Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Kanada Canadian Rockies

Letenka Kanada Canadian Rockies


Kanada – Canadian Rockies: Když příroda bere dech

Kanada je jednou z nejkrásnějších zemí na světě. Její rozloha a různorodost krajiny dokáže nadchnout i ty nejnáročnější cestovatele. Pokud vás lákají nekonečné lesy, horské vrcholky a průzračně čistá jezera, pak určitě zvažte cestu do Kanadských hor.

Canadian Rockies jsou pohoří rozkládající se na území americké Montany a kanadské provincie Alberta a British Columbia. Tato oblast patří mezi nejdechberoucí a nejoblíbenější cestovatelské destinace Kanady. Jen zhruba hodinu cesty daleko od Calgary se nachází Banff, první národní park v Kanadě, a také jeden z nejoblíbenějších cílů příznivců outdoorových aktivit a přírodních krás.

Na své cestě po Canadian Rockies nemůžete přehlédnout slavný Lake Louise, který láká svým azurově modrým nádechem. Jezerem obklopené hory tvoří malebnou kulisu pro krátké procházky po okolí. Kromě samotného Lake Louise vás nezklame ani pohled z dalších míst jako je Moraine Lake, Peyto Lake, či Bow Lake.

Dalším neopakovatelným zážitkem jsou ledovce, které se nacházejí na území pohoří. Vykračujte po ledovcových jeskyních a ochutnejte tuto neobyčejnou čistotu a krystalovou krásu.

Pro příznivce turistiky existuje mnoho tras na všechny úrovně zdatnosti. V okolí města Banff najdeme mimo jiné Banff Gondola, která vás odveze na horu Sulphur. Zde začíná několik turistických cest, které vás provedou s krásami okolní krajiny.

V zimě se oblast mění v zasněženou bílou pláň a stává se cílem lyžařů a snowboardistů z celého světa. V Banffu najdeme několik lyžařských středisek, mezi nimiž je nejvýznamnější Banff Mount Norquay a Sunshine Village.

Vstupenky do Kanady nejsou nejlevnější variantou, ale určitě si návštěvu této krásné země zaslouží. Přírodní krásy, horské scenérie, čisté řeky a jezera, to vše je opravdová dávka pozitivní energie. Kanada a Canadian Rockies je unikátní turistickou destinací, kterou zkrátka nesmíte minout.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kanada Canadian Rockies


1. Jaké jsou nejlepší aktivity v Kanadských horách?

V Kanadských horách můžete provádět několik činností, jako jsou turistika, horská kola, horolezectví, kanoistika, rybaření, rafting, sledování zvířat a pozorování hvězd.

2. Která je nejlepší doba na návštěvu Kanadských hor?

Ideálním obdobím k návštěvě Kanadských hor je léto (červenec a srpen) a podzim (září a říjen). V létě můžete využít většinu venkovních činností, zatímco na podzim můžete vidět nádherné panoramata barevných listů.

3. Jaké jsou nejlepší turistické trasy v Kanadských horách?

Mezi nejlepší turistické trasy patří trasa Banff-Jasper Highway, Icefields Parkway a Skyline Trail.

4. Jaká je nejlepší cesta k cestování kolem Kanadských hor?

K nejlepším způsobům, jak cestovat kolem Kanadských hor, patří pronájem auta nebo karavanu, připojení se k organizovanému výletu nebo využití veřejné dopravy.

5. Která místa v Kanadských horách jsou nejlepší k ubytování?

Mezi nejlepší místa k ubytování patří města Banff, Jasper a Lake Louise a okolí, kde najdete velké množství hotelů, resortů a kempů.

6. Musím si přinést vybavení na turistiku nebo si ho mohu pronajmout na místě?

Jednodenní turistické vybavení (batoh, palice, atd.) si můžete pronajmout na místě. Pro delší trasy a horolezectví musíte mít své vlastní vybavení.

7. Mohu vidět divokou zvěř při pobytu v Kanadských horách?

Ano, Kanadské hory jsou domovem mnoha druhů divoké zvěře, jako jsou losi, lososí, karibové, medvědi, rysy a jeleni.

8. Je třeba při návštěvě Kanadských hor dodržovat nějaká pravidla?

Ano, je důležité dodržovat stanovená pravidla, jako je správné nakládání s odpady, dodržování vzdálenosti od divokých zvířat a nepoškozování přírody.


Počasí Kanada Canadian Rockies


Kanadské Skalnaté hory, známé také jako Canadian Rockies, mají svou výjimečnou povahu, která přitahuje miliony návštěvníků z celého světa každý rok. Tato horská oblast, která se táhne přes provincie Britská Kolumbie a Alberta, je domovem některých z nejkrásnějších přírodních scenérií na světě. Avšak kvůli své poloze a geografickým podmínkám zde může počasí být poměrně nepředvídatelné a rozmanité.

Canadian Rockies jsou známé svými drsnými zimami a chladnými léty. V zimě se teploty mohou pohybovat až pod bodem mrazu, často s přívalovými srážkami ve formě sněhu. Ve vyšších nadmořských výškách jsou často silné větry a bouřky. Zimní sporty, jako je lyžování a snowboarding, jsou zde velmi populární.

Léta v Canadian Rockies jsou mírnější, ale stále plná kontrastů. Teploty se pohybují mezi 15 a 25°C a slunce svítí dlouhé hodiny. Nicméně vysokohorské prostředí může být stále náročné a proměnlivé. Krátké přeháňky jsou běžné a polední teploty mohou rychle klesnout. Je důležité být připraven na vše, když navštívíte Canadian Rockies, a vzít si s sebou vhodné oblečení a vybavení.

Pro turisty, kteří se chtějí vydat do kanadských Skalnatých hor, je důležité sledovat předpověď počasí a být připraven na překvapení. Silný vítr, chladné teploty a prudké srážky mohou ovlivnit plány a cesty. Je také dobré brát v úvahu sezónnost; zimní měsíce jsou obdobím lyžování a snowboardingu, zatímco léto přináší příležitosti pro pěší turistiku, horskou cyklistiku a další outdoorové aktivity.

Přestože nepředvídatelné počasí může být výzvou, není žádný důvod se nevydat do této fascinující oblasti. Canadian Rockies jsou plné nádherných jezer, malebných hor a divoké zvěře. Je to ráj pro přírodní fotografy a dobrodruhy. Každá roční doba nabízí její vlastní kouzlo, ať už jde o sněhem pokryté hory v zimních měsících, kvetoucí louky na jaře, slunečnou podzimní paletu barev nebo divokou krásu horské krajiny v létě.

Canadian Rockies jsou jedinečné místo a počasí zde hraje velkou roli ve vytváření jeho jedinečného charakteru. Pro návštěvníky je to výzva, která je stojí za překonání, protože odměnou je nádherný pohled na přírodu v její nejpřekrásnější podobě.


Dovolená Kanada Canadian Rockies


Kanada je země, kterou byste měli zahrnout na svůj seznam výletů. Pokud máte rádi horské krajiny a přírodu, pak není lepší volbou, než strávit dovolenou v oblasti Canadian Rockies. Tato oblast se nachází na západě Kanady a skládá se z národních parků Banff, Jasper a Yoho. Následující článek se zaměřuje na atrakce této oblasti a poskytuje vám přehled toho, co můžete očekávat na vaší dovolené v Kanadských Kostkách.

Národní park Banff

Národní park Banff je nejstarším národním parkem v Kanadě a je přístupný po celý rok. Tento park je domovem mnoha horských jezer, vodopádů a zvířat, jako jsou losi, medvědi či bizoni. Jezero Louise je jedním z nejkrásnějších jezer v parku a nabízí možnosti pro vodní aktivity, jako jsou kajak a kanoe.

Dalším vrcholem národního parku Banff je hora Sulphur, která nabízí jedinečný výhled na celou oblast. Pro návštěvníky, kteří hledají větší adrenalinový zážitek, je zde turistická trasa, která vede až na vrchol hory. Tato trasa je sice náročná, ale z pohledu výhledů rozhodně stojí za to.

Národní park Jasper

Národní park Jasper je druhým největším národním parkem v Kanadě a je domovem mnoha divokých zvířat, jako jsou losi, karibu, kojoti a medvědi. Pro návštěvníky, kteří hledají klid a ticho, nabízí tento park velké množství prostoru pro pěší turistiku a kempování.

Nezapomeňte navštívit návštěvní středisko Maligne Lake, které je známé svým krásným jezerem, které se mění v závislosti na ročním období. Pro milovníky extrémních sportů je zde možnost vyjet na snowmobile, kterým se dostanou až na vrchol jednoho z mnoha hor v parku a užijí si krásné výhledy.

Národní park Yoho

Národní park Yoho se nachází na území Alberty a Kolumbie Británie. Pro návštěvníky, kteří chtějí strávit dovolenou aktivně, nabízí tento park mnoho turistických tras různé délky. Tento park se může pochlubit nádhernými horskými jezery, jako je například Emerald Lake, které nabízí jedinečný pohled na okolní horské vrcholy.

Další atrakcí parku je vodopád Takakkaw, který je jeden z nejvyšších v Kanadě a stojí za to si ho projít. Tento vodopád je dostupný po vyhlídkové stezce, která nabízí krásný výhled na okolní krajinu.

Závěr

Pokud se chystáte na dovolenou v Kanadských Kostkách, pak vás jejich krása rozhodně nadchne. Tato oblast nabízí mnoho příležitostí pro výlety, outdoorové aktivity a mnoho dalšího. Ať už se vydáte do národního parku Banff, Jasper nebo Yoho, jistě nebudete zklamáni a odvezete si mnoho krásných vzpomínek.


Ubytování Kanada Canadian Rockies


Kdo se chce podívat do Kanady na neuvěřitelné přírodní krásy a dobrodružství v přírodě, měl by si naplánovat cestu do oblasti Canadian Rockies. Tuto oblast tvoří především národní parky Banff, Jasper, Kootenay a Yoho, které nabízejí překrásné hory, ledovce, řeky, lesy, jezera a divokou zvěř.

Pro ubytování v této oblasti má návštěvník mnoho možností. Nejoblíbenější jsou hotely a horské chaty, ale najdou se zde i kempy, nebo apartmány. Pro ty, kteří chtějí zažít trochu exotiky, jsou k dispozici domečky ve stylu indiánských tipí.

Jeden z nejlepších hotelů v této oblasti je Fairmont Banff Springs Hotel, který se nachází v samém srdci národního parku Banff. Tento luxusní hotel, který je často označován jako "Zámek v horách", nabízí návštěvníkům exkluzivní restaurace, spa a bazény, kde si mohou odpočinout po celodenní turistice.

Dalším zajímavým ubytování je hotel Fairmont Chateau Lake Louise, který se nachází u jezera Louise. Tento hotel je obklopený dechberoucími výhledy na jezero a hory a stejně jako Banff Springs Hotel nabízí luxusní restaurace, spa a bazény.

Pro ty, kteří si chtějí užít přírodu blíže, doporučujeme horské chaty, které se nacházejí v samém srdci hor. Tyto chaty nabízejí přenocování a stravování a jsou ideální pro ty, kteří si chtějí užít přírodu a vychutnat si klid a ticho, které nabízí. Výhledy z horských chat jsou nezapomenutelné a dokonale zprostředkují atmosféru této oblasti.

Kromě hotelů a horských chat lze v této oblasti najít i levnější ubytování. V národních parcích jsou k dispozici kempy, kde si lze postavit stan nebo pronajmout karavan. Toto ubytování se hodí pro ty, kteří chtějí strávit více času v přírodě a vychutnat si noční oblohu. Pronájem apartmánu je také možností pro ty, kteří chtějí více soukromí a svobodu během svého pobytu.

Domečky ve stylu indiánských tipí jsou další alternativou. Tyto tipí nabízejí jedinečnou zkušenost s původními obyvateli Kanady a nabízejí návštěvníkům přespání v tradičním indiánském stylu.

V oblasti Canadian Rockies je tedy dostatek možností pro ubytování podle přání a potřeb každého návštěvníka. Záleží na vás, jaký způsob ubytování si zvolíte, ale rozhodně nebudete zklamaní nádhernými výhledy a zážitky, které tato oblast nabízí.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky