Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Ghana Shai Hills Resource Reserve

Letenka Ghana Shai Hills Resource Reserve


Ghana Shai Hills Resource Reserve je jednou z nejvíce fascinujících destinací, kterou si můžete vybrat pro své dovolené v africké zemi Ghana. Tato rezervace se nachází ve Velké Akry, východně od středu hlavního města Accra, a rozkládá se na ploše přibližně 52 kilometrů čtverečních.

Tato národní rezervace je domovem bohaté biodiverzity, která zahrnuje mnoho ohrožených druhů živočichů a rostlin. Je zde také možnost pozorovat zajímavou africkou kulturu a historii, která sahá až do doby, kdy zde žili akrští lidé.

Jedním z hlavních lákadel této rezervace jsou gazely, které jsou symbolem této oblasti. Můžete je pozorovat, jak se volně pohybují ve svém přirozeném prostředí a nechat se unášet jejich krásou a lehkostí. Jediným způsobem, jak tuto rezervaci obejít, je pěšky, což vám umožňuje být blízko této ohromující zvěři a prozkoumat každý roh jejich přírodního domova.

Kromě gazel je zde mnoho dalších živočišných druhů, které si můžete prohlédnout, jako jsou paviáni, antilopy, hroši a sloni. Pokud máte štěstí, můžete také zahlédnout vzácnější druhy jako jsou gepard, leopard nebo tillovia kytara. Tato rezervace je rájem pro ornitology, protože je domovem více než 100 druhů ptáků.

Pro ty, kdo mají rádi historii a kulturu, je tu také něco zajímavého. V rezervaci se nachází malé archeologické naleziště, které poskytuje neocenitelný pohled na starověkou kulturu a život akrštích lidí. Tam jsou skalní kláštery, sochy a obrazy, které vám umožní hlouběji proniknout do historie akrského kmene.

Jednou z nejlepších věcí, kterou můžete udělat, je pronajmout si průvodce, který vám bude při procházce rezervací poskytovat informace o flóře a fauně, historii a kultuře tohoto úžasného místa. Tito průvodci jsou dobře vyškoleni a mají mnoho znalostí o rezervaci, což vám zajistí nezapomenutelný zážitek.

Pokud se chystáte navštívit Ghana a máte rádi úchvatnou přírodu, fascinující zvěř a vzrušující kulturu, rezervace Ghana Shai Hills Resource Reserve je pro vás to pravé místo. Připravte se na nezapomenutelné zážitky a objevování jedinečného afrického přírodního ráje.


Počasí Ghana Shai Hills Resource Reserve


Ghana Shai Hills Resource Reserve je jedním z nejvýznamnějších přírodních rezervací v Ghaně. Nachází se ve východní části země, jen asi 50 kilometrů severovýchodně od hlavního města Accra. Tato rezervace je známá svou bohatou biodiverzitou a překrásnou krajinou, která láká turisty ze všech koutů světa.

Vzhledem k geografické poloze Ghanai Shai Hills Resource Reserve je ovlivněna tropickým podnebím. Tento region má dvě hlavní období - suché a deštivé. Suché období trvá od listopadu do března a je charakterizováno vysokými teplotami a minimem dešťových srážek. Průměrná teplota v tomto období se pohybuje kolem 30°C. Tato vyšší teplota spolu s nedostatkem srážek může mít vliv na vegetaci a fauna rezervace.

Na druhou stranu deštivé období trvá od dubna do října. Během tohoto období je v Ghanai Shai Hills Resource Reserve zpozorováno nejvyšší množství srážek. Průměrná teplota se snižuje na příjemných 25°C a v atmosféře je cítit vlhkost. Tato období dešťů mají pozitivní vliv na rostlinstvo a živočichy v rezervaci. Množství srážek napomáhá růstu trávy, keřů, stromů a poskytuje pitnou vodu pro divokou zvěř.

Vzhledem k tropickému podnebí v Ghanai Shai Hills Resource Reserve se zde vyskytuje bohatá fauna a flora. V rezervaci žije velké množství druhů kopytníků, jako jsou zebry, antilopy, paviáni a dikobiřici. Zdejší lesy jsou domovem také pro různé druhy ptáků, jako jsou kukačky, papoušci a orli. Rezervace je také známá tím, že je domovem pro vzácnou populaci lidoopů druhu papin (Papio papio) a paviánů.

Kromě vyhlášené fauny má Ghana Shai Hills Resource Reserve také okouzlující rostlinnou pokrývku. V rezervaci rostou různé druhy stromů, keřů, květin a bylin. Mezi nejvýznamnější stromy, které se zde nacházejí, patří černá zebíkova (Raewoodia smaragdina), africkýčervík (Kronigia sp.), akácie, baobaby a mangovníky.

Celkově lze říci, že počasí v Ghanai Shai Hills Resource Reserve je významným faktorem ovlivňujícím život zdejších rostlin a zvířat. Kombinace tropického podnebí a rozmanitého ekosystému vytváří neobyčejně působivé a jedinečné prostory, které si turisté mohou vychutnat při návštěvě této rezervace.


Ubytování Ghana Shai Hills Resource Reserve


Ghana je zemí bohatou na přírodní krásy a jedním z nejzajímavějších a nejnavštěvovanějších míst je Shai Hills Resource Reserve. Tato rezervace se nachází ve východní části země a nabízí úžasné možnosti pro přírodní pozorování a dobrodružství. Pro ty, kteří plánují návštěvu tohoto úžasného místa, je tu také řada možností pro ubytování.

Shai Hills Resource Reserve je jednou z největších přírodních rezervací v Ghaně, která se rozprostírá na ploše přes 50 kilometrů čtverečních. Rezervace je domovem široké škály druhů zvířat, včetně slonů, bizonů, antilop, lvů a mnoha dalších. Kromě toho je tu také bohatá flora a fauna s mnoho druhy rostlin a stromů.

Pro ty, kteří chtějí zažít skutečné dobrodružství a přírodní krásy, je možné zůstat v přírodě ve stanu. Rezervace poskytuje stanování pro návštěvníky, kteří chtějí strávit noc uprostřed přírody. K dispozici jsou stanovací místa se základními vybaveními, včetně vody a toalet.

Další možností ubytování je využití turistických chat nebo chatky. Tyto chaty se nacházejí v blízkosti rezervace a mají veškeré vybavení, které potřebujete k pohodlnému pobytu. Mnoho z těchto chat nabízí také výhled na úchvatné okolí a možnost pozorování zvěře přímo ze zahrady.

Pokud preferujete trochu luxusu, můžete se ubytovat v některém z okolních hotelů a resortů. K dispozici je několik možností, které nabízejí pohodlné pokoje, restaurace, bazény a další vybavení, které vám umožní relaxovat a užívat si krásy přírody po náročném dni.

Samotné ubytování ve Shai Hills Resource Reserve je nezapomenutelným zážitkem. Zahaleni zvuky přírody a obklopeni nedotčenou krajinou, budete mít příležitost prozkoumat rezervaci po setmění a pozorovat noční zvířata. Během pobytu vám také mohou být nabídnuty různé aktivity, jako je pěší turistika, cyklistika nebo dokonce safari.

Ghana Shai Hills Resource Reserve je skutečně jedinečným místem, které nabízí návštěvníkům nezapomenutelné zážitky v přírodě. Ať už si vyberete stanování, chatu nebo luxusní hotel, budete mít možnost spatřit ohromující faunu a floru a zažít dobrodružství ve svém nejčistším a nejpřirozenějším stavu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Ghana Shai Hills Resource Reserve


1. Jak se dostat do rezervace Shai Hills Resource Reserve v Ghane?
- Rezervace Shai Hills Resource Reserve se nachází v blízkosti města Dodowa ve východní Ghane. Nejjednodušší způsob, jak se sem dostat, je využít veřejné dopravy nebo pronajmout si automobil a podle GPS navigace se vydat směrem k rezervaci.

2. Jaké jsou vstupní poplatky do rezervace Shai Hills Resource Reserve?
- Vstupní poplatky se mohou lišit v závislosti na věku a národnosti návštěvníků. Obvykle se pohybují mezi 5 a 15 ghanskými cedi (GHS).

3. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Shai Hills Resource Reserve?
- Nejlepší doba pro návštěvu je v období sucha, které trvá mezi listopadem a dubnem. V tomto období je vegetace řidší a živočichové jsou více viditelní.

4. Jak se chovat v rezervaci Shai Hills Resource Reserve?
- Je důležité dodržovat pravidla a pokyny zaměstnanců rezervace. Není povoleno krmit ani rušit zvířata, a je zakázáno odhazovat odpadky. Rovněž je důležité vyhýbat se odchýlení od značených cest a nerespektovat rezervaci jako přírodní prostor.

5. Jaké druhy zvířat můžeme najít v rezervaci Shai Hills Resource Reserve?
- Mezi nejčastěji pozorované druhy patří babuiny, odentali, divoký dobytek, paviáni, impaly a různé druhy ptáků. Příležitostně se zde mohou objevit i levharti a krokodýli.


Dovolená Ghana Shai Hills Resource Reserve


Ghana je jednou z nejlepších turistických destinací v západní Africe a nabízí širokou škálu unikátních a exotických atrakcí pro návštěvníky. Jednou z nejoblíbenějších destinací pro dobrodružné turisty je rezervace Shai Hills Resource Reserve.

Shai Hills Resource Reserve se nachází na krásném skalnatém kopci v jižním Ghana, ve vzdálenosti asi 50 kilometrů od hlavního města Accra. Rezervace zahrnuje rozlohu přes 50 kilometrů čtverečních a nabízí návštěvníkům úžasné přírodní scenérie, fascinující divokou zvěř a možnosti pro dobrodružné aktivity.

Rezervace Shai Hills je známá především svou unikátní faunou a florou. Setkáte se zde s řadou ohrožených druhů zvířat, jako jsou antilopy, žirafy, sloni, lvi, krokodýli a opice. Pro milovníky ptáků je Shai Hills rájem, protože zde lze spatřit více než 100 druhů ptáků, včetně vzácných druhů, jako je africký orel nebo chocholatka pestrá.

Pro turisty, kteří si přejí podrobněji prozkoumat rezervaci, je k dispozici síť různých turistických stezek, které vás provedou okolo nejvýznamnějších částí rezervace. Výhledy ze skalnatých vrcholů jsou úchvatné a můžete spatřit divoká zvířata v jejich přirozeném prostředí.

Další zajímavostí Shai Hills Resource Reserve je jeho kulturní dědictví. V rezervaci najdete také několik starověkých jeskyní a skalních maleb, které odkazují na dávnou minulost Ghany. Tyto jeskyně byly kdysi obydleny starověkým kmenem Shai a pro návštěvníky představují fascinující pohled do minulosti této oblasti.

Pokud chcete zažít něco opravdu unikátního, můžete se rozhodnout strávit noc v rezervaci ve stanu nebo chatce. Tato možnost vám umožní zažít magii noční divočiny a slyšet zvuky exotických zvířat při jejich nočních procházkách.

Při návštěvě Shai Hills Resource Reserve je důležité dodržovat určitá pravidla a pokyny, aby byla zajištěna ochrana přírody a zvířat. Turisté by neměli rušit divoká zvířata nebo sbírat rostliny, aby nedocházelo k posunu přirozené rovnováhy.

Shai Hills Resource Reserve je skutečným pokladem Ghany a nabízí jedinečný zážitek pro turisty, kteří hledají dobrodružství a přírodu. Ponořte se do krásy africké divočiny, objevte ohromující faunu a floru a prožijte nezapomenutelnou dovolenou v jednom z nejúchvatnějších míst v Ghaně.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky