Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Mongolsko Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur National Park

Počasí Mongolsko Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur National Park


Mongolsko je země s velmi odlišným a místy drsným klimatem. Není proto divu, že zde najdeme i úchvatná místa s nezapomenutelným počasím. Mezi taková místa patří i Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur Národní park, který se nachází na severu země.

Tento národní park je domovem mnoha překrásných přírodních scenérií, včetně ledovcových jezer, horských řek a údolí obklopených hustými lesy. Nejvíce pozornosti si ale zaslouží Khorgo sopka, která se tyčí nad zdejším krajinou. Tato sopka je vysoká 2 210 metrů a její vrchol je kráter, ze kterého vystupuje dým. Turisté si ji mohou prohlédnout z blízka a dokonce i vylézt až na vrchol, odkud je úchvatný výhled na celou oblast.

Další zajímavostí, kterou v národním parku nalezneme, je jezero Terkhiin Tsagaan Nuur. Toto ledovcové jezero je velké 16 km² a má šedou barvu, což je způsobené odpadem z okolních vulkanických hornin. Okolní krajina kolem jezera je velmi malebná a pro turisty nabízí mnoho možností pro pěší turistiku a vodní sporty.

Pokud jde o počasí v Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur Národním parku, je to proměnlivé. V létě se zde počítá s teplotami kolem 20-25°C, ale v noci bývá chladno. V některých oblastech parku může být také velmi větrno. V zimě se oblast parku mění na zasněženou krajinu, kde teploty klesají k -30°C.

Celkově je tato oblast známa svým drsným počasím, ale to také z ní dělá fascinující a okouzlující místo k návštěvě. Pokud si chcete vychutnat úchvatné scenérie, najdete zde dostatek příležitostí pro turistiku a prozkoumání zdejší krajiny. Ať už potkáte mírné počasí nebo zimu v plné síle, budete mít možnost vidět tuto krásnou oblast v celé její nádheře.


Letenka Mongolsko Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur National Park


Mongolsko Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur National Park, jedinečný kus přírody ve východní Asii

Mongolsko je země, která se může pochlubit mnoha krásami přírody. Jednou z nich je i Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur National Park, který se nachází v provincii Arkhangai. Tento park je jedním z nejvýznamnějších ze všech přírodních parků v Mongolsku a zahrnuje nepřeberné množství unikátních přírodních krás.

Tento národní park je domovem pro mnoho druhů zvířat, jako jsou například rysi, medvědi, sobi, vlci, lišky a veverky. Park je také domovem pro mnoho druhů ptáků – až 200 různých druhů můžete spatřit v tomto parku. Při pohledu na krajinný ráz parku si můžete všimnout, že se vznáší nad ním nádherná nebezpečná orlice a také mnoho dalších druhů sokolů.

Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur National Park je známý také pro svůj vulkán Khorgo, který je nejvýše položeným vulkánem v Mongolsku. Měří 2 200 metrů nad mořem a je jedním z nejaktivnějších sopouchů v zemi. Vrchol sopky nabízí nádherný výhled na park a okolí - aspon pokud máte odvahu se vydat na výstup, který s sebou nese nebezpečí a vyžaduje dobré časové plánování.

Dalším lákadlem parku je Terkhiin Tsagaan Nuur, modrá perla mezi Mongolskými jezery. Je to slané jezero rozkládající se na 16 kilometrech. Hloubka jezera se dá měřit až na 28 metrů, a pokud máte štěstí, mohou se vám nabídnout nádherné pohledy na labutě, kachny, bažanty a mnoho dalších ptáků, které sem přilétají prolétnout. Je to ideální místo pro dovolenou a relaxaci, stejně jako pro prozkoumání jedinečné Mongolské krajiny.

Navštívit Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur National Park je možné během celého roku. Někdy se jedná o problematické jaro a podzim, kdy je počasí nestabilní a může být velmi proměnlivé. Letní měsíce jsou z tohoto pohledu mnohem lepší, což je také důvod proč je tento park v létě velmi oblíbeným cílem turistů.

Pokud cestujete po Mongolsku, vyloženě vám doporučujeme zahrnout návštěvu tohoto parku již jen kvůli impozantnímu vulkánu nebo modrému králi středisku přírody, který lze spatřit jen v tomhle parku a jen s trochou štěstí. Pro aktivní cestovatele a milovníky přírody se jedná o ideální destinaci, kde si můžete vychutnat nádhernou krajinu Mongolska a jeho přírodní bohatství.


Nejčastější dotazy a odpovědi Mongolsko Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur National Park


1. Jak se dostanu do Národního parku Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur v Mongolsku?
- Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Národního parku Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur, je vzít autobus nebo pronajmout si auto z hlavního města Ulaanbaatar a jet po silnici číslo 30 směrem na západ. Cesta trvá přibližně 6-7 hodin.

2. Jaké aktivity mohu dělat v Národním parku Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur?
- V parku můžete podniknout různé turistické túry a vycházky, kempovat, fotografovat překrásné přírodní scenérie, navštívit sopku Khorgo, plavat nebo rybařit v jezeře Terkhiin Tsagaan Nuur a pozorovat místní flóru a faunu.

3. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu tohoto národního parku?
- Nejlepší doba pro návštěvu má toto místo je od června do září, kdy jsou teploty mírné a krajina je v plné kráse. Výběr měsíce závisí na vašich preferencích a druhu aktivity, kterou plánujete.

4. Jaké jsou ubytovací možnosti v Národním parku Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur?
- V parku najdete několik kempů a stanic, kde je možné stanovat nebo přenocovat v jurtách. Existují také některé hotely a hostely v okolních vesnicích.

5. Jak dlouho bych měl zůstat v národním parku Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur?
- Doporučuje se zůstat v parku minimálně 2-3 dny, aby bylo dostatek času na prozkoumání různých částí a aktivit v parku.

6. Jaké další zajímavé místa se nacházejí v okolí národního parku Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur?
- V okolí parku se nachází mnoho dalších zajímavých míst, jako například klášter Tsetserleg, jeskyně Uushgiin Deer, vodopády Orkhon, sopka Khorgo a přírodní rezervace Národní park Terelj.

7. Potřebuji nějaké speciální povolení pro návštěvu tohoto národního parku?
- Pro návštěvu Národního parku Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur není nutné žádné speciální povolení. Nicméně, je důležité dodržovat pravidla ochrany životního prostředí a respektovat místní kulturu.


Dovolená Mongolsko Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur National Park


Dovolená v Mongolsku: Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur National Park

Mongolsko je země plná rozmanitých a malebných přírodních krás. Pokud hledáte dovolenou, která vás zavede na místa, kde se setkáte s ohromujícími scenériemi, živou kulturou a dobrodružnými aktivitami, nemůžete minout Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur National Park.

Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur National Park se nachází v provincii Arkhangaj, ve středu Mongolska. Park leží na úpatí sopky Khorgo a je domovem krásného modrého jezera Terkhiin Tsagaan Nuur. Návštěvníci zde najdou neuvěřitelnou rozmanitost přírodních útvarů, od vulkanických formací přes jazerka až po rozlehlé pastviny.

Jednou z nejznámějších atrakcí parku je Khorgo, vyhaslá sopka sopečného původu. Je možné na ni vystoupit a z vrcholu si vychutnat úchvatný výhled na okolní krajinu. Cesta na vrchol není nijak náročná a trvá přibližně hodinu. Výška sopky je asi 2210 metrů.

Dalším fascinujícím místem v parku je Terkhiin Tsagaan Nuur, jezero, které leží v kráteru vyhaslé sopky. Jezero je obklopeno úchvatnou krajinou, což ho činí oblíbeným místem pro kempování a pikniky. Je možné si pronajmout loď a projet se po jezeře či vyzkoušet rybaření. Okolní oblast je také populární mezi milovníky ptáků, protože zde lze spatřit různé druhy vzácných ptáků, včetně buřňáků a chřástalů.

Místní pastevci žijí v blízkosti parku a používají ho jako pastviny pro své dobytek. Můžete se setkat s nimi a zjistit, jakým způsobem život tradičního nomáda v Mongolsku vypadá. Budete mít příležitost vidět jejich jurtové stany, dobytek a zároveň se dozvíte o jejich tradičním způsobu života.

Pokud jste dobrodružníci, nezapomeňte navštívit také Orkhonskou soutěsku, která se nachází poblíž Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur National Park. Soutěska je jednou z nejhlubších v Mongolsku a je domovem řeky Orkhon, která je často označována jako "kostra Mongolska". Výlet do této krásné soutěsky vám přinese pocit dobrodružství a zároveň vám umožní prozkoumat další úžasnou přírodní krásu Mongolska.

Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur National Park je skutečně jedinečným místem, které překvapí každého návštěvníka svou krásou. Pokud hledáte dovolenou plnou přírodních zážitků, kultury a dobrodružství, neváhejte a vydejte se na cestu do Mongolska. Zdejší národní park vám nabídne všechno, co potřebujete k tomu, abyste zažili nezapomenutelnou dovolenou.


Ubytování Mongolsko Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur National Park


Mongolsko je zemí s bohatou historií a krásnou přírodou. Mezi jedny z nejznámějších a nejnavštěvovanějších přírodních rezervací v zemi patří Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur National Park. Tento národní park je situován v provincii Arkhangai, ve středu země, a nabízí návštěvníkům jedinečnou přírodní scenérii a možnost prozkoumávat bohatý ekosystém Mongolska.

Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur National Park zahrnuje rozlohu 2 227 čtverečních kilometrů a byl vyhlášen chráněným územím v roce 1997. Jeho jméno v mongolštině vystihuje dvě hlavní atrakce parku - horu Khorgo a jezero Terkhiin Tsagaan Nuur. Kombinace sopečné hory, sopečných jezer a rozsáhlých travnatých krajin vytváří nádhernou krajinu, která je unikátní pro toto místo.

Hora Khorgo, která dosahuje výšky 2 210 metrů, patří mezi krátery mladých sopek. Je živě aktivní a návštěvníci se mohou vydat na její vrchol, aby se pokochali dechberoucím výhledem na okolní krajinu. Výstup na horu není příliš náročný, takže je vhodný i pro nezkušené turisty. Z vrcholu Khorgo lze spatřit i jedno z nejatraktivnějších míst v parku - jezero Terkhiin Tsagaan Nuur.

Terkhiin Tsagaan Nuur, neboli Velké bílé jezero, je jedno z největších sladkovodních jezer v Mongolsku. Je obklopeno horskými hřebeny a jeho voda má krásně azurovou barvu. Jezero je vyhledáváno turisty především kvůli svým přírodním krásám a bohatství fauny a flóry. Zdejší vody jsou domovem různých druhů ryb a ptáků, včetně vzácného druhu ptáka zvaného marmeládový hŕrboľ.

Nebeskými korunovačními kaménky, vyskytujícími se na březích jezera, jsou další atrakcí tohoto místa. Jsou známy pro svůj jedinečný tvar a sloužily jako inspirace pro mongolské umělce při vytváření tradičních šperků. Je možné si zakoupit tyto krásné kaminky jako suvenýr a zároveň podpořit místní řemeslníky.

Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur National Park nabízí i další atrakce a aktivity pro turisty, jako je možnost stanování, turistické a vodní aktivity, včetně rybaření. Je zde také možnost podniknout výlet na koni a podívat se na tradiční život nomádů, kteří zde stále žijí a chovají dobytek.

Pokud plánujete návštěvu Mongolska a toulání se jeho nádhernou přírodou, nezapomeňte zařadit návštěvu Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur National Parku do svého itineráře. Je to jedinečné místo, které vám umožní zažít přírodu v její plné kráse a objevit něco z kultury a tradic Mongolska.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky