Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Řecko Zakynthos

Nejčastější dotazy a odpovědi Řecko Zakynthos


1. Jak se dostat na ostrov Zakynthos?
Odpověď: Na Zakynthos se nejčastěji dostanete letecky, přílety jsou z největších evropských měst. Alternativně můžete na ostrov dorazit trajektem z italského přístavu Bari.

2. Jaké jsou nejkrásnější pláže na Zakynthu?
Odpověď: Mezi nejkrásnější pláže na Zakynthu patří Navagio (Shipwreck Beach), Gerakas, Porto Zoro, Xigia a Porto Limnionas.

3. Jaká je průměrná cena za ubytování na Zakynthu?
Odpověď: Cena za ubytování se liší podle typu ubytování a sezóny. Průměrná cena za hotelový pokoj se pohybuje mezi 60-150 EUR za noc.

4. Co je vhodné si vzít na sebe na Zakynthu?
Odpověď: Doporučuje se vzít si s sebou lehké oblečení, plavky, opalovací krém, plážový ručník, sluneční brýle, klobouk nebo pokrývku hlavy. V létě je také vhodné mít s sebou repelent proti hmyzu.

5. Kam se podívat na Zakynthu kromě pláží?
Odpověď: Kromě plážování lze na Zakynthu navštívit také modré jeskyně (Blue Caves), město Zakynthos se svým historickým centrem, Solomosovo náměstí, klášter svatého Dionýsia nebo vodopády v horských oblastech.

6. Jak se pohybovat na Zakynthu?
Odpověď: Na ostrově se můžete pohybovat pomocí pronájmu auta, skútru nebo čtyřkolek. Také je možné využít místní autobusovou dopravu.

7. Kde se dá nejlépe ochutnat tradiční řecká kuchyně na Zakynthu?
Odpověď: Vhodná místa pro ochutnávku tradiční řecké kuchyně jsou v hlavním městě Zakynthos nebo v přímořských vesničkách jako Laganas či Tsilivi.

8. Jaké jsou nejlepší období pro návštěvu Zakynthu?
Odpověď: Nejlepší období pro návštěvu Zakynthu je od května do října, kdy je teplota příjemná a slunečno.

9. Jaké jsou možnosti vodních sportů na Zakynthu?
Odpověď: Na Zakynthu je možné se věnovat vodním sportům jako je potápění, šnorchlování, windsurfing, vodní lyžování a jetování.

10. Existuje na Zakynthu ochrana přírody nebo národní park?
Odpověď: Ano, na Zakynthu se nachází Národní mořský park Zakynthos, který slouží jako zaštiťující oblast pro ohrožené karety obecné, kteří na pláži Navagio klade svá vejce.


Letenka Řecko Zakynthos


Zakynthos je jednou z nejkrásnějších řeckých ostrovů, který každoročně přitahuje tisíce turistů z celého světa. Jeho úchvatné pláže, azurové moře a malebné městečka dělají z tohoto místa skutečný ráj na zemi. Pokud se chystáte navštívit Zakynthos, prvním krokem je zajištění letenky.

Existuje mnoho možností, jak se dostat na Zakynthos, ale letadlo je zdaleka nejrychlejší a nejpohodlnější volbou. Naštěstí existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí letenky na toto oblíbené řecké letovisko. Na trhu je k dispozici široká nabídka leteckých společností, které létají na Zakynthos z různých evropských měst.

Rezervace letenky na Zakynthos je poměrně snadná a můžete si vybrat mezi různými možnostmi. Můžete si vybrat přímý let z vaší domovské destinace do Zakynthos nebo se rozhodnout pro přestup v Aténách, hlavním městě Řecka. Někteří lidé preferují přímý let, protože to zkracuje cestování, zatímco jiní se rozhodnou pro přestup kvůli levnějším cenám letenek.

Cena letenky na Zakynthos se liší v závislosti na sezóně a nabídce leteckých společností. Nejlepší způsob, jak najít nejlepší nabídky, je pravidelně sledovat webové stránky leteckých společností nebo se přihlásit do jejich newsletterů, abyste byli informováni o aktuálních slevách a akčních nabídkách. Mějte ale na paměti, že nejlevnější letenky bývají vyprodané rychle, takže je lepší si letenku zarezervovat co nejdříve.

Jakmile máte letenku do Zakynthos rezervovanou, můžete se těšit na nezapomenutelnou dovolenou na této malebné řecké ostrově. Zakynthos je známý pro své úchvatné pláže, například známou pláž Navagio, která je považována za jednu z nejkrásnějších pláží na světě. Na ostrově si můžete užít také vodní sporty, potápění, procházky po nádherných plážích a prozkoumávání malebných vesniček.

Kromě vodních aktivit můžete také navštívit některé z historických památek na ostrově, jako je starověké město Zakynthos, které nabízí bohatou historii a kulturní dědictví. Nezapomeňte ochutnat také tradiční řeckou kuchyni, která je bohatá na olivový olej, čerstvé ryby a zeleninu.

Zakynthos je jedinečnou destinací, která poskytuje vše, co potřebujete pro perfektní dovolenou. Rezervace letenky na Zakynthos je prvním krokem k objevování této krásné řecké destinace. Takže neváhejte a začněte plánovat svou cestu. Jedinečné pláže, azurové moře a přívětiví obyvatelé čekají na vás na ostrově Zakynthos.


Dovolená Řecko Zakynthos


Dovolená na řeckém ostrově Zakynthos

Řecko je jednou z nejoblíbenějších destinací pro letní dovolenou, a to zejména díky svým nádherným plážím, bohaté historii a malebnému prostředí. Mezi jedny z nejkrásnějších řeckých ostrovů patří i Zakynthos, který nabízí návštěvníkům mnoho zajímavých aktivit a památek.

Zakynthos je známý svými krásnými plážemi s jemným pískem a tyrkysovým mořem. Navštívit byste neměli zapomenout na národní přírodní rezervaci Navagio, která je domovem jedné z nejznámějších pláží na světě. Tato pláž je obklopena vysokými skalními útesy a její bílý písek spolu s křišťálově čistou vodou vytváří téměř nebeský vzhled. Díky své izolované poloze je Navagio také ideálním místem pro milovníky klidu a soukromí.

Další zajímavou lokalitou na Zakynthu je město Zante, které je hlavním městem ostrova. Toto charismatické město nabízí kombinaci středomořské architektury s moderním životním stylem. Mnoho historických památek, jako je kostel Agios Dionysios, muzeum Solomos a Kalvos a Bochali – starobylé pevnosti vynikají svým neotřelým kouzlem. Nezapomeňte na procházku historickou částí města se starými tradičními uličkami, které vás přenesou do minulých staletí.

Pokud jste milovníky přírody a zvířat, rozhodně nemůžete vynechat návštěvu národního parku s chráněnou vodní oblastí Laganas Bay. Tato oblast slouží jako domov pro vzácné druhy želv caretta-caretta, které každoročně sem připlouvají naklást svá vejce. Existují různé způsoby, jak můžete přispět k ochraně těchto zvířat, jako je například účast na ochranářské expedici nebo vyhledání pláže, která je vyhrazena pouze pro želvy.

Mezi další atrakce na Zakynthu patří prozkoumávání modrých jeskyní východně od Cape Skinari, výlet lodičkou na pohledné ostrůvky Marathonisi a Keri, nebo výlet na horu Vrachionas, kde si můžete vychutnat panoramatický výhled na celý ostrov.

Zakynthos je také známý pro svou lahodnou kuchyni, která je bohatá na čerstvé ryby, olivový olej, zeleninu a bylinky. Nebudete mít problém najít mnoho tradičních tavern, kde můžete ochutnat tyto pochoutky a zároveň si užít autentickou řeckou atmosféru.

V rámci ubytování na Zakynthu si můžete vybrat z široké nabídky hotelů, apartmánů a vil. Většina ubytování se nachází blízko pláže, takže budete mít snadný přístup k moři a možnost užívat si sluneční paprsky.

Zakynthos je skutečnou perličkou v Jónském moři a nabízí nádherné pláže, netknutou přírodu a historické památky. Pokud plánujete dovolenou na řeckých ostrovech, určitě byste měli zvážit návštěvu Zakynthu. Tento ostrov vám poskytne nezapomenutelné zážitky a dovolenou plnou relaxace a objevování.


Ubytování Řecko Zakynthos


Pokud hledáte slunečné a překrásné místo pro svou dovolenou, Řecko Zakynthos je skvělou volbou. Na tomto malebném ostrově najdete nádherné pláže, úchvatné hory a tajemné jeskyně, které čekají na vaši návštěvu.

Pokud plánujete svou dovolenou na Zakynthosu, měli byste zvážit také ubytování. Na ostrově najdete mnoho možností pro ubytování, od luxusních hotelů až po prostorné apartmány a příjemné penziony.

Jednou z nejlepších oblastí pro ubytování na Zakynthosu je Laganas. Tato oblast nabízí spoustu restaurací, barů a obchodů a je domovem některých z nejlepších pláží ostrova. Pokud hledáte něco trochu klidnějšího, můžete zvážit ubytování v oblasti Tsilivi nebo Argassi.

Pokud hledáte luxusní ubytování, můžete zvážit některý z 5hvězdičkových hotelů na ostrově. Mezi tyto hotely patří například Lesante Luxury Hotel & Spa nebo St. John Villas & Spa. Tyto hotely nabízejí prvotřídní služby a zařízení, jako jsou lázně, bazény a soukromé pláže.

Pokud preferujete soukromí, můžete zvážit pobyt v apartmánech nebo v rezidencích. Tyto typy ubytování vám poskytnou soukromí a pohodlí při vaší dovolené. Pokud se rozhodnete pro pobyt v apartmánech nebo v rezidencích, můžete zvážit některé z následujících: Ionian Hill Hotel, Venus Apartments nebo Maria Apartments.

Nezapomeňte, že rezervace vašeho ubytování by měla být provedena dopředu, aby bylo zajištěno, že získáte nejlepší možné položky za nejlepší cenu. Ať už si vyberete jakýkoli typ ubytování, nezapomeňte si užít nádherné pláže a malebnou přírodu Zakynthosu.


Počasí Řecko Zakynthos


Řecko – krásná země plná historie, kultury a překrásné přírody. Jedním z nejoblíbenějších a nejkrásnějších míst, které si můžete v Řecku užít, je ostrov Zakynthos.

Zakynthos, známý také jako Zante, je třetím největším ostrovem v Jónském moři a nachází se na západním pobřeží Řecka. Ostrov je oblíbený mezi turisty díky svým bílým písečným plážím, tyrkysově modrému moři a úchvatné přírodě.

Pokud se chystáte navštívit Zakynthos, je důležité zvážit, jaké počasí zde panuje. Ostrov má typicky středomořské podnebí s mírnými zimami a horkými, suchými léty. Nejlepší čas na návštěvu Zakynthosu je tedy od května do října, kdy teploty dosahují příjemných 25-30 °C.

Léto na Zakynthosu je obecně velmi slunečné a suché. Srážky jsou vzácné, zejména v červenci a srpnu. Deštivější období přichází na jaře a na podzim, ale i tak jsou srážky stále relativně nízké ve srovnání s jinými částmi Řecka.

Teploty v zimě na Zakynthosu se pohybují kolem 10-15 °C, ale mohou klesnout až pod 10°C, zejména v noci. Dny jsou stále slunečné, ale oblečte si teplejší oblečení, protože větřík z moře může být chladný.

V létě můžete očekávat teploty okolo 30 °C, s teplotou moře kolem 25-28 °C. Je to skvělý čas na užívání si pláží a opalování. Je však důležité si pamatovat, že během horkých letních dnů se na ostrově často vyskytují meltemia - silné vítr, který fouká z Jónského moře. Meltemia mohou často způsobit vlny a další omezení na plážích.

Pokud preferujete klidnější atmosféru, můžete navštívit Zakynthos na jaře či na podzim, kde teploty jsou mírnější a pláže jsou méně přeplněné. To je také dobrá doba na prozkoumání ostrova pěšky, protože se můžete vyhnout horku léta.

Nezapomeňte, že vždy je důležité sledovat aktuální předpověď počasí a být připraven na případné změny. Zakynthos je nádherný ostrov s širokou škálou aktivit pro turisty, ať už zvolíte koupání v moři, procházky po pláži nebo prozkoumávání úchvatné přírody.

Takže, až se budete rozhodovat o své další dovolené, nezapomeňte zvážit návštěvu řeckého ostrova Zakynthos a užijte si nezapomenutelnou dovolenou s dokonalým středomořským počasím.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky