Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Bahamy Georgetown (Exuma)

Dovolená Bahamy Georgetown (Exuma)


Bahamy Georgetown (Exuma) jsou jedním z nejkrásnějších ostrovů v Karibiku. Tyto ostrovy jsou známé pro své bílé písečné pláže, azurové moře a naprosto dokonalé podmínky pro šnorchlování a potápění. Pokud tedy hledáte dokonalé místo pro dovolenou, Bahamy Georgetown (Exuma) jsou tím pravým místem pro vás.

Georgetown se nachází na ostrově Great Exuma, který je součástí Exuma Cays. Tento region je složen z více než 300 ostrovů, malých ostrůvků a útesů, které se táhnou po dlouhé pásma karibského moře. Tento rajský koutek Karibiku je proslulý svými bílými písečnými plážemi a křišťálově čistou vodou.

Jedním z hlavních důvodů, proč si lidé vybírají Georgetown jako své dovolené, jsou krásné a opuštěné pláže. Na těchto plážích se však nesetkáte s davem turistů, naopak tyto pláže patří k těm nejvíce skrytým a opuštěným místům na světě. Kromě toho, Bahamy Georgetown je také známý pro svůj úžasný podvodní svět, což z tohoto místa dělá ráj pro potápěče a šnorchlaře.

Exuma Cays Land and Sea Park je další místem, které byste neměli při své dovolené v Bahamy Georgetown (Exuma) vynechat. Tento park nabízí návštěvníkům možnost vidět některé z nejkrásnějších podvodních zahraničních živočichů a rostlin. Naleznete zde také mnoho zvířat, jako jsou žraloci, nautilusy a mnoho dalšího.

Pro ty, kteří se rádi potápí, je plný výletů na různé podvodní lokality. Například Carmichael's Reef je k vidění skvělých různých druhů ryb, korálů a dalších podvodních tvorů.

Návštěvníci Bahamy Georgetown (Exuma) by měli také navštívit zdejší krásný záliv Moriah Harbour Cay. Tento záliv nabízí překrásnou přírodu, poklidné útesy a plno mořských zvířat v jejich přirozeném prostředí.

Takže pokud se chcete ztratit v nádherné přírodě se zcela dokonalými podmínkami pro šnorchlování a potápění, neváhejte a vyrazte na dovolenou do Bahamy Georgetown (Exuma)!


Počasí Bahamy Georgetown (Exuma)


Bahamy jsou známé svou krásnou přírodou a příjemným tropickým počasím, které přitahuje milovníky slunce a dovolené na pláži. Georgetown, který se nachází na ostrově Great Exuma v Bahamách, není výjimkou.

Klima Georgetownu je typické pro oblast Karibiku, s vyššími teplotami a vlhkostí. Průměrné teploty se zde pohybují od 23 °C v zimních měsících až po 32 °C v létě. Nejteplejšími měsíci jsou červenec a srpen, kdy se teploty často vyšplhají na 35 °C a více. Naopak nejchladnějšími měsíci jsou prosinec a leden, kdy se teploty mohou snížit na 20 °C.

Vzhledem k tomu, že se Georgetown nachází v tropické oblasti, je typické zdejší počasí doprovázeno i vyšší vlhkostí vzduchu. Vlhkost se pohybuje kolem 70-80 % v průměru. To znamená, že se může zdát, že teplota je ještě vyšší, než ve skutečnosti je.

Dešťové srážky jsou v Georgetownu rozloženy relativně rovnoměrně po celý rok. Nejvlhčími měsíci jsou květen a červen, kdy se často vyskytují větší přeháňky a bouřky. Průměrné množství srážek se pohybuje kolem 100-150 mm měsíčně.

Jedinými větrnými obdobími, která mohou Georgetown zasáhnout, jsou hurikány. Hurikánová sezóna na Bahamách trvá od června do listopadu, přičemž vrchol nastává v srpnu a září. Je důležité sledovat předpovědi a varování meteorologických institucí, aby se návštěvníci mohli případně připravit a chránit.

Pokud plánujete návštěvu Georgetownu na Exuma, doporučuje se balit lehké oblečení, přilnavou obuv a samozřejmě nezapomenout na plavky a sluneční ochranu. Nezapomeňte také, že tato oblast je rájem pro potápěče a milovníky vodních sportů, díky průzračným vodám a úchvatným korálovým útesům.

Georgetown, Exuma nabízí tropické počasí s teplými teplotami a vysokou vlhkostí. Ať už si užíváte pláže, potápění nebo procházky, vždy je vhodné sledovat místní předpovědi počasí a být připraven na případné změny. Bahamy jsou jedním z těch míst na světě, kde počasí hraje důležitou roli a přidává dovolené na exotických ostrovech ten správný kouzelný prvek.


Ubytování Bahamy Georgetown (Exuma)


Bahamy jsou pro mnoho lidí synonymem pro krásné pláže, azurové moře a koktejly s deštníkem. Georgetown na ostrově Exuma však nabízí něco víc než jen klasickou dovolenou u moře. Pokud se chystáte na Bahamy, rozhodně byste měli zvážit i ubytování v Georgetownu.

Georgetown je hlavním městem ostrova Exuma a leží na jeho severním pobřeží. Patří mezi menší obce, v nichž se však stále propojují tradice s moderní dobou. V obci najdete například tradiční rybářské lodě, ale také množství obchodů, restaurací a bister. V Georgetownu rovněž sídlí jakási turistická centrála, kde se můžete dozvědět informace o místních atrakcích.

Pokud se chystáte do Georgetownu, nebudete mít problém s ubytováním. V obci najdete řadu hotelů, ale také ubytování v penzionech či apartmánech. Mezi hotely s výhledem na moře patří například Exuma Palms Hotel nebo Grand Isle Resort and Spa. Pokud byste si chtěli zajít do místního penzionu, máte na výběr například z Farmer's Hill Guest House nebo Exuma Sunrise Inn.

Co se týče turistických atrakcí, Georgetown vám nabídne rovněž svůj podíl. Ve městě se nachází například historické muzeum Kay’s Cottage, kde se můžete dozvědět něco o historii města i celého ostrova. Pro milovníky golfu zase nabízí malebné golfové hřiště Sandals Emerald Bay Golf Course, kde si můžete zahrát mezi palmami a výhledem na oceán. V případě, že vám nevyhovují tyto atrakce, můžete se vydát za pravými bahamskými zážitky.

Na ostrově Exuma se nachází neuvěřitelných 365 ostrovů a Georgetown nabízí možnosti výletů na mnoho z nich. Určitě stojí za to navštívit například nejznámější – Great Exuma Island, kde najdete další krásné pláže a bary. Pro milovníky aktivní dovolené se nabízí možnost potápění či šnorchlování, zážitek nezapomenete ani při plavbě lodí kolem obrovských útesů.

Georgetown může být zajímavou alternativou, pokud se chystáte na Bahamy a chcete něco víc než jen lehání na pláži. Prozkoumejte s místními obyvateli tuto malebnou obec, zajděte si na výlety a užijte si další zážitky na ostrově Exuma. Ubytování v Georgetownu je navíc velmi dostupné, a tak není důvod, proč si toto místo nevyzkoušet.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bahamy Georgetown (Exuma)


1. Jak se dostat na Bahamy Georgetown (Exuma)?
- Nejlepší způsob, jak se dostat do Georgetownu na Bahamách Exuma, je letecky. Existuje letiště Georgetown (Exuma International Airport), které přijímá přímé lety z mnoha mezinárodních destinací.

2. Jaký je nejbližší hotel nebo ubytování v Georgetownu (Exuma)?
- Existuje několik hotelů a ubytování v Georgetownu (Exuma), včetně hotelu Sandals Emerald Bay, Grand Isle Resort & Spa a Augusta Bay Bahamas. Doporučuje se rezervovat ubytování předem.

3. Kolik stojí stravování v Georgetownu (Exuma)?
- Ceny stravování v Georgetownu (Exuma) se mohou lišit v závislosti na typu restaurace. Oběd v běžné restauraci může stát kolem 15-30 USD, zatímco večeře v luxusním podniku může dosáhnout až 100 USD.

4. Jaké jsou nejlepší pláže v Georgetownu (Exuma)?
- Georgetown (Exuma) je známý svými nádhernými plážemi. Mezi nejoblíbenější patří Tropic of Cancer Beach, Stocking Island, Hoopers Bay Beach a Coco Plum Beach.

5. Kdy je nejlepší doba k návštěvě Georgetownu (Exuma)?
- Nejlepší doba k návštěvě Georgetownu (Exuma) je během suchého období od prosince do dubna, kdy je počasí příjemné a teplé. Mimo toto období se mohou vyskytovat deště a hurikány.

6. Existují nějaké zajímavé aktivity v Georgetownu (Exuma)?
- Ano, Georgetown (Exuma) nabízí širokou škálu aktivit, které si můžete vyzkoušet. Patří sem potápění, šnorchlování, rybaření, plavba na lodích, projížďky na mořských kajacích a procházky po krásných plážích.

7. Jaká místní jídla bychom měli vyzkoušet v Georgetownu (Exuma)?
- Vyzkoušejte si místní speciality jako conch salad (salát s mořskými plži), cracked conch (křupavě smažené plže), bahamský hřebínek, conch fritters (plží krokety) a johnnycake (kukuřičný chléb). Jsou to jen některá z typických jídel, která stojí za ochutnání.

8. Jaké jsou nejlepší místa pro šnorchlování v Georgetownu (Exuma)?
- Na Exumě je mnoho skvělých míst pro šnorchlování. Mezi nejlepší patří Thunderball Grotto, Moriah Harbour Cay National Park, Staniel Cay a Chat 'N' Chill.

9. Existuje nějaká významná historická místa v Georgetownu (Exuma)?
- Georgetown (Exuma) je historicky bohatý a mezi zajímavá místa patří například Heritgae Museum of The Bahamas, které dokumentuje dějiny západních Baham. Také můžete navštívit chrám St. Andrew's Anglican Church a koloniální budovy v centru města.

10. Jaké aktivity jsou pro děti vhodné v Georgetownu (Exuma)?
- Pro děti je v Georgetownu (Exuma) k dispozici mnoho aktivit. Můžete je vzít na výlet lodí k opici svatých, prozkoumat korálové záhrady při šnorchlování nebo si užít odpoledne na pláži s možností stavění pískových hradů a plavání ve vodě.


Letenka Bahamy Georgetown (Exuma)


Bahamy jsou oblíbenou turistickou destinací a Georgetown (Exuma) je jedním z nejkrásnějších míst na ostrovech. Georgetown leží na ostrově Great Exuma, který je součástí Exuma Cays, souboru několika desítek malých ostrovů a mnoha pláží.

Letenky do Georgetownu (Exuma) jsou dostupné z mnoha měst v USA, jako jsou New York, Miami nebo Fort Lauderdale. Samozřejmě je také možné najít letenky z dalších zemí, například z Kanady nebo z Evropy.

Georgetown (Exuma) je ideální destinací pro ty, kteří hledají klidné a krásné místo s průzračným mořem, křišťálově čistou vodou a bílým pískem. Zdejší pláže patří k nejkrásnějším na světě a vybrat si můžete z mnoha různých pláží – buď těch, které jsou široké a dlouhé, nebo těch, které jsou malé a opuštěné. Na většině pláží najdete i několik barů a restaurací, kde se můžete občerstvit a ochutnat místní speciality.

Aktivity v Georgetownu (Exuma) jsou převážně spojené s vodou – můžete si pronajmout loď, aby jste si prohlédli ostrovy Exuma Cays, šnorchlovat, potápět se, nebo se vydat na rybaření. Oblíbená aktivita je také plavání s prasaty, kteří žijí na ostrově Big Major Cay a rádi se koupejí s návštěvníky. Můžete si také vyzkoušet stolní tenis nebo golf.

Pokud hledáte ubytování, nabízí se vám několik možností – od luxusních resortů až po menší bungalovy. Záleží na vašem vkusu a způsobu cestování. Doporučujeme si však zajistit ubytování dopředu, jelikož Georgetown (Exuma) je velmi oblíbené místo a v sezóně se mohou dostat ubytovací kapacity plné.

Celkově je Georgetown (Exuma) destinací pro ty, kteří hledají relaxaci na krásných plážích a vychutnání si místní přírody. Není to místo pro ty, kteří hledají noční život a množství akcí. Pokud se však rozhodnete odjet do Georgetownu (Exuma), určitě nebudete litovat a vrátíte se s mnoha krásnými zážitky.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky