Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Jordánsko Um er-Rasas

Dovolená Jordánsko Um er-Rasas


Um er-Rasas je malé město v Jordánsku, které se nachází v jeho centrální části. Tohle místo je pro turisty neuvěřitelně fascinujícím místem, protože je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Na dovolené v Jordánsku je návštěva Um er-Rasas něčím, co byste rozhodně neměli vynechat.

Um er-Rasas je starověké archeologické naleziště, které se rozkládá na ploše přibližně 255 000 m². Zde můžete najít pozůstatky rozmanitých staveb ze 3. až 9. století, zahrnující kostely, kaple, pevnosti a kláštery. Nejvýznamnějším prvkem jsou otisky starověkých mozaikových podlah, které jsou velmi dobře zachované a překrásné. Tyto mozaiky představují jedinečný historický a umělecký poklad a díky nim byl Um er-Rasas zařazen na seznam UNESCO.

Jeden z nejzajímavějších prvků Um er-Rasas je známý kostel sv. Štěpána. Tento kostel pochází z 8. století a je jedním z nejlépe dochovaných příkladů starověké architektury na území dnešního Jordánska. Můžete zde vidět nádherné mozaikové podlahy, které zobrazují biblické scény a měsíční kalendář. Interiér kostela je bohatě zdoben a poskytuje návštěvníkům ohromující pohled na minulost.

Další zajímavou stavbou, kterou můžete navštívit v Um er-Rasas, je klášter sv. Sabiny. Tento klášter byl postaven ve 4. století a představuje místo duchovního klidu a pokoje. Klášter byl postaven v byzantském stylu a jeho ruiny nabízejí nádherný výhled na okolní krajinu. Můžete zde procházet po zbytcích klášterních budov a ocitnete se v jiné době.

Navštívení Um er-Rasas je nejen zážitkem z historie, ale i dobrodružstvím v krásné přírodě. Okolní krajina je naplněna zelení a poskytuje úžasnou možnost pro turisty, kteří si chtějí užít přírodu a klid v dovolených. Můžete si udělat piknik na kraji kláštera nebo se projít po malebných cestách v okolí.

Pokud se rozhodnete navštívit Jordánsko a chystáte se na dovolenou, Ur er-Rasas by mělo být na vašem seznamu míst, která určitě musíte vidět. Toto starověké město nabízí nádherné historické památky, mozaiky a klidnou atmosféru, která vás vrátí do minulých dob. Při procházkách po ruinách budete překvapeni unikátní atmosférou a krásnými výhledy na okolní krajinu.


Ubytování Jordánsko Um er-Rasas


Jordánsko je země bohatá na historii a kulturu, která láká turisty z celého světa. Mezi nejpopulárnější atrakce patří slavné nabatejské město Petra a poušť Wadi Rum. Avšak existuje mnoho dalších méně známých míst, která stojí za návštěvu. Jedním z takových míst je Um er-Rasas.

Um er-Rasas je malá osada, nacházející se v centrální části Jordánska. Toto místo je známé především svou bohatou historií a archeologickými nalezišti. Bylo zapsáno na seznam Světového dědictví UNESCO již v roce 2004.

Osada Um er-Rasas byla osídlena již v době železné, tedy před více než 2 000 lety. Byla důležitým obchodním a vojenským centrem v oblasti. To je zřejmé z archeologických nálezů a starověkých památek, které zde byly objeveny.

Nejvýznamnější památkou v Um er-Rasas jsou zbytky byzantského města, které se rozkládá na ploše téměř 2 km². Toto město se rozkládá na několika vrstvách a zahrnuje pozůstatky kostelů, klášterů, domů a dalších budov. Nejznámější atrakcí v Um er-Rasas je bazilika sv. Štěpána, která je známá svou mozaikovou podlahou. Tato podlaha je považována za jednu z nejvýznamnějších a nejlépe dochovaných mozaik v celém východním Středomoří. Zobrazuje různé křesťanské symboly a scény z Bible. Je to skutečně úchvatné mistrovské dílo.

Kromě baziliky sv. Štěpána můžete navštívit také další zajímavá místa v Um er-Rasas, jako například kostel sv. Jiří, kostel sv. Jana či klášter sv. Aarona. Každá tato památka přináší své jedinečné příběhy a nádhernou architekturu.

Samotná osada Um er-Rasas je také fascinujícím místem k návštěvě. Můžete ochutnat tradiční jídlo, prozkoumat místní trhy a získat představu o autentickém životě v Jordánsku.

Pokud plánujete návštěvu Jordánska, nezapomeňte zařadit Um er-Rasas do svého itineráře. Toto historické město vám poskytne jedinečný pohled do minulosti a obohatí vaše poznání o této krásné zemi.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Um er-Rasas


1. Jak se dostat do Um er-Rasas?

Um er-Rasas se nachází přibližně 30 km jižně od Ammánu. Nejlepší způsob, jak se sem dostat, je autobusem, který jezdí ze střediska města Ammán.

2. Jaké jsou otevírací hodiny v Um er-Rasas?

Um er-Rasas je otevřeno pro veřejnost od 8:00 do 16:00 hodin. Je však důležité si ověřit aktuální otevírací dobu před návštěvou.

3. Kolik stojí vstupné do Um er-Rasas?

Vstupné do Um er-Rasas je obvykle 3 jordánské dináry (asi 4,2 USD) pro dospělé a 1 jordánský dinár (asi 1,4 USD) pro děti.

4. Co si vzít s sebou na návštěvu Um er-Rasas?

Při návštěvě Um er-Rasas je vhodné mít s sebou pohodlnou obuv, klobouk nebo čepici, sluneční brýle, opalovací krém, vodu a fotoaparát nebo kameru.

5. Kolik času je potřeba na prohlídku Um er-Rasas?

Prohlídka Um er-Rasas jako celku by mohla trvat přibližně jednu až dvě hodiny, v závislosti na počtu památek, které si chcete prohlédnout a na vašem zájmu o historii.

6. Jaké památky se nachází v Um er-Rasas?

Um er-Rasas je známé především díky svým byzantským mozaikám, které zahrnují kostel svatého Štěpána a kostel svaté Marie. Kromě toho zde najdete také římské citadely a další historické ruiny.

7. Je možné si najmout průvodce v Um er-Rasas?

Ano, v Um er-Rasas je možné si najmout průvodce, který vám poskytne rozsáhlé informace o historii a významu jednotlivých památek.

8. Můžeme si s sebou vzít vlastní jídlo a pití?

Ano, je povoleno si s sebou vzít vlastní jídlo a pití. V Um er-Rasas však nejsou restaurace nebo občerstvení, takže si musíte jídlo a pití zajistit sami.

9. Je v Um er-Rasas možné fotografovat?

Ano, fotografování je povoleno v Um er-Rasas. Avšak je důležité respektovat pravidla a nezpůsobovat rušení ostatním návštěvníkům.

10. Existují nějaké ubytovací možnosti poblíž Um er-Rasas?

V bezprostřední blízkosti Um er-Rasas není žádné ubytování. Nejbližší hotely a ubytovací možnosti se nacházejí ve městě Madaba, které je asi 25 km daleko.


Letenka Jordánsko Um er-Rasas


Jordánsko je fascinující zemí s bohatou historií a nádhernými památkami. Mezi jedno z nezapomenutelných míst, které stojí za návštěvu, patří Um er-Rasas. Tento unikátní archeologický komplex se nachází asi 30 kilometrů jihovýchodně od hlavního města Ammánu a představuje jedno z nejvýznamnějších archeologických nalezišť v Jordánsku.

Um er-Rasas je místem, které bylo obydleno již před tisíci lety. V minulosti sloužil jako důležitá křižovatka na obchodních trasách mezi Byzancí, Mekkou a Medínou. Díky své strategické poloze tady byla vybudována mnoho významných staveb, které se dochovaly dodnes.

Nejvýznamnější památkou v areálu Um er-Rasas je zcela určitě Bazilika svatého Štěpána. Tato impozantní stavba pochází z 6. století a je jedním z nejlépe dochovaných příkladůí pozdně antické architektury v celém Jordánsku. Bazilika byla postavena na základech starších křesťanských kostelů a je zapsána na Seznamu světového dědictví UNESCO. Její nejmarkantnější rys tvoří obrovská mozaika, která je největší svého druhu v celém Jordánsku. Mozaika zachycuje scény z Nového zákona a je mistrovským dílem umělecké řemeslné práce.

Další zajímavou stavbou v Um er-Rasas je Katedrála svatého Jiří, která pochází také z 6. století. Katedrála svatého Jiří je zasvěcena stejnojmennému světci a její mozaiky jsou považovány za jedny z nejkrásnějších východních křesťanských mozaik v regionu. Navštěvovateli poskytuje fascinující pohled do minulosti, která je ovlivněna křesťanskou tradicí.

Um er-Rasas nabízí také příležitost pro výlety a prozkoumávání okolního venkovského prostředí. Cestovatelé zde mohou objevit rozmanitou flóru a faunu Jordánska, stejně jako krásnou krajinu se zralými vinicemi a olivovými háji.

Pokud plánujete návštěvu Jordánska, nezapomeňte zahrnout Um er-Rasas do svého itineráře. Tento archeologický komplex vás zcela jistě uchvátí svou bohatou historií, impozantními stavbami a fascinujícími mozaikami. Prostřednictvím návštěvy Um er-Rasas si můžete přiblížit minulost této úchvatné země a získat jedinečný pohled na její kulturní dědictví.


Počasí Jordánsko Um er-Rasas


Jordánsko je země s typickým subtropickým a suchým podnebím. Teploty mohou být v červenci a srpnu velmi vysoké, okolo 40 stupňů Celsia. V zimě jsou teploty mírné, okolo 10-15 stupňů Celsia.

Jedno z míst, které se může pyšnit stálým a příjemným počasím, je Um er-Rasas. Toto místo se nachází na jihu Jordánska a tvoří jej rozsáhlá archeologická lokalita, která je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO.

Um er-Rasas se nachází v oblasti, která je typická pro vysoké teploty a suché počasí. Nicméně díky své poloze a nadmořské výšce kolem 700 metrů nad mořem, je zde o něco vlhčí a příjemnější klima.

Nejlepší období k návštěvě Um er-Rasas je od října do května, kdy teploty nejsou tak vysoké a návštěvníci mohou v klidu prozkoumávat archeologickou lokalitu. V létě se zde teploty mohou vyšplhat k 35-40 stupňům Celsia a pro méně odolné turisty tak může být návštěva poněkud náročná.

Na počasí v Um er-Rasas se může ovlivnit i poloha Jordánska v rámci regionu Blízkého východu. V zimě přináší studená fronta z oblasti Středomoří chladnější a vlhčí počasí, ale celkově je Jordánsko suchou a slunnou zemí.

Celkově lze říci, že Um er-Rasas je výborným místem pro návštěvu, pokud hledáte místo s příjemným počasím a klidnou atmosférou. Můžete se zde projít po archeologických památkách, vychutnat si místní kuchyni a relaxovat v krásné přírodní krajině s panoramatickým výhledem. Ať už se rozhodnete pro návštěvu v létě nebo v zimě, jistě si toto krásné místo plné historie a kultury užijete naplno.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky