Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Mexiko Puerto Escondido

Letenka Mexiko Puerto Escondido


Letět do Mexika na dovolenou je sen mnoha lidí. Zvláště oblíbené jsou destinace, které leží na pobřeží a nabízejí nádherné pláže, jako je Puerto Escondido v Oaxace. Tento malý přístavní město leží na jihozápadním pobřeží Mexika a je oblíbenou destinací surfařů, ale také vyznavačů alternativního stylu života.

Pokud byste chtěli navštívit Puerto Escondido, nebudete mít problém najít z Prahy letenku. Můžete se rozhodnout pro přímý let od českých leteckých společností nebo vybrat spojení s přestupem. Z Prahy je nejpraktičtější letět do Ciudad de Mexico, největšího města Mexika, kde si můžete prohlédnout mnoho kulturních památek a poznejete život v této rozmanité metropoli. Po návštěvě mexico city můžete pak pokračovat na samotné Puerto Escondido.

Z Ciudad de Mexico se můžete do Puerto Escondido dostat nejlepše letecky. Cesta trvá zhruba 1,5 hodiny a spojení nabízí letecké společnosti jako je Aeromar, Interjet nebo Volaris. Ceny letenek se pohybují v rozmezí od 3 000 Kč do 10 000 Kč, v závislosti na termínu, počtu přestupů a výběru letecké společnosti.

Jakmile dorazíte do Puerto Escondido, oceníte, že nemusíte cestovat dlouho do své vybrané ubytovny, neboť letiště se nachází jen několik kilometrů od centra. Město je poměrně malé, nicméně nabízí mnoho aktivit a zážitků, které si můžete vychutnat. Kromě surfování na některých z nejlepších surf spotů v Mexiku (například na Zicatela pláži) můžete navštívit též zdejší hippie tržiště, kde nakoupíte originální ručně vyráběné zboží.

Pokud budete chtít navštívit sousední pobřeží, můžete si pronajmout auto nebo motocykl, ale pokud nejste zrovna zkušený řidič v Mexiku, je lepší se přidat do některé ze skupin turistů a nechat se vést zkušeným průvodcem.

Letenka do Puerto Escondido je určitě investicí do nezapomenutelné dovolené. Jestliže toužíte po surfování na nejlepších plážích Mexika, zažijete zde nádherné západy slunce, ochutnáte zdejší pokrmy a zároveň se podíváte do života těchto vášnivých surfařů a alternativců. Do Puerto Escondido se vyplatí zajet a poznat tuto malebnou destinaci s nezaměnitelnou atmosférou, kde si užijete klidné atmosféry i peckové zážitky.


Dovolená Mexiko Puerto Escondido


Pokud hledáte idylickou destinaci pro dovolenou na pláži, Puerto Escondido v Mexiku je jedno z nejlepších míst, které můžete vybrat. Nachází se na jihozápadním pobřeží Mexika v Oaxace a je známé svými nádhernými plážemi, perfektními surfovými podmínkami a relaxační atmosférou.

Puerto Escondido je rájem pro surfaře z celého světa. Jeho pláže nabízejí různé typy vln, které jsou vhodné jak pro začátečníky, tak pro pokročilé surfaře. Playa Zicatela je nejznámější pláží v Puerto Escondido a bývá nazývána „Mexická pipa“ kvůli svým obrovským vlnám. Každoročně se zde koná mezinárodní surfový závod, který přitahuje profesionální surfaře z celého světa. Playa Carrizalillo je naopak vhodná pro začátečníky a nabízí klidnější vlny a písečné pláže. Pro ty, kteří si chtějí vyzkoušet jiné vodní aktivity, jako je potápění nebo rybaření, jsou v Puerto Escondido také k dispozici.

Kromě surfování nabízí Puerto Escondido také krásnou přírodu a skvělé místa k odpočinku a relaxaci. Laguna de Manialtepec je sladkovodní laguna, která nabízí jedinečný zážitek z nočního plavání, kdy můžete pozorovat svítivé řasy v temných nocích. Toto je způsobeno přítomností planktonu, který se v noci začíná svítit při pohybu. Kolem laguny se nachází tropický les, který má obrovskou biodiverzitu a je ideálním místem pro pozorování ptáků a dalších druhů.

Další zajímavou atrakcí v Puerto Escondido je Playa Bacocho, která se nachází na severním konci města. Je to méně rušná pláž s klidným mořem a písečnými dunami. Zde se můžete vyhnout davům a v klidu si užít slunce a moře.

Ubytování v Puerto Escondido je rozmanité a nabízí různé možnosti od luxusních hotelů až po levné hostely. Existuje také spousta restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční mexická jídla nebo světovou kuchyni.

Pokud se rozhodnete pro dovolenou v Puerto Escondido, nezapomeňte si také prohlédnout místní trhy a procházet ulicemi města, abyste se mohli seznámit s místní kulturou a atmosférou.

Dovolená v Puerto Escondido je zárukou nezapomenutelných zážitků, krásných pláží a přátelského prostředí. Bez ohledu na to, zda se chcete věnovat surfování, relaxaci na pláži nebo objevování přírody, toto místo vás jistě nadchne.


Nejčastější dotazy a odpovědi Mexiko Puerto Escondido


1. Jaké letiště je nejlepší pro přílet do Puerto Escondido v Mexiku?
Nejlepší letiště pro přílet do Puerto Escondido je Letiště Puerto Escondido (PXM), které se nachází zhruba 5 kilometrů od centra města.

2. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Puerto Escondido v Mexiku?
Nejlepší doba k návštěvě Puerto Escondido je od prosince do dubna, kdy panuje suché a slunečné počasí.

3. Kde mohu najít nejlepší pláže v Puerto Escondido?
Mezi nejlepší pláže v Puerto Escondido patří Zicatela, Carrizalillo a Bacocho.

4. Které aktivity jsou v Puerto Escondido nejlepší?
Mezi nejoblíbenější aktivity v Puerto Escondido patří surfování, potápění, rybaření, toulavé výlety a ochutnávání místní kuchyně.

5. Kde se nachází nejlepší hotely v Puerto Escondido?
Nejlepší hotely v Puerto Escondido se nachází převážně v okolí pláže Zicatela a Carrizalillo, stejně jako v centru města.

6. Jaké jsou místní speciality v gastronomii v Puerto Escondido?
Mezi místní speciality v gastronomii v Puerto Escondido patří čerstvé mořské plody, tacos, pozole (polévka z kukuřičného chleba), tlayudas (kukuřičné placky) a vynikající místní káva.

7. Které kulturní akce nebo festivaly probíhají v Puerto Escondido?
Mezi nejvýznamnější kulturní akce a festivaly v Puerto Escondido patří Carnaval, Día de los Muertos (Den mrtvých), Gastronomický festival a Mezinárodní festival filmu.

8. Jak se nejlépe přepravovat v Puerto Escondido?
Nejlepší způsob, jak se přepravovat v Puerto Escondido, je pomocí taxíků a mototaxi nebo pronájem automobilu nebo skútru.

9. Kde se dá nejlépe nakupovat v Puerto Escondido?
Nejlepší místa k nakupování v Puerto Escondido jsou trhy a obchody v centru města a na pláži Zicatela.

10. Je v Puerto Escondido bezpečno cestovat?
Ano, Puerto Escondido je obecně bezpečné místo pro cestování, ale jako v jiných turistických destinacích byste neměli nechávat své věci bez dozoru nebo ukazovat své bohatství v příliš velké míře.


Ubytování Mexiko Puerto Escondido


Mexiko je jednou z nejkrásnějších zemí na světě, a pokud hledáte úchvatné pobřeží a klidný odpočinek, město Puerto Escondido by mělo být na vašem seznamu. Nachází se v jihozápadní části Mexika a je známé svými nádhernými plážemi, křišťálově čistým mořem a relaxační atmosférou.

Pokud se rozhodnete navštívit Puerto Escondido, musíte si nejprve vybrat vhodné ubytování. Město nabízí širokou škálu možností, které vyhovují jak místním obyvatelům, tak turistům. Záleží na vás, zda si zvolíte luxusní resort, příjemné boutique hotel nebo bezstarostný hostel.

Luxusní resorty jsou v Puerto Escondido velmi populární, a nabízejí všechny možné pohodlí a výhody. Pokud si přejete strávit dovolenou v luxusním prostředí, můžete si vybrat z různých pětihvězdičkových hotelů s bazény, wellness centry, golfovými hřišti a soukromými plážemi. Tyto rezorty jsou ideální pro páry, rodiny nebo lidi, kteří si chtějí dopřát trochu více luxusu.

Pro ty, kteří preferují menší, intimnější atmosféru, existuje v Puerto Escondido několik boutique hotelů. Tyto hotely často nabízejí jedinečný styl a design, a tak můžete zažít autentický místní pocit. Mnoho z nich se nachází v blízkosti pláže, takže si můžete vychutnat krásné výhledy a snadný přístup k moři. Boutique hotely jsou ideální pro páry a jednotlivce, kteří hledají romantiku a klid.

Pokud hledáte cenově dostupné ubytování a chcete poznat nové lidi, můžete si rezervovat pobyt v hostelu. Hostely jsou oblíbené zejména mezi mladými cestovateli a jsou známé svou přátelskou a společenskou atmosférou. Hostely v Puerto Escondido nabízejí sdílené pokoje, společné prostory a často organizují různé akce a výlety pro své hosty.

Nezáleží na tom, jaký typ ubytování si vyberete, všechny možnosti mají v Puerto Escondido jedno společné: nádherné pláže a přístup ke krásnému moři. Město je známé pro své fantastické surfování, a tak nemusíte být profesionálem, abyste si užili vlny a vodní sporty. Místní surfaři vás rádi naučí a ukáží na nejlepší místa.

Kromě surfování si můžete v Puerto Escondido užít i další aktivity a atrakce. Můžete navštívit několik přírodních rezervací, kde uvidíte úžasné druhy rostlin a zvířat, včetně mořských želv. Můžete také vyzkoušet rybaření na otevřeném moři nebo se vydat na projížďku po pláži na koni.

Pokud hledáte perfektní místo na dovolenou, kde si odpočinete na pláži, zažijete dobrodružství na vlnách a objevíte krásy Mexika, pak byste měli zvážit Puerto Escondido. Ať už si vyberete luxusní rezort, boutique hotel nebo hostel, jistě budete mít nezapomenutelný pobyt plný zábavy, relaxace a krásy.


Počasí Mexiko Puerto Escondido


Puerto Escondido, krásné město nacházející se na pobřeží mexického Tichého oceánu, je známé svými neuvěřitelnými plážemi, surfováním a také proměnlivým počasím.

Co se týče teploty, Puerto Escondido si užívá převážně teplého až horkého počasí po většinu roku. Průměrná teplota se pohybuje kolem 28-30 °C (82-86 °F) během letních měsíců, jako je červenec a srpen. Během zimních měsíců, například v prosinci a lednu, se teploty mírně snižují na průměrné hodnoty kolem 25-28 °C (77-82 °F). Jaro a podzim mají také pěkné teploty, přičemž průměrná teplota se pohybuje kolem 27-29 °C (81-84 °F). Kromě teploty je průměrná relativní vlhkost vzduchu ve městě poměrně vysoká, zvláště během letních měsíců, což může často způsobit pocit stísněnosti.

Co se srážek týče, Puerto Escondido zaznamenává dvě hlavní období - suché a deštivé období. Suché období převažuje většinu roku, přičemž nejchladnější měsíce se vyznačují minimálním množstvím srážek. Od listopadu do dubna je průměrné množství srážek poměrně nízké, s průměrným ročním úhrnem kolem 500-700 mm (20-28 palců). Od května do října nastává deštivé období, s průměrným ročním úhrnem srážek dosahujícím 800-1300 mm (31-51 palců). Během těchto měsíců může dojít k silným dešťovým přeháňkám, bouřím a dokonce i tropickým bouřím.

Tato deštivá období jsou obzvláště obdivuhodná pro surfaře, kteří přijíždějí z celého světa, aby si užili nádherné vlny a vzrušení, které tyto bouřlivé deštivé měsíce nabízejí. Nicméně, pokud není vaším cílem surfovat, může být deštivé období méně vhodné pro plážové aktivity.

Je také důležité zmínit, že Puerto Escondido se nachází v oblasti, která je ohrožena hurikány. Hurikánová sezóna trvá od června do listopadu, s vrcholem v srpnu a září. I když Puerto Escondido nebylo v minulosti přímo postiženo zničujícími bouřemi, stále je dobré být připraven a sledovat předpovědi počasí, pokud právě během této sezóny navštěvujete toto místo.

V každém případě, s jeho tropickým podnebím a nádhernými plážemi, Puerto Escondido je ideálním místem pro ty, kteří si chtějí užít slunce a oceán. Ujistěte se však, že jste dobře připraveni na různé podmínky počasí, které mohou během vaší návštěvy nastat.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky