Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Angola Calandula Falls

Počasí Angola Calandula Falls


Calandula Falls, známé také jako "vodopády Calandula" nebo "Vodopády ztraceného ráje", jsou jednou z nejkrásnějších přírodních atrakcí v Angole. Nacházejí se v provincii Malanje, v centrální části země. Tato ohromující přírodní scenérie přitahuje návštěvníky z celého světa, kteří si přejí obdivovat její nádhernou krajinu a prožít dobrodružství prostřednictvím různých aktivit, které jsou zde k dispozici.

Calandula Falls jsou vlastně hydrologické útvary na řece Lucala, která se nachází v nadmořské výšce kolem 1 000 metrů. Jsou to vodopády, které mají výšku až 105 metrů a tvoří proudící řeku ze soustavy bezejmenných malých říček, které se setkávají v této oblasti se spoustou skalnatých útesů a propastí. Tento impozantní údolní reliéf byl vytesán tisíciletím působením erozivní síly vody, která způsobuje erozi a rozpuštění vápencových hornin.

Prohlídka Calandula Falls je jako cesta do ráje. Když dojdete k okraji vodopádů, je před vámi fascinující pohled na kaskádu vod padajících do hluboké propasti. Hluk bublajících vod je sladkou symfonií, která doprovází návštěvníky během celého jejich pobytu na tomto úchvatném místě. Každá kaskáda vám poskytne jiný pohled na nádherný přírodní div.

Kromě úchvatných výhledů nabízejí Calandula Falls i řadu aktivit pro adrenalinové nadšence. Můžete se projektovat na ježdění na kajaku po řece Lucala, což je úžasný způsob, jak objevit krásu a sílu těchto vodopádů. Navíc, na dně útesu si můžete vychutnat osvěžující koupání v bazénech, které se tvoří při pádu vody.

Jinou populární aktivitou je trekking kolem vodopádů. Existuje několik turistických tras, které vás provedou úžasnou krajinou a dovedou vás k nezapomenutelným výhledům na okolní okolí. Během trekkingu, můžete také objevit mnoho druhů zvířat a rostlin, které se zde nacházejí v místní přírodní rezervaci.

Calandula Falls mají krásu, která je těžké popsat slovy. Je to místo, které se musí vidět na vlastní oči, abychom plně ocenili jeho jedinečnost. Pokud plánujete návštěvu Angoly, rozhodně nezapomeňte navštívit Calandula Falls a zažít neuvěřitelnou přírodní klenot, který toto místo nabízí. Budete odcházet s úžasnými vzpomínkami a inspirací z přirozené krásy a síly, která tu poskytuje.


Nejčastější dotazy a odpovědi Angola Calandula Falls


1. Jaké je nejlepší období na návštěvu Calandula Falls v Angole?
- Nejlepší období na návštěvu je od června do září, kdy je sezóna sucha a vodopády mají nejvyšší průtok.

2. Musím platit za vstup do Calandula Falls?
- Ano, návštěvníci musí platit vstupné, které je stanoveno místními úřady.

3. Kde se nachází Calandula Falls v Angole?
- Calandula Falls se nachází v provincii Malanje, 190 km na severovýchod od Luandy.

4. Jaké aktivity je možné v Calandula Falls podniknout?
- Návštěvníci mohou podniknout různé aktivity, jako jsou koupání v řece, procházky po přírodě, pozorování ptáků a pikniky.

5. Jak dlouho trvá cesta z Luandy do Calandula Falls?
- Cesta trvá přibližně 4-5 hodin autobusem nebo autem.

6. Existují v okolí Calandula Falls ubytovací zařízení?
- Ano, existuje několik ubytovacích zařízení v blízkosti vodopádů, jako jsou hotely, chatky a kempy.

7. Je v okolí Calandula Falls bezpečno?
- Záleží na tom, na jakých místech se návštěvníci pohybují. Obecně platí, že je mimo turistická místa bezpečno. Je však vhodné dodržovat obecná bezpečnostní opatření, jako je chování ve skupině a opatrnost v oblastech s vysokým rizikem kriminality.


Letenka Angola Calandula Falls


Angola je bohatá na krásy přírody a jedním z jejích skvostů jsou úchvatné Calandula Falls. Tento ohromující vodopád se nachází v provincii Malanje, v severní části země, a představuje jedno z nejznámějších turistických míst v Angole.

Calandula Falls jsou obrovské, majestátní vodopády táhnoucí se na řece Lucala. Vytváří nádherné kaskády, které vytvářejí neuvěřitelně malebnou a magickou krajinu. Vodopády jsou nejimpozantnější během deštivého období, kdy se řeka rozlévá přes krajinu, poskytujíce nádherné divadlo vodních kaskád a rudých skal.

Calandula Falls jsou známé svými dvěma hlavními kaskádami - Velký vodopád (Grande Quedas) a Malý vodopád (Pequeno Quedas). Velký vodopád dosahuje výšky až 105 metrů a je impozantním a hrdým symbolem tohoto místa. Jeho široký oblouk a síla padající vody nabízejí návštěvníkům ohromující zážitek a širokou škálu fotogenických momentů.

Malý vodopád je menší, ale rozhodně neztrácí na své kráse. Jde o méně navštěvovanou část Calandula Falls, což z něj dělá skvělé místo pro ty, kteří hledají klid a odpočinek v přírodě. Oba vodopády vytvářejí řadu menších kaskád a jezírek, které tvoří úžasnou scenérii.

Navštívit Calandula Falls je neuvěřitelný zážitek. Po cestě do tohoto krásného místa je možné obdivovat malebné krajiny, horská údolí a zemědělské oblasti. Přestože cesta může být někdy náročná, odměnou je neuvěřitelný výhled, který vás přivítá na místě.

Calandula Falls jsou také jedním z oblíbených míst pro adrenalinové aktivity. Vodopády poskytují ideální podmínky pro vodácké sporty, jako je rafting a kajakářství. Místní průvodci také nabízejí možnost turistických túr, během kterých si můžete prohlédnout okolní krajinu zblízka a v plné kráse.

Angola je země, která je možná ještě nedostatečně prozkoumaná, ale Calandula Falls je jedním z těch míst, které vás rozhodně nezklame. Je to ukázka přírodní krásy, kterou byste měli zažít a ocenit. Calandula Falls jsou zakladatelem vzpomínek a zážitků, které zůstanou s vámi navždy.

Pokud plánujete návštěvu Angoly, nezapomeňte zařadit Calandula Falls na svůj seznam míst, která musíte vidět. Prožijte magický okamžik vodopádů, objevujte svět divoké přírody a učiňte si vzpomínky, které budete sdílet s ostatními po celý život.


Ubytování Angola Calandula Falls


Calandula Falls, též známé jako Cascata de Calandula, jsou jedním z nejkrásnějších a nejimpozantnějších vodopádů v Angole. Nacházejí se v provincii Malanje na řece Lucala, v těsné blízkosti malého města Calandula.

Toto úchvatné místo přitahuje turisty z celého světa, a to zejména díky své jedinečné kráse a ohromující přírodní scenérii. Vodopády tvoří sérii překrásných kaskád, které sahají až do výšky skoro 100 metrů. Během dešťového období se každý den zde objevují nové vodní toky, což přidává tomuto místu na kráse a zvukové kulise vodního toku.

Calandula Falls jsou obklopeny hustým pralesem a zelenými kopci, což poskytuje návštěvníkům jedinečný pocit klidu a pokoje. Tato přírodní oáza je domovem mnoha druhů rostlin a zvířat, které jsou charakteristické pro tento region. Můžete se těšit na pozorování exotických ptáků, malých opiček či některých endemických druhů rostlin.

Turisté mají možnost prozkoumat okolí vodopádů po speciální stezce, která vede přes mosty a vyhlídkové plošiny. Z vrcholku vodopádů se otevírá dechberoucí výhled na širé údolí, kde se voda říčky Lucala rozprostírá do kotliny. Místní průvodci jsou ochotni poskytnout návštěvníkům podrobnosti o historii tohoto místa a ukázat jim nejlepší místa pro fotografování.

Pro ty, kteří se chtějí zdržet déle, je v blízkosti vodopádů dostupné ubytování. V okolí najdete hotely, penziony i kempy, které uspokojí všechny typy cestovatelů. Ti, kteří rádi tráví čas v přírodě, si mohou pronajmout stan a využít kempy, které se nacházejí v okolí vodopádů. To je skvělá příležitost k prozkoumání místní fauny a flóry a vychutnání si nočního oblohu nad vodopády.

Calandula Falls jsou pro Angola nejen turistickou atrakcí, ale také významným kulturním a historickým symbolem tohoto regionu. Jsou skvělým místem pro relaxaci, rekreaci a objevování krásy angolské přírody. Pokud se chystáte navštívit Angolu, určitě nevynechejte tuto vodní krajinu a proměňte svou cestu v nezapomenutelný zážitek.


Dovolená Angola Calandula Falls


Angola je země, která se v posledních letech postupně začíná otevírat turistům. Jako jeden z hlavních turistických cílů v zemi se dlouhodobě vyzdvihují krásné vodopády Calandula Falls, které se nacházejí na řece Lucala, v provincii Malanje. Pokud máte chuť navštívit něco nového a zároveň úchvatného, může být Calandula Falls právě tou správnou volbou.

Calandula Falls jsou jedny z největších vodopádů v Africe, což znamená, že je stojí za to vidět. V desítkách metrů široké kaskádě vysoké až 105 metrů můžete prožít jedinečný zážitek, při kterém uvidíte, jak se voda vrací zpátky do řeky. Navíc se zde nachází mnoho kaskád, které tvoří takřka souvislý pás vodopádů délky asi 400 metrů. Ve výšce 2000 metrů nad mořem, se všemi těmito vodopády a s přírodou v okolí, je Calandula Falls kouzelným místem, odkud můžete vnímat krásu a sílu přírody.

Kromě kouzelného hlediska samotného, nacházejí se u vodopádů i mnohé aktivity, které si můžete užít během své dovolené. Pokud milujete adrenalinové sporty, můžete si zde vyzkoušet rafting, kajak, turistiku, rybaření a mnoho dalšího. Pokud jste z motorového sportu, doporučujeme si pronajmout motorky nebo čtyřkolky a projet se po okolí. Právě na takové dovolené se můžete plně oddávat svým zájmům, užívat si západy slunce, relaxovat a najít si čas na sebe.

Pokud jste cestovatelé z České republiky, byla doposud Angola místem, kam se pár turistů odebralo. To se však mění a země se stává velmi zajímavou pro cestovatele z celého světa. V tomto kontextu vám doporučujeme nezapomínat na základní opatření a bezpečnostní pravidla, ať už se budete pohybovat kdekoli v zemi.

Celkově lze říci, že návštěva Calandula Falls je nádherným zážitkem a stojí za určitou investici do cesty. Pokud máte chuť vidět tohle kouzelné místo, neváhejte a vydejte se do Angoly. Určitě si užijete plné zážitky a načerpáte sílu a energii do dalšího běžného života.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky