Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Mexiko Huatulco

Počasí Mexiko Huatulco


Mexiko Huatulco je přímořské letovisko ležící na pobřeží Tichého oceánu v mexickém státě Oaxaca. Jeho úchvatná příroda, nekonečné pláže a příjemné klima ho činí ideálním destinací pro turisty z celého světa, kteří hledají dovolenou plnou slunce, relaxace a adrenalinových zážitků.

Když přemýšlíte o počasí v Huatulco, hlavní vliv hraje hory Sierra Madre del Sur, které tvoří horský masiv táhnoucí se podél jihozápadního pobřeží Mexika. Tento pás hor slouží jako ochrana proti studeným severním větrům a výrazně ovlivňuje klima v regionu.

Celoročně panuje v Huatulco teplé a slunečné počasí. Průměrná teplota se pohybuje kolem 25-30 °C. Nejteplejší období je v létě, kdy teploty dosahují až 35 °C a večery jsou příjemně chladné. Naopak v zimě je teplota mírnější a pohybuje se okolo 20-25 °C.

Dešťové srážky jsou v Huatulcu nejvýraznější během období dešťů, které trvá od května do října. Během tohoto období může být počasí podmíněno krátkými, ale intenzivními bouřemi a teplota vody dosahuje příjemných 25-28 °C. Jinak je Huatulco významně suchý region, kde prší jen minimálně a slunce je stále na obloze.

Díky svému klidnému a teplému moři je Huatulco také oblíbeným místem pro vodní sporty, jako je potápění, šnorchlování nebo surfování. Pokud se chcete vyhnout větším davům turistů a období dešťů, nejlepší čas k návštěvě Huatulca je v období od listopadu do dubna, kdy je počasí stabilní a slunečné.

Nezapomeňte, že huatulské počasí může být velmi horké a slunečné, proto je nutné si vzít s sebou dostatek opalovacího krému, ochrannou pokrývku hlavy a pití vody, abyste se vyhnuli přehřátí a úžehu.

Celkově lze říci, že počasí v Mexiku Huatulco je převážně teplé a slunečné, což z něj činí ideální destinaci pro dovolenou na pláži, vodní sporty a prozkoumávání okolní přírody. Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete Huatulco navštívit, můžete se těšit na nádherné počasí a nezapomenutelné dobrodružství na mexickém pobřeží Tichého oceánu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Mexiko Huatulco


Nejčastější dotazy a odpovědi týkající se destinace Mexiko Huatulco mohou zahrnovat:

1. Jak se dostanu do Huatulca?
Odpověď: Nejčastější způsob, jak se dostat do Huatulca, je letecky, přistáním na letišti Huatulco International Airport. Je také možné přijet autobusem nebo autem.

2. Jaké jsou nejlepší pláže v Huatulcu?
Odpověď: Mezi nejlepší pláže v Huatulcu patří pláž La Entrega, pláž Santa Cruz, pláž Tangolunda a pláž La Bocana. Každá z těchto pláží nabízí krásný písek, čistou vodu a možnost vodních sportů.

3. Jak je počasí v Huatulcu?
Odpověď: Huatulco se nachází v tropickém podnebí, takže je tu teplé po celý rok. Nejtepleji bývá v létě, s průměrnou teplotou kolem 30°C, a nejchladněji je v zimě s průměrnou teplotou okolo 25°C.

4. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Huatulca?
Odpověď: Nejlepší doba k návštěvě Huatulca je od prosince do dubna, kdy je méně dešťových srážek a teploty jsou mírné. Během tohoto období je také méně turistů.

5. Jaké aktivity se dají v Huatulcu provádět?
Odpověď: V Huatulcu je mnoho aktivit, jako jsou potápění, šnorchlování, plavba na kajaku, surfování, rybolov a výlety do okolí, jako je návštěva vodopádů, historických památek a ekologických rezervací.

6. Jaká je místní kuchyně v Huatulcu?
Odpověď: Místní kuchyně v Huatulcu je typicky mexická. Můžete vyzkoušet tradiční pokrmy, jako je guacamole, tacos, ceviche, enchiladas a mořské plody. Nezapomeňte si také vychutnat čerstvé ovoce a mexické dezerty.

7. Jaká jsou nejlepší ubytovací zařízení v Huatulcu?
Odpověď: V Huatulcu je mnoho dobrých ubytovacích zařízení, včetně luxusních resortů, hotelů a pronájmů apartmánů. Některé z oblíbených možností jsou Secrets Huatulco Resort & Spa, Camino Real Zaashila Huatulco a Las Brisas Huatulco.

8. Můžu platit kreditní kartou v Huatulcu?
Odpověď: Ano, většina restaurací, hotelů a obchodů v Huatulcu přijímá kreditní karty. Je však dobré mít také hotovost pro případ, že by některé zařízení nemělo možnost přijímat karty.

9. Jaká jsou doporučení pro cestovní pojištění při návštěvě Huatulca?
Odpověď: Je vždy dobré mít cestovní pojištění při cestování do zahraničí. Doporučuje se pojištění zdraví a plnění lékařských nákladů, pojištění zavazadel a odpovědnosti. Před cestou se poraďte s pojišťovnou ohledně plánu, který pokryje vaše potřeby.

10. Je v Huatulcu bezpečno cestovat?
Odpověď: Huatulco je obecně bezpečné turistické místo, avšak je stále důležité dodržovat obvyklá opatření pro osobní bezpečnost, jako je sledování věcí, nedostávání se na nebezpečná místa a používání licencovaných taxíků. Informujte se také o aktuálním stavu bezpečnosti na velvyslanectví nebo konzulátu vaší země před cestou.


Letenka Mexiko Huatulco


Mexiko je země, která si získává srdce milionů turistů z celého světa a to především díky svému neuvěřitelně bohatému kulturnímu dědictví a nádherným plážím. Jedním z těchto úchvatných míst je Huatulco, které si získalo slávu díky svému neuvěřitelně krásnému pobřeží Tichomoří, které se táhne po celé délce města. Pokud tedy plánujete navštívit Mexiko a rádi byste si užili tu nejkrásnější plážovou dovolenou, letenky na Huatulco jsou ideální volbou pro vás.

Nádherné pláže

Huatulco nabízí návštěvníkům téměř 36 km bílého písku a tyrkysové vody. Mezi nejkrásnější pláže patří například Bahia de Santa Cruz, kde si můžete užít nejen slunečních paprsků, ale také celou řadu nádherných vodních sportů od koníčků jako je šnorchlování a potápění až po adrenalinové zážitky jako je surfování a windsurfing. Dalšími nádhernými plážemi, které byste neměli zapomenout navštívit, jsou například Playa Maguey, Playa Cuajinicuil a Playa La Entrega.

Další atrakce

Zároveň si Huatulco zachovává svůj původní kouzlo. Místní obyvatelé zde velmi lpí na tradicích a starají se o místní přírodu, takže se můžete těšit na mnoho dalších atrakcí. Jedním z nejnavštěvovanějších míst je například Chráněná oblast Huatulco, kde můžete navštívit národní park Tangolunda a mnoho dalších nádherných míst. Mezi další zajímavá místa patří například Sůlanky Copalita, které ukrývají původní způsoby života a kulturu místních obyvatel. Pro ty, kteří mají rádi dobrodružství, je zde také adrenalinový park Ventanilla, kde si můžete vyzkoušet skákání padákem či jiné drsné aktivity.

Letiště

Letiště nejbližší ke Huatulcu je letiště Bahías de Huatulco International. Toto letiště se nachází asi 20 minut jízdy od města Huatulco a je dobře napojené vnitrostátními i mezinárodními lety. Návštěvníci mohou využít mnoho různých způsobů, jak se dostat do města Huatulco - autobusem, taxíkem nebo pronájmem auta.

Nakonec, pokud plánujete návštěvu Mexika, Huatulco je nádherné místo, které byste určitě neměli minout. Huatulco nabízí návštěvníkům nejen nádherné pláže a národní parky, ale také možnost ochutnat místní kuchyni a poznat původní kulturu Mexika. Vyrazte tedy na letenku do Mexika, přijďte si užít krásy Huatulca a zažijte nádhernou dovolenou!


Dovolená Mexiko Huatulco


Huatulco je malé letovisko, které se nachází na pobřeží Tichého oceánu v jižní části Mexika. Toto turisticky oblíbené místo je známé svou krásnou přírodou, čistými plážemi a bohatou kulturou.

Jednou z největších atrakcí Huatulca jsou jeho nádherné pláže. Celkem zde najdete 36 pláží, které nabízejí pozoruhodně jemný bílý písek a azurově modrou vodu. Mnoho z těchto pláží je také vhodných pro potápění a šnorchlování. Mezi nejoblíbenějšími plážemi patří Bahia de Santa Cruz, Playa Chahue a Playa Entrega.

Pro ty, kteří mají rádi dobrodružství, Huatulco nabízí mnoho venkovních aktivit. Můžete si vyzkoušet surfování na vlnách Tichého oceánu, projížďku na kajaku v okolních lagunách nebo vydat se na skvělé turistické trasy v národním parku Huatulco. Tento národní park je domovem mnoha druhů fauny a flóry a nabízí úžasné výhledy na okolní krajinu.

Pro ty, kteří chtějí poznat více o mexické kultuře a historii, doporučuje se navštívit město La Crucecita. Zde se nachází většina historických památek, včetně kostela Parroquia de Nuestra Señora de Guadalupe z 18. století. Můžete se také projít po Malecónu, ulici obklopenou obchody, restauracemi a trhy, kde si můžete koupit tradiční suvenýry.

Huatulco je také známé svou gastronomií. V této oblasti najdete mnoho restaurací, které servírují čerstvé mořské plody a další mexické speciality. Nenechte si ujít ochutnávku mezcalu, místního alkoholického nápoje, který je vyroben z agáve.

Pokud hledáte odpočinek a relaxaci, v Huatulcu najdete mnoho luxusních resortů a hotelů. Mnoho z nich má vlastní pláže, bazény a wellness centra, kde si můžete dopřát masáže a další relaxační procedury.

Huatulco je ideální destinací pro ty, kteří chtějí zažít krásu Mexika. S jeho nádhernými plážemi, dobrodružnými aktivitami, bohatou kulturou a vynikajícími gastronomickými zážitky je to místo, které musíte navštívit při své následující dovolené.


Ubytování Mexiko Huatulco


Huatulco je malé město na jihu Mexika, které se nachází v nejjižnější části státu Oaxaca. Je to oblíbená turistická destinace pro ty, kteří hledají krásné pláže, navštěvování historických památek a úžasné kulinářské zážitky. Pokud se chystáte navštívit tuto oblast, nezapomeňte si zajistit ubytování. V tomto článku se podíváme na několik možností.

Pokud hledáte luxusní ubytování, určitě si v Huatulcu najdete několik 5hvězdičkových hotelů s nádhernými plážemi a bazény. Některé z nich jsou dokonce all-inclusive a nabízejí skvělé jídlo a nápoje. Mezi nejpřepychovější hotely v oblasti patří Secrets Huatulco Resort & Spa, který je ideální pro páry, a zaručuje vám naprosté soukromí.

Pro ty, kteří se chtějí ubytovat v blízkosti místních atrakcí, jsou k dispozici hotely a apartmány v centru města Huatulco nebo v okolních vesnicích, jako je například Santa Cruz. V těchto lokalitách najdete mnoho skvělých možností, které umožňují snadný přístup k plážím, restauracím a obchodům. Mezi nejlepší hotely v centru Huatulca patří například Hotel Plaza Tangolunda a Hotel Marina Resort.

Pokud hledáte spíše prostor pro rodinu nebo větší skupinu, je možné si pronajmout byt nebo dům. Pronájem bytu poskytuje více prostoru a soukromí než hotelový pokoj a zároveň umožní vaší rodině vařit si vlastní jídlo a ušetřit trochu peněz. Mezi nejlepší stránky pro hledání těchto ubytování patří například Airbnb nebo HomeAway.

Další možností, kterou byste si měli zvážit, jsou hostely. Hostely jsou skvělou volbou pro ty, kteří chtějí zůstat v Huatulcu po dlouhou dobu nebo pro ty, kteří chtějí splnit své cestovatelské sny za nízké náklady. Huatulco má několik skvělých hostels, jako je například Hostal Luz de Luna a Hostal Azul y Blanco.

V závěru lze říct, že v Huatulcu je mnoho možností ubytování, které vyhoví různým potřebám a rozpočtům. Pro luxusní dovolenou si můžete zarezervovat pokoje v 5hvězdičkových hotelech s veškerými vymoženostmi. Pro cestovatele s menším rozpočtem jsou k dispozici hostely a ubytování v centru města Huatulco a jeho okolí. Pokud cestujete s rodinou nebo větším počtem lidí, můžete si pronajmout byt či dům a těšit se na větší prostor a možnosti vaření. V Huatulcu každý najde to pravé a vychutná si tam svou dovolenou!


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky