Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Namibie Spitzkoppe

Počasí Namibie Spitzkoppe


Namibie je země ležící na západním pobřeží jižní Afriky, která je známá svým pestrobarevným a drsným krajinným rázem. Tato země se pyšní různorodým počasím a klimatem, které je ovlivněno převážně horkými a suchými vzdušnými proudy z vnitrozemí.

Jednou z nejzajímavějších oblastí Namibie je Spitzkoppe. Místo totožně naznačuje, jedná se o malebné skálky, které vystupují z písečných dun a představují dominantu oblasti. Charakteristickým rysem Spitzkoppe je jejich červená a oranžová barva, která vytváří úchvatné kontrasty s modrou oblohou a dokazuje nádhernou symbiózu přírody.

Co se týče počasí v této oblasti Namibie, převažuje zde suché podnebí s minimálním množstvím srážek. Průměrná roční úhrn srážek činí pouhých 100 mm, což vytváří drsné a suchořečivé prostředí. Většinou spadne nejvíce srážek během období dešťů, které nastává mezi listopadem a březnem. Ani v těchto měsících se však nedá očekávat silné a vydatné srážky.

Teploty v oblasti Spitzkoppe jsou převážně vysoké a mohou se pohybovat od 25 °C v zimě (červenec a srpen) až k 40 °C v létě (prosinec a leden). Místní obyvatelé a návštěvníci se poučili přizpůsobit tomuto extrémnímu počasí, protože vybavení dobou a prostředky je rozhodující, pokud se chcete vydat na výpravu do této kouzelné části Namibie.

Spitzkoppe je také oblíbeným místem pro horolezce a skalolezce. Ti mají obrovský zážitek z výstupů na vrcholky nejrůznějších skalních formací, přičemž mají možnost spát pod širým nebem a pozorovat noční oblohu. Nebýt jejich připravenosti na nepředvídatelné počasí, bylo by jejich dobrodružství možná ohroženo.

Celkově řečeno, počasí v oblasti Spitzkoppe je typicky africké a náročné. Pro návštěvníky je důležité se přesně informovat o počasí před cestou a dobře se na ni připravit, protože je nutné se přizpůsobit extrémním teplotám a minimálnímu množství srážek. Ať už se jedná o horolezce, skalní turisty nebo prosté nadšence do přírody, Namibie Spitzkoppe nabízí nezapomenutelný zážitek a fascinující krajinnou krásu, kterou stojí za to objevit.


Dovolená Namibie Spitzkoppe


Namibie je zemí plnou ohromujících přírodních krás a jednou z nejzajímavějších lokalit v této africké zemi je bezesporu pohoří Spitzkoppe. Spitzkoppe se nachází asi 280 kilometrů severovýchodně od hlavního města Windhoek a leží v oblasti zvané Damaraland. Toto pohoří je známé svými ohromujícími pískovcovými skalisky, které se vynořují ze zvlněné pouště a dosahují výšky až 1 800 metrů nad mořem.

Pro turisty, kteří chtějí zažít dobrodružství v srdci africké divočiny, je Spitzkoppe jedinečným místem. Pohoří nabízí nespočet možností pro horskou turistiku, skalní lezení a další outdoorové aktivity. Zdejší skalní útvary jsou proslulé svou jedinečnou krásou a tvoří dokonalou scénu pro fotografování a obdivování přírodních úkazů. Není divu, že Spitzkoppe je často nazýván "Ostrůvky na nebi".

Jedním z nejvyhledávanějších míst v rámci Spitzkoppe je skála zvaná "Bushman's Paradise". Tato skála je jedním z nejstarších památníků skalního umění v Namibii a má historický a kulturní význam. Na jejích stěnách jsou vyobrazené obrazy, které zobrazují život starých afrických kmenů, jejich rituály a lovecké scény. Pro turisty je to skvělá příležitost, jak se naučit více o místní historii a kultuře.

Další oblíbenou aktivitou je skalní lezení. Svými různorodými skalními formacemi a obtížnostmi nabízí Spitzkoppe výzvy pro začátečníky i zkušené lezce. Skalní vrcholy jako Pontok a Brau, které jsou dobře přístupné, jsou ideálními místy pro lezení. Pokud nemáte zkušenosti s lezením, je možné si najmout místního průvodce, který vám pomůže s navigací po skalách a zaručí vám bezpečí.

Je třeba však mít na paměti, že Spitzkoppe je velmi drsná oblast a cestování sem vyžaduje dobrý přípravný plán. Pokud plánujete navštívit Spitzkoppe během své dovolené v Namibii, je ideální si zajistit průvodce, který vás provede nejatraktivnějšími místy a zajistí vám bezpečné cestování. Dále je také důležité mít dostatek vody, potravy a ochranných prostředků proti slunci, protože teploty ve Spitzkoppe mohou být velmi vysoké.

Dovolená v Namibii ve Spitzkoppe je skutečným dobrodružstvím, které si zamilují milovníci přírody, horolezci a lidé, kteří touží po jedinečných zážitcích. Ocitnete se v úchvatných kulisách, které vám připomenou, jak úžasnou a rozmanitou krásu příroda dokáže nabídnout. Pokud tedy hledáte něco mimořádného a jste ochotni vystoupit z pohodlí běžných turistických atrakcí, Spitzkoppe vám nabídne nezapomenutelnou dovolenou plnou dobrodružství a krásy.


Letenka Namibie Spitzkoppe


Namibie je země plná ohromujících scenérií a úchvatných přírodních krás. Jednou z nejznámějších a nejimpozantnějších lokalit v Namibii je horstvo Spitzkoppe, které je často nazýváno "Terasou vesmíru". Pokud plánujete cestu do Namibie, rozhodně byste neměli Spitzkoppe vynechat.

Spitzkoppe je součástí menšího pohoří o nadmořské výšce přesahující 1700 metrů. Jeho siluetu tvoří rozlehlé skalní útvary ve tvaru kupole, které se tyčí nad pouští a dramaticky kontrastují s plochou krajiny. Při pohledu na tyto vyčnívající vrcholky si opravdu připadáte, jako byste stáli na terase vesmíru.

Pro turisty je Spitzkoppe atraktivní zejména pro svou spektakulární skalní krajinu. Každý, kdo má rád horolezectví, si tu může přijít na své. Nejznámějšími skalisky jsou například "Búra", "Pontok", "Kamenný oblouk" a "Malý Spitzkoppe", které každý rok lákají tisíce horolezců z celého světa. Některé vrcholy přitom dosahují výšky přes 100 metrů, takže kouračka je zaručena.

Kromě horolezectví se zde dá také dobře turisticky chodit a objevovat okolní scenérie. Jedním z nejznámějších míst je tzv. "Bushmen Paradise". Jedná se o rozsáhlé prostranství s nádhernými skalními malbami, jež pocházejí z období před tisíci lety. Ty přinášejí vzácný pohled do kulturního dědictví starého etnika přežívajícího v této části Namibie.

Pro návštěvníky Spitzkoppe je také k dispozici tábořiště místní komunity, které je možné využít jako základnu pro průzkum této úžasné oblasti. Výbornou volbou je kemp "Spitzkoppe Rest Camp", který leží přímo v srdci horstva. Kemp nabízí ubytování v kempech nebo chatkách, kde si můžete odpočinout po náročném dni plném dobrodružství.

Pokud máte rádi fotografování, pak je Spitzkoppe také ideálním místem pro pořizování úchvatných fotografií. Zejména při západu slunce, kdy se barvy na obloze mění na oranžovou a fialovou, se můžete těšit na kouzelnou atmosféru a úžasná světla na skalních vrcholcích.

Pokud plánujete návštěvu Namibie, doporučuji, abyste si nezapomněli užít Spitzkoppe. Toto mistrovské dílo přírody si zaslouží být součástí vašeho seznamu "must-see" míst v Namibii. Přijďte a užijte si tuto unikátní přírodní krásu a pocíťte atmosféru, kterou vám mohou nabídnout pouze skalnaté vrcholky Spitzkoppe.


Nejčastější dotazy a odpovědi Namibie Spitzkoppe


1. Jaké je nejlepší období k návštěvě Spitzkoppe?
- Nejlepší období k návštěvě Spitzkoppe je během suchého období, které trvá od května do září. Během tohoto období je méně srážek a teploty jsou mírnější.

2. Jaké jsou hlavní atrakce v Spitzkoppe?
- Hlavními atrakcemi v Spitzkoppe jsou fotografické příležitosti, skalní útvary jako například "Babylon", "Rock Arch" a "The Bridge", pískovcové skály a geologické útvary.

3. Jak se dostat do Spitzkoppe?
- Spitzkoppe se nachází asi 280 km od hlavního města Windhoek a nejsnáze se k němu dostanete autem. Existují také turistické společnosti, které nabízejí výlety do této oblasti.

4. Je nutné si předem rezervovat ubytování v Spitzkoppe?
- Ano, je doporučeno si předem rezervovat ubytování, protože Spitzkoppe je velmi populární turistickou destinací. Existuje několik táborů a kempů, které nabízejí ubytování ve stanu nebo ve vlastních zařízeních.

5. Jak dlouho by měla být návštěva Spitzkoppe?
- Doporučuje se strávit alespoň jeden celý den v Spitzkoppe, aby bylo možné prozkoumat hlavní útvary a vychutnat si přírodu. Někteří lidé se však rozhodnou zůstat déle a věnovat se skalnímu lezení nebo procházkám po okolí.

6. Je nutné vstupné do Spitzkoppe platit?
- Ano, vstup do Spitzkoppe je placený a cena se obvykle pohybuje kolem 80 NAD na osobu. Tato částka slouží k ochraně a údržbě této přírodní rezervace.

7. Je možné tábořit v Spitzkoppe?
- Ano, je možné tábořit v různých kempovacích oblastech v Spitzkoppe. Existují vyhrazená místa pro stanování a některé kempy také nabízejí základní vybavení jako toalety a sprchy.

8. Jaké aktivity lze v Spitzkoppe dělat?
- Kromě procházek a fotografování můžete v Spitzkoppe také podniknout výlety na kole, skalní lezení, obdivovat hvězdnou oblohu nebo se přidat k organizovaným výpravám s průvodcem.

9. Je v oblasti Spitzkoppe možné koupit potraviny a další zásobování?
- V Spitzkoppe neexistuje žádný obchod nebo restaurace, takže je doporučeno si přinést veškeré potraviny a další zásoby. Nejblíže se nachází menší město Usakos, kde je možné si doplnit zásoby.

10. Jaké jsou hlavní bezpečnostní pokyny pro návštěvníky Spitzkoppe?
- Při návštěvě Spitzkoppe je důležité dodržovat základní bezpečnostní opatření, jako je udržování dostatečné hydratace, ochrana proti slunci, opatrnost při lezení po skalách a řádné zajištění stanu či ubytování proti větru a zvěři.


Ubytování Namibie Spitzkoppe


Namibie je fascinující zemí nacházející se v jižní Africe, která přitahuje turisty svou ohromující přírodou a bohatou kulturou. Jednou z nejvýznamnějších turistických atrakcí v Namibii je pohoří Spitzkoppe.

Pohoří Spitzkoppe, také známé jako „Matterhorn Namibie“, se nachází zhruba 250 kilometrů severovýchodně od hlavního města Windhoek. Tyto skály mají unikátní tvar a vytvářejí malebnou krajinu, která je magnetem pro turisty. Pohoří Spitzkoppe je jedním z nejstarších geologických útvarů na světě, jehož stáří se odhaduje na více než 700 milionů let. Domorodé kmeny, jako jsou Damara a San, považují toto místo za posvátné a věří, že je domovem duchů.

Pro turisty, kteří si přejí zůstat a prozkoumat tento fascinující region, je zde několik možností ubytování. Nejběžnější a nejpopulárnější je kempování pod širým nebem. Spitzkoppe nabízí nádherné kempovací místa, která umožňují návštěvníkům prožít výjimečný zážitek. Kempování je zde povoleno a návštěvníci si mohou postavit své vlastní stany. Kempovací místa jsou vybavena venkovními toaletami a sprchovými kouty, což přidává na pohodlí a komfortu.

Pro ty, kteří upřednostňují větší pohodlí, je k dispozici také kempování ve stanech. Tato možnost nabízí pronájem předem postavených stanů s vlastními vybavenými postelemi. Tyto stany jsou ideální pro ty, kteří si přejí zažít krásu a dobrodružství pobytu na venkově, aniž by museli nést veškeré vybavení.

Pro ty, kteří vyhledávají luxusnější ubytování, je k dispozici Spitzkoppe Mountain Lodge. Tato lodge nabízí pohodlné a elegantní pokoje s výhledem na pohoří a jezerem Oasis. Hosté mohou využívat venkovního bazénu, restaurace a také mohou si objednat průvodce, který je provede okolím a ukáže jim nejlepší místa k prozkoumání. Spitzkoppe Mountain Lodge je ideálním místem pro ty, kteří chtějí vychutnat neuvěřitelné výhledy a relaxovat v příjemném prostředí.

Během pobytu v pohoří Spitzkoppe mají návštěvníci možnost podniknout různé aktivity. Jednou z nejoblíbenějších je horolezectví. Pohoří Spitzkoppe poskytuje mnoho skalních stěn a kopcovitých vrcholů, které jsou ideální pro horolezectví různých úrovní obtížnosti. Další aktivitou, kterou si návštěvníci mohou vychutnat, je pěší turistika. Existuje několik turistických tras, které vás provedou okolím a umožní vám objevovat nepopsatelnou krásu této oblasti.

Při plánování cesty do Namibie by nemělo vašem itineráři chybět pohoří Spitzkoppe. Je to úchvatné místo, které nabízí neuvěřitelné zážitky a umožňuje návštěvníkům prozkoumat jedinečnou geologii, kulturu a bohatou přírodu Namibie. Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si zvolíte, Spitzkoppe vám poskytne nezapomenutelné zážitky a nekonečnou inspiraci.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky