Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Kostarika Cabo Matapalo

Počasí Kostarika Cabo Matapalo


Kostarika je známá svým bohatým a rozmanitým počasím, které nabízí návštěvníkům mnoho přírodních zázraků. Jedním z nejpopulárnějších míst, které láká turisty z celého světa, je Cabo Matapalo. Tento malebný koutek nacházející se na jihozápadě Kostariky je rájem pro ty, kteří mají rádi slunečné počasí a krásné pláže.

Cabo Matapalo leží na poloostrově Osa, který je považován za jednu z nejdivočejších a nejkrásnějších oblastí v zemi. Přírodní rezervace Corcovado, která se nachází nedaleko od Cabo Matapalo, je jedním z největších dostupných tropických deštných lesů na světě a nabízí bohatou faunu a flóru.

Počasí v Cabo Matapalo je v zásadě stabilní a tropické. Místní obyvatelé zažívají dvě sezóny - suchou a deštivou. Suchá sezóna trvá od prosince do dubna a je obdobím nejmenších srážek a nejvyšších teplot. Průměrná teplota se pohybuje kolem 30 °C a slunečné dni jsou v tomto období hojné. Toto je také ideální období pro plážové aktivity, jako je surfování, potápění a relaxace na pláži.

Deštivá sezóna začíná v květnu a trvá až do listopadu. Během tohoto období je oblast Cabo Matapalo zasažena vyššími srážkami a teploty klesají na příjemných 25 až 28 °C. Pravidelné deště napomáhají udržovat deštný les živý a zelený a cestovatelům nabízejí možnost objevovat rozmanitou faunu a flóru.

Přestože deštivá sezóna může být někdy deštivá a vlhká, mnoho turistů se stále rozhodne navštívit Cabo Matapalo právě během tohoto období. Důvodem je výjimečná příležitost vidět mnoho obyvatel deštného lesa, jako jsou opice, papoušci, kolibříci a dravci. Pro ty, kteří si přejí zažít tropický deštný les v plné honbě za potěšením, je deštivá sezóna v Cabo Matapalo ideální volbou.

Přestože je Cabo Matapalo turistickou destinací, ponechala si svou nedotčenou atmosféru a zůstává relativně neobjeveným rájem pro milovníky přírody. Je to místo, kde můžete uprostřed krásné přírody relaxovat na pláži, objevovat tropickou flóru a faunu nebo se vydat na dobrodružné výpravy po okolí.

Když plánujete návštěvu Cabo Matapalo, je dobré sledovat předpověď počasí a rozdíly mezi oběma sezónami. S přípravou na typ počasí, které očekáváte, budete mít nejlepší zážitek z tohoto nádherného kousku Kostariky.


Dovolená Kostarika Cabo Matapalo


Kostarika je země s dech beroucí přírodou, krásnými plážemi a exotickou faunou a flórou. Mezi nejkrásnější destinace v této zemi patří Cabo Matapalo, malebná lokalita, která nabízí turistům oázu klidu a relaxace.

Cabo Matapalo se nachází na jižním pobřeží Kostariky, přímo na hranici s Panamou. Tato oblast je jednou z nejodlehlejších částí Kostariky a turisty sem zavede pouze úzká a dobrodružná cesta. Tento fakt však zaručuje, že Cabo Matapalo je stále téměř nedotčený turismem a poskytuje autentický zážitek.

Hlavním lákadlem Cabo Matapalo je jeho nádherná příroda. Zejména pro milovníky ptactva je tato lokalita rájem, jelikož je zde možné pozorovat více než 350 druhů ptáků. Mezi nejznámější obyvatele této oblasti patří ara skvrnitá, která je symbolem Kostariky. Pozorování těchto barevných ptáků ve volné přírodě je skutečným dobrodružstvím.

Dalšími přírodními poklady Cabo Matapalo jsou nekonečné pláže obklopené bujnou tropickou džunglí. Na plážích Cabo Matapalo je zřejmé, že příroda zde dosud nebyla zasažena masovým turismem. Můžete si zde užívat staleté palmové stromy, zlatý písek a azurové moře, které tvoří dokonalý kontrast s okolním zeleným pralesem. Pláže jsou také vhodné pro surfování, když sem proudy Atlantského oceánu přinášejí vlny, které uspokojí potřeby jak začínajících, tak i zkušených surfařů.

Cabo Matapalo je také ideální destinací pro milovníky snorklování a potápění. Chystáte-li se na dovolenou do Cabo Matapalo, nenechte si ujít výlet na Isla del Caño, který je známý svou neuvěřitelně bohatou podmořskou faunou a flórou. Můžete zde setkat žraloky, delfíny, korály a různé druhy ryb. Pro ty, kteří hledají adrenalinové aktivity, je zde také možnost prozkoumat podvodní jeskyně a potápět se do hlubin.

Navíc v okolí Cabo Matapalo se nachází několik chráněných přírodních rezervací, jako je Corcovado National Park. Tato rezervace je domovem různých druhů zvířat, včetně tapírů, opic, jaguárů a mnoha dalších. Pro milovníky přírody je tato oblast neodolatelná nabídkou prozkoumávání a objevování.

Pokud jste přírodofil, dovolená v Cabo Matapalo je pro vás skvělou volbou. Tato idylická lokalita v Kostarice vám poskytne jedinečný zážitek v kontaktu s divokou a nedotčenou přírodou. Nezapomenutelné scenerie, bohatý životní svět a možnost zapojit se do různých outdoorových aktivit představují pro cestovatele konečný ráj na zemi.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kostarika Cabo Matapalo


1) Jak se dostat do Cabo Matapalo?
Odpověď: Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Cabo Matapalo, je letět na letiště v Quepos nebo v San José a pak pokračovat v přepravě. Alternativně lze také cestovat autobusem nebo autem, avšak tyto možnosti jsou méně časté.

2) Jaké jsou nejlepší pláže v Cabo Matapalo?
Odpověď: Cabo Matapalo je známý pro své krásné a opuštěné pláže, jako je Platanares, Pan Dulce a Tamales. Každá z pláží nabízí jedinečné atmosféru a vynikající podmínky pro surfování a jiné vodní aktivity.

3) Jaké jsou nejlepší aktivity v Cabo Matapalo?
Odpověď: Mezi nejoblíbenější aktivity pro turisty patří surfování, potápění, rybolov, pěší turistiku, pozorování ptáků, rafting a jízdu na koni. Cabo Matapalo je plný přírodních krás a aktivit pro všechny.

4) Které jsou nejlepší ubytovací možnosti v Cabo Matapalo?
Odpověď: Cabo Matapalo nabízí mnoho cenově dostupných ubytovacích možností včetně kempování, hostely, apartmány a luxusní hotely. Nejlepší ubytování závisí na preferencích každého turisty a jeho rozpočtu.

5) Jaké je počasí v Cabo Matapalo?
Odpověď: Cabo Matapalo má tropické klima a celoročně teplé počasí s teplotami mezi 25 a 35 stupni Celsia. Nejvhodnější čas pro návštěvu je od prosince do dubna, kdy je méně vlhko a méně pravděpodobné deště.


Letenka Kostarika Cabo Matapalo


Cabo Matapalo je jedním z nejkrásnějších a nejexkluzivnějších míst na zemi - úkryt všeho, co dělá Kostariku tak jedinečnou. Nachází se na jižním cípu Osa poloostrova a je domovem některým z nejbohatších a nejdivočejších ekosystémů na světě.

Pokud se rozhodnete navštívit tuto malebnou oblast, bude prvním a nejdůležitějším krokem získat vhodnou letenku. Kostarika nabízí několik mezinárodních letišť, jako je Juan Santamaria International Airport ve městě San Jose nebo Daniel Oduber Quiros International Airport v Liberia. Od těchto letišť se můžete dostat do blízkosti Cabo Matapalo různými způsoby, včetně letů vnitrostátních aerolinií.

Přestože cesta do Cabo Matapalo může být někdy náročná, bude to stát za to. Tato část Kostariky je stále nedotčená turismem a nabízí úchvatnou přírodu, která je jen na dosah ruky. Po přistání na letišti se můžete rozhodnout pro cestu autem nebo veřejnou dopravou, jako je autobus nebo taxi.

Cabo Matapalo je známý svou exotickou divočinou a bohatstvím divoké zvěře. V této oblasti se nachází některé z největších a nejbohatších deštných pralesů v zemi, což z něj dělá skvělé místo pro milovníky přírody a dobrodružství. Zde můžete spatřit mnoho vzácných druhů zvířat, jako jsou opice, jaguáři, kajmani, poddruhy papoušků a mnoho dalšího.

V oblasti Cabo Matapalo také najdete několik překrásných pláží. Tyto pláže jsou často opuštěné a nabízejí dokonalou atmosféru pro relaxaci a odpočinek. Navštívíte-li Cabo Matapalo, nezapomeňte si vzít sebou plavecký kostým a lehátko, abyste mohli využít krásných pláží.

Dalším skvělým místem na návštěvu v Cabo Matapalo je Corcovado National Park. Tento park je jedním z nejznámějších v Kostarice a nabízí úchvatnou přírodu a faunu. Zde můžete podniknout procházky po stezkách, během kterých spatříte mnoho vzácných druhů zvířat a rostlin.

Jídlo a ubytování nejsou v Cabo Matapalo problémem. Jelikož je tato oblast stále více objevována turisty, budete zde mít přístup k řadě luxusních letovisek a čerpání na vyšším standardu. Můžete si také vychutnat místní kuchyni, která je plná čerstvých mořských plodů a tropického ovoce.

Pokud hledáte nezapomenutelnou dovolenou spojenou s dobrodružstvím a překrásnou přírodou, Cabo Matapalo je pro vás to pravé místo. Využijte vhodnou letenku do Kostariky a objevte skrytý poklad, který nabízí tato malebná oblast.


Ubytování Kostarika Cabo Matapalo


Kabo Matapalo je idylická a klidná destinace na úžasném pobřeží Kostariky. Tento malebný koutek ráje je oblíbený zejména mezi přírodovědci, surfaři a lidmi toužícími po autentickém zážitku v přírodě. Cabo Matapalo nabízí úžasné možnosti ubytování, které představují dokonalý odraz okolní divočiny a zajišťují pohodlí pro dovolenou snů.

V Cabo Matapalo se nachází široký výběr ubytování, které uspokojí potřeby a přání každého cestovatele. Od luxusních vil až po jednoduché chatky uprostřed pralesa, najde se tu pro každého něco. Některá ubytování se dají nalézt na samotném pobřeží a zaručují výhled na tyrkysové moře a pláže pokryté bílým pískem. Jiná zase nabízí ubytování obklopené vegetací a umožňují návštěvníkům prozkoumat nedotčenou přírodu a poznat rozmanité druhy fauny a flory, které Kostarika nabízí.

Pro ty, kteří si chtějí užít luxusní dovolenou, jsou k dispozici rezorty a luxusní hotely. Tyto ubytovací zařízení jsou vybaveny špičkovými službami a nabízejí vysoce kvalitní pokoje a apartmány se vším, co si můžete přát. K dispozici jsou také bazény, lázně a fitness centra, kde si můžete dopřát relaxaci a odpočinek. Ubytování v těchto luxusních zařízeních je ideální pro páry hledající romantiku a komfort během svého pobytu.

Pro dobrodruhy a přírodovědce je zde možnost ubytování v chatkách a bungalovech, které nabízejí autentický zážitek v divočině. Tyto ubytovací možnosti vás přímo vtáhnou do přírody a umožní vám prozkoumat okolní džungli, starověké lesy a během čekajících dobrodružství se snadno se setkat s divokou zvěří a exotickými ptáky.

Hledáte-li něco mezi, můžete se ubytovat v menších hotelích a penzionech. Tyto zařízení nabízejí pohodlí a soukromí, ale zároveň udržují autentičnost a jedinečnost místa. Jsou ideální pro rodiny s dětmi nebo skupiny přátel, kteří chtějí prozkoumat okolní přírodu a užít si dovolenou plnou dobrodružství.

Cabo Matapalo je oázou klidu a harmonie uprostřed malebné přírody Kostariky. Jeho ubytovací možnosti nabízejí různé varianty od luxusních resortů až po jednoduché chatky v pralese. Bez ohledu na typ ubytování, který si vyberete, budete mít jedinečnou příležitost prozkoumat okolní přírodu, zažít adrenalinové dobrodružství a odpočinout si od každodenního života. Cabo Matapalo je skutečně neobyčejným místem, které stojí za to objevit a zařadit na svůj seznam cestovních destinací.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky