Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Nizozemsko Haag

Letenka Nizozemsko Haag


Letenka do Nizozemska: Cesta do Haagu

Máte chuť na krásné holandské město plné historie a kouzla? Pak je Nizozemsko Haag tím pravým místem pro vás! Haag se nachází nedaleko od dálnice A4, v blízkosti přístavu Rotterdam a nabízí skvělé spojení s ostatními velkými evropskými městy.

Haag, oficiálním jménem Den Haag, je hlavním městem Jižních Holandských provincií a druhým největším městem v Nizozemsku po Amsterdamu. Je to centrum mezinárodních organizací, jako je Mezinárodní soudní dvůr a Mezinárodní justiční tribunál.

Jak se dostat do Haagu?

Například letecky. Let z Prahy do Amsterdamu trvá zhruba 1,5 hodiny a zajišťuje ho mnoho spolehlivých leteckých společností. Z Amsterdamu se můžete snadno dostat do Haagu autobusem nebo vlakem. Jízdní doba vlakem je zhruba 50 minut a cena cca 10 eur.

Co vidět v Haagu?

Haag nabízí mnoho zajímavých památek a atrakcí, jako jsou například Královský palác Noordeinde, Mauritsův muzeum, muzeum M.C. Eschera, Binnenhof - sídlo vlády Nizozemska, a nebo lze navštívit krásný a velký park Westbroekpark.

Nejoblíbenějším místem pro turisty je Scheveningen, který je nachází u pláže. Tuto část Haagu využívají turisté hlavně v létě, díky možnosti koupání v moři natěsno, či potápění. Scheveningen je centrem mnoha aktivit, včetně windsurfingu, kitesurfingu a plážového volejbalu.

Dále je v Haagu k vidění mnoho budov a památek v gotickém stylu, jako např. Kostel svatého Jakuba, Oude Kerk či Nový kostel.

V Haagu si nejlépe pochutnáte na místním jídle, jako je například slavné kaas, nizozemský sýr, a také na výborných rybách či ovoci.

Haag není jen turistický cíl, ale také skvělé místo pro obchod s mnoha obchodními centry, kde můžete nakupovat zboží za zvýhodněné ceny.

Nenechte si ujít návštěvu tohoto úžasného města, které vám nabídne krásné památky, zábavu a nádhernou přírodu. Navštivte Nizozemsko a prožijte krásný zážitek v Haagu!


Ubytování Nizozemsko Haag


Haag, někdy nazýván také Haag, je druhé největší město Nizozemska, které je známé pro svou krásnou architekturu, historické památky a politický význam. Pokud se chystáte navštívit toto fascinující místo, je třeba si také připravit ubytování. Haag nabízí širokou škálu možností pro turisty všech typů.

Pokud jste milovníkem luxusu a hledáte přepychové ubytování, máte širokou škálu hotelů k dispozici. Haag je domovem několika prestižních pětihvězdičkových hotelů, které nabízejí všechny možné vybavení a služby, které si lze představit. Některé z nich se nacházejí v historických budovách s nádhernými interiéry a nabízejí exkluzivní wellness centra, bazény a restaurace světové úrovně.

Pro ty, kteří preferují útulnější a intimnější prostředí, existuje také mnoho boutique hotelů a penzionů. Tyto menší zařízení mají často nadstandardní služby a jsou ideální pro ty, kteří chtějí zažít autentickou atmosféru Haagu. Mnohé z nich se nachází ve starých budovách s historickým šarmem a středověkým vzhledem.

Navíc, pokud cestujete s rodinou nebo skupinou přátel, je možné pronajmout si samostatné apartmány nebo domy. Tato možnost vám poskytne vlastní prostor a úplnou nezávislost během vašeho pobytu. V Haagu existuje mnoho bytů a důmů dostupných k pronájmu na krátkodobou dobu, které nabízí pohodlí a soukromí.

Pro cestovatele s menším rozpočtem jsou ve městě k dispozici i levné možnosti ubytování. Hostely a levné hotely nabízejí jednodušší vybavení, ale přesto mohou poskytnout komfortní a čisté ubytování za nízké ceny. Tato zařízení jsou často dobře umístěna blízko centra města a turistických atrakcí.

Ať už si vyberete jakýkoli typ ubytování, většina hotelů a zařízení v Haagu nabízí pohodlí moderního vybavení, včetně Wi-Fi připojení a klimatizace. Mnohé z nich také poskytují snídani nebo mají vlastní restauraci, kde si můžete vychutnat místní speciality.

Haag je opravdu fascinujícím místem s bohatou historií a kulturou. Ať už se rozhodnete navštívit město jako turista, pracovník nebo student, můžete si být jisti, že naleznete vhodné a komfortní ubytování, které vyhovuje vašim potřebám a preferencím.


Počasí Nizozemsko Haag


Nizozemsko je známé svým proměnlivým a mírným klimatem, a to platí i pro jeho hlavní město Haag. Toto město, ležící na západním pobřeží Nizozemska, má oceánské klima s mírnými zimami a vlhkými léty.

Haag je obklopen Severním mořem, které ovlivňuje místní klima. Díky tomu jsou zde zima i léto většinou extrémnější než ve vnitrozemí. Průměrné teploty se pohybují od 2 °C v lednu a 17 °C v červenci. Nejvyšší teploty bývají obvykle v srpnu, kdy teploty mohou dosáhnout až 25 °C, zatímco nejnižší teploty jsou běžné v lednu a únoru.

Haag také trpí velkým množstvím srážek po celý rok. Průměrné srážky jsou kolem 800 mm ročně. Léto je obdobím s největšími srážkami a řetězovými dešti, proto je dobré si vzít deštník, když se chystáte na procházku po městě.

Přestože počasí v Haagu může být velmi proměnlivé, obvykle se lidé mohou těšit na mnoho slunečných dnů. Město je známé svou nádhernou pobřežní linií s písečnými plážemi, které jsou oblíbené pro odpočinek a procházky. Turisté a místní obyvatelé si mohou užít procházky kolem malebných kanálů a historických památek, kterých je v Haagu mnoho.

Haag je také známý kvůli svému větrnému počasí. Přímořské polohy a otevřené prostory umožňují proudění silných větrů z Atlantiku. Silné větry jsou častější v zimě, kdy se obrací na západ, kde jsou náchylné k povodním. Haag se však často potýká s problemy spojenými s větrem, například padání stromů nebo přerušenou dopravou.

Celkově lze říci, že počasí v Haagu je proslulé svou proměnlivostí. Místní obyvatelé jsou zvyklí na střídání slunných dní s deštěm a silnými větry. Pokud se chystáte na návštěvu tohoto fascinujícího města, je vždy dobré být připraven na jakékoliv počasí a užít si jeho krásu v každém ročním období.


Dovolená Nizozemsko Haag


Nizozemsko je země bohatá na historii, kulturu a nádhernou přírodu. Jedním z velmi populárních turistických cílů v zemi je město Haag. Toto město, ležící na západě Nizozemska, je sídlem vlády a královského dvora, a nabízí návštěvníkům řadu zajímavostí.

Haag se pyšní dlouhou historií a mnoha památkami. Jedním z nejznámějších míst je Binnenhof, což je středověký hrad, který je dnes sídlem nizozemského parlamentu. Návštěvníci se mohou projít po historických uličkách kolem krásných kanálů a obdivovat historickou architekturu budov.

Dalším důležitým místem k návštěvě je Královský palác Noordeinde, který slouží jako oficiální pracoviště královského dvora. Příležitostně je také přístupný veřejnosti, a tak si můžete prohlédnout krásné interiéry a nádherné zahrady.

Haag je také známý svými mnoha muzei. Například Mauritshuis je umělecké muzeum, které uchovává vzácné malby holandských mistrů, včetně slavné Vermeerovy "Dívky s perletem". Dalšími zajímavými muzei jsou Escher Museum, kde si můžete prohlédnout surrealistická díla umělce M.C. Eschera, a muzeum Louwmana, které je nejstarším automobilovým muzeem na světě.

Haag je také ideálním místem pro milovníky přírody. Nedaleko města se nachází pláže a duny Haagského pobřeží, které jsou ideální pro procházky a odpočinek. Přírodní rezervace Meijendel je také populárním místem pro turisty, kteří si chtějí užít krásu nizozemské krajiny.

Při návštěvě Haagu nesmíte vynechat ani jeho kulturní scénu. V městě se koná mnoho hudebních a divadelních představení, stejně jako výstavy a festivaly. Het Paard van Troje a Koninklijke Schouwburg jsou dvě známá místa pro umělecká vystoupení.

A samozřejmě, návštěva Haagu by nebyla kompletní bez pokusu o některé místní speciality. Holandská kuchyně nabízí mnoho lahůdek, jako jsou syrové houby, sladké palačinky a slavné sýry Gouda a Edam.

Haag je takovým skrytým pokladem Nizozemí. Nabízí návštěvníkům příležitost prozkoumat bohatou historii a kulturu, a zároveň si užít krásu přírody a umění. Pokud plánujete dovolenou v Nizozemsku, nezapomeňte zařadit Haag mezi svá místa k návštěvě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Nizozemsko Haag


Několik nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se Nizozemí a Haagu:

1. Jaké je hlavní město Nizozemska?
Haag je administrativním hlavním městem Nizozemska, zatímco Amsterdam je hlavním městem a největším městem Nizozemského království.

2. Co je nejlepší způsob, jak se dostat do Haagu?
Haag má dobrou železniční a autobusovou dopravu, a proto je nejlepší způsob, jak se tam dostat, vlakem nebo autobusem. Lze jej také snadno dosáhnout z letiště Schiphol v Amsterdamu.

3. Jaký je Haag známý?
Haag je známý jako sídlo mnoha mezinárodních institucí a organizací, včetně Mezinárodního soudního dvora (ICC) a Mezinárodního soudního dvora OSN. Je také sídlem nizozemského královského dvora a vlády.

4. Jaké jsou nejznámější turistické atrakce v Haagu?
Mezi nejznámější turistické atrakce v Haagu patří Královský palác, Rada státu, Mauritshuis (muzeum umění) a Madurodam (miniaturní město). Existuje také mnoho krásných parků a pláží.

5. Je Haag považován za bezpečné místo k návštěvě?
Haag je považován za relativně bezpečné místo k návštěvě. Stejně jako v jiných větších městech je však vždy důležité být obezřetní a dát pozor na své cennosti a okolí.

6. Jaké jsou tradiční jídla Nizozemska?
Některá tradiční jídla Nizozemska zahrnují stamppot (kaše s bramborami a zeleninou), bitterballen (kuličky vyrobené z masa a omáčky), haring (smažený sled) a poffertjes (malé nizozemské palačinky).

7. Jaké jsou nejlepší časy na návštěvu Haagu?
Haag lze navštívit po celý rok, ale nejlepší doba k návštěvě je obvykle na jaře (březen až květen) a na podzim (září až listopad), kdy je počasí mírné a méně turistů.

8. Jaké jsou nejbližší letiště k Haagu?
Nejbližším mezinárodním letištěm k Haagu je letiště Schiphol v Amsterodamu. Je odtud dostupná přímá železniční doprava do Haagu.

9. Kolik stojí vstupné do nejznámějších turistických atrakcí v Haagu?
Ceny vstupného se liší v závislosti na atrakci. Například vstupné do Mauritshuisu je kolem 15 eur pro dospělého, zatímco vstupné do Madurodamu je kolem 18 eur pro dospělého.

10. Je v Haagu mnoho příležitostí k nakupování?
Ano, Haag nabízí širokou škálu příležitostí k nakupování. Mezi nejznámější obchodní oblasti patří ulice Grote Marktstraat, přístupové cesty k The Hague, a obchodní centra De Bijenkorf a Haagsche Bluf.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky