bude zahrnovat oblíbené pamětihodnosti, jako je Fontána di Trevi nebo Španělské schody, které jsou symboly města.

Získat letenku do Říma je velmi snadné. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí přímé lety do Říma z mnoha různých destinací. Zároveň můžete využít i spojení přes jiná evropská letiště. Včasná rezervace vám pomůže najít ty nejvýhodnější ceny. Je také dobré mít na paměti, že do Říma létají i nízkonákladové letecké společnosti, což může být skvělou volbou pro levnější cestování.

Pokud se rozhodnete letět do Říma, budete mít na výběr mezi dvěma hlavními letišti: Fiumicino Leonardo da Vinci Airport a Ciampino Airport. Fiumicino je největší a nejdůležitější letiště v Římě, zatímco Ciampino je menší a využívané zejména nízkonákladovými společnostmi.

Po příletu do Říma budete mít k dispozici mnoho možností, jak se dostat do centra města. Mezi nejlepší možnosti patří taxislužba nebo využití MHD, jako jsou autobusy nebo vlaky. Další možností je i pronájem auta, což vám umožní snadno se pohybovat po městě a navštívit okolní oblasti.

Po příjezdu do Říma vám doporučuji sejít se s místními a získat jejich doporučení pro nejlepší místa na návštěvu, restaurace nebo tajné skvosty, které byste jinak mohli přehlédnout. Místní lidé jsou velmi milí a vstřícní a rádi vám doporučí ty nejlepší zážitky, které město nabízí.

Všimněte si, že při plánování návštěvy Říma je dobré si vyhradit dostatek času na prozkoumání skvostů tohoto nádherného města. Ať už jste fanoušci historie, kvalitního jídla nebo umění, Řím vás ohromí svým bohatým kulturním a historickým odkazem. A pořízení letenky do Říma je prvním krokem, který vás přivede do tohoto zázračného místa.


Dovolená Itálie Řím


Řím je jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů nejen v Itálii, ale i celé Evropě. Tento krásný historický město nabízí svým návštěvníkům mnoho zajímavostí a památek, které si můžete prohlédnout během Vaší dovolené. Pokud tedy plánujete nějakou dovolenou a nevíte kam vyrazit, Řím by mohl být nádhernou volbou.

Řím je hlavním městem Itálie a nachází se na řece Tevere. Město je plné umění, kultury, historie a má nádhernou architekturu. Ve městě se nachází mnoho památek z římské doby jako je Koleseum, Fórum Romanum, Kapitol a mnoho dalších. Kromě antických památek zde najdete i spoustu uměleckých galerií, muzeí, paláců a malebných uliček.

Jednou z nejnavštěvovanějších památek Říma je svatopetrské náměstí. Nachází se zde nejen mnoho kostelů a soch, ale také Vatikán s papežským palácem, Sixtinskou kaplí a bazilikou svatého Petra. Při návštěvě Vatikánu si můžete pronajmout i sluchátka s komentářem v češtině.

Jinou památkou, která je pro turisty velice zajímavá, je Koleseum. Tohoto amfiteátru se nachází ve středu Říma a bylo postaveno během římského impéria. Koloseum bylo původně určeno pro pořádání gladiátorských her a zápasů s divokými zvířaty. Dnes se zde konají pouze prohlídky pro turisty, ale je to stále velmi poutavá památka.

Další památkou, na kterou byste při své návštěvě Říma neměli zapomenout, je Fórum Romanum. Toto místo bylo během římského impéria centrem politiky, obchodu a ceremonií. Nachází se zde mnoho antických ruin, které však i přesto dodnes svou velikostí působí velmi mocně a majestátně.

Řím je také velmi dobrým místem pro milovníky italské kuchyně. Postavil se na ní také nejslavnější hotel z celého Říma a nepochybně jedním z nejlepších na celém světě - Hotel Excelsior. Nachází se v historické části Říma, vedle exklusivních obchodů, galerií a restaurací. Můžete si zde vychutnat plnými doušky lahodné italské speciality a víno.

Pokud tedy plánujete návštěvu Říma, určitě nebudete zklamaní. Tohle historické město bude jedním z nejlepších zážitků, jaké v Itálii můžete mít. Navíc, když se rozhodnete změnit místo, kde jedete na dovolenou, Řím vám nabízí mnoho sportovních aktivit, takže tu můžete trávit nejen dovolenou pro relaxaci, ale i dovolenou pro zdraví a kondici. Tak se neváhejte vydat do tohoto úžasného města a nechte se pohltit jeho energií a historií.


Nejčastější dotazy a odpovědi Itálie Řím


Dotaz: Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat z letiště do centra Říma?

Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat z letiště Fiumicino do centra Říma, je vlakem Leonardo Express, který jezdí každých 15 minut až do stanice Termini, která se nachází v centru města. Cesta trvá zhruba 30 minut a cena za jízdenku je kolem 14 eur.

Dotaz: Jakou měnu používají v Itálii?

Odpověď: V Itálii se používá euro.

Dotaz: Kde se nachází Vatikán a jak se tam dostat?

Odpověď: Vatikán se nachází v centru Říma, na pravém břehu řeky Tiber. Nejlépe se tam dostanete metrem – linkou A, stanice Ottaviano/San Pietro, nebo Cipro – nebo také autobusem, například linkou 49.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší památky, které bych měl navštívit v Římě?

Odpověď: V Římě je mnoho krásných památek a atrakcí, jako je například Koloseum, Panteon, Fontána di Trevi, Vatikánská muzea, Sixtinská kaple a mnoho dalších.

Dotaz: Jaký je nejlepší čas na návštěvu Říma?

Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Říma je na jaře (březen-květen) nebo na podzim (září-listopad), kdy nejsou tak velké hordy turistů a počasí je příjemné. V letních měsících (červenec-srpen) mohou být teploty velmi vysoké, a proto může být návštěva poněkud náročná.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky