Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Irsko Ballina

Počasí Irsko Ballina


Ballina je malebné město nacházející se na západě Irska v hrabství Mayo. Jako všechny oblasti Irska, má i Ballina velmi specifické podnebí. Irsko je známé svými častými srážkami, ale v Ballině jsou tyto srážky ještě hojnější.

Celkově lze popsat počasí v Ballině jako mírné a oceánské. Průměrná teplota zde činí kolem 10°C. Nejteplejším měsícem je srpen, kdy se teploty mohou vyšplhat až na 19°C. Naopak nejchladnějším měsícem je leden s průměrnou teplotou okolo 5°C.

Srážky jsou velmi časté a pravidelné během celého roku. Nejvíce srážek spadne v průběhu podzimu a zimy, kdy se mnohdy jedná o dlouhodobé deště. Zimní měsíce jsou proto v Ballině velmi deštivé a občas i bouřlivé.

V létě je srážkových dní méně, avšak průběžné částečné srážky jsou zde stále časté. Oblíbené letní měsíce je možné využít k prozkoumání okolní přírody, procházce po krásných plážích nebo objevování malebných vesnic.

Vzhledem k blízkosti Atlantiku je v Ballině také velmi častý vítr. Převažuje západní a jihozápadní vítr, který občas přinese i silnější bouřky. Doporučuje se vzít si do svého vybavení nepromokavé oblečení i během teplejších měsíců.

I přes své deštivé počasí je Ballina velmi přitažlivou turistickou destinací. Díky srážkovému podnebí jsou zde krásně zelené louky a bohatá vegetace. Návštěvníci mohou vychutnat krásy přírody a zároveň se pokochat jedinečnou atmosférou a pohostinností místních obyvatel.

Vztah obyvatel Balliny k počasí je odlišný od mnoha jiných míst. I když někteří lidé se mohou stěžovat na časté deště, většina zdejších obyvatel má ráda zelené a svěží životní prostředí, které srážky poskytují. Místní považují deštivé počasí za součást jejich identity a životního stylu.

Ballina je tedy ideálním místem pro ty, kdo mají rádi přírodu, zelené kraje a romantické scenerie. I když počasí může být proměnlivé, návštěvníci si mohou být jistí, že naleznou krásu a kouzlo Irska ve své nejautentičtější podobě.


Letenka Irsko Ballina


Letenka do Irska Ballina: Objevte krásu západního pobřeží

Irsko je země, která se pyšní svými úchvatnými krajinami, přátelskými lidmi a bohatou historií. Jedním ze skrytých klenotů tohoto zeleného ostrova je město Ballina, které leží na západním pobřeží. Pokud máte zájem poznat tuto část Irska a využít levnou letenku, Ballina by měla být vaší volbou.

Letenka do Irska Ballina nabízí přímé spojení z mnoha evropských měst, včetně Londýna, Manchesteru či Dublínu. Díky této výhodě se můžete snadno dostat do této malebné destinace, která je ideální pro rodinnou dovolenou, romantický výlet nebo cestování se skupinou přátel.

Ballina je přímo obklopena překrásnou irskou přírodou, která vás okouzlí na první pohled. Nejvýznamnější atrakcí je řeka Moy, která protéká městem a je jedním z nejlepších míst na světě pro rybolov lososů. Pokud jste vášnivými rybáři, určitě byste neměli vynechat tuto příležitost a zkusit chytit svou vlastní trofejní rybu.

Dalším zajímavým místem, které stojí za návštěvu, je Ballina Arts Centre. Nachází se v historické budově a nabízí širokou škálu kulturních aktivit od divadla až po výstavy uměleckých děl. Zde můžete objevit bohatou irskou kulturu a potěšení z místního umění.

Pro milovníky architektury je Ballina skutečným rájem. Město nabízí bohatou sbírku historických budov a památek, včetně kostela svaté Muredachy, který je jedním z největších kostelů v celém Irsku. Jeho nádherná gotická architektura a vnitřní fresky vás ohromí.

Jižně od města se nachází Achill Island, který je jednou z nejkrásnějších irských ostrovů. Dosáhnout k němu můžete cestou přes překrásné mosty a cesty mezi horami a oceánem. Ostrov je známý svými malebnými plážemi, historickými zříceninami a překrásnými výhledy.

Ballina je také výborným výchozím bodem pro objevování nedalekého Connemara, známého svou drsnou a impozantní krajinou. Zde můžete prozkoumat národní park, vysoké hory a tajemné jezera, které vás přenesou do dávných časů.

Při návštěvě Irska nezapomeňte také ochutnat místní speciality, jako je slavné irské whisky nebo Guinness, tradiční irské jídlo jako je sójový dušený hovězí s bramborami či irská klobása s kapustou.

Ballina je skutečnou perličkou na západním pobřeží Irska, kterou stojí za to objevit. S levnou letenkou do Irska Ballina budete mít jedinečnou příležitost poznat irskou kulturu, krásu přírody a pohostinnost místních obyvatel. Vydejte se na tuto dobrodružnou cestu a nechte se unést kouzlem Irska!


Dovolená Irsko Ballina


Irska dovolená je skvělou volbou pro ty, kteří touží po prozkoumání krásné irské krajiny, bohaté historie a půvabné městečko Ballina je ideálním místem, kde začít.

Ballina je malebné město, které se nachází na severozápadě Irska v hrabství Mayo. Jeho poloha na břehu řeky Moy nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu a je oblíbené mezi rybáři, kteří sem přicházejí lovit lososy. Řeka Moy je jednou z nejlepších rybářských řek v Evropě a každý rok sem přijíždí desítky nadšených rybářů.

Město Ballina nabízí také řadu kulturních a historických atrakcí. Můžete navštívit Belleek Castle, který je známý svou bohatou historií a zároveň slouží jako luxusní hotel. V Belleek Castle si můžete prohlédnout také uměleckou sbírku a ochutnat pravou irskou kuchyni.

Další zajímavou atrakcí je kostel svatého Muredacha, který je jedním z nejstarších dochovaných kostelů v Irsku. Kostel pochází z 12. století a je známý svými nádhernými vitrážemi a gotickou architekturou.

Pro milovníky přírody je zde mnoho možností procházek a výletů. Můžete se vydat na procházku po Belleek Forest Park, který nabízí malebné výhledy na řeku Moy a okolní kopce. Park je také domovem mnoha druhů ptáků a volně žijících zvířat, což z něj činí ideální místo pro pozorování ptáků a jiných divokých zvířat.

Pokud preferujete pobyt na pláži, Ballina má co nabídnout. Pláž Enniscrone je vzdálená pouhých 15 minut jízdy od města a je ideálním místem pro koupání, surfování nebo jen lenošení na sluníčku.

Večer si můžete užít autentickou irskou atmosféru v jedné z místních hospod, kde si můžete poslechnout tradiční irskou hudbu. Místní hudebníci často hrají na píšťaly, housle nebo akordeon, čímž vytvářejí nezapomenutelnou atmosféru.

Ballina je snadno dostupná, ať už se rozhodnete cestovat letadlem nebo autem. Nejbližší letiště, Knock International Airport, je vzdálené pouhých 45 minut jízdy od města. Pokud si raději užíváte pozemní dopravu, klidně se můžete vydat na cestu po irských silnicích a obdivovat krásy irské krajiny na vlastní pěst.

Ať už se rozhodnete strávit dovolenou v Ballině na rybářském výletě, při prozkoumávání historie, procházkách po krásné přírodě nebo jednoduše relaxování na pláži, Irska dovolená v tomto malebném městečku vám určitě zůstane v paměti. Ballina nabízí kombinaci skvělých aktivit, přátelských lidí a půvabného prostředí, které vás pronese irskou atmosférou a památkami.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Ballina


Dotaz: Jak se jmenuje hlavní město Irska?
Odpověď: Hlavní město Irska je Dublin.

Dotaz: Jaká je měna v Irsku?
Odpověď: Měna, která se používá v Irsku, je euro.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší měsíce na návštěvu Irska?
Odpověď: Nejlepší měsíce na návštěvu Irska jsou od května do září, kdy je mírné počasí a dlouhé dny.

Dotaz: Co je tradiční irské jídlo?
Odpověď: Tradiční irské jídlo zahrnuje bramborovou kaši (colcannon), irské hovězí (beef and guinness stew) a irský žampiónový ragout (mushroom and stout pie).

Dotaz: Co bych měl vidět v okolí města Ballina?
Odpověď: V okolí města Ballina se nachází mnoho nádherných přírodních oblastí, jako je například údolí řeky Moy a krásné pláže a pobřeží, stejně jako historické památky jako hrad Enniscrone a klášter Rosserk Abbey.

Dotaz: Jaké jsou tradiční irské slavnosti?
Odpověď: Tradiční irské slavnosti zahrnují St. Patrick's Day (Den svatého Patrika), který se slaví 17. března a Galway International Arts Festival, který se koná v červenci.

Dotaz: Jaké jsou nejoblíbenější irské pivní značky?
Odpověď: Mezi nejoblíbenější irské pivní značky patří Guinness, Smithwick's a Kilkenny.


Ubytování Irsko Ballina


Irsko je známé svou nádhernou přírodou, živou hudbou a pohostinnými obyvateli. Pokud se chystáte navštívit toto krásné místo, je důležité se zamyslet nad ubytováním. Jedním z nejlepších míst k pobytu v Irsku je malebné město Ballina.

Ballina je malé přímořské město nacházející se v hrabství Mayo na západním pobřeží Irska. Toto živé město je známé svou historií, kulturou a nádhernou okolní krajinou. Turisté sem míří především kvůli neuvěřitelným rybářským možnostem, které zahrnují lov lososů na řece Moy, jedné z nejznámějších lososových řek v Evropě.

V Ballině naleznete mnoho různých možností ubytování, které uspokojí potřeby každého cestovatele. Od luxusních hotelů a penzionů po útulné rodinné hotely a příjemné B&B (bed and breakfast). Mnoho ubytovacích zařízení se nachází přímo v centru města, což znamená, že budete mít snadný přístup k veškerým atrakcím, restauracím a obchodům.

Pro ty, kteří chtějí zažít opravdovou irskou pohostinnost, je zde možnost ubytování v rodinných B&B. Tato typická irská forma ubytování vám poskytne jedinečný pohled do místní kultury a tradic. Majitelé B&B vám rádi poradí s výlety do okolí a doporučí vám nejlepší místa k návštěvě.

Pro náročnější cestovatele jsou v Ballině k dispozici luxusní hotely s kompletním servisem. Tyto hotely nabízejí prvotřídní pokoje s pohodlnými postelemi a výhledem na moře nebo místní krajinu. Některé hotely disponují také wellness centry nebo bazény, kde si můžete odpočinout a zrelaxovat po celodenním objevování okolí.

Pokud preferujete přírodní prostředí a klidnější místo k pobytu, můžete zvážit pronájem dovolené ve venkovském domě nebo chatě v okolí Balliny. Tato možnost vám umožní prozkoumat okolní krajinu a přírodu vlastním tempem, a to přímo z vašeho útulného domova.

Nejlepší je se rozhodovat předem a rezervovat si ubytování v Ballině online, abyste si zajistili své místo přesně podle svých představ. Cena ubytování se zpravidla liší podle typu ubytování a sezóny. V období letních prázdnin a během rybářské sezóny (květen - srpen) může být poptávka po ubytování vyšší a je lepší si rezervovat v předstihu.

Ballina je skvělým výchozím bodem pro objevování krás Irska. Ať už se rozhodnete pro procházku po nádherné pláži Enniscrone, návštěvu historického hradu Belleek nebo procházku po královských zahradách Westport House, vždy se budete těšit na návrat do svého útulného ubytování v Ballině.

Takže pokud se chystáte na dovolenou do Irska, nezapomeňte zvážit ubytování v malebném městě Ballina. Budete se moci těšit na pohostinnost místních, krásnou přírodu a nezapomenutelné zážitky.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky