Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Austrálie Cradle Mountain-Lake St Clair National Park (Tasmánie)

Letenka Austrálie Cradle Mountain-Lake St Clair National Park (Tasmánie)


Cradle Mountain-Lake St Clair National Park je jedním z nejkrásnějších národních parků, který se nachází na Tasmánii v Austrálii. Tento nádherný park láká návštěvníky z celého světa díky své výjimečné přírodní kráse a bohatým ekosystémům.

Park se nachází v severozápadní části Tasmánie a je součástí Světového dědictví UNESCO. Jeho rozloha činí přibližně 1 617 km² a zahrnuje horské vrcholy, vodopády, ledovcová jezera, vysokohorské lesy a rozmanité druhy zvířat a rostlin.

Hlavní dominantou parku je Cradle Mountain, úchvatná hora ve tvaru trubky, která se tyčí nad okolní krajinu. Její vrchol dosahuje výšky 1 545 metrů a nabízí nádherné panoramatické výhledy na okolní jezera a hory. Turisté si zde mohou vychutnat neuvěřitelné scenérie a procházky po několika turistických trasách, které procházejí přes horské hřebeny a zvlněné údolí.

Mezi nejvýznamnější vodní plochy patří jezero St Clair, které je nejhlubším jezerem na Tasmánii. Toto jezero je obklopeno začarovanou krajinou lesů a horských štítů a nabízí turistům vynikající příležitost k rekreačním aktivitám, jako je například plavání, rybaření nebo pouhé pozorování přírody.

V parku se nachází také mnoho pradávných lesů, které hostí nejrůznější druhy zvířat a rostlin. Mezi obyvatele parku patří klokani, tygří kočky, tasmánští čerti, emu, přesličky, orchideje a mnoho dalších. Při procházce lesem se návštěvníci mohou setkat s těmito fascinujícími tvory a prozkoumat jejich přirozené prostředí.

Park také nabízí bohaté možnosti pro outdoorové aktivity, jako je trekking, kempování, horolezectví, cyklistika a mnoho dalšího. Pro dobrodružné jedince a milovníky přírody je Cradle Mountain-Lake St Clair National Park ideálním místem k objevování a prožívání dobrodružství.

Pokud plánujete návštěvu australské Tasmánie, nezapomeňte zařadit Cradle Mountain-Lake St Clair National Park do svého plánu. Tento nádherný park vám nabídne úžasné pohledy na přírodu, klid a vyžití na čerstvém vzduchu. Je to místo, které vám navždy zůstane v paměti a které si zamilujete.


Nejčastější dotazy a odpovědi Austrálie Cradle Mountain-Lake St Clair National Park (Tasmánie)


Některé z nejčastějších dotazů a odpovědí ohledně Austrálie Cradle Mountain-Lake St Clair National Park na Tasmánii jsou:

Dotaz: Jak se dostanu do Cradle Mountain-Lake St Clair National Park?
Odpověď: Park se nachází přibližně 2,5 hodiny jízdy od Hobartu a 4 hodiny jízdy od Launcestoru. Můžete sem dorazit autem, autobusem nebo organizovat přepravu prostřednictvím některé z místních turistických společností.

Dotaz: Kde je nejlepší místo k ubytování v parku?
Odpověď: V parku najdete různé možnosti ubytování, včetně hotelů, horských chat a kempů. Nejlepší místo závisí na vašich preferencích a rozpočtu. Dobrým výchozím bodem je oblast Cradle Valley, která nabízí různé možnosti ubytování ve blízkosti krásné přírody parku.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší turistické aktivity v Cradle Mountain-Lake St Clair National Park?
Odpověď: Park nabízí mnoho outdoorových aktivit, jako je pěší turistika, turistika s průvodcem, jízda na kajaku, cyklistika, rybaření a pozorování ptáků. Nejznámější turistickou trasou v parku je Overland Track, který je mezinárodně uznávanou trasou pro zkušené turisty.

Dotaz: Jaký je nejlepší čas na návštěvu Cradle Mountain-Lake St Clair National Park?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu parku je během australského léta, od prosince do února, kdy jsou teploty vyšší a příroda je plná květin a zeleně. Na jaře (září a říjen) můžete zažít rozkvetlou divokou flóru. Uvědomte si však, že počasí v Tasmánii může být velmi proměnlivé.

Dotaz: Potřebuji povolení nebo vstupenku do parku?
Odpověď: Ano, pro vstup do parku budete potřebovat povolení. Tím získáte přístup k turistickým trasám a zaručíte si své místo v ubytovacích zařízeních. Povolení lze zakoupit online nebo na místě v návštěvnickém centru.

Dotaz: Existují v parku stravovací možnosti?
Odpověď: Ano, v Cradle Valley najdete několik restaurací, kaváren a obchodů se suvenýry. Je také možné si připravit vlastní jídlo a využívat piknikových prostorů a grilů.

Tyto dotazy a odpovědi poskytují základní informace o Austrálii Cradle Mountain-Lake St Clair National Park na Tasmánii. Při plánování návštěvy parku je však doporučeno se důkladně informovat o aktuálních podmínkách a omezeních.


Počasí Austrálie Cradle Mountain-Lake St Clair National Park (Tasmánie)


Craddle Mountain-Lake St Clair National Park je jedním z nejkrásnějších národních parků v Austrálii. Nachází se na Tasmánii, což je ostrov na jihovýchodě Austrálie. Park je známý svou nádhernou přírodou, dramatickými horskými scenériemi a různými druhy divokého života. Jedním z nejdůležitějších aspektů tohoto parku je jeho proměnlivé a často nepředvídatelné počasí.

Počasí v Cradle Mountain-Lake St Clair National Park je ovlivněno jeho polohou na jižní polokouli a blízkostí k oceánu. Oblast je známá vysokými srážkami a silnými větry, které mohou měnit počasí během několika minut. Místní klima je obecně vlhké, chladné a proměnlivé.

Léto (prosinec až únor) je nejteplejším obdobím v parku, přestože se teploty zřídka přehřívají. Průměrná teplota se pohybuje kolem 20 °C a nocí klesá na 10 °C. Během léta je často vidět slunečné počasí, ale přesto se mohou objevit i deštivé dny. Proto je důležité mít s sebou vhodné oblečení i ve slunečných dnech, protože počasí se může rychle změnit.

Podzim (březen až květen) přináší mírnější teploty a mírné snížení srážek. Průměrná teplota v těchto měsících činí kolem 15 °C a noční teploty klesají na 5 °C. Podzim je období, kdy je v parku nejvíce barev, protože se listí na stromech mění na oranžovou a žlutou.

Zima (červen až srpen) je v Cradle Mountain-Lake St Clair National Park nejchladnějším obdobím. Teplota se pohybuje kolem 10 °C přes den a v noci může klesnout na 0 °C až -5 °C. V zimě je pravděpodobnost srážek nejvyšší, ačkoli sněhové pokrývky nejsou příliš časté. Je vhodné mít si s sebou teplejší oblečení, protože větry mohou být silné a zima zde může být velmi chladná.

Jaro (září až listopad) je obdobím, kdy začíná ožívat příroda po zimě. Teploty začínají stoupat a průměrné denní teploty se pohybují kolem 13-15 °C. Noční teploty však stále zůstávají chladné. V tomto období je srážek méně a obloha je často jasná.

Je důležité si uvědomit, že počasí v Cradle Mountain-Lake St Clair National Park může být velmi nepředvídatelné. Je tedy dobré být připraven na rychlé změny a mít s sebou vhodné oblečení a výbavu. Park je nádherný v každém ročním období a počasí je jen jedním z aspektů, které ho dělají tak jedinečným.


Dovolená Austrálie Cradle Mountain-Lake St Clair National Park (Tasmánie)


Austrálie je známá svou ohromující přírodní krásou a Cradle Mountain-Lake St Clair National Park na Tasmánii není výjimkou. Tento národní park se nachází v srdci úchvatné australské divočiny a nabízí nezapomenutelnou dovolenou pro milovníky přírody.

Cradle Mountain-Lake St Clair National Park je jedním z nejznámějších australských národních parků a nachází se na západním pobřeží Tasmánie. Park je domovem rovnoměrné směsi dramatických hor, malebných jezer, pralesů a vodopádů. Má rozlohu přesahující 1 600 kilometrů čtverečních a je zapsán na Seznamu světového dědictví UNESCO.

Jedním z nejvýznamnějších prvků parku je Cradle Mountain, majestátní hora, která se tyčí nad krajinou a jejíž vrcholky se zahalují do oblak. Toto je ideální místo pro horolezce a turisty, kteří hledají dobrodružství a dech beroucí výhledy na okolní krajinu. Na vrcholu hory můžete obdivovat panoramatické výhledy na okolní jezera, lesy a horské průsmyky.

Dalším atraktivním bodem parku je Lake St Clair, nejhlubší jezero v Austrálii. Po jeho březích se nachází mnoho tras pro pěší turistiku, které vám umožní objevovat okolní krásy. Park nabízí místo nádherných vodopádů, přírodních jezer a malebných lesů. Ochotný personál vám rád poskytne informace o různých trasách a vybere ta nejvhodnější pro vás.

Cradle Mountain-Lake St Clair National Park je také domovem řady druhů ohrožených australské fauny, včetně tučňáků, vombatů a tasmánských ďábli. Jednou z nejpopulárnějších aktivit, které si turisté zde mohou vyzkoušet, je pozorování ptáků a obdivování zvířat v jejich přirozeném prostředí.

Díky svým ohromujícím krajinám a rozmanitým možnostem turistických aktivit si Cradle Mountain-Lake St Clair National Park získal reputaci jednoho z nejkrásnějších australských národních parků. Nabízí něco pro každého, bez ohledu na to, zda preferujete dobrodružné treky nebo klidné procházky.

K dispozici je také řada ubytovacích možností v parku, včetně kempů, chat a luxusních hotelů. Je však důležité dát pozor na rezervaci v předstihu, protože Cradle Mountain-Lake St Clair National Park je velmi populární turistickou destinací přístupnou po celý rok.

Pokud plánujete dovolenou v Austrálii a chcete se ponořit do přírodního ráje, Cradle Mountain-Lake St Clair National Park by neměl chybět na vašem seznamu. Přijeďte si vychutnat bezkonkurenční krásu australské divočiny a vytvořte si nezapomenutelné vzpomínky na jedno z nejkrásnějších míst na světě.


Ubytování Austrálie Cradle Mountain-Lake St Clair National Park (Tasmánie)


Austrálie Cradle Mountain-Lake St Clair National Park se nachází v srdci Tasmánie a je jednou z nejkrásnějších oblastí této australské federální země. Park se rozprostírá na ploše přes 1 616 kilometrů čtverečních a je domovem neuvěřitelné rozmanitosti přírodních krás.

Hlavní dominantou parku je vysokohorská oblast Cradle Mountain, která je známá svými nádhernými výhledy na okolní krajinu. Když se dostanete na vrchol, budete odměněni panoramatickým výhledem na jezera, řeky a divoké horské vrcholky. Zdejší příroda je ohromující a můžete se těšit na obdivování různých druhů endemické flóry a fauny, včetně vzácných australských endemitů jako je klokan rudý, emu, echidna a další.

Pokud jde o ubytování, Cradle Mountain-Lake St Clair National Park nabízí různé možnosti. Pro ty, kteří preferují komfortní ubytování, jsou zde luxusní horské hotely a resorty. Tyto hotely nabízejí moderní vybavení, výtahy, restaurace, bazény a wellness centra. Jsou ideální pro ty, kteří si chtějí užít přírodu a současně si dopřát pohodlí.

Pro dobrodruhy a přírodovědce pak existuje možnost kempování ve stanu. Park má vyhrazené oblasti pro stanování, které poskytují základní vybavení jako jsou toalety, sprchy a ohniště. Kempování v přírodě vám umožní opravdu prožít australskou divočinu a spát pod hvězdami.

Další možností je rezervace chat nebo chatových stanic, kde můžete strávit noc v útulném prostředí obklopeném horskou krajinou. Chaty nabízí pohodlné postele, kuchyňské zařízení a palivové kamna, abyste se mohli zahřát ve chladnějších večerech. Je to skvělé ubytování pro rodiny nebo skupiny přátel, kteří chtějí sdílet zážitky a objevovat přírodu společně.

Cradle Mountain-Lake St Clair National Park je také vyhlášené pro své turistické trasy a stezky, které vás provedou skrz nádherné scenérie a přírodní divočinu. Některé z nejpopulárnějších tras zahrnují Dove Lake Circuit, který poskytuje famózní výhled na horu Cradle Mountain, a Cynthia Bay Circuit, který vás zavede kolem jezer a do lesů plných divokých zvířat.

Celkově vzato, Cradle Mountain-Lake St Clair National Park je nádhernou destinací pro ubytování a objevování australské přírody. Bez ohledu na to, jestli upřednostňujete luxusní hotely, kempování nebo chaty, park vám poskytne nezapomenutelné zážitky a příležitost prozkoumat tuto jedinečnou část Tasmánie. Nezapomeňte si přibalit fotoaparát, abyste mohli zachytit ty krásné okamžiky australské divočiny.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky