Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Senegal Parc National du Delta du Saloum

Dovolená Senegal Parc National du Delta du Saloum


Parc National du Delta du Saloum je národní park nacházející se v západní Africe, v Senegalu. Je to jedno z nejkrásnějších přírodních území v zemi a nabízí obrovskou řadu aktivit a zážitků pro turisty.

Jedním z největších lákadel tohoto národního parku jsou jeho laguny, které jsou domovem pro mnoho ptáků a dalších zvířat. Na prohlídek parku s průvodcem můžete vidět dravce, jako jsou havrani, orli a sokoli, stejně jako pelikány, kormorány a stovky dalších druhů ptáků.

Návštěvníci parku si mohou také pronajmout loď a projet se po řece Saloum, která tvoří středobod parku. Toto putování je jedinečný způsob, jak prozkoumat oblasti, kde mohou návštěvníci pozorovat krokodýly plavající v řece, obrátit pozornost ke krokodýlovým farmám, navštívit rybářské vesnice a mnoho dalších skrytých krás.

Pro ty, kdo preferují suchozemské expediční výpravy, jsou k dispozici procházky lodí a mnoho pěších tras, stejně jako výjezdy na koních, které umožní ostatním návštěvníkům krásné výhledy na park.

Park nabízí mnoho ubytovacích zařízení a další využitelná zařízení pro turisty. Mezi nabízené služby patří krmení zvířat v parku z ruky, rybaření a mnoho dalších aktivit pro návštěvníky.

Senegal je známý svými dlouhými, krásnými plážemi a pláže v Delta du Saloum nejsou žádnou výjimkou. Návštěvníci mohou využít mnoho vodních sportů, jako jsou surfování, plachtění a potápění.

Vsechny tyto aktivity a zážitky jsou pro turisty senzací. Národní park Delta du Saloum nabízí úžasnou přírodní krásu a neomezený komfort v prostředí, které se nedá jen tak zapomenout. Pokud cestujete do Senegalu, park by měl být na vrcholu vašeho seznamu věcí, které si prohlédnete.


Nejčastější dotazy a odpovědi Senegal Parc National du Delta du Saloum


1. Co je Senegal Parc National du Delta du Saloum?
Senegal Parc National du Delta du Saloum je národní park v Senegalu, který se nachází na území delty řek Saloum a Diombos.

2. Jak se dostat do Senegal Parc National du Delta du Saloum?
Národní park se nachází asi 150 km jižně od Dakaru a nejlepší způsob, jak se tam dostat, je autem nebo taxíkem.

3. Jaké jsou vstupné poplatky pro Senegal Parc National du Delta du Saloum?
Vstupné poplatky se mohou lišit v závislosti na vaší národnosti, ale obecně jsou poměrně levné.

4. Co je nejlepší doba návštěvy Senegal Parc National du Delta du Saloum?
Nejlepší doba k návštěvě národního parku je od listopadu do května, kdy je klima příjemné a více zvířat bývá viditelných.

5. Jaké zvířata můžete v Senegal Parc National du Delta du Saloum vidět?
V národním parku můžete vidět mnoho druhů volně žijících zvířat, včetně buvolů, žiraf, opic, slonů a různých druhů ptáků.

6. Jaká je nejlepší aktivita v Senegal Parc National du Delta du Saloum?
Nejlepší aktivitou je projížďka na kanoe po deltě řeky Saloum, během které si můžete prohlédnout místní přírodu.

7. Jaké jsou ubytování v Senegal Parc National du Delta du Saloum?
V národním parku je několik možností ubytování, včetně kempů a turistických chat nebo možnosti pronájmu vil.

8. Co si vzít na návštěvu Senegal Parc National du Delta du Saloum?
Můžete si vzít lehké oblečení, obuv na pohodlnou procházku a ochranné prostředky proti hmyzu. Je důležité si také s sebou vzít potřebné informace o národním parku.


Letenka Senegal Parc National du Delta du Saloum


Parc National du Delta du Saloum je jednou z nejlepších destinací pro přírodní cestování v západní Africe. Tento národní park, nacházející se v Senegalu, je jedinečný svým rozmanitým ekosystémem a bohatým ptactvem, které si zde najde svou domovinu.

Delta Saloumu, se nachází na ústí stejnojmenné řeky do Atlantského oceánu. Je tvořena řadou malých ostrůvků, mangrovových porostů a slanomilných travin. Tento unikátní prostor poskytuje ideální podmínky pro množství zvířat a rostlin, které jsou závislé na této jedinečné kombinaci sladké a slané vody.

V národním parku se nachází kolem 200 druhů ptáků, což z něho dělá ideální destinaci pro ornitology. Můžete zde vidět pelikány, ibisy, a dokonce i vzácné plamence. Ptáci jsou neodmyslitelnou součástí tohoto národního parku a jeho významu jako místa, kde mohou hnízdit a žít ve svobodě.

Nejen ptáci jsou přítomni v tomto parku, ale také další druhy zvířat, jako jsou krokodýli, opice, želvy a velké množství ryb. Ti všichni zde najdou ideální podmínky pro život díky útulným lagunám, kanálům a ostrovům, které se v národním parku rozprostírají. Tento ekosystém je zároveň i důležitým migračním koridorem pro mnoho druhů ryb a vodního ptactva.

Aby bylo možné v parku lépe poznat jeho exotickou floru a faunu, je možné se zúčastnit prohlídky parkem na lodi. Tuto možnost zajišťují místní průvodci, kteří umí nejlépe ukázat krásy tohoto přírodního útočiště.

Místní komunity také hrají důležitou roli v udržování a ochraně tohoto národního parku. Díky ekoturismu mají možnost přivydělat si peníze a zároveň chránit přírodu, na které jsou závislé. Mnoho turistů také navštěvuje tradiční vesnice poblíž parku, kde se mohou seznámit s místními zvyky a tradicemi.

Senegal Parc National du Delta du Saloum je opravdu jedinečným místem, které stojí za to navštívit. S rozmanitým ekosystémem a bohatým ptactvem je ideální pro přírodovědce, ornitology a všechny, kteří si chtějí užít přírodu a zároveň podpořit udržitelný cestovní ruch.


Ubytování Senegal Parc National du Delta du Saloum


Senegal je zemí bohatou na exotickou přírodu a fascinující divokou zvěř, a jedním z nejzajímavějších přírodních území je národní park Delta du Saloum. Tento park se nachází na západním pobřeží země, v regionu Siné-Saloum, a je jedním z největších a nejvýznamnějších chráněných území v Senegalu.

Delta du Saloum je rozlehlý přírodní komplex, který obklopuje sladkovodní deltu řeky Saloum a zahrnuje rozsáhlé plochy mangrovových porostů, písečné pláže, bažiny, mokřady a ostrovy. Tato rozmanitost ekosystémů poskytuje útočiště pro mnoho druhů vzácných a ohrožených živočichů, včetně krokodýlů, vodních ptáků, delfínů a dalšího oceánu druhů.

Pro turisty, kteří se chtějí ponořit do této přírodní oázy, je zde nabídka různých druhů ubytování. Nejběžnější a nejpohodlnější možností je ubytování v jednom z mnoha táborů a rekreačních zařízení, které se nacházejí v oblasti parku. Tyto tábory poskytují různé typy ubytování, od luxusních přímořských vil až po jednoduché chatky ve stylu písčitého pláže. Turisté si zde mohou užít relaxaci na pláži, pozorovat místní zvířata a ptáky, provádět okružní plavby po deltě nebo se vydat na rybářské výlety s místními rybáři.

Pro dobrodružnější typy cestovatelů je možné zvolit si i jiné způsoby ubytování v Delta du Saloum. Jednou z možností je podniknout vícedenní plavbu po deltě v tradicionálních člunech nazývaných pirogy. Tyto čluny mají kajutu, ve které cestovatelé mohou přenocovat a prozkoumávat různé části delty během svého putování. Tato zkušenost umožňuje turistům opravdovou blízkost přírody a možnost interakce s místními obyvateli.

Kromě toho, národní park Delta du Saloum nabízí i alternativní formy ubytování, jako je stanování a táboření na vyhrazených místech v parku. Tato možnost je ideální pro cestovatele, kteří si přejí ještě intenzivněji prožít přírodní prostředí parku. Stanování v Delta du Saloum umožňuje neomezený přístup k divoké přírodě a možnost strávit noc pod hvězdami.

Ať už se rozhodnete pro luxusní ubytování, dobrodružnou plavbu nebo stanování, národní park Delta du Saloum je ideálním místem pro milovníky přírody a dobrodružství. Bez ohledu na to, jakou formu ubytování si zvolíte, budete ohromeni krásou této oblasti a fascinujícím životem, který v ní obývá. Státní park Delta du Saloum je nezapomenutelným zážitkem a dokonalým místem pro odpočinek a obdivování přírody v Senegalu.


Počasí Senegal Parc National du Delta du Saloum


Senegal se může pyšnit svou krásnou přírodou a jedinečným prostředím, které je domovem mnoha druhů rostlin a zvířat. Jedným z nejvýznamnějších přírodních rezervací v zemi je Parc National du Delta du Saloum, který se nachází na pobřeží Atlantského oceánu.

Tento národní park je jednou z největších pobřežních biosférických rezervací na světě a byl vyhlášen za světového dědictví UNESCO. Delta du Saloum je složeno z řek, mangroveových porostů, lagun, písečných dun a ostrovů, které vytvářejí jedinečný a proměnlivý ekosystém.

Počasí v Parc National du Delta du Saloum je velmi teplé a vlhké. Okolní oceán ovlivňuje podnebí a přináší chladný větřík, který zmírňuje horké teploty. Nejteplejším obdobím je od listopadu do května, kdy teploty mohou dosahovat až 35 °C. Naopak nejchladnějšími měsíci jsou červen a červenec, kdy se teploty snižují na příjemných 25 °C.

Dešťové období v národním parku přichází během letních měsíců, od června do října. V tomto období se otevírají nebeské stavidla a prudké deště způsobují vyšší hladinu řek a záplavy v oblasti. To je také nejlepší čas pro pozorování ptáků a další zvířata, která migrují do parku.

Parc National du Delta du Saloum je domovem mnoha vzácných druhů ptáků, včetně pelikánů, ibisů a břehulek. Tato oblast je také známá svou rozmanitou faunou, která zahrnuje hrochy, krokodýly, želvy a mnoho dalších druhů. Pro milovníky přírody je návštěva tohoto parku jedinečným zážitkem.

Národní park nabízí také možnost aktivit jako je rybolov, plavání a procházky mezi mangroventy. Turisté mohou také navštívit místní vesnice, kde jsou vystaveny tradiční rukodělné výrobky a můžete ochutnat místní speciality, jako je čerstvý mořský plod.

Parc National du Delta du Saloum je skutečným rajem pro přírodovědce, fotografy a dobrodruhy. Pokud máte rádi exotickou přírodu, unikátní prostředí a překrásné počasí, pak je tento národní park v Senegalu pro vás skvělým místem k návštěvě.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky