Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Andorra Turistická stezka okolo jezera Engolasters

Počasí Andorra Turistická stezka okolo jezera Engolasters


Andorra, malá horská země v Pyrenejích, je známá nejen svými krásnými horami a lyžařskými středisky, ale také malebnou přírodou a jedinečnými turistickými stezkami. Jednou z nejpopulárnějších tras je turistická stezka okolo jezera Engolasters.

Jezero Engolasters se nachází nedaleko hlavního města Andorry la Velly a je obklopeno nádhernými horskými vrcholy a zelenými lesy. Tato 6 km dlouhá stezka nabízí krásné výhledy na jezero a okolní krajinu a je ideální pro milovníky přírody a turisty všech úrovní fyzické kondice.

Stezka začíná u přehrady, která zásobuje vodou celé město Andorra la Vella, a nabízí pohodlnou procházku po zpevněných cestách a chodnících. V průběhu cesty můžete obdivovat zelené lesy, pestrou květinovou krajinu a různé druhy fauny, včetně vzácných ptáků a stromů.

Jedním z vrcholů trasy je výhled na jezero Engolasters z horní části hory. Tato pozorovatelna nabízí panoramatický výhled na jezero, který je zvláště působivý v době západu slunce. Zde se můžete zastavit, odpočinout si a vychutnat si klid a ticho přírody.

Další zastávkou na stezce je Botanická zahrada Engolasters, která hostí mnoho druhů rostlin a květin typických pro Pyreneje. Procházka touto zahradou je nejenom pohodlná, ale také vzdělávací, protože zde najdete informační tabule s popisky jednotlivých druhů.

Stezka pokračuje dál okolo jezera a nabízí další příležitosti k fotografování a odpočinku. Kromě toho existuje také několik malých odboček, které vás provedou malebnými kouty a skrytými cestami, abyste objevili ještě více krás Andorry.

Po dokončení okruhu se můžete vrátit zpět k přehradě, kde je možnost posedět v jedné z mnoha restaurací a nechat se unášet atmosférou tohoto přírodního ráje. Je to skvělé místo na odpočinek, relaxaci a načerpání nové energie po procházce.

Je důležité připomenout, že při návštěvě této turistické trasy je třeba dodržovat přírodní prostředí. Je důležité neukládat odpadky na stezce a respektovat zvířata a rostliny, které zde žijí. V Andoře existují přísná pravidla týkající se ochrany přírody, která by měla být dodržována všemi návštěvníky.

Turistická stezka okolo jezera Engolasters nabízí výjimečnou příležitost pro milovníky přírody a aktivní turisty, kteří chtějí objevovat krásy Andorry. Je to místo, které byste si neměli nechat ujít během vaší návštěvy této malebné země v Pyrenejích.


Ubytování Andorra Turistická stezka okolo jezera Engolasters


Andorra, malá horská země mezi Španělskem a Francií, je známá svou krásnou přírodou a bohatou historií. Jedním z nejvíce fascinujících míst, které můžete v této zemi objevit, je jezero Engolasters. Abyste si zde mohli vychutnat tu nejlepší atmosféru, je možné ubytovat se v blízkém okolí tohoto překrásného jezera.

Andorra je rájem pro turisty, a proto se tu nachází mnoho zařízení poskytujících ubytování, od luxusních hotelů až po samostatné apartmány. Pokud máte rádi přírodu a chcete si užít klid a pohodu, mohl by být kempování jednou z možností. Na okraji jezera Engolasters je k dispozici několik kempů, které nabízejí možnost stanování v překrásné horské oblasti. Můžete si vybrat mezi různými možnostmi, od standardního kempu s veřejnými prostory a toaletami po luxusnější možnosti s možností pronájmu chatky nebo stahovacího karavanu.

Pokud preferujete komfort a veškeré vybavení na dosah, můžete si vybrat jeden z mnoha hotelů nacházejících se v blízkosti jezera Engolasters. Ty nabízejí širokou škálu možností, od levnějších a více cenově dostupných možností až po luxusní hotely s vlastními SPA a wellness centry. Mnoho z těchto hotelů je situováno na úpatí hor, což vám umožní vychutnávat si impozantní výhledy na krajinu přímo z pokoje.

Jezero Engolasters má kromě překrásné přírody také nabízí možnosti různých outdoorových aktivit. Zdejší turistická stezka je populární mezi turisty, kteří se chtějí projít kolem jezera a vychutnat si nezapomenutelné výhledy na Andorské hory. Stezka je dobře značená a vhodná pro každého, od rodin s dětmi po zkušené turisty. Během procházky kolem jezera můžete objevovat okolní přírodu, zajímavé květinové druhy a zvířata, která zde žijí.

Kromě procházek je možné se na jezeře Engolasters věnovat také rybaření. Je to ideální místo pro relaxaci a odpočinek, zatímco čekáte, až se ryby zahryznou na váš rybářský prut. Je třeba poznamenat, že platí určitá pravidla a omezení pro rybaření, a proto je nutné tyto informace zjistit předem.

Ubytování poblíž jezera Engolasters nabízí nejen přístup k nádherné přírodě a outdoorovým aktivitám, ale také možnost prozkoumání této malebné oblasti Andorry. Můžete navštívit nedaleké historické památky, jako je přemyslovský hrad, a procházet se po malebných vesnicích. Andorra je také známá svými obchody a nákupními centry, a tak si nemůžete nechat ujít návštěvu místních butiků a trhů.

Ať už hledáte dovolenou plnou dobrodružství v přírodě nebo jen odpočinkovou dovolenou s výhledem na jezero, je jezero Engolasters a jeho okolí skvělým místem pro váš pobyt v Andoře. Ubytování v blízkosti tohoto malebného jezera vám umožní prozkoumat jeho krásy a vychutnat si všechny přínosy, které Andorra má nabídnout.


Nejčastější dotazy a odpovědi Andorra Turistická stezka okolo jezera Engolasters


1. Jak dlouhá je turistická stezka okolo jezera Engolasters?
Odpověď: Stezka je zhruba 5 kilometrů dlouhá.

2. Je stezka vhodná pro rodiny s dětmi?
Odpověď: Ano, stezka je vhodná i pro rodiny s dětmi, ačkoli na některých místech je trochu náročnější, protože se vnitřně vine podél útesů.

3. Jaké jsou výhledy z turistické stezky?
Odpověď: Ze stezky na vás čekají nádherné výhledy na jezero Engolasters a okolní hory Andorry.

4. Je nutné zvláštní vybavení pro pohyb po stezce?
Odpověď: Ne, nevyžaduje se žádné zvláštní vybavení kromě pohodlné obuvi a případně pití.

5. Je možné projet kolem jezera na kole?
Odpověď: Ano, je možné projet kolem jezera na kole, ale stezka je v některých místech poměrně náročná, takže se hodí pouze pro zkušenější cyklisty s horskými koly.

6. Kde se nachází vstup na turistickou stezku?
Odpověď: Vstup na turistickou stezku se nachází na parkovišti u jezera Engolasters.

7. Je nutné platit za vstup na turistickou stezku?
Odpověď: Ne, vstup na turistickou stezku je zdarma.

8. Je nutné mít s sebou jídlo a pití?
Odpověď: Pokud se nemíníte zdržet na stezce po delší dobu, není nutné s sebou mít jídlo a pití. V okolí je dostatek restaurací a občerstvení.

9. Je možné projít turistickou stezku během zimního období?
Odpověď: Během zimního období není stezka okolo jezera Engolasters obvykle přístupná kvůli sněhu a ledovému pokryvu.

10. Jaká je nejlepší doba na návštěvu turistické stezky okolo jezera Engolasters?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu je na jaře, v létě a na podzim, kdy jsou podmínky optimální a počasí krasné. Během zimy není stezka obvykle přístupná.


Letenka Andorra Turistická stezka okolo jezera Engolasters


Andorra je malá země ležící v Pyrenejích mezi Francií a Španělskem. I když to může být malá země, nabízí mnoho překrásných míst, které si můžete užít během Vaší návštěvy. Jedním z těchto míst je i krásné jezero Engolasters, které se nachází v Andoře.

Turistická stezka okolo jezera Engolasters patří k nejkrásnějším v Andoře. Stezka je dlouhá přibližně jeden a půl kilometru a nabízí úchvatné výhledy na okolní hory a samozřejmě na jezerní hladinu.

Start turistické stezky je umístěn na parkovišti u jezera Engolasters. Odtud se vydáte směrem ke křižovatce, kde je možné zvolit dvě trasy. První trasa je více brutální, zahrnuje strmé klesání a stoupání po skalách okolo jezera. Druhá trasa je k prvnímu výhledu k jezeru, ze kterého můžete pokračovat pěšky po strmé cestě.

Pokud se vydáte na druhou cestu, přijdete na malý odpočinkový prostor, kde si můžete vychutnat krásný výhled na jezero a okolní hory. Pokračujte dále po cestě a budete se muset překonat a zdolat strmou a kamenitou cestou až do dalšího úžasného výhledu.

Pokud se rozhodnete pro první trasu, uvidíte mnoho krásných míst, které si určitě zamilujete. Tato trasa bude pro Vás ale fyzicky náročnější. Cesta začíná velkým klesáním a postupuje po zemi, kamení, ale i po mokré druhové trávě. Mnoho turistů tuto stezku považuje za těžkou, ale pokud máte dobré boty a jste připraveni na menší výzvy, určitě se budete muset cítit dobře.

Jezero Engolasters samotné má úžasné a čisté vody a je obklopeno lesy a horami. Toto místo je obzvláště oblíbeno mezi milovníky divoké přírody a na poklidném a klidném místě si můžete užít přírodni klid. Stezka vůbec není příliš dlouhá a byla navržena pro pěší turisty, kteří si chtějí užít krásy Andorry.

Turistická stezka okolo jezera Engolasters v Andoře je jedinečná a nádherná pro každého, kdo se rozhodne ji prozkoumat. Nezapomeňte ale, že pokud se rozhodnete pro první cestu, budete muset být k úžasu na povrchu velmi šikovní. Nicméně, jakmile dosáhnete Vámi vybraného míst, budete odměněni nádherným pohledem, který Vás určitě neomrzí.


Dovolená Andorra Turistická stezka okolo jezera Engolasters


Andorra je známá především jako jedno z nejkrásnějších horských letovisek ve Španělsku. Ale nevyužívá jen svých lyžařských středisek a horských aktivit - díky nádherné přírodě jižních Pyrenejí je Andorra také ideálním místem pro turistické výlety a prozkoumávání přírodních krás této oblasti.

Jednou z nejpopulárnějších turistických stezek v Andoře je stezka okolo jezera Engolasters. Tato stezka se nachází ve vzdálenosti asi 2 km od hlavního města Andorry La Velly a je oblíbená pro svou nádhernou krajinu a úžasný výhled na jezero a okolní hory.

Celková délka stezky je asi 9 km a zabere vám přibližně 4 hodiny na plnou cestu bez zastávek. Cesta vede převážně lesem a kaňonem, přičemž mírně stoupá a klesá, což z ní činí relativně náročnou trasu, ale o to více odměňující.

Kromě nádherné přírody a výhledů nabízí stezka také několik zajímavých míst k prozkoumání po cestě. Jedním z nich je Kostel sv. Romuána, který se nachází na začátku cesty. Tento romantický kostel byl postaven v 11. století a je populárním místem pro svatby.

Dalším zajímavým místem je viadukt Engolasters, který se nachází asi v polovině cesty. Tento výjimečný inženýrský úspěch je skvělým místem pro fotografování a nabízí úchvatný výhled na okolní krajinu.

Po překročení viaduktu se stezka odvádí od silnice a přibližuje se k jezeru Engolasters. Toto malé horské jezero je obklopeno lesy a horskými vrcholky, což vytváří idylické prostředí pro odpočinek a občerstvení. Je zde také možnost pronájmu veslařských člunů, pokud byste si chtěli jezeře ještě více užít.

Celkově je turistická stezka okolo jezera Engolasters skvělou volbou pro ty, kteří rádi objevují přírodu a krásu Pyrenejí. Je to nádherná trasa, která vám nabízí kombinaci pohody, dobrodružství a úžasného výhledu. Ať již se rozhodnete tuto stezku zdolat pěšky nebo na kole, určitě si ji nenechte ujít při návštěvě Andorry.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky