Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Kazachstán Nur-Sultan (Astana)

Ubytování Kazachstán Nur-Sultan (Astana)


Astana, dříve známá jako Astana, je hlavním městem Kazachstánu. Toto moderní a dynamické město je domovem mnoha skvělých turistických atrakcí a nabízí také různé možnosti ubytování.

Nur-Sultan má širokou škálu ubytovacích možností, které vyhovují všem rozpočtům a preferencím. Od luxusních hotelů až po příjemné hostely, najdete zde to pravé pro svou dovolenou.

Pokud si přejete zůstat v centru města, přímo v blízkosti všech turistických atrakcí a památek, můžete se rozhodnout pro pobyt v některém z mnoha luxusních hotelů. Tyto hotely nabízejí špičkové vybavení, včetně bazénů, fitness center, restaurací a lázní. Mnohé z nich mají také skvělý výhled na moderní architekturu a památky Astany, jako je například Bajterek Tower. Tyto hotely vám zajistí pohodlný a luxusní pobyt ve městě.

Pro cestovatele s menším rozpočtem nebo ty, kteří preferují příjemnou a relaxační atmosféru, jsou k dispozici také levnější varianty ubytování. Hostely a penziony nabízejí cenově dostupné a přitom pohodlné ubytování. Tyto zařízení jsou často umístěny ve venkovských oblastech nebo v klidných čtvrtích města a poskytují jednoduché, ale čisté a pohodlné pokoje. Tyto ubytovací možnosti jsou ideální pro ty, kteří nechtějí utratit příliš mnoho peněz za nocleh a raději investují do zkoumání místních atrakcí.

Pokud se zajímáte o tradiční kulturu a životní styl Kazachstánu, můžete také zvolit ubytování u místních rodin. Tato možnost vám umožní prožít autentický zážitek z města a zároveň si užít pohostinnost a teplou atmosféru kazachstánského domova. Místní rodiny většinou nabízejí pohodlné pokoje a sdílené sociální zařízení, stejně jako výbornou domácí kuchyni.

Všechny tyto možnosti ubytování v Nur-Sultanu jsou snadno dostupné a dobře propojené s ostatními částmi města díky moderní dopravní infrastruktuře. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete utratit více za luxusní hotel nebo šetřit peníze na levnějších ubytování, máte jistotu, že váš pobyt v Nur-Sultanu bude komfortní a pohodlný.

Zkrátka, Nur-Sultan (Astana) nabízí širokou škálu ubytovacích možností, které vyhovují všem rozpočtům a preferencím cestovatelů. Ať už se rozhodnete zůstat v luxusním hotelu, příjemném hostelu či u místní rodiny, budete mít příležitost prozkoumat jedinečnou kulturu a krásu Astany a užít si nezapomenutelný pobyt v Kazachstánu.


Počasí Kazachstán Nur-Sultan (Astana)


Nur-Sultan, dříve známá jako Astana, je hlavním městem Kazachstánu. Leží v centrální části země, v největší stepi na světě - Eurasijské stepi. Ovlivňuje ho kontinentální podnebí s vysokými teplotními rozdíly mezi létem a zimou.

V létě (červenec - srpen) bývá v Nur-Sultanu velmi horko s teplotami přesahujícími 30 stupňů Celsia. Vysoká teplota se může udržet až do pozdního večera. V zimě (prosinec - únor) bývá velmi studeno s teplotami klesajícími pod -20 stupňů Celsia. Nejchladnější měsíc je obvykle leden.

Zima v Nur-Sultanu bývá suchá s minimem srážek, což může způsobit problémy s kvalitou ovzduší, kdy se nad městem tvoří mlha. Sněžení pokrývající zemi může být v noci velmi krásné a barevné.

Na jaře (březen - květen) a na podzim (září - listopad) jsou příjemné teploty a příjemné počasí, vhodné pro turistiku a prohlídky.

Místní obyvatelé využívají různé prostředky, aby zvládli extrémní podmínky, například speciální oblečení, které chrání před mrazem nebo klimatizované interiéry, které poskytují útočiště před horkem.

Celkově lze říci, že počasí v Nur-Sultanu je významné svými extrémními podmínkami, které je nutné respektovat. Přesto může být město poučné a krásné místo k návštěvě po celý rok, když je zvoleno vhodné oblečení a nutné přípravy.


Dovolená Kazachstán Nur-Sultan (Astana)


Kazachstán je fascinující a exotickou zemí, která nabízí neuvěřitelnou paletu přírodních krás a kulturního dědictví. Jednou z nejzajímavějších destinací v zemi je hlavní město Nur-Sultan, dříve známé jako Astana. Dovolená v Nur-Sultanu je zážitek jako žádný jiný, protože se jedná o moderní metropoli postavenou uprostřed pouště.

Astana byla vybrána jako hlavní město Kazachstánu v roce 1997 a od té doby prošla ohromnou transformací. Dnes je to jedno z nejmodernějších měst na světě, plné mrakodrapů a futuristické architektury. Nur-Sultan je domovem mnoha významných památek a atrakcí, které stojí za návštěvu.

Jednou z nejslavnějších památek v Nur-Sultanu je Baiterek Tower. Tato ikonická věž symbolizuje spojení minulosti a budoucnosti Kazachstánu. Je to skvělá místa pro fotografie s panoramatickým výhledem na město. Uvnitř věže se nachází také obchodní centrum, restaurace a dokonce i mini muzeum, které vám umožní dozvědět se více o historii a kultuře země.

Dalším zajímavým místem k návštěvě je Khan Shatyr Entertainment Center. Toto impozantní stanová stavba je největší svého druhu na světě a nabízí spoustu zábavy a relaxace. Uvnitř centra najdete obchody s luxusním zbožím, restaurace, kino a dokonce i louku s umělou pláží. Je to skvělé místo, kde si můžete odpočinout po náročném dni objevování města.

Pro ty, kteří mají rádi kulturu a umění, je v Nur-Sultanu také několik vynikajících muzeí. National Museum of Kazakhstan je největší muzeum v zemi a nabízí fascinující výstavy o historii a kultuře Kazachstánu. Palace of Peace and Reconciliation je další zajímavé místo, které slouží jako mezinárodní centrum pro dialóg, vzdělání a kulturu. Jeho unikátní architektura ho činí impozantním.

Pokud máte rádi přírodu a outdoorové aktivity, Nur-Sultan není výjimkou. V okolí města najdete malebné parky a rezervace, které nabízejí skvělé možnosti pro pěší turistiku a pikniky. Borovoe National Reserve je jedním z nejoblíbenějších turistických cílů v blízkosti města, s nádhernými jezery, lesy a místy pro kempování.

Dovolená v Nur-Sultanu vám poskytne příležitost poznat jedinečnou kulturu a krásy Kazachstánu. Od moderní architektury po bohatou historii, toto město nabízí všechno. Nezapomeňte se zastavit na tradičním bazaru, kde si můžete koupit suvenýry a ochutnat místní pokrmy.

Nur-Sultan je jednou z těch destinací, která vám zanechá hluboký a nezapomenutelný dojem. Pokud hledáte dovolenou, která kombinuje modernost a unikátnost, pak je Nur-Sultan správnou volbou pro vás.


Letenka Kazachstán Nur-Sultan (Astana)


Letenka do Kazachstánu - objevte kouzlo Nur-Sultana (Astany)

Kazachstán je fascinující země s bohatou historií a malebnou krajinou, která láká turisty z celého světa. A není divu, protože tato středoasijská země skrývá mnoho zajímavostí a unikátních míst k objevování. Pokud se chystáte navštívit Kazachstán, cesta do jeho hlavního města, Nur-Sultana (dříve známé jako Astana), je skvělou volbou.

Nur-Sultan, nacházející se v severní části země, se stalo hlavním městem v roce 1997. Od té doby prošlo velkými proměnami a dnes je z něj moderní a futuristické město, které vás ohromí svou architekturou a atraktivitou.

Při návštěvě Nur-Sultana nemůžete minout Baiterek, monumentální stavbu v centru města. Tento symbol města je velký stožár s korunou, který je pro turisty vyhlídkovou věží. Z vrcholu Baitereku je vidět celé město, je to jedinečná příležitost pro nádherné panoramatické fotografie.

Další ohromující stavbou je Abu Dhabi Plaza. Tento moderní a luxusní komplex bytových jednotek, hotelů a obchodních center se může pochlubit celkovou výškou přes 1000 metrů. Jeho futuristická architektura a ohromující design jsou neuvěřitelně atraktivní.

Pokud máte rádi kulturu a umění, navštivte palác míru a harmonie (Palace of Peace and Reconciliation). Tento monumentální palác je rovněž pozoruhodným technickým zázrakem, který se stal ikonou města. Vedle paláce se nachází nádherná mešita Nur-Astana, která je jednou z největších mešit ve Střední Asii a rozhodně stojí za návštěvu.

Přírodní krása Nur-Sultana je taktéž fascinující. Například Borovoe, známé také jako "Kazašské Švýcarsko", je přírodní rezervace s ostrůvky divočiny, jezery a horami. Tento úchvatný region je ideálním místem pro pěší turistiku, horskou kolu a další outdoorové aktivity.

Nur-Sultan také hostí různé mezinárodní akce a festivaly, které přitahují turisty z celého světa. Například každoročně se zde koná Astana EXPO, mezinárodní výstava, která představuje nejnovější technologické a inovativní trendy.

Pokud se rozhodnete vydat se do této úžasné destinace, nejlepší způsob, jak se tam dostat, je koupit letenku do Nur-Sultana. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí spojení do této destinace, čímž se letenky stávají dostupnými pro cestovatele z celého světa.

Nur-Sultan je městem budoucnosti, které jistě zanechá ve vás silný dojem. Jsem si jist, že objevování jeho jedinečné architektury, kultury a přírodních krás vás naplní nezapomenutelnými zážitky. Takže neváhejte a vydejte se na cestu do tohoto kouzelného města v Kazachstánu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kazachstán Nur-Sultan (Astana)


Zde jsou některé z nejčastějších dotazů a odpovědí o Kazachstánu a jeho hlavním městě Nur-Sultan (dříve Astana):

1. Jaká je doba letu do Nur-Sultanu z Prahy?
Odpověď: Doba letu přibližně činí 7 hodin a 30 minut.

2. Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Nur-Sultanu?
Odpověď: Nur-Sultan má mnoho turistických atrakcí, jako jsou například Baiterek Tower, Astana Opera, Palace of Peace and Reconciliation nebo Khan Shatyr.

3. Jaká měna se používá v Kazachstánu?
Odpověď: Měnou v Kazachstánu je kazachstánský tenge.

4. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Nur-Sultanu?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu Nur-Sultanu je od května do září, kdy jsou teploty mírnější.

5. Je v Nur-Sultanu snadné najít ubytování?
Odpověď: Ano, v Nur-Sultanu je mnoho hotelů a dalších ubytovacích zařízení, ze kterých si lze vybrat.

6. Jaké jsou dopravní spojení v Nur-Sultanu?
Odpověď: V Nur-Sultanu je k dispozici veřejná doprava, jako jsou autobusy a tramvaje, ale mnoho lidí se pohybuje taxíky.

7. Musím mít vízum pro návštěvu Kazachstánu?
Odpověď: To záleží na vaší národnosti a délce pobytu. Některé země mají s Kazachstánem vízovou dohodu a některé ned. Je nutné si zkontrolovat svoji situaci.

8. Kde se nachází letiště v Nur-Sultanu?
Odpověď: Letiště Nursultan Nazarbayev International Airport se nachází asi 20 km jihozápadně od města.

9. Co je speciálního o Nur-Sultanu?
Odpověď: Nur-Sultan byl dříve znám jako Astana a byl oficiálně přejmenován v roce 2019. Je to mladé město založené v roce 1830 a později se stalo hlavním městem Kazachstánu. Má moderní architekturu a množství kulturních atrakcí.

10. Je Nur-Sultan bezpečné město pro turisty?
Odpověď: Ano, Nur-Sultan má nižší kriminalitu než většina významných měst světa. Nicméně, je obvykle doporučeno turistům mít opatrnost v době, kdy se pohybují sami v nočních hodinách.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky