Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Laos Wat Phou

Letenka Laos Wat Phou


Wat Phou, nebo také známý jako Vat Phu, je starobylý chrám nacházející se v jižním Laosu. Svou jedinečnou architekturou a historickým významem přitahuje mnoho turistů z celého světa.

Wat Phou se nachází nedaleko města Champasak, asi 600 kilometrů jihovýchodně od hlavního města Vientiane. Byl postaven na úpatí hory Phou Kao, která je považována za posvátnou a zároveň je symbolickou horou stoupání do nebes. Chrám byl postaven v období od 10. do 13. století, v době, kdy bylo toto území součástí království Khmerů.

Wat Phou je vysoce ceněn pro svoji architekturu, která kombinuje prvky hinduistického a buddhistického náboženství. Na vrcholu chrámového komplexu se nacházejí tři chrámové budovy, z nichž každá je zasvěcena buddhovi a je zde také řada menších chrámů a schodišť vedoucích k vrcholu kopce. Cestou nahoru se návštěvníci mohou zastavit na různých odpočívadlech, kde mohou obdivovat krásné sochy a nástěnné malby, které zobrazují hinduistické bohy a mytologické bytosti.

Wat Phou je také důležitým místem pro buddhistické poutníky. Každoročně se zde na začátku února koná poutě, která přitahuje tisíce věřících. Během této doby je chrám plný aktivit, modliteb a rituálů. Mnozí poutníci věří, že návštěva Wat Phou jim přinese štěstí a duševní vyzařování.

Wat Phou je také zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO, což je další důvod, proč je tolik navštěvován turisty. Návštěvníci se sem mohou dostat jednoduše letecky z hlavního města nebo i lodí po řece Mekong.

Pro ty, kteří si přejí poznat laoskou kulturu a historii, je Wat Phou nezbytnou zastávkou během cesty po zemi. Nabízí jedinečný pohled do minulosti a dává návštěvníkům možnost porozumět bohatému dědictví království Khmerů a jejich náboženským tradicím.

Ať už jste věřící nebo pouze milovník historie a architektury, letět do Laosu a navštívit Wat Phou je zážitek, který stojí za to. To je místo, kde můžete relaxovat, obdivovat krásu a respektovat duchovní význam tohoto antického chrámu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Laos Wat Phou


1. Jak se dostanu k Laotu do Wat Phou?
Odpověď: Wat Phou se nachází v provincii Champasak ve středním Laosu. Nejbližším letištěm je letiště Pakse, odkud můžete pokračovat v cestě autobusem nebo taxi. Z dalších měst v Laosu je také možné se dopravit autobusem do nedalekého města Champasak a odtud si vzít tuk-tuk do Wat Phou.

2. Jaké jsou vstupní poplatky do Wat Phou?
Odpověď: Vstupní poplatek do Wat Phou je 50 000 kipů (asi 5 USD) pro zahraniční turisty. Místní obyvatelé mají nižší vstupní poplatek.

3. Jaké jsou otevírací hodiny Wat Phou?
Odpověď: Wat Phou je otevřen každý den od 6:00 do 18:00 hodin.

4. Je nutné si předem rezervovat vstupenku do Wat Phou?
Odpověď: Na vstup do Wat Phou není nutné si předem rezervovat vstupenky. Můžete je zakoupit přímo na místě u vstupu.

5. Jak dlouho trvá návštěva Wat Phou?
Odpověď: Celá návštěva Wat Phou by měla trvat přibližně 1-2 hodiny, v závislosti na tom, jak dlouho se zde rozhodnete zůstat a prozkoumávat.

6. Co bych si měl vzít s sebou na návštěvu Wat Phou?
Odpověď: Doporučuje se si vzít sebou pohodlné oblečení a obuv vhodnou pro chůzi a procházky po archeologických nalezištích. Je také dobré si vzít sluneční brýle, opalovací krém a dostatek vody, protože v oblasti je často horké.

7. Mohu se dostat blíže k základně Wat Phou?
Odpověď: Bohužel není povoleno se dostat přímo k základně Wat Phou, z důvodu ochrany a zachování historických památek. Návštěvníci mohou prozkoumávat pouze vybrané části chrámu.

8. Existují průvodci dostupní pro návštěvníky Wat Phou?
Odpověď: Ano, v areálu Wat Phou jsou k dispozici průvodci, kteří vám mohou poskytnout rozšířené informace o historii a architektuře tohoto mistrovského díla.

9. Je povoleno fotografování v Wat Phou?
Odpověď: Ano, je povoleno fotografování v areálu Wat Phou. Nicméně při fotografování lidí nebo ve specifických částech chrámu může být vyžadováno povolení.

10. Jaké jsou další zajímavosti v blízkosti Wat Phou?
Odpověď: V blízkosti Wat Phou se nachází další zajímavá místa, jako například Wat Phou Muang Kang (malá pagoda), vodopády Tad Fane a Tad Yuang, stejně jako města Champasak a Pakse, které nabízejí další kulturní a přírodní atrakce.


Dovolená Laos Wat Phou


Laos je nádhernou zemí, která nabízí mnoho zajímavých turistických atrakcí. Jednou z nejvýznamnějších a nejkrásnějších je historické naleziště Wat Phou.

Nachází se v provincii Champasak a je považováno za jedno z hlavních sakrálních míst jihovýchodní Asie. Wat Phou, což znamená "Hora chrámu" ve starém jazyce Khmer, je starobylý chrám vystavěný v 11. století, který sloužil jako nejdůležitější chrámový komplex angkorské říše.

Dnes je Wat Phou zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO a je jedním z nejnavštěvovanějších turistických míst v Laosu. Návštěvníci mohou prozkoumat rozsáhlé areály chrámu, které se táhnou podél svahu hory a nabízejí nádherné výhledy na okolní krajinu.

Wat Phou je zasazený do krásně udržovaných zahrad s květinami a stromy, které dodávají celému místu klidnou atmosféru. Chrám se skládá z několika staveb, především z hlavní věže, která slouží jako svatyně. Vchodová brána je zde vyzdobena složitými sochami bohů a démonů, což je typický znak architektury angkorské říše.

Každý rok se zde konají tradiční oslavy, během kterých místní obyvatelé přicházejí uctít své předky a projevit úctu k bohům. Turisté mohou být svědky těchto slavností a zároveň se dozvědět něco o místní kultuře.

Na vrcholu hory se nacházejí pozůstatky starobylého města, které bylo dříve hlavním městem regionu. Návštěvníci mohou procházet ruiny a obdivovat zbytky starých paláců a svatyní. Zdejší archeologické naleziště je fascinující a poskytuje návštěvníkům příležitost poznat historickou a kulturní hodnotu tohoto místa.

Návštěva Wat Phou je nejen o historickém objevování, ale také o relaxaci a klidu. Pro ty, kteří touží po odpočinku, je zde možnost se projít po areálu či posedět v některé z přilehlých kaváren a restaurací. Není nic lepšího než ochutnat tradiční laoskou kuchyni a přitom si vychutnávat krásné výhledy na krajinu.

Laos a chrám Wat Phou jsou skvělou volbou pro ty, kteří se zajímají o historii, kulturu a přírodu. Toto místo nabízí jedinečný pohled na minulost i současnost země. Navštivte Wat Phou a dovolte si užít jedinečné zážitky, které tato nádherná lokalita nabízí.


Ubytování Laos Wat Phou


Laos je zemí s bohatou historií a kulturním dědictvím, které se odráží v mnoha historických památkách a svatých chrámech rozprostřených po celé zemi. Jedno z takových míst je chrámový komplex Wat Phou, který se nachází v provincii Champasak. Nejenže je to jeden z nejvýznamnějších archeologických nalezišť v Laosu, ale také je chráněným UNESCO světovým dědictvím.

Wat Phou je buddhistický chrámový komplex, který pochází ze 12. století a je postavený ve stylu khmerského umění. Byl postavený na svahu hory Phou Kao, která se nachází poblíž města Pakse, a nabízí návštěvníkům impresivní výhledy na okolní krajinu. Samotné slovo "Wat" znamená chrám v laoském jazyce.

Když dorazíte do Wat Phou, první věcí, kterou si všimnete, je velký kamenný nádvoří s obřím sochou Buddhy. Vstupní brána vás uvítá s krásným řezbářským uměním a detailními sochami bohů a mytologických bytostí. Po vstupu do chrámu uvidíte nejvýznamnější a nejstarší stavbu, kterou je Chrám Wat Phou, nazývaný také jako "houba zlatého posvátného hory". Tento chrám je architektonickým zázrakem a poskytuje návštěvníkům jedinečný pohled na historickou stavbu.

Další zajímavou částí Wat Phou je Velká terasovitá plošina, která sloužila jako místo obřadů a rituálů. Tato plošina je obklopená menšími chrámy a oltáři a poskytuje zářivý výhled na okolní krajinu se svými rozmanitými zelenými poli a řekou Mekong.

Wat Phou je také spojen s náboženským významem a je oblíbeným místem pro buddhistické poutníky. Na vrcholu hory je malý klášter, kde místní mniši provádějí modlitby a meditace. Návštěvníci mají možnost se zúčastnit těchto obřadů a získat hlubší pochopení buddhistické víry.

Kromě historického a náboženského významu nabízí Wat Phou také pohodlné ubytování pro návštěvníky, kteří chtějí zůstat v blízkosti tohoto impresivního chrámu a prozkoumávat okolní oblast. V blízkosti Wat Phou jsou k dispozici různé hotely a ubytování, které nabízejí pohodlí a pohostinnost, aby vaše návštěva byla co nejpříjemnější.

Celkově lze říci, že Wat Phou je nejen jedním z nejvýznamnějších historických a kulturních památek v Laosu, ale také nabízí jedinečný zážitek pro návštěvníky, kteří se zajímají o buddhismus, archeologii a historii. Navštívení Wat Phou je jako cesta do minulosti a poskytne vám možnost objevit krásu a mystérium laoského kulturního dědictví.


Počasí Laos Wat Phou


Laos je země rozmanitého klimatu, které ovlivňuje více faktorů. Nejenže se nachází v oblasti tropického podnebí, ale také zde hrají velkou roli monzuny, které přinášejí období dešťů a sucha. Jedno z nejvýznamnějších míst v Laosu, chrám Wat Phou, má specifické klima, které je třeba brát v úvahu při plánování návštěvy.

Wat Phou je starobylý chrám, který se nachází nedaleko města Champasak v jižní části Laosu. Jeho historie sahá až do 5. století, kdy byl postaven hinduistickými vládci. Později byl upraven a používán jako buddhistický chrám a dodnes patří k nejvýznamnějším památkám země.

Pro návštěvníky chrámu, kteří plánují svou cestu, je důležité vědět, kdy je nejvhodnější čas na návštěvu, aby počasí nesnížilo kvalitu jejich zážitku. Nejlepší čas na návštěvu chrámu Wat Phou má naštěstí i mnoho dalších výhod. Obecně je v této oblasti nejlepší období mezi listopadem a únorem, což je období sucha. Teploty se pohybují kolem 25 stupňů Celsia a nocí se lehce snižují. Na rozdíl od jara a léta, kdy je období plné dešťů a často dochází k přívalovým srážkám, je tato doba mnohem příjemnější a sušší.

Další drobné informace, které by mohly být pro návštěvníky užitečné, jsou například ty, že stranou od sucha, během této doby je na obloze mnohem méně mraků, což znamená, že vyfotit chrám ve své kráse bude mnohem snazší. Na druhou stranu, pokud by návštěvníci měli být v této oblasti během plánovaného pobytu v srpnu či září, mohou očekávat silné deště a vlhké podnebí. Přesto však stojí za to si památku prohlédnout a být inspirovaní jižním Laosem, jeho kulturou a přírodou.

Obecně platí, že návštěva chrámu Wat Phou v období sucha znamená mnohem více příjemného zážitku, méně komplikací a snadnější prozkoumání celé oblasti. Lidé mohou strávit delší čas prozkoumáním chrámu, rovněž věnovat více času poznávání okolí a přírody okolo. Díky tomu mohou zachytit více úchvatných výhledů a nabrat méně závislosti na počasí, které bývá v období sucha vesměs velmi příjemné a téměř vždy zaručí kvalitní zážitek.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky