Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Řecko Rhodos Afandou

Počasí Řecko Rhodos Afandou


Rhodos Afandou, což je malebné řecké městečko na ostrově Rhodos, svým návštěvníkům nabízí příjemnou atmosféru s krásnými plážemi, historickými památkami a také skvělým počasím. Když se chystáte do Afandou, je dobré vědět, jaké počasí zde panuje, abyste se mohli plně připravit na svůj pobyt.

Ostrov Rhodos je obecně známý svým slunečným a teplým počasím, což platí i pro Afandou. Letní měsíce červen až srpen jsou zde nejteplejší, s průměrnou teplotou kolem 30 °C. Denní teploty se mohou vyšplhat až k 35 °C, takže je vhodné si přibalit lehké a vzdušné oblečení. Noci jsou příjemně teplé a teplota se zřídka snižuje pod 20 °C.

Během jara (duben a květen) a podzimu (září a říjen) je počasí v Afandou mírnější, s průměrnou teplotou kolem 20-25 °C. Tento období je ideální pro ty, kteří preferují teplejší, ale ne příliš horké počasí. Moře je v těchto měsících dostatečně teplé na to, abyste si mohli užívat plavání a vodních aktivit.

V zimě je teplota v Afandou mírně chladnější, přesto zůstává příjemná. Průměrná teplota v prosinci a lednu se pohybuje kolem 15 °C, se sníženou nocní teplotou kolem 10 °C. I přesto je zde stále dostatek slunečních dní, na kterých si můžete užít procházku po pláži nebo vyrazit objevovat okolí.

Co se týče srážek, jsou v Afandou nejčastější v zimních měsících, především v prosinci a lednu. Ostatní části roku jsou spíše suché, což dělá z Afandou skvělé místo na dovolenou pro milovníky slunce. Během srážkových období je však stále možné vychutnat si slunečné dny mezi příležitostnými dešťovými přeháňkami.

Celkově lze tedy říci, že počasí v Afandou je většinu roku příjemné, slunečné a teplé. Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete navštívit toto krásné město, je téměř jisté, že si užijete příjemné počasí, které vám umožní naplno si užívat všechny atrakce a krásy, které Afandou nabízí.


Ubytování Řecko Rhodos Afandou


Rhodos je největší ostrov v Egejském moři a nachází se v Řecku. Je známý svou bohatou historií, krásnými plážemi a přátelským prostředím. Na východním pobřeží ostrova se nachází malebná vesnice Afandou, která je oblíbeným turistickým cílem.

Afandou se nachází v krásné zelené krajině a je ideálním místem pro ty, kteří hledají klidnou a relaxační dovolenou. Je zde také mnoho příležitostí k výletům a objevování okolního regionu.

Pokud hledáte ubytování v Afandou, máte na výběr z různých možností. Na pláži můžete najít řadu hotelů a resortů, které nabízejí pohodlné a moderní ubytování. Tyto hotely mají často vlastní bazén a restaurace, takže se nemusíte daleko vzdalovat.

Pokud preferujete menší a intimnější ubytování, můžete se rozhodnout pro pronájem apartmánu nebo studia. V Afandou je k dispozici několik apartmánových komplexů, které nabízejí plně vybavené pokoje s vlastní kuchyňkou. To je ideální možnost pro ty, kteří si rádi připravují vlastní jídlo nebo pro rodiny s dětmi.

Další možností ubytování v Afandou je pobyt v tradičním řeckém penzionu. Tyto penziony často nabízejí rustikální a autentické prostředí a jsou v provozu již několik generací. Hosté zde mají možnost zažít opravdovou řeckou pohostinnost a ochutnat místní kuchyni.

Nezáleží na tom, jakého druhu ubytování si vyberete, vždy budete mít snadný přístup k pláži. Pláže v Afandou jsou písečné a řídky oblázkové, s klidným a teplým mořem. Můžete si zde najmout slunečník a lehátko, nebo si lehnout na ručník a užívat si sluneční paprsky.

Vesnice Afandou má také své vlastní centrum, kde můžete najít různé obchody, restaurace a kavárny. Je to skvělý způsob, jak strávit večer po dni stráveném na pláži. Pokud máte rádi noční život, můžete vyrazit do nejbližšího města Rodos, které je vzdálené pouhých 20 minut jízdy autem. Zde najdete kluby, bary a kasina, které využívají turisty z celého světa.

Afandou je skvělým místem nejen pro dovolenou plnou relaxace, ale také pro objevování a poznávání řecké kultury. Můžete navštívit místní kopci, navštívit malebnou vesnici, nebo se vydat na výlet do nedalekých historických památek, jako je například starověká Rhodoská akropole.

Nebudete litovat, když si vyberete Afandou jako cíl vaší dovolené na Rhodu. Středomořské podnebí, krásná příroda a pohostinní místní obyvatelé vám zaručí skvělý zážitek. Užívejte si pobytu ve svém vybraném ubytování a objevte vše, co tato část Řecka má nabídnout!


Letenka Řecko Rhodos Afandou


Rhodos, jedno z nejoblíbenějších řeckých ostrovů, přitahuje rok co rok tisíce turistů. A mezi nimi není málo těch, kteří volí jako své letovisko malebnou obec Afandou. Pokud hledáte letenku do Řecka, Rhodu nebo konkrétně Afandou, máte několik možností, jak si svůj pobyt na této krásné ostrovní destinaci zpříjemnit.

Z Prahy můžete letět s několika leteckými společnostmi, jako například Smartwings, Czech Airlines či Ryanair. Výhodou letu z Prahy je samozřejmě jeho dostupnost, a to nejen z ostatních částí České republiky, ale i z blízkých zemí. Po příletu na rhodské letiště se zde můžete ubytovat a ihned začít užívat atmosféru Řecka.

Afandou, které se nachází jen několik kilometrů od letiště, je ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a pohodu daleko od turistického ruchu. Malebné náměstí s typickými řeckými restauracemi a kavárnami nabízí skvělou atmosféru, která vám zaručí příjemné chvíle v řeckém stylu. Nedaleko obce se nachází krásné pláže s jemným pískem a křišťálově čistou vodou, kde si můžete užít s rodinou nebo přáteli dokonalé letní dny.

Při návštěvě Rhodu byste neměli vynechat ani jeho hlavní město, které jako jediné na ostrově má status města a rozhodně stojí za návštěvu. Historie města sahá až do antických dob a návštěvníci zde mohou obdivovat památky jako například Akropolis, hrad Kritinu či Apollónův chrám. Rhodos může být také výchozím bodem pro výlety do blízké turecké pevnosti Marmaris, kterou lze navštívit za pouhých 45 minut trajektem.

Pokud hledáte letenku do Řecka, Rhodos a konkrétně do obce Afandou, rozhodně zvažte možnosti, které vám letecké společnosti nabízejí. Příjemné ubytování, pláže s křišťálově čistou vodou a atmosféra tradiční řecké vesnice vás zaručeně uchvátí a vy si zde budete moci užít ty nejlepší letní momenty.


Nejčastější dotazy a odpovědi Řecko Rhodos Afandou


Nejčastější dotazy a odpovědi o destinaci Rhodos Afandou ve Řecku zahrnují:

1) Jak se dostat do Afandou?
- Můžete se dostat do Afandou letecky přistáním na letišti na ostrově Rhodos a poté si pronajmout auto nebo využít hromadnou dopravu.

2) Jaké jsou nejlepší pláže v Afandou?
- Afandou pláž, která se nazývá také Afandou Bay, je nejznámější pláží v této oblasti. Další oblíbené pláže jsou Kolymbia Beach nebo Tsambika Beach.

3) Jaké jsou turistické atrakce v Afandou?
- Mezi hlavní atrakce v Afandou patří Golfový klub Afandou, kostel sv. Afanase a oblastné muzeum Afandou.

4) Kde se dá ubytovat v Afandou?
- V Afandou naleznete širokou škálu ubytování, včetně hotelů, resortů, apartmánů a vil. Nejlepší je si rezervovat ubytování předem.

5) Jaká je nejlepší doba k návštěvě Afandou?
- Nejlepší doba na návštěvu Afandou je během jara a podzimu, kdy je počasí příjemné a teploty jsou méně horké než v létě.

6) Co dělat v Afandou ve večerních hodinách?
- V Afandou najdete několik tradičních taveren a restaurací, kde si můžete vychutnat řeckou kuchyni. Existují také bary a kluby, kde se můžete bavit.

7) Jaké jsou možnosti výletů z Afandou?
- Z Afandou se můžete vydat na výlet do města Rhodos, na pláž Lindos nebo do vesnice Monolithos, která je známá pro své pevnosti.

8) Jaké jsou možnosti sportovních aktivit v Afandou?
- Afandou je ideální pro golfisty, kteří mohou navštívit místní golfový klub. Existují také možnosti vodních sportů na pláži Afandou.

9) Jaké jsou tradiční speciality k dostání v Afandou?
- V Afandou si můžete vychutnat tradiční řecká jídla, jako jsou musaka, souvlaki, tzatziki a gyros. Nezapomeňte také ochutnat místní olivy a sýry.

10) Jaké jsou možnosti dopravy v Afandou?
- V Afandou je možné se pohybovat pěšky, ale také je možné si pronajmout auto nebo využívat místní autobusovou dopravu.


Dovolená Řecko Rhodos Afandou


Rhodos je jedním z nejpopulárnějších řeckých ostrovů, který si získává srdce turistů z celého světa. Jeho bohatá historie, slunečné pláže a příjemné podnebí lákají každoročně tisíce návštěvníků, kteří sem přijíždějí relaxovat a užívat si svou dovolenou.

Jednou z míst, která stojí za návštěvu na Rhodu, je malebná vesnice Afandou. Nachází se přibližně 20 kilometrů od hlavního města ostrova, Rhodu, a nabízí ideální kombinaci relaxace a zábavy. Afandou je proslulá svou překrásnou pláží s jemným pískem a azurově modrým mořem. Pláž je dlouhá a rozprostírá se podél malebného pobřeží, což poskytuje návštěvníkům dostatek místa pro rozprostření ručníků a opalování. Voda je zde průzračná a teplota příjemně teplá, což z ní dělá ideální místo pro koupání a potápění.

Afandou je také zajímavá díky své malebné části nazývané "stará vesnice". Tato část města je plná úzkých uliček, starobylých domů a tradičních tavern, kde můžete ochutnat místní kuchyni. Procházka starou vesnicí vám umožní nahlédnout do minulosti a prozkoumat bohatou historii tohoto místa.

Pokud máte rádi sport a adrenalin, Afandou vám nabízí také několik možností. Můžete si zahrát golf na místním golfovém hřišti, které je jedním z nejlepších v celém Řecku, nebo si pronajmout kajak a podniknout výlet na okolní ostrovy. Pokud jste fanoušky vodních sportů, nezapomeňte navštívit místní vodní park, kde si můžete užít nekonečnou zábavu a adrenalinové aktivity.

Afandou nenabízí pouze krásnou přírodu a zábavu, ale také pohodlné ubytování. Můžete si vybrat z široké škály hotelů a apartmánů, které vyhoví vašim potřebám a představám o komfortu. Místní obyvatelé jsou vstřícní a přátelští a ochotně vám pomohou s jakýmikoli otázkami nebo požadavky.

Pokud se chystáte na dovolenou na Řeckém ostrově Rhodos, nezapomeňte navštívit Afandou. Toto malebné město vám nabídne ideální kombinaci krásné přírody, pláže, adrenalinových zážitků a historie. Vaše dovolená zde bude nezapomenutelná a přinese vám mnoho krásných vzpomínek.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky