Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Národní park Lura Albánie

Nejčastější dotazy a odpovědi Národní park Lura Albánie


Nejčastější dotazy a odpovědi Národního parku Lura v Albánii jsou:

1. Jak se dostanu do Národního parku Lura?
Odpověď: Nejsnadnější způsob, jak se dostat do Národního parku Lura, je autem z Tiranu. Cesta trvá přibližně 3 hodiny.

2. Jaké aktivity a atrakce nabízí Národní park Lura?
Odpověď: V Národním parku Lura můžete podniknout pěší túru na nejvyšší horu Albánie, Korab, navštívit jezero Lura, provozovat rybaření nebo se věnovat pozorování ptáků.

3. Je potřeba zaplatit vstupné do Národního parku Lura?
Odpověď: Ano, na vstup do Národního parku Lura se platí malé vstupné.

4. Jaké jsou nejlepší časy pro návštěvu Národního parku Lura?
Odpověď: Nejlepší časy pro návštěvu Národního parku Lura jsou jaro a podzim, kdy jsou teploty příjemné a příroda je v plném květu.

5. Mohu si ve Národním parku Lura postavit stan?
Odpověď: Ano, ve vyhrazených oblastech Národního parku Lura je povoleno kempování a stavění stanů.

6. Jak dlouho trvá túra na horu Korab?
Odpověď: Túra na horu Korab trvá asi 8 až 10 hodin a je vhodná pouze pro zkušené horolezce.

7. Je v Národním parku Lura možné najmout průvodce?
Odpověď: Ano, v Národním parku Lura je možné najmout průvodce, kteří budou vám pomáhat při pohybu po parku a poskytnou vám informace o přírodních zajímavostech.

8. Jaké jsou možnosti ubytování v Národním parku Lura?
Odpověď: V Národním parku Lura jsou k dispozici různé chaty a horské chaty, kde si můžete pronajmout ubytování.

Tyto dotazy a odpovědi jsou nejčastější, které turisté mají při návštěvě Národního parku Lura v Albánii.


Ubytování Národní park Lura Albánie


Ubytování v národním parku Lura v Albánii nabízí nezapomenutelný zážitek se svým jedinečným spojením fantastické přírody a historie země. Návštěva národního parku Lura nabízí nádherné scenérie z horských vrcholů, které pokrývají obrovské lesní plochy.

V národním parku Lura je mnoho možností, jak ubytovat se při návštěvě parku. Jednou z výhod ubytování v národním parku Lura je možnost strávit noc ve stanu uprostřed přírody. Pokud vám však letní teplo a místní zvířata znepokojují, možností je pronájem chaty v národním parku. Tyto chaty jsou ideálním řešením pro rodiny, páry nebo skupiny přátel.

Ubytování v národním parku Lura nabízí také prvotřídní služby, jako například turistické výlety a exkurze do okolí parku. Možností je procházka národním parkem s místními průvodci, kteří vás provedou nezapomenutelnými místy a podělí se o své znalosti o fauně a flóře, která je v oblasti velmi bohatá. Pokud preferujete individuální styl, turistické centrum v parku vám poskytne potřebné informace a mapy, které vám umožní naplánovat si vlastní túry do okolí.

V národním parku Lura najdete také několik středisek, které nabízejí návštěvníkům výborný pohled na okolí Lura. Tyto vyhlídky jsou ideálním místem k obdivování krásy národního parku z výšky.

Ubytování v národním parku Lura je rovněž cenově dostupné. V závislosti na typu ubytování, se ceny pohybují od levnějších stanů až po luxusní chaty, které jsou vybaveny všemi moderními pohodlími.

Celkově lze říct, že ubytování v národním parku Lura nabízí nekonečné příležitosti pro ponoření se do přírody a zážitků. Na výběr je mnoho možností ubytování, od stanových míst až po luxusní chaty. Nepochybně se jedná o jedinečný zážitek, který si nesmíte nechat ujít, a mnoho turistů se do parku vrací stále znovu a znovu.


Letenka Národní park Lura Albánie


Národní park Lura je jednou z nejkrásnějších a nejvýznamnějších přírodních oblastí Albánie. Nachází se v jižní části země, v pohoří Dinara, nedaleko hranice s Řeckem. S rozlohou přesahující 5 000 hektarů nabízí Národní park Lura bohatství přírodních krás, endemické flóry a fauny a nezapomenutelné zážitky z přírodních fenoménů.

Jedním z největších lákadel Národního parku Lura je jeho horská krajina. Pohoří Dinara je součástí dinarsko-východorsého soustav, a proto se v parku vyskytuje mnoho vysokých vrcholů a malebných horských jezer. Hory zde dosahují nadmořské výšky přesahující 2 000 metrů a nabízejí návštěvníkům úchvatné výhledy na okolní krajinu.

Dalším unikátem Národního parku Lura je jeho flóra a fauna. Park si zachoval bohatou biodiverzitu s mnoha zvláštními druhy, které se zde vyskytují. Mezi nejvýznamnější patří například běžně se vyskytující endemické druhy jako je ohrožená orchidej Aplectrum hyemale nebo vzácný koniklec různolistý. Tato flóra je unikátní a je třeba ji chránit.

Pro milovníky fauny je park domovem mnoha druhů ptáků a zvířat. Lura je jedním z posledních útočišť pro vzácné a ohrožené druhy, jako je například výr velký, případně vzácný vlk nebo medvěd hnědý. Pro ty, kteří mají rádi pozorování ptáků, je park fascinujícím územím, protože zde lze spatřit mnoho vzácných druhů, jako je orel skalní nebo orliček krátkoprstý.

Národní park Lura také nabízí bohaté možnosti pro turisty a outdoorové nadšence. Turisté zde mohou podnikat krásné pěší túry, cyklistické výlety nebo relaxovat u některého z horských jezer. Můžete si také vychutnat piknik na jedné z odlehlých louk nebo se vydat na horolezeckou výpravu na některý z vrcholů.

Další zajímavou aktivitou v Národním parku Lura je vodní turistika. Mnoho horských řek a potoků protéká tímto územím, což nabízí skvělé příležitosti k raftingu, kajakování nebo kanoeingu. Pro ty, kdo preferují klidnější vodní aktivity, je zde také možnost rybaření na některém z jezer nebo řek.

Aby byl Národní park Lura přístupný pro všechny návštěvníky, byla vybudována síť turistických stezek a vyhlídkových plošin. Vstup do parku je zpoplatněný a jeho výnosy slouží na jeho ochranu a udržování. Správa parku také spolupracuje s místními komunitami a organizacemi na ochraně přírody a osvětě.

Pokud plánujete návštěvu Albánie a máte rádi přírodu a outdoorové aktivity, Národní park Lura by měl být na vašem seznamu míst k navštívení. Bezpochyby vás okouzlí svou jedinečnou krásou, endemickou flórou a faunou a nabídkou různých aktivit, které uspokojí každého návštěvníka.


Počasí Národní park Lura Albánie


Národní park Lura se nachází na území Albánie a je jedním z nejkrásnějších a nejhodnotnějších chráněných přírodních oblastí v zemi. Název "Lura" je odvozen od potoku, který v parku protéká, a který se v některých místech rozšiřuje do malebných jezer a vodopádů.

Tento národní park je známý svou úchvatnou přírodou a rozmanitostí druhů. Je domovem pro mnoho vzácných druhů rostlin a zvířat, které zde nacházejí svůj životní prostor. Park leží v pohoří Lura, které je součástí Dinárských hor. Návštěvníkům nabízí impozantní výhledy na okolní vrcholky hor, hluboká údolí a průzračné jezera.

Vzhledem k odlehlosti a obtížné dostupnosti tohoto místa zůstává Národní park Lura stále nedotčený a neporušený. To znamená, že zdejší příroda je v autentickém stavu a poskytuje útočiště pro mnoho vzácných druhů. Park je také jednou z klíčových lokalit pro ďábla karpatského, který je jedním z nejohroženějších velkých savců v Evropě.

Podnebí v Národním parku Lura je podobné jako v zbytku středomořského regionu. Je zde výrazně horké a suché léto, kdy teploty často přesahují 30 stupňů Celsia. Naopak zimy jsou mírné a deštivé, se sněhem až ve vyšších nadmořských výškách. Proto je nejlepším obdobím pro návštěvu parku jaro a podzim, kdy je zde mírnější teplota a méně turistů.

Národní park Lura nabízí návštěvníkům skvělé možnosti pro výlety a outdoorové aktivity. Zdejší horské oblasti jsou ideální pro turistiku, pěší túry a horské cyklistiky. Existuje také možnost vodních sportů na jezerech a řekách ve vnitřní části parku. Milovníci přírody si tak mohou užít nezapomenutelné dobrodružství v jednom z nejkrásnějších koutů Albánie.

Při návštěvě Národního parku Lura byste neměli zapomenout na uchování a ochranu přírody. Měli byste se vyhýbat jakémukoli poškozování a udržovat čistotu parku. Je důležité plně si uvědomit, že jsme hosty v této krásné přírodě a máme povinnost chránit její bohatství pro budoucí generace.

Národní park Lura je tedy nejen přírodní poklad Albánie, ale také místo, které nabízí jedinečný zážitek a pohled na neporušenou krásu přírody. Nezáleží na tom, zda jste dobrodruh, milovník přírody nebo jen toužíte po klidu a oáze klidu, Národní park Lura vás jistě okouzlí svou jedinečností a malebností.


Dovolená Národní park Lura Albánie


Národní park Lura je přírodní rezervace nacházející se v jižní Albánii. Tento park je jednou z nejvýznamnějších turistických destinací v zemi a nabízí návštěvníkům úchvatnou kombinaci krásné přírody, neporušeného prostředí a bohaté historie.

Park se nachází na jihu Albánie poblíž města Gjirokastër a rozkládá se na ploše přes 94 000 hektarů. Návštěvníci se zde mohou těšit na nádherné krajiny, kde se setkává kombinace horských masívů, hlubokých soutěsek a malebných jezer. Hory v parku nabízejí množství turistických tras, které vedou přes malebné horské průsmyky, úchvatné vodopády a skryté jeskyně. Je zde také možnost objevovat jedinečnou floru a faunu, kterou lze nalézt pouze v tomto regionu.

Kromě přírodní krásy parku je zde také mnoho historických a kulturních památek, které přitahují návštěvníky z celého světa. Jeden z nejvýznamnějších je hrad Gjirokastër, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Tento hrad nabízí úchvatné výhledy na celý park a okolní krajinu. Návštěvníci se také mohou projít malebnými vesničkami, které se nacházejí v okolí parku a objevovat tradiční albánskou kulturu a architekturu.

Pro milovníky adrenalinu a dobrodružství nabízí Národní park Lura také mnoho outdoorových aktivit. Turisté se mohou věnovat horolezectví, cykloturistice, raftingu a dalším aktivitám, které park nabízí. Místní průvodci jsou ochotni pomoci turistům a ukázat jim ty nejkrásnější a nejzajímavější místa v parku.

Národní park Lura je ideálním místem pro dovolenou pro ty, kteří si chtějí odpočinout od ruchu velkoměsta a prozkoumat neporušenou přírodu. Díky své poloze blízko Gjirokastéru je park dobře dostupný jak z vnitrozemí země, tak i z pobřeží. K dispozici je mnoho ubytovacích možností, od plážových hotelů až po tradiční horské chaty.

Albánie se stává stále populárnější turistickou destinací a Národní park Lura je jedním z důvodů, proč se sem turisté vracejí. Jeho krásná příroda, bohatá historie a možnost adrenalinových aktivit dělají z parku nezapomenutelné místo pro dovolenou.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky