Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Egypt Dahab

Ubytování Egypt Dahab


Egyptské město Dahab, které se nachází na Sinajském poloostrově, je ideálním místem pro ty, kteří hledají skvělé moře, krásné pláže a příležitosti k potápění. Pokud plánujete návštěvu tohoto místa, budete potřebovat ubytování a Dahab nabízí mnoho možností.

Nabízí se zde především dvě možnosti ubytování - hotely a kempy. Volba závisí na vašich preferencích a rozpočtu. V obou případech však zákazníci obdivují pohodlné a přátelské prostředí.

Dahab je známý hlavně svými plážemi a korálovým útesem, který je pro mnoho turistů jedním z nejvíce vyhledávaných míst. Ubytování v blízkosti pláže je proto velmi populární. Existuje mnoho hotelů, které se nacházejí přímo na pláži a nabízejí krásné výhledy na moře. Tyto hotely také často mají soukromé pláže, kde hosté mohou relaxovat a užívat si klidu a pohody.

Pokud se rozhodnete pro pobyt v kempu, zde můžete zažít autentický pocit bezprostředního kontaktu s přírodou. Kempy v Dahabu mají často velmi dobrou polohu v blízkosti pláže a korálového útesu. Není to tak luxusní jako hotel, ale nabízí ekonomičtější a dobrodružnější zážitek. Kempi mají obvykle veškeré vybavení nezbytné pro příjemný pobyt, jako jsou stany, sprchy a restaurace.

Dahab má bohatou nabídku ubytování pro turisty s různými potřebami a rozpočty. Zde najdete hotely a kempy pro každý rozpočet. Kvalita ubytování však může značně kolísat, proto je důležité si před rezervací přečíst recenze a zjistit, zda je místo vhodné pro vaše potřeby.

Dahab je vyhledávanou destinací nejen pro milovníky potápění, ale také pro ty, kteří se chtějí prostě odpočinout a užívat si krásy přírody. Pobyt v Dahabu je obvykle levnější než v jiných částech Egypta, což je také důvod, proč je toto místo tak atraktivní pro turisty.

Ať už se rozhodnete pro hotel nebo kemp, ubytování v Dahabu vám zajistí skvělou základnu pro objevování tohoto krásného destinace. Připravte si plavky a potápěčské vybavení a připravte se na nezapomenutelnou dovolenou v Dahabu, Egyptě.


Dovolená Egypt Dahab


Egypt je země plná exotických míst, kde se můžete setkat s fascinující historií, úchvatnou přírodou a nádhernými plážemi. Jedním z takových míst je město Dahab, které se nachází na východním pobřeží Sinai při Kaspickém moři.

Dahab se vyznačuje nejen svou krásnou pláží, ale také skvělými možnostmi potápění a surfování. Pokud tedy hledáte nejen plážovou dovolenou, ale také chcete zažít adrenalinové zážitky pod hladinou vody, pak je Dahab tou pravou volbou.

Potápění v Dahabu

Potápění v Dahabu je pro mnoho lidí snem. Je to místo, kde se můžete setkat s mnoha druhy ryb, korálů a dalších obyvatel podmořského světa. Mezi nejoblíbenějšími místy jsou například Lighthouse, Canyon, Blue Hole nebo Islands. Pokud jste začátečníci, tak se nemusíte obávat, Dahab je vybaven i školami potápění, které se postarají o vás.

Surfování v Dahabu

Surfování v Dahabu patří k nejlepších v celém Egyptě. Díky zdejším větrům a převážně rovnému moři, jsou podmínky pro surfování perfektní. Ať už jste profesionál nebo začátečník, najdete zde podmínky pro své zájmy. Mezi nejlepší místa pro surfování patří například Laguna nebo Baby Bay.

Další aktivity

Pokud si chcete odpočinout od aktivit spojených s vodou, tak určitě oceníte návštěvu zdejších lázeňských center. Jejich hlavní předností je možnost relaxace a regenerace. Mezi nejznámější centra patří například Swisscare, které se zaměřuje na pročištění pokožky.

Procházky po Dahabu

Dahab není pouze o moři a aktivitách, město nabízí i mnoho zajímavých historických památek a turistických atrakcí. Mezi nejzajímavější patří stará vesnička Beduínů, kde můžete sledovat jejich starodávné zvyky a tradice.

Pokud hledáte něco více moderního, pak navštivte místní trhy s řadou suvenýrů nebo moderní bary a restaurace s tradičními a mezinárodními specialitami.

Závěr

Dahab je dokonalou volbou pro každého, kdo touží po dovolené plné adrenalinových zážitků a příjemného relaxování. Kromě aktivit spojených s vodou nabízí město také krásné přírodní scenérie a mnoho historických památek. Proto pokud se chystáte do Egypta, nevynechejte Dahab.


Počasí Egypt Dahab


Egypt je znám svým suchým, slunečným a horkým klimatem po většinu roku. Nicméně, v Dahabu, malebném městě na východním pobřeží Sinajského poloostrova, je klima mírnější.

Dahab se nachází na východním pobřeží, tedy na břehu Rudého moře. Tento fakt může mít vliv na klima. V období léta jsou teploty velmi vysoké, kolem 35 až 40 stupňů Celsia. V zimě teploty klesnou na přijatelných 24 až 28 stupňů Celsia.

Pokud cestujete do Dahabu, nejbližší mezinárodní letiště se nachází v Sharm El Sheikh, který leží asi 90 minut jízdy od Dahabu. Během letních měsíců může být teplota v Sharm El Sheikh a v jeho okolí vyšší než v Dahabu kvůli teplotě moře. Proto je vhodné si vzít s sebou ochranný krém na kůži kvůli slunečnímu záření.

V průběhu roku je v Dahabu malá pravděpodobnost srážek, ale během zimy může padnout několik krátkodobých dešťů. Nicméně, ty jsou velmi vzácné a nehrozí vám, že vám vaše dovolená bude zkazena.

Jedním z nejdůležitějších faktorů, které byste měli zvážit, jsou přílivy a odlivy v moři. Pokud plánujete plachtit nebo surfovat, může být pro vás důležité sledovat předpovědi přílivu a odlivu. V období, kdy jsou přílivy vysoké, se Dahab stává skvělým místem na koupání a šnorchlování.

Celkově lze tedy říci, že počasí v Dahabu v průběhu roku je příznivé pro návštěvu a poznávání tohoto krásného místa. Pokud hledáte malebné místo k odpočinku, šnorchlování, surfování nebo prozkoumání podvodního světa Rudého moře, pak je Dahab tou správnou volbou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Dahab


Dotazy a odpovědi o Egyptě, konkrétně o Dahabu:

1. Jak se nejlépe dostanu do Dahabu?
- Nejjednodušší způsob je letecky do letiště Sharm El-Sheikh a poté transferem do Dahabu, který trvá přibližně 1,5 hodiny.

2. Jaké jsou nejlepší pláže v Dahabu?
- Mezi nejlepší pláže v Dahabu patří Lagoon Beach, Blue Hole a 3 Pools. Tyto pláže jsou známé svými korálovými útesy a skvělým potápěním.

3. Co je vhodné podniknout v Dahabu?
- Ve městě Dahab si můžete užít potápění, šnorchlování, windsurfing a kitesurfing. Můžete také navštívit Monastery of Saint Catherine nebo se vydat do pouště na safari.

4. Jaké jsou nejlepší restaurace v Dahabu?
- Některé z nejlepších restaurací v Dahabu jsou Yalla Bar, Le Merou, Ralph's German Bakery a Ali Baba.

5. Kam mohu jít na výlet z Dahabu?
- Z Dahabu se můžete vydat na výlety do Sinaje, například na Mount Sinai, kde se nachází Starověký kloster svaté Kateřiny. Můžete také navštívit město Sharm El-Sheikh nebo se vydat do divočiny Národního parku Ras Muhammad.

6. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Dahabu?
- Nejlepší doba k návštěvě Dahabu je v období od října do května, kdy jsou teploty mírné a příjemné.

7. Jaké jsou bezpečnostní opatření v Dahabu?
- V Dahabu je obecně bezpečno, ale je vždy důležité dodržovat základní bezpečnostní opatření, jako je sledování aktuálních cestovních doporučení a rozumné chování.

Pokud máte další otázky ohledně Egypta nebo Dahabu, budu rád(a), když vám pomůžu.


Letenka Egypt Dahab


Egypt je země bohatá na historii a krásné památky a Dahab je jedním z nejnavštěvovanějších turistických míst. Lehce se tam dostanete letecky a letenky do tohoto ráje na Blízkém východě jsou často k dispozici za dostupné ceny.

Dahab je oblíbeným cílem pro milovníky potápění, kteří chtějí objevovat skvosty Corallovyho údolí. Toto údolí je známé svým pestrým podmořským světem s korálovými útvary, velkými rybami a mnoha dalšími druhy mořského života. K dispozici je zde také mnoho potápěčských center, která nabízejí kurzy a výlety pro začátečníky i zkušené potápěče.

Pro ty, kteří si chtějí užít slunečních paprsků a relaxace, je tu na výběr několik krásných pláží. Pláž Laguna je jednou z nejpopulárnějších a nabízí úžasný výhled na Rudé moře. Má jemný bílý písek a teplou mělkou vodu, kterou jsou milovníci potápění nadšeni. Další oblíbenou pláží je Eel Garden, která je známá pro své koralové zahrady a chov dželínků.

Dahab je také rájem pro příznivce windsurfingu a kitesurfingu. Některé pláže jsou ideální pro tyto vodní sporty díky silným větrům, které panují v oblasti.

Jedním z nejzajímavějších míst v Dahabu je Modré díra, která je známá jako jedno z nejlepších potápěčských míst na světě. Toto geologické útvar se nachází v blízkosti pobřeží Rudého moře a nabízí úžasné podmořské scenérie a korálové útesy.

Pro ty, kteří mají zájem o poznávání egyptské kultury, je v Dahabu také několik historických památek. Starověké náznaky osídlení v této oblasti sahají až do doby faraonů. Můžete navštívit starověkou pustou pevnost, známou jako Fort of the Napoleonic, kde naleznete stříbrnou sochy a další historické artefakty.

Když zvolíte letenku do Dahabu, můžete si být jistí, že budete mít plné ruce zážitků. Od potápění a plážových aktivit po prozkoumávání historických památek, tento egyptský ráj nabízí něco pro každého.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky