Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Kolumbie Isla Gorgona

Počasí Kolumbie Isla Gorgona


Isla Gorgona, známá také jako Gorgona Island, je ostrov nacházející se na jihozápadě Kolumbie, ve vzdálenosti přibližně 35 km od pobřeží Pacifiku. Tento ostrov je jedním z nejvýznamnějších přírodních území Kolumbie a je součástí Národního přírodního parku Gorgona.

Kolumbie jakožto tropická země se vyznačuje rozmanitým klimatem. V případě Isla Gorgona se zde nachází tropické deštné klima s vyššími srážkami průběžně během celého roku. Průměrná roční teplota se zde pohybuje okolo 25 až 30 °C, přičemž minimální teploty se drží kolem 22 °C a maximální teploty mohou dosáhnout až 35 °C.

Srážkové úhrny na ostrově jsou výrazné po celý rok, přičemž nejvíce srážek připadá na období od dubna do listopadu. Průměrný roční srážkový úhrn se pohybuje mezi 2 000 až 4 000 mm, což z toho ostrova dělá jedno z nejdeštivějších míst v Kolumbii. Deštivé období je také spojeno s možností tropických bouří a hurikánů, které mohou postihnout pobřeží Pacifiku.

Díky své poloze u pobřeží Pacifiku je Isla Gorgona také ovlivněna mořskými proudy a teplotou vody. Teplota moře se zde pohybuje mezi 26 až 30 °C. I přes vysokou teplotu vody není ostrov pověstný svými plážemi, protože jeho pobřeží je převážně skalnaté a s hustou vegetací.

Isla Gorgona je domovem mnoha druhů rostlin a živočichů. Nachází se zde několik endemických rostlinných druhů, stejně jako mnoho druhů ptáků a mořských živočichů. Ostrov je také známý pro svou bohatou podmořskou faunu a flóru, což ho činí oblíbeným místem pro potápěče.

Přestože na Isla Gorgona pravidelně prší, není zde žádná obrovská sezóna turismu. Ostrov je přísně chráněn jako národní park a lze jej navštívit pouze s povolením. Turisté, kteří sem přijedou, mají možnost prozkoumat tropickou přírodu a zažít úchvatné scenérie až dojde k východu slunce.

Celkově lze říci, že počasí na Isla Gorgona je typicky tropické, s vysokými teplotami a vysokými srážkovými úhrny po celý rok. Navzdory tomu je toto místo pro svou jedinečnou biodiverzitu a ochranu přírody velmi atraktivní pro turisty, kteří hledají dobrodružství a příležitost objevit nádhernou kolumbijskou krajinu.


Ubytování Kolumbie Isla Gorgona


Isla Gorgona je malý ostrov nacházející se v Pacifiku u Kolumbie, který slouží jako národní park. Tento ostrov, který je téměř úplně pokrytý deštným lesem, je známý hlavně svým podmořským životem a krásnými plážemi. Pokud hledáte nezapomenutelné zážitky a klidnou dovolenou, může být Isla Gorgona ideálním místem.

Co se týče ubytování, neexistuje mnoho možností. V současné době je jediné ubytování na ostrově provozováno národním parkem a je to tzv. Eco Hotel, které nabízí několik druhů ubytování.

První variantou je bungalov s 2 lůžky. Tyto bungalovy jsou postaveny v deštném lese na ostrově a nabízejí imerzivní zážitek s přírodou. Bungalovy jsou vybaveny postelem, venkovním posezením a palandou, aby se snížilo riziko případných hmyzích invazí. Vzhledem k tomu, že se nacházejí v deštném lese, nemají klimatizaci, ale namísto toho mají velké okno, kterým proudí příjemný chladný vzduch z okolí.

Pokud hledáte něco většího, můžete zvolit tzv. Eco Casa. Tyto domy jsou větší a mohou ubytovat až pět osob. Jsou vybaveny kuchyní, terasou s výhledem na moře a palandou. Tyto domy jsou také klimatizované a nabízejí více soukromí.

Další variantou ubytování jsou tzv. Eco Habs. Tyto budovy jsou určeny pro rodiny a mohou ubytovat až osm osob. Nabízejí kuchyni, obývací pokoj, palandy a klimatizaci.

Poslední možností ubytování jsou tzv. Eco Tiendas. Tyto stanové tábořiště je vhodné pro ty, kteří chtějí zažít národní park v plné intenzitě. Tyto stanové stany jsou na pláži, kde můžete pozorovat východ a západ slunce, poslouchat zvuk moře a vidět hvězdy v noci. Každý stan je vybaven postelem a základním zařízením.

Všechny tyto varianty ubytování nabízejí jednoduchý, ale pohodlný pobyt s příjemným personálem, kteří se snaží o to, aby se hosté cítili co nejlépe. Vzhledem k tomu, že je ubytování na ostrově dosti limitované, je nutné si rezervovat zájezd v předstihu.

Isla Gorgona je skvělé místo pro ty, kteří hledají klid a návrat k přírodě. Přestože je ostrov malý, nabízí mnoho aktivit, jako jsou potápění, rybaření, procházky po deštném lese a pozorování místního zvířecího života. A s doplňkovými službami, jako jsou místní restaurace a bar, můžete strávit jedinečnou dovolenou na tomto nádherném a klidném místě.


Dovolená Kolumbie Isla Gorgona


Isla Gorgona je odlehlý ostrov nacházející se na pacifickém pobřeží Kolumbie. Tento ostrov, který je součástí národního parku, je oblíbenou turistickou destinací pro ty, kteří hledají dobrodružství a přírodu v divočině.

Isla Gorgona byla dříve využívána jako věznice, ale dnes je zde chráněná oblast, která slouží jako hnízdiště pro mnoho druhů ptáků a mořských živočichů. V přístavech ostrova se dá také spatřit delfíny, želvy a dokonce i velryby.

Turisté, kteří se rozhodnou navštívit Isla Gorgonu, mohou zažít velké dobrodružství. Ostrov je obklopen korálovými útesy, což poskytuje fantastické možnosti pro potápění a šnorchlování. Pod hladinou se nachází obrovská diverzita mořského života, jako jsou pestrobarevné ryby, chobotnice a mnoho druhů korálů.

Další atraktivitou ostrova je možnost procházek v deštném pralese, který pokrývá většinu plochy ostrova. Tato exotická vegetace a nedotčená příroda nabízejí turistům jedinečnou příležitost objevovat vzácné druhy rostlin a zvířat, které žijí v tomto prostředí.

Pro ty, kteří si přejí poznat jak kulturu a historii ostrova, je zde také několik muzeí. Ostrov byl dříve domovem pro indiánské kmeny a také sloužil jako základna pro piráty, kteří často útočili na španělské lodě. V muzeích se mohou návštěvníci dozvědět více o těchto fascinujících historických událostech.

Přístup na Isla Gorgona není zcela jednoduchý, ale to je součástí jeho kouzla. Není zde žádné letiště, takže cestování sem je možné jen lodí. Existují různé výlety, které jsou k dispozici z blízkého města Buenaventura nebo z města Cali. Cesta trvá asi 8 až 10 hodin, ale během cesty si můžete vychutnat krásný výhled na přímořské scenérie a přírodu.

Isla Gorgona je ideální destinací pro ty, kteří hledají dovolenou plnou dobrodružství, krásné přírody a možností poznávat nové a unikátní druhy rostlin a živočichů. Nejlepší čas pro návštěvu ostrova je od prosince do března, kdy je počasí nejlepší a moře klidnější.

Pokud se rozhodnete navštívit Isla Gorgonu, připravte se na úžasné zážitky a nezapomenutelné dobrodružství. Po návratu domů si budete jistě přát, že jste měli možnost objevit tuto nádhernou a nedotčenou část Kolumbie.


Letenka Kolumbie Isla Gorgona


Isla Gorgona je malebný a tajuplný ostrov nacházející se na pacifickém pobřeží Kolumbie. Tato malá a izolovaná destinace je jednou z nejlépe střežených tajemství Kolumbie a nabízí návštěvníkům neuvěřitelné přírodní scenérie, fascinující floru a faunu a neuvěřitelné zážitky z dovolené.

Kvůli své vzdálenosti a izolaci byl ostrov na dlouhou dobu přístupný jen velmi malému počtu turistů. Ale díky zlepšení dopravního spojení a otevření letoviska se Isla Gorgona stala přístupnější pro cestovatele z celého světa.

Jedním z nejlepších způsobů, jak se dostat na Isla Gorgona, je letecká doprava. Existuje několik leteckých společností, které nabízejí letenky do letovisek poblíž ostrova. Díky letovisku se mnohem snadněji dostanete na ostrov a můžete začít svou dobrodružnou dovolenou ihned po přistání.

Jakmile přistanete na letovisku poblíž ostrova, můžete se vydat na krátkou cestu lodí nebo trajektem na Isla Gorgona. Cesta lodí je dobrodružstvím samotným a nádhernými výhledy na pobřeží, ale také se můžete těšit na úžasný výhled na mořskou faunu, jako jsou delfíni a mořští želvy.

Po příjezdu na Isla Gorgona budete okouzleni jejím množstvím přírodních krás. Ostrov byl vyhlášeným národním parkem a má zvláštní chráněný status. Zdejší lesy jsou domovem mnoha druhů vzácných živočichů a ptáků, což ostrov činí ideální destinací pro milovníky přírody a ornitology.

Na ostrově se nachází také unikátní korálové útesy, které jsou proslulé svou bohatou biodiverzitou. Podmořský svět nabízí jedinečný pohled na korálové zahrady, ryby a další vodní druhy. Snorchlování a potápění jsou na ostrově velmi populární a turisté ocení průzračnou vodu a nádherné výhledy na podmořský život.

Pro ty, kteří mají zájem o historii, Isla Gorgona nabízí také pozoruhodné archeologické naleziště, které obsahuje pozůstatky původního pohanského chrámu a další zbytky starověkých osad.

Kombinace malebného pobřeží, nádherných pláží, zelených lesů a fascinujícího podmořského světa dělá z Isla Gorgona jedinečný a nezapomenutelný cíl pro dovolenou. Pokud si přejete objevit tuto malou pacifickou perlu, letenka do Kolumbie je prvním krokem, který vám poskytne vzrušující zážitky a neopakovatelné dobrodružství na Isla Gorgona.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kolumbie Isla Gorgona


1. Jak se dostat na Isla Gorgona?
Odpověď: Nejjednodušší způsob, jak se dostat na Isla Gorgona, je přeplavat se trajektem z přístavu Buenaventura v Kolumbii. Existují také některé charterové lety z města Cali.

2. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Isla Gorgona?
Odpověď: Nejlepší doba k návštěvě Isla Gorgona je v období od června do září, kdy je suché období a teploty jsou příjemné.

3. Jaké aktivity mohu na Isla Gorgona podniknout?
Odpověď: Na Isla Gorgona si můžete užít potápění, šnorchlování, turistiku po přírodních stezkách, pozorování volně žijících živočichů či návštěvu námořního muzea.

4. Jsou na Isla Gorgona ubytovací možnosti?
Odpověď: Ano, na Isla Gorgona jsou dostupné ubytovací možnosti. Existují různé hotely, resorty i kempovací místa, která nabízejí ubytování.

5. Jaká je cena ubytování na Isla Gorgona?
Odpověď: Cena ubytování na Isla Gorgona se liší v závislosti na typu ubytování a sezóně. Ceny se pohybují od přibližně 50 USD za noc až po luxusní ubytování za vyšší ceny.

6. Mohu na Isla Gorgona vidět želvy?
Odpověď: Ano, na Isla Gorgona můžete vidět želvy. Ostrov je známý jako důležité hnízdiště pro želvy a můžete si prohlédnout jejich přirozené základny nebo sledovat jejich migrace.

7. Můžu si na Isla Gorgona půjčit potápěčské vybavení?
Odpověď: Ano, je možné si na Isla Gorgona půjčit potápěčské vybavení. Existují místní potápěčské centra, která nabízejí půjčovnu vybavení a pořádají potápěčské výlety.

8. Je na Isla Gorgona bezpečno plavat?
Odpověď: Plavání u pobřeží Isla Gorgona může být nebezpečné kvůli silným proudům a vlnám. Doporučuje se plavat pouze na místech doporučených a dohlížených plavčíky.

9. Pořádají se na Isla Gorgona expedice za pozorováním mořského života?
Odpověď: Ano, některá potápěčská centra na Isla Gorgona pořádají expedice za pozorováním mořského života, včetně pozorování rejnoků, delfínů a dalšího podmořského života.

10. Je na Isla Gorgona možné kempovat?
Odpověď: Ano, je možné kempovat na Isla Gorgona. Existují kempovací místa s vybavenými tábořišti, kde můžete strávit noc ve stanu.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky