Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Irsko Clonmacnoise

Počasí Irsko Clonmacnoise


Clonmacnoise je starobylý klášter a historické místo na západě Irska, které se nachází nedaleko řeky Shannon. Toto místo je jedním z nejdůležitějších historických a kulturních památek v Irsku. Klášter byl založen ve 6. století a stal se centrem učení, kultury a náboženství.

Irsko, jakožto ostrovní země, je obklopeno Atlantským oceánem a je známé svým proměnlivým a nepředvídatelným počasím. Clonmacnoise není výjimkou, ačkoli se nachází ve vnitrozemí země. Klášter je obklopen zelenými pláními a rozlehlými pastvinami, které jsou typické pro irskou krajinu.

Počasí v Clonmacnoise je charakteristické mnoha dešťovými srážkami, které jsou rovnoměrně rozloženy po celém roce. Deštivé počasí je jednou z charakteristik Irska a výrazně ovlivňuje život na ostrově. Obzvláště v oblasti Clonmacnoise byste měli být připraveni na nečekané deštivé přeháňky a časté změny počasí během krátké doby. Je proto vhodné se vybavit vhodným oblečením, které vás ochrání před deštěm a větrem.

Kromě dešťových srážek je Clonmacnoise také známo svojí vlhkostí a mlhou. Vlhký vzduch a mlha jsou častými jevy v této oblasti a přidávají mističnost a dojemnost místu. Oblečte se teple a nezapomeňte na deštník, pokud se rozhodnete navštívit toto historické místo.

Teploty v Clonmacnoise jsou mírné po celý rok, přičemž průměrné teploty v zimě se pohybují kolem 5 °C a v létě kolem 20 °C. Vítr může být také silný, zejména během zimních měsíců.

Navzdory nepředvídatelnému počasí je Clonmacnoise navštěvováno turisty po celý rok. Jeho historický význam a malebná atmosféra přitahují turisty z celého světa. Při návštěvě Clonmacnoise se připravte na varování ohledně počasí a vybavte se vhodným oblečením a obuví.

Clonmacnoise je jedním z nejkrásnějších a nejzachovalejších historických klášterů v Irsku. Přestože počasí v této oblasti může být proměnlivé, právě to dodává tomuto místu jedinečný a kouzelný charakter.


Ubytování Irsko Clonmacnoise


Clonmacnoise je malé město v centrální části Irska, které je hlavně známé díky svému klášteru. Toto historické místo přitahuje ročně tisíce turistů z celého světa a proto zde naleznete mnoho možností na ubytování.

Pokud hledáte luxusní ubytování, najdete zde několik hotelů s 4 nebo 5 hvězdičkami s výhledem na řeku Shannon. Tyto hotely nabízejí elegantní pokoje, vynikající kuchyni a mnoho dalších přidaných hodnot, jako jsou welness a fitness centra.

Pro ty, kteří hledají něco více cenově dostupného, můžete se ubytovat v jedné z několika penzionů nebo Bed & Breakfast, které se nacházejí v blízkosti centra města. Tyto ubytování také nabízí kvalitní pokoje a snídaně v ceně.

Pokud tedy hledáte něco méně komerčního, můžete se rozhodnout pro přespání v kempu. Clonmacnoise kemp se nachází v blízkosti kláštera a nabízí několik stanových míst. Toto ubytování je výhodné pro ty, kteří chtějí být blízko historických památek, ale zároveň hledají levnější možnost.

Pro ty, co si chtějí užít přírodu blízkého okolí a zároveň být blízko historického kláštera, můžete se rozhodnout pro ubytování v chatě, která se nachází v těsné blízkosti města. Tyto chaty nabízí útulné pokoje a vysokou úroveň soukromí.

V Clonmacnoise najdete celou řadu možností na ubytování, ať už hledáte luxusní hotel, útulnou chatu nebo kemp pod širým nebem. Je to ideální místo pro ty, kteří chtějí objevovat krásy Irska a odpočinout si v klidné a příjemné atmosféře.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Clonmacnoise


Jak se dostanu do Clonmacnoise?
Clonmacnoise se nachází v centrální části Irska, asi 20 kilometrů od města Athlone. Lze se tam dostat autem, autobusem nebo vlakem. Nejbližší letiště jsou v Dublíně a Shannonu.

Jaké jsou otevírací hodiny Clonmacnoise?
Clonmacnoise je otevřeno každý den od sedmi hodin ráno do sedmi hodin večer od dubna do září. Od října do března jsou otevírací hodiny od osmi hodin ráno do pěti hodin odpoledne.

Kolik stojí vstupenka do Clonmacnoise?
Vstupné do Clonmacnoise je zpoplatněno, dospělí platí za vstup 8 eur a děti do 12 let mají vstup zdarma. Existuje také možnost zakoupit rodinný lístek za 16 eur, který platí pro 2 dospělé osoby a 2 děti.

Jak dlouho trvá prohlídka Clonmacnoise?
Prohlídka Clonmacnoise je individuální a záleží na každém návštěvníkovi. Obvykle trvá kolem jedné hodiny, ale někteří lidé se tam zdržují déle, aby si prohlédli všechny památky a užili si krásu místa.

Lze se ve Clonmacnoise stravovat?
Ano, Clonmacnoise má kavárnu, kde si návštěvníci mohou koupit občerstvení a nápoje. Je také možné si vzít vlastní jídlo a pít piknik na vyhrazených místech.

Je Clonmacnoise přístupné pro osoby s omezenou schopností pohybu?
Většina částí Clonmacnoise je přístupná pro osoby se sníženou schopností pohybu, ale některé místa mohou být obtížnější k dosažení. Jsou k dispozici bezbariérové toalety a parkoviště pro invalidní vozíky.


Letenka Irsko Clonmacnoise


Clonmacnoise: Historie a kultura v srdci Irska

Jeden z nejvýznamnějších historických a kulturních památek Irska se nachází přibližně 80 mil západně od Dublinu. Clonmacnoise, klášter založený v 6. století na břehu řeky Shannon, je jedním z nejpůsobivějších míst na celém ostrově. A pokud si zakoupíte letenku do Irska, návštěva Clonmacnoise by neměla chybět ve vašem itineráři.

Historie Clonmacnoise sahá až do roku 544, kdy svatý Ciarán, mladý mnich, založil klášter na tomto strategickém místě u řeky Shannon. Brzy se klášter stal centrem učení, víry a umění, přitahujícím studenty z celé Evropy. Klášter byl také důležitým přístavem pro obchodníky a poutníky cestující po řece Shannon.

V průběhu staletí se rozrostl a stal se významným střediskem křesťanského náboženského života. Klášter přežil mnoho útoků Vikingů, ačkoli s nimi musel často vyjednávat a placením odčiňovat. Klášter byl také svědkem nájezdů anglických a skotských vojsk během válek o nezávislost Irska.

Při prohlídce kláštera si můžete prohlédnout mnoho historických památek a ruin. Nachází se tu starodávná hrobka, která obsahuje ostatky některých bývalých irských králů. Další zajímavou památkou je Round Tower (kulatá věž) – točité schodiště uvnitř věže zajišťovalo obrannou funkci, ale také sloužilo jako ukazatel pro poutníky a náboženské objekty.

Klášter je také domovem mnoha kamenných křížů, které mají velký kulturní a umělecký význam. Tyto kříže zdobí vyprávění z Bible a irských legend. Představují jedinečnou kombinaci křesťanského a keltského umění.

Návštěva Clonmacnoise je nezapomenutelným zážitkem pro milovníky historie, kultury a umění. Při prozkoumávání kláštera můžete navštívit také Muzeum Clonmacnoise Visitor Centre, které nabízí další informace o historii a artefaktech nalezených v klášteře.

Pokud se rozhodnete navštívit Clonmacnoise, nezapomeňte si vzít s sebou pohodlné boty a foťák. Klášter se totiž nachází v nádherném přírodním prostředí s úchvatnými výhledy na řeku Shannon a okolní krajinu.

Pro cestovatele, kteří rádi odhalují historická místa, je Clonmacnoise nejlepší volbou během jejich pobytu v Irsku. Tato jedinečná památka nabízí jak duchovní tak estetický zážitek, který zívotopisně zachycuje bohatou minulost a kulturu Irska.


Dovolená Irsko Clonmacnoise


Jestliže hledáte nevšední zážitek a zajímavé místo k navštívení, Irsko rozhodně není špatnou volbou. Mezi tisíci roztodivných míst a přírodních scenérií, můžete narazit na něco jako Clonmacnoise – unikátní archeologickou oblast, plnou historie a nádherné přírody.

Clonmacnoise se nachází na břehu řeky Shannon, asi 120 kilometrů západně od Dublinu. Je to místo, které bylo založeno v roce 544 jako františkánský klášter a rychle se stalo jedním z nejdůležitějších náboženských a kulturních center Irska. Zde se učili mnichové a poustevníci a vyráběli různé artefakty, jako jsou rukopisy nebo zápalky.

V roce 842 bylo Clonmacnoise napadeno Vikingy a během dalších staletí prošlo několika dalšími ničivými událostmi. Nicméně, v období od 10. do 12. století se klášter stal opět významným centrem umění a kultury. Mnoho obyvatel si sem jezdilo pro inspiraci, aby se učili od mnichů a podíleli se na stavitelských projektech kláštera.

Clonmacnoise zahrnuje širokou archeologickou oblast, kde návštěvníci mohou vidět pozůstatky kláštera, kaplech, věži a mnoho dalších zůstatků z různých období vývoje kláštera. Nejvýraznějším prvkem je velká kamenná křížová cesta, která zahrnuje čtrnáct krucifixů, každý představující jiný okamžik z Kristova života.

Kromě archeologického výzkumu je Clonmacnoise také skvělým místem pro vycházky a pikniky s rodinou. V okolí se nachází nádherná příroda, s malebnými jezery, zelenými poli a úchvatnými výhledy na krajinu. Můžete si prohlédnout různé druhy ptáků, divoké zvířata a kvetoucí rostliny.

Clonmacnoise je ideální místem pro všechny, kdo chtějí prozkoumat historii a kulturu Irska a užít si přitom nádhernou přírodu. Pokud hledáte nevšední zážitek, navštivte Clonmacnoise a pojďte objevit tajemství tohoto historického místa.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky