Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Austrálie Lord Howe Island (Nový Jižní Wales)

Počasí Austrálie Lord Howe Island (Nový Jižní Wales)


Lord Howe Island je malebný ostrov nacházející se v Tichém oceánu asi 600 km severovýchodně od pobřeží Nového Jižního Walesu v Austrálii. Tento ostrov se vyznačuje jedinečným podnebím a je známý svou krásnou přírodou, která je chráněná jako světové přírodní dědictví UNESCO.

Počasí na Lord Howe Island je ovlivňováno světovými proudy vzduchu, které přinášejí vlhký vzduch z Tasmánského moře. Díky této kombinaci vzniká mírné subtropické podnebí s teplými léty a mírnými zimami. Průměrná teplota zde dosahuje 20-25 ° C v létě a 15-19 ° C v zimě.

Ostrov je známý také svými silnými větry, které jsou důsledkem interakce chladného vzduchu z Austrálie a teplého vzduchu z Tasmánského moře. Tyto větry přinášejí také občasné deště, které udržují ostrov zelený a plný života.

Srážky na Lord Howe Island nejsou vysoké, průměrně činí přibližně 1550 mm ročně. Nejvíce srážek je zaznamenáno během letních měsíců, kdy se také vyskytuje oblačné počasí. Zimní měsíce jsou obvykle suché a slunné.

Ostrov je známý také svými unikátními mikroklimatickými podmínkami. Například na jedné straně ostrova může být deštivo a na druhé slunečno. To je dáno přítomností vysokých hor, které ovlivňují proudění vzduchu.

Přestože je Lord Howe Island obklopen oceánem, možnosti plavání a potápění jsou na ostrově omezené kvůli silným proudům a korálovým útesům. Nicméně, návštěvníci mohou využívat krásné pláže a procházky po ostrově, který je lemován exotickou vegetací.

Celkově lze říci, že počasí na Lord Howe Island je příjemné a ideální pro ty, kteří hledají klid a relaxaci v krásném prostředí. Ostrov nabízí unikátní mikroklimatické podmínky a úchvatnou přírodu, která nemá ve světě mnoho obdob. Pokud hledáte dovolenou v exotickém prostředí s mírným počasím, Lord Howe Island je bezesporu skvělou volbou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Austrálie Lord Howe Island (Nový Jižní Wales)


1. Jak se dostanu na Lord Howe Island?
- Nejrychlejší způsob je letecky z letiště v Sydney. Existují i charterové lety z jiných australských měst.

2. Potřebuji vízum pro cestu na Lord Howe Island?
- Ano, potřebujete australské turistické vízum.

3. Jak dlouho mohu zůstat na Lord Howe Island?
- Můžete zůstat až 14 dní, pokud máte platné turistické vízum.

4. Kolik stojí ubytování na Lord Howe Island?
- Ceny se liší podle typu ubytování a sezóny, ale očekávejte, že budou vyšší než na pevninské Austrálii.

5. Co je nejlepší doba na návštěvu Lord Howe Island?
- Nejlepší čas na návštěvu je od října do května, kdy je počasí teplejší a suché. V létě je zde také možnost hurikánů.

6. Kde se mohu stravovat na Lord Howe Island?
- Na ostrově je několik restaurací, kaváren a obchodů s potravinami, kde si můžete koupit potraviny a připravit si je sami.

7. Co je největší atrakcí na Lord Howe Island?
- Hlavní atrakcí je neuvěřitelně krásná příroda a pláže ostrova. Můžete si také půjčit kajak nebo jízdní kolo a objevovat okolní ostrovy.

8. Mohu potápět nebo šnorchlovat na Lord Howe Island?
- Ano, potápění a šnorchlování jsou populární aktivity na ostrově. Existuje několik potápěčských center, které nabízejí kurzy a výlety.

9. Jaké další aktivity mohu na Lord Howe Island podniknout?
- Můžete si půjčit kolo a projet se po ostrově, vyrazit na rybaření, plavat v laguně, pěšky objevovat přírodní rezervace a podobně.

10. Je možné si na Lord Howe Island pronajmout auto?
- Ne, na ostrově jsou zakázány auta. Hlavním dopravním prostředkem jsou pěší turistika, jízdní kola a místní doprava.


Letenka Austrálie Lord Howe Island (Nový Jižní Wales)


Lord Howe Island se nachází v Tichém oceánu, přibližně 600 km východně od australského pevninského pobřeží. Je součástí státu Nový Jižní Wales a je jedním z nejkrásnějších a nejizolovanějších ostrovů na světě. Díky své jedinečné biodiverzitě a zachovalému ekosystému byl ostrov zapsán na seznam světového dědictví UNESCO.

Cesta na Lord Howe Island není snadná, ale určitě stojí za to. Jednou z možností jak se na ostrov dostat je letecky. Existuje několik letovisek v Austrálii, které nabízejí přímé lety na ostrov z pevninského pobřeží. Nejbližší letiště s přímými lety je na Norfolk Island, která se nachází asi 750 km severovýchodně od Lord Howe Island. Cesta trvá přibližně dvě hodiny a nabízí úchvatné výhledy na oceán a nedotčenou krásu ostrova.

Po příletu na ostrov budete okamžitě ohromeni jeho přírodní krásou. Modré oblohy a azurově modré vody oceánu se snoubí s jedinečnou florou a faunou. Ostrov je domovem mnoha endemických druhů rostlin a živočichů, které nejsou k nalezení nikde jinde na světě. Lord Howe Island je také známý svými korálovými útesy, které jsou ideálním místem pro potápění a šnorchlování. Několik potápěčských center nabízí kurzy pro začátečníky i pokročilé, a tak máte možnost objevit bohatství podmořského světa.

Ostrov nabízí také mnoho dalších aktivit pro ty, kteří rádi tráví čas venku. Můžete se vydat na některou z mnoha pěších tras a objevit malebná místa v okolí. Například na vás čeká nejvyšší hora ostrova Mount Gower, odkud se můžete těšit na úchvatné panoramatické výhledy. Při procházkách také narazíte na mnoho přírodních lázní, vodopádů a vyhlídkových plošin.

Pro ty, kdo preferují relaxaci, jsou zde krásné pláže, na kterých se můžete opalovat nebo se koupat v teplých vodách. Nedílnou součástí pláží jsou také úžasné vegetace a skalní útvary, které jim dodávají zvláštní atmosféru. Nejznámější pláží na ostrově je Ned's beach, na které můžete krmit ryby přímo z ruky.

Když se na ostrově nacházíte, je skoro povinností navštívit hlavní osadu, kterou je příjemné městečko s názvem "Settlement". Toto historické město nabízí různé obchody, restaurace a ubytování. Je to také místo, kde můžete poznat místní obyvatele, kteří jsou velmi přátelští a vstřícní.

Plánování dovolené na Lord Howe Island by vám mohlo trvat chvíli, ale to všechno stojí za to. Ostrov je malý a křehký, a proto je počet návštěvníků omezen. Tím je zajistěno, že se příroda může zachovat v co nejlepším stavu a návštěvníci si mohou užít klidnou a nezapomenutelnou dovolenou v jedinečném prostředí. Pokud hledáte přírodu, klid a krásné pláže, Lord Howe Island je pro vás to pravé místo.


Ubytování Austrálie Lord Howe Island (Nový Jižní Wales)


Lord Howe Island je australský ostrov, který leží asi 600 km severovýchodně od Sydney. Je to jedinečné místo s nádhernými plážemi, křišťálově čistou vodou a úchvatnou přírodou - ideální cíl pro milovníky outdoorových aktivit a relaxace na pláži.

Ubytování na Lord Howe Island je poměrně omezené, což zajišťuje, že ostrov zůstane přírodou nezkaženým rajem turistického ruchu. Nachází se zde pouze několik hotelů a apartmánů, ale kromě toho je možnost ubytování v penzionech a soukromých pronájmech.

Hotel Capella Lodge nabízí luxusní ubytování s nádherným výhledem na korálový útes a nedaleké hory. Hotel nabízí celkovou kapacitu pro 20 hostů a je ideální pro hosty, kteří si chtějí užít vysoce kvalitní služby v příjemné a úzkostlivé atmosféře.

Beachcomber Lodge nabízí pohodlné ubytování v privátních pokojích se soukromou koupelnou a venkovním posezením. Hosté se mohou těšit na klidné a tiché prostředí, které nabízí jedinečnou příležitost pro romantickou dovolenou nebo rodinný výlet.

Pokud hledáte něco více cenově přístupného, nabízí Lord Howe Island několik penzionů, jako je Pinetrees Lodge, kde je možné najít čisté a útulné ubytování v pokojích s venkovním posezením. Penzion také nabízí širokou škálu outdoorových aktivit, jako jsou potápěčské výlety nebo půjčování kajaků.

Závěrem lze říci, že ať už hledáte luxusní hotelové ubytování nebo skromnější penzion v přírodě, Lord Howe Island nabízí něco, co vám plně vyhovuje. Tento australský ráj je skvělým cílem pro ty, kteří touží po přírodě a klidu, a všem, kteří se chtějí vzdát každodenního stresu a naprogramovat se na dovolenou s novými zážitky a krásným prostředím.


Dovolená Austrálie Lord Howe Island (Nový Jižní Wales)


Austrálie je známá svou ohromující přírodou a nádhernými plážemi. Jedno takové místo, které stojí za návštěvu, je Lord Howe Island. Tato malebná ostrovní destinace se nachází v Tichém oceánu nedaleko pobřeží Nového Jižního Walesu.

Lord Howe Island je jednou z nejkrásnějších ostrovních lokalit na světě. Je známá svými bílými plážemi, tyrkysovými vodami a úchvatnou flórou a faunou. Ostrov je zapsaný jako světové dědictví UNESCO a přitahuje turisty ze všech koutů světa.

K dispozici je jen omezený počet turistů, kteří mohou navštívit ostrov najednou, což zaručuje klid a příjemnou atmosféru. Více než tři čtvrtiny ostrova je chráněno jako přírodní rezervace, což z něj činí ideální místo pro milovníky přírody a outdoorové aktivity.

Pro milovníky potápění je Lord Howe Island rájem. Je zde více než 60 potápěčských lokalit, kde mohou návštěvníci objevovat korálové útesy, jeskyně a škály plné života. Potápěči zde mohou spatřit pestrou škálu druhů ryb, vraků lodí a dokonce i žraloků.

Další oblíbenou aktivitou na ostrově je pěší turistika. Existuje více než 20 turistických tras, které vedou přes krásnou přírodu ostrova. Návštěvníci mohou prozkoumat bujné lesy, strmé útesy a vyhlídky, které skýtají ohromující výhledy na oceán a okolní ostrovy.

Kromě toho mohou turisté relaxovat na některé z nádherných pláží ostrova. Nedotčeným pískem, který se protahuje podél pobřeží, je to ideální místo k odpočinku a užívání si slunce a moře. Pláže nabízejí také skvělé podmínky k zaplouvání do vody, šnorchlování a surfování.

Ostrůvek je také domovem řady vzácných a endemických druhů rostlin a živočichů. Jeden z nejznámějších obyvatel je Lord Howe Islandový déšťový les. Tento les je domovem mnoha unikátních druhů a vytváří neuvěřitelnou atmosféru plnou zeleně a klidu.

Když jde o ubytování, na Lord Howe Island nenajdete luxusní hotely, ale místo toho rodinné penziony a chalupy, které se snoubí s přírodou a kultuřou ostrova. Návštěvníci se mohou těšit na vřelé přijetí a přátelskou atmosféru.

Pokud hledáte destinaci pro svou příští dovolenou s nádhernou přírodou a klidem, pak je Lord Howe Island tou správnou volbou. Tento ostrov nabízí úžasné možnosti pro zážitky a odpočinek, který si budete pamatovat celý život.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky