Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Gabon Ivindo National Park

Letenka Gabon Ivindo National Park


Gabon Ivindo National Park je jedním z největších a nejdivočejších národních parků v Gabonu. Nachází se na severovýchodě země a je domovem rozmanité a bohaté přírody. Park byl založen v roce 2002 a rozkládá se na ploše přes 3 000 kilometrů čtverečních.

Jedním z největších pokladů Gabon Ivindo National Park je slavný vodopád Kongou Falls, který je jedním z největších vodopádů v celé Africe. Tyto impozantní vodopády dosahují výšky přes 56 metrů a jsou obklopeny hustým deštným pralesem. Pro turisty, kteří se rozhodnou navštívit park, je tato atrakce zcela nezapomenutelná.

Park nabízí také jedinečné příležitosti pro pozorování divoké zvěře. Zde lze spatřit red river hartebeests, gorily, slony, lejsky, buvolce a mnoho dalších druhů zvířat. Kvůli přirozenému prostředí parku mají návštěvníci šanci pozorovat zvířata v jejich přirozeném prostředí. Je to nezapomenutelný zážitek, který vás přenese zpět do divočiny.

Další atrakcí, kterou park nabízí, je trekkingová stezka, která vede přímo skrz deštný prales. Tato trekkingová stezka je jednou z nejlepších možností pro turisty, kteří chtějí prozkoumat krásy parku a být blízko přírody. Během této túry můžete objevit různé druhy rostlin a zvířat, a také si vychutnat krásu deštného pralesa.

Gabon Ivindo National Park je také významným ohniskem ochrany přírody a biodiverzity. Díky svému unikátnímu ekosystému je park domovem mnoha druhů zvířat a rostlin, které jsou ohroženy vyhynutím. Spolu s tím park slouží také jako důležitá výzkumná oblast, která pomáhá vědcům lépe porozumět přírodě a podpořit ochranu divokého života.

Pokud plánujete návštěvu Gabon Ivindo National Park, je důležité si pamatovat, že je to divočina a je třeba přijmout opatření k minimalizaci dopadu na přírodu. Místní průvodci doporučují dodržovat pravidla parku a vyhnout se jakémukoli poškození prostředí.

Celkově je Gabon Ivindo National Park skutečným pokladem pro milovníky přírody. Jeho krása, rozmanitost a ochrana přírody jsou zajištěny pro budoucí generace. Pokud hledáte dobrodružství v srdci africké divočiny, navštívit Gabon Ivindo National Park je rozhodně dobrá volba.


Nejčastější dotazy a odpovědi Gabon Ivindo National Park


1. Kde se nachází Gabonský národní park Ivindo?
- Gabonský národní park Ivindo se nachází v Gabonu, v západní Africe.

2. Jaké jsou hlavní atrakce v Gabonském národním parku Ivindo?
- Hlavní atrakce v parku zahrnují mohutné vodopády Ivindo, především vodopády „Kongou“, „Djouerou“ a „Koungou“, stejně jako malebné jezero Ivindo.

3. Jak se tam dostanu?
- K parku se lze dostat nejlépe letecky nebo pozemní dopravou. Existují také kajakové a člunové výlety po řece Ivindo.

4. Může se park navštívit po celý rok?
- Park je přístupný po celý rok, ale nejlepší období pro návštěvu je v období sucha od června do září.

5. Kolik stojí vstupenka do parku?
- Aktuální ceny vstupenek se mohou lišit, nejlepší je získat tyto informace předem od správy parku.

6. Jak dlouho bych měl zůstat v parku, abych si jej opravdu užil?
- Doporučuje se zůstat minimálně několik dní, aby bylo možné projít většinu hlavních atrakcí parku a vychutnat si krásu přírody.

7. Mohu se tam ubytovat?
- Ano, park nabízí ubytování v kempu nebo v některém z okolních měst.

8. Je zapotřebí mít s sebou vlastní jídlo a další zásoby?
- Doporučuje se mít vlastní zásoby jídla a vody, protože občerstvení v parku může být omezené.

9. Existují nějaká pravidla, která musím dodržovat při návštěvě parku?
- Ano, návštěvníci by měli dodržovat pravidla parku, jako je nekrmění divokých zvířat, neodkládání odpadu a respektování přírody.

10. Můžu si tam vzít fotoaparát nebo videokameru?
- Ano, můžete si vzít fotoaparát nebo videokameru k zachycení krásné přírody a zvířat v parku.


Dovolená Gabon Ivindo National Park


Gabon Ivindo National Park, situovaný v rovníkové části státu Gabon v Africe, je jedním z nejmalebnějších a nejdivočejších přírodních prostředí na světě. Park je jednou z nejlépe hodnocených destinací v Gabonu a je domovem pro bohatou a rozmanitou floru a faunu. Pro cestovatele, kteří hledají přírodu v její nejčistší podobě, je Ivindo National Park neodolatelným místem pro dovolenou.

Park se rozprostírá na rozloze přibližně 3000 čtverečních kilometrů a je značně odlehlý, což mu dává status skutečného klenotu pro ty, kteří sem dorazí. Hlavní turistickou atrakcí parku je řeka Ivindo, která je tokem ve škále mezi vodopády a turbulentními peřejemi. Pro milovníky dobrodružství je možné zapůjčit si kanoe a prozkoumat úžasné krajinu z vody.

Park nabízí také širokou škálu trekingových tras, které vás provedou bujnými tropickými deštnými lesy a přiblíží vám místní faunu. Park je domovem pro mnoho vzácných druhů, včetně goril, šimpanzů, slonů, levhartů, několika opicovitých druhů a mnoha dalších. Je to ideální místo pro pozorování zvířat a pro cestovatele, kteří si chtějí užít blízkost divoké přírody.

Jednou z nejznámějších atrakcí v parku je vodopád Kongou, který je jedním z nejvyšších a nejimpozantnějších vodopádů v Africe. Tyto vodopády poskytují nádherný pohled a jsou jedním z hlavních důvodů, proč přijet do Gabonu a navštívit Ivindo National Park.

Pro ty, kteří chtějí prožít opravdovou africkou dobrodružnou dovolenou, je možné v Ivindo National Parku ubytovat se ve stanu a prožít noc pod hvězdami. Kromě toho je zde také možnost pobytu v luxusních lodgech, které poskytují veškeré pohodlí při objevování parku.

Gabon Ivindo National Park je jedinečným místem, které propojuje nádhernou přírodu, divokou zvěř a dobrodružství. Cestovatelé, kteří se sem vypraví, budou odměněni okouzlujícími scenériemi a vzrušujícími zážitky. Je to skutečný klenot v srdci Afriky a dovolená v tomto parku bude zážitkem, který nezapomenete.


Počasí Gabon Ivindo National Park


Gabon je země, která se nachází v západní Africe a je domovem mnoha úžasných přírodních lokalit. Jedním z nich je i Gabon Ivindo National Park, který je známý svou bohatou biodiverzitou, exotickou faunou a krásným počasím.

Gabon Ivindo National Park se nachází ve vnitrozemí Gabonu a je jedním z největších národních parků v celé Africe. Tento park se rozkládá na ploše více než 3 000 km², což z něj dělá ideální místo pro pozorování mnoha vzácných druhů zvířat a rostlin.

Jedním z nejvýznamnějších faktorů pro návštěvu tohoto parku je jeho příjemné počasí. Celoročně panuje v Gabon Ivindo National Parku tropické počasí s vysokou vlhkostí vzduchu a teplotami kolem 25-30 °C. Návštěvníci si mohou užít slunečné a teplé dny, ale také mírný déšť, který napomáhá udržování bohaté vegetace v parku.

Právě díky vyšší vlhkosti vzduchu a pravidelným srážkám je Gabon Ivindo National Park domovem rozmanitých druhů rostlin, včetně mnoha vzácných druhů orchidejí a stromů. Kvůli tomu je tato oblast nazývána "zeleným srdcem Gabonu" a je na seznamu světového dědictví UNESCO.

Pokud jde o faunu, v Gabon Ivindo National Parku nalezneme mnoho ohrožených a chráněných druhů zvířat, včetně goril, slonů, levhartů a mandrilů. Park je známý také pro své bohaté populace ryb, díky mnoha řekám, které tudy protékají.

Návštěvníci parku mají možnost objevovat jeho krásu po zpevněných stezkách a projíždět po řekách v kanoích. Průvodci v parku jsou dostupní a mohou poskytnout informace o místní fauně a flóře.

Vzhledem k tomu, že Gabon Ivindo National Park je situován na rovníku, je důležité se vhodně připravit na počasí. Doporučuje se nosit lehké, ale ochranné oblečení, které pokrývá ramena a nohy, stejně jako repelent proti hmyzu. Také je nutné mít dostatek vody a ochranný krém s UV filtrem na ochranu pokožky před slunečními paprsky.

Celkově je Gabon Ivindo National Park jedinečným místem, které nabízí úžasné počasí, exotickou flóru a faunu a příležitost k dobrodružství v divočině Afriky. Toto místo je opravdu rájem pro milovníky přírody, kteří touží po objevování nových druhů a prozkoumávání netknuté divočiny.


Ubytování Gabon Ivindo National Park


Gabon Ivindo National Park, ležící na severovýchodě Gabonu, je jedním z nejkrásnějších a nejzachovalejších přírodních území v zemi. Park je známý svou neuvěřitelnou biodiverzitou, divokými řekami a nádhernými horskými krajinami.

Pro turisty a přírodní nadšence je Gabon Ivindo National Park jednou z nejzajímavějších destinací v Gabonu. Park nabízí řadu možností pro ubytování, které jsou navrženy tak, aby umožnily návštěvníkům vychutnat si krásu parku a zároveň snadno přístupné a pohodlné ubytování.

V parku si můžete vybrat mezi několika druhy ubytování, které vám poskytne nezapomenutelný zážitek. Pokud hledáte luxusní variantu, můžete si rezervovat ubytování v luxusních safari stanech, které jsou situovány v malebných lokalitách parku. Tyto stany jsou elegantně vybaveny a nabízejí veškeré moderní pohodlí.

Pokud preferujete něco cenově dostupnějšího a autentičtějšího, můžete se rozhodnout pro pobyt v místních vesnicích. Místní obyvatelé ve vesnicích nabízejí ubytování ve svých domech, kde si můžete vychutnat místní pohostinství a kulturu. Tato možnost vám také umožní přispět k místní ekonomice a posílit vztahy s místním obyvatelstvem.

Další možností je kempování. Park nabízí několik kempů a místa pro stanování, které jsou ideální pro dobrodružné duše. Kempy jsou vybaveny základními zařízeními, jako jsou sprchy a toalety, a jsou situovány v blízkosti některých z nejkrásnějších lokalit parku. Tato možnost je ideální pro ty, kteří chtějí být co nejblíže k přírodě.

Nicméně, bez ohledu na to, kterou možnost ubytování si zvolíte, můžete si být jisti tím, že budete mít úžasný výhled na nádhernou přírodu Ivindo National Park. Park je domovem mnoha zvířat, včetně slonů, goril, opic a mnoha druhů ptáků. Můžete se vydat na jednu z mnoha pěších stezek a objevovat tyto fascinující stvoření a jejich přirozené prostředí.

Pro ty, kteří preferují vodní dobrodružství, park nabízí také možnost kajakování nebo raftingu na jedné z místních divokých řek. Tyto řeky jsou známé svými impozantními vodopády, které jsou skvělým místem pro dobrodružné sportovce.

Gabon Ivindo National Park je opravdu jedním z pokladů Gabonu. Pokud plánujete cestu do této části světa, nezapomeňte zahrnout tento park do svého itineráře. Nabízí nejen krásu přírody, ale také možnost prozkoumávání a dobrodružství. Ať už se rozhodnete pro luxusní safari stan, tradiční vesnické ubytování nebo kempování, budete mít nezapomenutelný zážitek v jednom z nejkrásnějších parků v Gabonu.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky