Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Gruzie Jvaři Monastery

Nejčastější dotazy a odpovědi Gruzie Jvaři Monastery


Dotaz: Kde se nachází Jvaři Monastery?
Odpověď: Jvaři Monastery se nachází ve městě Mccheta, v Gruzii.

Dotaz: Jaké jsou otevírací hodiny Jvaři Monastery?
Odpověď: Jvaři Monastery je otevřené každý den od 9:00 do 18:00.

Dotaz: Je nutné zaplatit vstupné do Jvaři Monastery?
Odpověď: Ano, je nutné zaplatit vstupné do Jvaři Monastery. Cena se liší podle věku a národnosti návštěvníka.

Dotaz: Je možné se dostat do Jvaři Monastery veřejnou dopravou?
Odpověď: Ano, je možné se dostat do Jvaři Monastery veřejnou dopravou. K dispozici jsou autobusy a taxíky, které vás z centra města Mccheta přivezou až k samotnému klášteru.

Dotaz: Je možné fotografovat nebo natáčet ve Jvaři Monastery?
Odpověď: Fotografování a natáčení je povoleno ve vyhrazených oblastech Jvaři Monastery. Nicméně je důležité respektovat pokyny klášterního personálu a dodržovat pravidla ohledně použití blesku či stativu.


Letenka Gruzie Jvaři Monastery


Gruzie je krásnou zemí s bohatou historií a kulturou, shlukem malebných měst a fascinující přírodou. Jedním z mnoha fascinujících míst, která by stály za návštěvu, je klášter Jvaři, který se nachází nedaleko města Mtskheta v blízkosti Tbilisi. Navštívíte-li Gruzii, pak byste si rozhodně neměli nechat ujít tuto krásnou stavbu, která je jedním z významných míst země.

Jvaři Monastery je v pořadí nejstarší klášter v Gruzii, vybudovaný již ve 6. století. Nachází se na kopci nad řekou Kura a nabízí spektakulární výhled na okolní krajinu a město Mtskheta. Svatyně byla vybudována nejspíš na místě, kde staletí předtím stával posvátný javor, a to právě dalo klášteru jeho jméno.

Jvaři Monastery byl během své existenci mnohokrát zničen, avšak v 16. století byl obnoven na svou původní krásu. Klášter je obklopen hradbou a jeho věže dodávají celé stavbě mohutnost a záměrně působí impozantně.

Návštěvník kláštera se může těšit na velice zajímavou architekturu, která v sobě spojuje prvky gruzínského a byzantského stylu, stejně jako na krásné fresky, které jsou v klášteře uloženy. Během návštěvy si také může poutník prohlédnout klášterní kostel zasvěcený Bohu Matčině a nádherný klášterní portál, který je prý zavražděným bratrem bojovníka Davida, který se stal později svatým.

Jvaři Monastery je důležitým místem poutníků gruzínské ortodoxní církve a návštěvník si během své návštěvy může vychutnat klid a klášterní atmosféru tohoto místa. Doporučujeme navštívit klášter v létě, kdy se klášterní parkem nese zpěv ptáků a v čemž můžete těšit své oko na mnoho krásných květin, které zde rostou.

Jvaři Monastery je dosažitelný pro návštěvníky z Tbilisi, Mtskheta, stejně jako z jiných okolních měst, a to díky zajištěnému dopravnímu spojení a množství informací o cestě na internetu. Pro cestovatele z Evropy a dalších zemí světa, bude klášter jedním z vrcholů jejich gruzínské cesty plné zážitků a zážitků z nezapomenutelné krajiny.

Věříme, že vás náš článek pobavil a dostali jste chuť navštívit jedno z nejkrásnějších míst Gruzie. Pokud hledáte zajímavý a duchovní zážitek, pak je Jvaři Monastery ideálním prostorem, který skvěle zapadne do vašeho plánu návštěvy Gruzie.


Počasí Gruzie Jvaři Monastery


Jvaři Monastery se nachází v Gruzii a je jedním z nejstarších a nejvýznamnějších klášterů v regionu. Je situován v blízkosti města Mtscheti, v oblasti Kazbegi, a jeho poloha v horách Kavkazu přispívá k unikátnímu a proměnlivému počasí v této oblasti.

Počasí v okolí Jvaři Monastery je charakteristické svou různorodostí a náhlými změnami. Celkově lze říci, že oblast má kontinentální klima, s horkými a suchými léty a chladnými a deštivými zimami. Mezi letními měsíci červencem a srpnem je průměrná teplota okolo 25 stupňů Celsia, ale může se dostat až k 35 stupňům. Tyto letní měsíce jsou také relativně suché a slunečné.

Na rozdíl od toho jsou zimy v oblasti Jvaři Monastery chladné a vlhké. Průměrná teplota v prosinci, lednu a únoru je kolem -2 stupňů Celsia, ale může klesnout i pod -10 stupňů. Sníh je běžný a pokrývá okolní krajinu, přičemž zimní scény s hořícími svíčkami v klášteře jsou nádhernou podívanou pro návštěvníky.

Jedním z nejzajímavějších aspektů počasí v Jvaři Monastery je jeho schopnost měnit se během jednoho dne. Rána mohou začít chladně a mlhavo, ale jakmile vyjde slunce, teplota rychle stoupá a obloha se vyjasní. Odpoledne může být horko a slunečno, ale k večeru se počasí může opět změnit a nastat bouřky, doprovázené deštěm a silným větrem.

Tyto náhlé změny počasí jsou způsobeny geografickým umístěním kláštera v horské oblasti. Kavkazské hory mají vliv na místní klima a vytvářejí výrazné rozdíly mezi jednotlivými ročními obdobími. Rovněž se zde setkávají studené vzdušné proudy z Ruska a teplé vzdušné proudy z Kaspického moře, což může způsobit nestabilitu počasí.

Pro turisty a návštěvníky Jvaři Monastery je důležité být připraven na nepředvídatelné počasí. Doporučuje se mít s sebou lehkou nepromokavou bundu, pokrývku hlavy proti slunci, ale také pláštěnku pro případ deště. Podzim a jaro jsou obdobími, kdy je počasí nejvíce proměnlivé, a může docházet ke změnám za krátkou dobu.

Navštívit Jvaři Monastery je zážitkem sám o sobě, ale za různých povětrnostních podmínek se toto místo může jevit ještě působivější. Bez ohledu na počasí je však klášter Jvaři jedním z nejvýznamnějších náboženských a kulturních míst v Gruzii a stojí za to vidět.


Dovolená Gruzie Jvaři Monastery


Jvaři Monastery se nachází v Gruzii a patří mezi nejvýznamnější historické památky země. Tato klášterní budova se stala předmětem obdivu místních obyvatel i turistů z celého světa.

Jvaři Monastery je jedním z nejstarších klášterů v Gruzii, který byl postaven v 6. století. Nachází se v údolí řeky Mtkvari na kopci nad městem Mtscheta. Monastery bylo původně postaveno jako katedrála, ale později bylo přestavěno na klášter.

Klášter je postaven z kamene a může se pochlubit krásnou architekturou. V jeho stěnách najdete mnoho různých ozdob, ať už se jedná o malby či klasicistní reliéfy. V blízkosti kláštera se nachází řeka Mtkvari a pobřeží nabízí úchvatné výhledy.

Jvaři Monastery je ideálním místem pro každého turistu, který se zajímá o dějiny a architekturu. Uvnitř kláštera najdete mnoho historických artefaktů a nádherných fresk. Okolí kláštera pak nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu, stejně jako na vzdálený Kavkaz.

Pokud se rozhodnete, že si během své dovolené v Gruzii navštívíte Jvaři Monastery, měli byste si zkontrolovat otevírací dobu. Vstup do kláštera je zdarma a turisté mohou klidně strávit několik hodin prohlížením této úchvatné památky.

Pokud máte rádi historii, architekturu a krásné výhledy, pak je dovolená v Gruzii a návštěva Jvaři Monastery tím nejlepším, co si můžete během svého pobytu v této krásné zemi dopřát.


Ubytování Gruzie Jvaři Monastery


Gruzie, země bohatá na historii a kulturální dědictví, láká každoročně tisíce turistů z celého světa. Mezi mnoha zajímavými místy, které stojí za to navštívit, se nachází i Jvaři Monastery, poutní místo a klášter v blízkosti Tbilisi, hlavního města Gruzie. Pro ty, kteří chtějí zažít autentickou gruzínskou atmosféru a pobýt v klidném prostředí, je možnost ubytování přímo na klášteře ideální.

Jvaři Monastery, známý také jako Holy Cross Monastery, je jedním z nejstarších klášterů v Gruzii. Byl postaven v 6. století na vrcholu kopce nad řekou Mtkvari a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. Klášter sloužil jako centrum spiritualita a uctívání a stále přitahuje návštěvníky z celého světa.

Pro ubytování na klášteře Jvaři je k dispozici několik možností. Nejpopulárnější volbou je pobyt v klášterních celičkách, které poskytují autentickou atmosféru a jedinečný zážitek. Celičky jsou jednoduše zařízené s postelí, stolkem a často jsou vybaveny ikonami a dalšími náboženskými předměty. Pokud jde o soukromí, nečekejte zde luxusní pohodlí jako v hotelu, ale spíše jednoduchý a přitom klidný prostor pro odpočinek a meditaci.

Kromě celiček je možné také využít ubytování v blízkém hostinci, který je spravován klášterem. Hostinec nabízí modernější vybavení a pohodlnější podmínky než klášterní celičky. Pokoje jsou čisté a odpovídají standardům ubytování turistů. Hostinec také poskytuje možnost stravování, což je velkou výhodou, zejména pro ty, kteří chtějí ochutnat tradiční gruzínskou kuchyni.

I když je pobyt na klášteru Jvaři zážitkem samotným o sobě, nezapomeňme na jeho okolí. Návštěvníci mají možnost prozkoumat klášter a obdivovat jeho architekturu a nádherné fresky. Kousek od kláštera se nachází i menší kostelík s názvem Svetitskhoveli, který je známým poutním místem pro mnoho věřících. Pro ty, kteří mají rádi přírodu, je tato lokalita také ideálním místem pro turistiku a procházky po kopci.

Pokud plánujete návštěvu Gruzie a zajímá vás historie, kultura a náboženství, pobyt na klášteře Jvaři je jedinečnou a nezapomenutelnou zkušeností. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete zůstat v klášterních celičkách nebo si rezervujete pokoj v hostinci, budete mít možnost objevit bohatství gruzínského dědictví a zároveň se zcela ponořit do klidné atmosféry kláštera. Věříme, že tato zkušenost vás naplní emocemi a zanechá vás s nezapomenutelným zážitkem.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky