Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Irsko Giant's Causeway (Severní Irsko)

Dovolená Irsko Giant's Causeway (Severní Irsko)


Irsko je známé svou krásnou přírodou a jednou z nejzajímavějších destinací, kterou toto zeměpisné území nabízí návštěvníkům, je Giant's Causeway. Tato pozoruhodná přírodní památka se nachází v Severním Irsku a je považována za jedno z nejlepších míst, které stojí za to navštívit během dovolené v Irsku.

Giant's Causeway je přírodní skalní útvar, který se nachází na severním pobřeží Irska, asi 3 km severovýchodně od města Bushmills. Usazení se skládá z více než 40 000 výrazně hexagonálních sloupů ze sopečného kamene, které vypadají, jako by je vytvořil obrovský obr. Sloupy dosahují výšky až 12 metrů a jsou pevně usazené vedle sebe, což vytváří úchvatný geometrický tvar.

Legenda praví, že Giant's Causeway byl vytvořen obrysem jménem Finn McCool. Ten měl podle pověsti souboj s obrem z ostrova Staffa ve Skotsku a chtěl postavit silnici, aby mohl přejít na druhou stranu moře a čelil svému soupeři. Napadlo ho, že postaví silnici z kamenných sloupů, které položí do oceánu. Avšak, když přišel na místo, zjistil, že obří ze Skotska je mnohem větší a silnější, než byl Finn připraven bojovat. Rychle se obrátil a za sebou zanechal pozoruhodnou cestu, kterou můžeme vidět dodnes.

Navštívit Giant's Causeway je unikátní zážitek. Ve své návštěvě se projdete po kamenném můstku, který vede přímo k vodě. Během procházky si můžete vychutnat ohromující výhled na Atlantský oceán a cítit se jako na hranici dvou světů. Oblast je také obklopena nádherným přírodním prostředím a kopci, které se tyčí nad mořským pobřežím, přičemž nabízí úchvatné panoramatické výhledy.

Giant's Causeway byl prohlášen za světové dědictví UNESCO a je jedním z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v Severním Irsku. Můžete si rezervovat průvodce, který vám poskytne více informací o historii a geologickém vývoji tohoto místa, což vám umožní lépe si ho užít.

Kromě samoúčelné návštěvy Giant's Causeway si můžete také vychutnat výlet lodí po okolních skalách a získat ještě pohled na tuto úžasnou přírodní památku. Můžete si také udělat piknik na pláži nebo navštívit nedaleké turistické centrum, kde si můžete koupit suvenýry připomínající vaši návštěvu.

Severní Irsko a Giant's Causeway jsou skutečně kouzelným místem, které si zaslouží být na seznamu věcí, které musíte navštívit během své dovolené v Irsku. Tato kulturní a geologická perla nabízí úchvatné pohledy a fascinující příběhy, které vás vtáhnou do svého tajemného světa. Načerpejte energii z irské krajiny a ponořte se do této unikátní přírodní krásy, která vám zaručeně zůstane v paměti navždy.


Počasí Irsko Giant's Causeway (Severní Irsko)


Irska je země s nevyzpytatelným počasím. Množství srážek, silný vítr a místy i slušné množství slunce jsou stálými atributy této země. Severní Irsko, kde se nachází skály Giant's Causeway, je ještě o něco méně předvídatelné, takže návštěvníci by měli být připraveni na různé druhy počasí.

Giant's Causeway je jedním z nejpopulárnějších turistických atrakcí Severního Irska a také jedním z nejkrásnějších míst na světě. Tyto neobvyklé, hexagonální sopečné skály, které tvoří zvláštní pohled, když na ně dopadají sluneční paprsky. A jakého počasí se mohou návštěvníci Giant's Causeway dočkat?

V létě, které trvá od června do srpna, je pravděpodobnost deště nejmenší, ale i tak by návštěvníci měli zabalit nepromokavé bundy a deštníky. Průměrná denní teplota je příjemných 15 - 18 °C, ale v noci neklesá pod 10 °C. Je tedy důležité se na zimu připravit a obléct se do teplých vrstev.

V zimě (prosinec až únor) se teploty pohybují kolem 5 - 10 °C, což může být pro někoho příliš nízké. Deštivé počasí bývá běžné, ale sníh je na severu Irska poměrně vzácný. V zimě mohou být skály méně přístupné kvůli poledovému ztužení.

Jaro (březen až květen) může být také velmi deštivé, ale první květnové dny jsou obvykle slunečné a teploty rostou. Květnový slunce a celkově slunné období zpravidla trvá do června, kdy zase začíná růst srážek.

Návštěva severního Irska a Giant's Causeway závisí především na vašich osobních preferencích, ale jakýkoliv termín může být hezký, už jen proto, že návštěvníci mohou zažít všechny varianty počasí. Ať už si vyberete jakoukoliv sezónu, určitě si připravte bundu, deštník nebo nepromokavou obuv, aby vám nenarušilo bouře nebo déšť a užívejte si krásy Giant's Causeway.


Ubytování Irsko Giant's Causeway (Severní Irsko)


Irsko je země, která je pro mnoho lidí symbolem přátelského přístupu a pohodového přivítání. Kromě toho však nabízí také krásné přírodní scenérie, historické památky a kulturní dědictví, které může být pro mnoho cestovatelů opravdovou lahůdkou. Jedním z nejvíce fascinujících přírodních památek, které Irsko nabízí, je Giant's Causeway.

Giant's Causeway je jedinečné skalní útvary, které se nacházejí na severním pobřeží Severního Irska. Tyto rovnané kamenné sloupce jsou výsledkem sopečné aktivity, která se odehrála před mnoha miliony let. Jedná se o jeden z největších přírodních zázraků světa a patří na seznam světového dědictví UNESCO.

Pokud chcete navštívit tuto krásnou a nezapomenutelnou destinaci, můžete zvolit různé druhy ubytování. K dispozici jsou hotely a hostely, ale také se zde nachází kempy a chaty pro ty, kteří si chtějí užít přírodou na maximum.

Jeden z nejoblíbenějších způsobů, jak si užít Giant's Causeway, je pobyt v nedalekém městečku Bushmills. Obec je známá nejen svým pivem, ale také zajímavými památkami jako například hradem Dunluce Castle a Causeway Coastal Route, která se řadí mezi nejkrásnější silnice na světě. V této oblasti se nachází mnoho nabídek ubytování, včetně luxusních hotelů a tradičních bed and breakfast.

Pokud se rozhodnete ubytovat blíže k Giant's Causeway, mějte na paměti, že v okolí se nenachází mnoho ubytovacích zařízení. Můžete si však pronajmout chatu nebo kemp a užít si tak klidný a tichý pobyt v přírodě.

Jedním z nejoblíbenějších způsobů, jak si užít Giant's Causeway více než pouhým jedním dni, je ubytování v hostelu, který se nachází v samotném parku na Giant’s Causeway. Hostel nabízí nejen ubytování, ale také snídaně, večeře a občerstvení podél celého dne. Hostel je oblíbený mezi turisty, kteří hledají jednoduché a cenově dostupné ubytování.

Celkově je výběr ubytování v oblasti Giant's Causeway velmi různorodý a odpovídá všem potřebám a rozpočtům. Bez ohledu na to, jaký druh ubytování si vyberete, budete mít neuvěřitelnou příležitost vidět jedno z nejvýznamnějších přírodních oblastí na světě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Giant's Causeway (Severní Irsko)


1. Co je Giant's Causeway?
Giant's Causeway je přírodní skalnatá formace na severním pobřeží Irska, která je tvořena množstvím sloupců připomínajících velké kamenné bazalty.

2. Jak se dostanu na Giant's Causeway?
Nejjednodušší způsob, jak se dostat na Giant's Causeway, je vydat se autem nebo autobusem do blízkého městečka Bushmills a následně využít značenou turistickou trasu nebo organizovanou prohlídku autobusem.

3. Kolik stojí vstup na Giant's Causeway?
Vstup na Giant's Causeway je zpoplatněn. Dospělí mají vstupné kolem 10-15 eur, děti mají snížené vstupné. Existuje také možnost zakoupit rodinné vstupné.

4. Jaké aktivity mohu na Giant's Causeway podniknout?
Na Giant's Causeway můžete podniknout krátké procházky po sloupcích, posedět na pláži, prozkoumat okolní přírodu a také navštívit návštěvnické centrum, kde získáte více informací o historii a geologii místa.

5. Kolik času bych měl strávit na Giant's Causeway?
Čas strávený na Giant's Causeway závisí na tom, jak moc se chcete procházet a objevovat. Většina lidí stráví zhruba 1-2 hodiny na prohlížení sloupů a okolního prostředí.

6. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Giant's Causeway?
Giant's Causeway můžete navštívit po celý rok, ale nejlépe je vyrazit v měsících jara a léta, kdy je počasí příznivější a výhledy jsou impozantnější.

7. Je nutné rezervovat vstupenky předem?
Není nutné rezervovat vstupenky předem, ale během turisticky vytížených období nebo o víkendech se může na místě tvořit fronta. Pokud si chcete být jisti vstupem, doporučuje se rezervace vstupenek předem.

8. Mohu na Giant's Causeway s sebou vzít domácí mazlíčky?
Ano, domácí mazlíčci jsou na Giant's Causeway povoleni, ale musí být na vodítku a majitelé jsou odpovědní za jejich chování a čištění exkrementů.

9. Existují na Giant's Causeway možnosti stravování a občerstvení?
Ano, na Giant's Causeway najdete různé možnosti stravování a kavárny. Můžete si vybrat z různých druhů jídel a občerstvení.

10. Jaká je nejlepší cesta na Giant's Causeway z Belfastu?
Nejlepší cesta na Giant's Causeway z Belfastu je autem nebo autobusem. Z Belfastu trvá cesta přibližně 1,5-2 hodiny a vede přes krásné scenérie a malebná města Severního Irska.


Letenka Irsko Giant's Causeway (Severní Irsko)


Irsko je země s nádhernou krajinou plnou zeleně, monumentálních hor a nádherných pobřeží. Když se však rozhodnete navštívit Severní Irsko, existuje jedno místo, které byste rozhodně neměli vynechat. Tím místem je Giant's Causeway, geologický zázrak a světové dědictví UNESCO.

Giant's Causeway se nachází na pobřeží Severního Irska, blízko vesnice Bushmills. Je to úchvatné přírodní dědictví, které se skládá z balvanů v hexagonálním tvaru, které se podle legendy nacházejí zde již 60 milionů let. Tyto balvany jsou tvořeny bazaltem a jejich tvar vznikl během procesu ochlazení sopečné lávy.

Je to místo, které je návštěvníky přitahuje svým tajemným a fantastickým vzhledem. Legendy se tohoto místa drží zrození krále Fíonn Mac Cumhaila a zrady jednoho z jeho věrných, který se snažil zničit most, přes který se k němu mohl dostat jeho největší nepřítel.

Dostat se do Giant's Causeway není obtížné. Jednoduše využijte letu do Belfastu, největšího města v Severním Irsku. Odsud je snadno dostupný autobus, ze kterého je vidět úchvatná severoirská krajina. Stezka spojující turistickou informační centrum s Giant's Causeway vede nádhernou krajinou, skrz pasoucí se ovce a přes zelený hřeben kopce.

Při návštěvě Giant's Causeway můžete také navštívit fenu light station, nejstarší světelnou věž v Irsku a třetí nejvýše položenou věž na světě. Tato budova z 17. století je zároveň sídlem nejstaršího irského ochranného mareografu.

Giant's Causeway je nádherným místem ke shlédnutí. Při návštěvě se můžete projít po hexagonálních balvanech, poslouchat zvuk vln tlouct se o pobřeží a užít si okouzlující výhled na okolní krajinu.

Tak neváhejte a užijte si výlet do Severního Irska. Navštivte mistrovské dílo přírody a cítíte jeho magickou energii, která zanechá nezapomenutelný zážitek v každém, kdo ho navštíví.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky