Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Írán Šíráz

Letenka Írán Šíráz


Írán je zemí bohatou na historii a kulturou, která láká mnoho turistů z celého světa. Mezi nejatraktivnější destinace v zemi patří město Šíráz, které se nachází v provincii Fars. Pokud plánujete návštěvu Šírázu, nejlepším způsobem, jak se tam dostat, je cestovat letadlem.

Jednou z možností jak se dostat do Šírázu je letadlo, které přistává na mezinárodním letišti Šahr-e Fars. Toto moderní letiště slouží jako brána do města a nabízí rychlé a pohodlné spojení nejenom s Teheránem, ale také s ostatními iránskými městy, a dokonce i některými zahraničními destinacemi.

Existuje několik leteckých společností, které nabízejí lety do Šírázu. Mezi nejznámější a nejvíce preferované letecké společnosti patří Iran Air, Mahan Air a Qatar Airways. Tyto společnosti poskytují vysokou úroveň služeb a spolehlivé lety, čímž zajišťují příjemnou a bezpečnou cestu.

Lety do Šírázu jsou obvykle dobře naplánovány a mají pravidelný rozvrh. Cestování letadlem je rychlé a efektivní, což vám umožní strávit více času prozkoumáváním města a jeho okolí. Doba letu z Teheránu do Šírázu obvykle trvá přibližně jednu hodinu, zatímco zahraniční lety se liší v závislosti na vzdálenosti.

Jakmile dorazíte na letiště Šahr-e Fars, můžete si pronajmout auto nebo využít místní dopravu, abyste se dostali do centra města. V Šírázu je také možné se pohybovat taxíkem nebo městským autobusem, což je levnější a vhodnější pro turisty s menším rozpočtem.

Šíráz je městem plným památek a zajímavých míst, které stojí za návštěvu. Mezi nejpříznivější atrakce ve městě patří UNESCO památka Persepolis, stará rezidence achaimenovských vládců, Eram Garden, známá svou krásnou architekturou a zahradami, a také Hafez Mausoleum, památník perského básníka Hafeze.

Navštívit Šíráz je jedinečným zážitkem a letadlo je nejlepší způsob, jak se tam dostat. Nejen, že budete mít možnost obdivovat krásu iránské krajiny z ptačí perspektivy, ale také využijete výhod rychlého a pohodlného přejezdu. Jestliže máte zájem o objevování bohaté historie a architektury, Šíráz je pro vás to pravé místo a nezapomeňte na letenku, která je klíčem k začátku vaší nezapomenutelné dovolené v této fascinující destinaci.


Počasí Írán Šíráz


Šíráz je hlavním městem íránské provincie Fárs a jedním z nejvýznamnějších měst v historickém Íránu. Toto město je známo pro své kulturní bohatství, architektonické památky, ale také pro své příjemné počasí během zimy a jara.

V zimě, tedy od listopadu do února, je Šíráz velmi mrazivé. Teploty mohou klesnout až na -10°C, a sněžení není výjimkou. Nicméně, pokud se najde den, kdy svítí slunce, město se oblékne do nádherné sněhové krajiny a nabízí turistům úžasné procházky.

Na jaře, tedy od března do května, je počasí v Šírázu nejkrásnější a nejpříjemnější. Teploty se pohybují okolo 20-25°C a město je zaplaveno kvetoucími květinami a zelení. Šíráz je místem, kde se líbí jak místním obyvatelům, tak turistům.

V létě, tedy od června až do srpna, teploty prudce stoupají a mohou dosahovat až 40°C. To znamená, že turisté by neměli podceňovat účinky tepla a měli by přijmout opatření ke své ochraně. Podobně jako v zimě, i v létě Šíráz poskytuje jedinečné zážitky svým návštěvníkům, například z prohlídky místních masjidů (mešit).

Podzim je v Šírázu poměrně krátký, trvá pouze v září a říjnu. Teploty se pohybují kolem 25-30°C a město se začíná postupně chystat na zimu.

Celkově lze tedy říci, že Šíráz je během jara a podzimu turistickým rájem a dokáže potěšit návštěvníky svým jedinečným kulturním bohatstvím a příjemným počasím.


Nejčastější dotazy a odpovědi Írán Šíráz


1. Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Šírázu?

Nejznámějšími turistickými atrakcemi v Šírázu jsou mimo jiné Mešita Nasr-ol-Molk, Hrobka Háfize, Mešita Vakil, Zahrada Eram a Citadela Karímkhán.

2. Jaké je nejlepší období pro cestování do Šírázu?

Nejlepším obdobím pro návštěvu Šírázu je jaro a podzim, kdy jsou teploty příjemné a ne příliš horké.

3. Potřebuji vízum pro vstup do Íránu?

Ano, většina turistů do Íránu potřebuje vízum, které lze získat na iránském konzulátu nebo ambasádě.

4. Jaká měna se používá v Íránu?

Měnou v Íránu je íránský rijál (IRR).

5. Jaká je v Íránu situace s bezpečností?

I když v zemi občas dochází k politickým a společenským napětím, turisté se obvykle cítí v Íránu bezpečně.

6. Jaká je v Íránu situace s alkoholem a jídlem?

Alkohol je v Íránu zakázán a většina restaurací nabízí halal jídla.

7. Vyžaduje se v Íránu pro ženy nošení hijábu?

Ano, v Íránu se vyžaduje nošení hijábu pro ženy, a to i pro turistky.

8. Jaká je situace s dopravou v Šírázu?

Doprava v Šírázu je poměrně dobře organizována a turisté si mohou pronajmout auto nebo využít místní taxislužbu.

9. Jaká je situace s jazykovou bariérou v Íránu?

V Íránu se oficiálně mluví perštinou, ale mnoho Iránců také hovoří anglicky a jinými jazyky.

10. Jaké jsou nejlepší obchody v Šírázu pro nákup suvenýrů?

Mezi nejlepší obchody v Šírázu pro nákup suvenýrů patří bazar Vakil, bazar-e-Bozorg, obchody s ručně vyráběnými koberci a tradičními šperky.


Ubytování Írán Šíráz


Íránské město Šíráz se nachází na jihu země, v oblasti Fárs. Kromě svých historických památek a kulturního dědictví nabízí také skvělé možnosti ubytování pro turisty.

V Šírázu najdeme různé typy ubytování, od jednoduchých hostelů až po luxusní hotely. Základní hostelové pokoje jsou často vybaveny jen postelí a společnou koupelnou, ale některé hostely nabízejí i vlastní koupelnu a přijatelnější ceny. Jednou z nejpříjemnějších hostelových možností ubytování je Hi Tehran Hostel v centru města.

S krokem více se můžeme podívat na některé z lákavých hotelových možností. V blízkosti turistických atrakcí a moderních obchodů se nachází Shiraz Grand Hotel, nabízející luxusní pokoje a apartmá s výhledem na město a bazén s terasou. Hotel Homa Shiraz je další skvělou možností, s vlastním golfovým hřištěm, tenisovými kurty, fitness centrem a sauna.

V centru města se nachází také bazar, kde můžete najít mnoho tradičních obchodů se suvenýry a místními potravinami. Golf-e-Khane je jeden z nejstarších a nejvýznamnějších bazaru v Šírázu. Pokud chcete zůstat v blízkosti tohoto živého místa, může být vynikající možnost centrálně umístěný hotel Karimkhan u bazarové oblasti.

Šíráz je také domovem mnoha historických památek, jako je Persepolis a Nasirol-Mulk Mosque. Právě v blízkosti Nasirol-Mulk Mosque najdeme pěkné městské ubytování v podobě Niayesh Boutique Hotel, s výhledem na město a bezplatným Wi-Fi připojením.

Bez ohledu na to, zda hledáte luxusní hotel, hostelové pokoje nebo jednoduché apartmá, Šíráz má co nabídnout, a to všechno s neopakovatelným historickým kouzlem a kulturou íránského jihu.


Dovolená Írán Šíráz


Írán je země s bohatou historií a kulturou, která láká turisty z celého světa. Mezi nejpopulárnější turistické destinace patří město Šíráz, které je známé nejen pro své historické památky, ale i pro svou krásnou přírodu, kde se nacházejí rozlehlé parky a zahrady.

Šíráz se nachází v jižním Íránu, v provincii Fars, asi 936 km od Teheránu. Je to jedno z nejznámějších a nejstarších měst Íránu, které bylo kdysi hlavním městem říše Peršanů. Mnoho turistů navštěvuje město kvůli památkám, které jsou zapsány na seznamu UNESCO.

Mezi nejvýznamnější památky patří městská citadela Arg-e Karim Khan, která byla postavena v 18. století Karim Khanem Zandem, posledním nezávislým panovníkem říše Peršanů. Je to hlavní turistická atrakce města, kde se můžete projít po zdích citadely a prohlédnout si místnosti v jejích vnitřních částech.

Další památkou v Šírázu je hrobka Sharif-ed-din, která byla postavena v 14. století. Je to místo, kde je zakopán bratr jednoho z perských básníků Hafiza. V interiéru hrobky naleznete slavné básně, které proslavily Hafize.

Šíráz je také domovem pro mnoho parků a zahrádek, jako jsou například Bagh-e Eram, která je známá pro své krásné zahrady se všemi druhy květin a stromů a také za výhled na město, a Bagh-e Jahan Nama, která byla postavena patnáctým perským králem a která je slavná pro svůj vodopád s názvem Golshan.

Pro milovníky vína nabízí město i návštěvu mimořádného Vinohradu Persepolis, který má nejvyšší nadmořskou výšku vína z celého Íránu.

Pokud hledáte kulinářské zážitky, můžete navštívit tradiční kavárny a restaurace, kde si můžete vychutnat perské jídlo, jako je například kebab, kubideh nebo falafel. Proslulým chodem je také Ghormeh Sabzi, který se skládá z červeného masa, fazolí, špenátu a koření.

I když se může zdát, že v Íránu není příliš mnoho turistických atrakcí, město Šíráz dokáže překvapit. Jeho četné památky a krásné zahrady, spolu s tradičními kavárnami a restauracemi, vytvářejí jedinečné prostředí, které stojí za návštěvu. Pokud hledáte kulturně bohatou dovolenou, tak Šíráz je pro vás tou správnou volbou.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky