Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Mjanmarsko (Barma) Taunggyi Balloon Festival

Dovolená Mjanmarsko (Barma) Taunggyi Balloon Festival


Mjanmarsko, dříve známé jako Barma, patří mezi skryté perly jihovýchodní Asie. Tato země nabízí návštěvníkům mnoho fascinujících zážitků a příležitostí k poznání zdejšího kulturního dědictví. Jedním z nejvíce navštěvovaných míst v zemi je bezesporu Taunggyi, kde se již tradičně každý rok koná jedna z největších oslav v Mjanmarsku – Taunggyi Balloon Festival.

Tento festival trvá celý týden a nabízí návštěvníkům okouzlující výstavu skvostných horkovzdušných balónů. Taunggyi Balloon Festival se koná každoročně v listopadu a mimo jiné si připomíná slavnostní období týkající se buddhistického kalendáře. Místní obyvatelé se na této slavnosti schází z celého regionu a návštěvníkům se tímto způsobem ukazuje typická kultura a tradice v regionu.

Každá večer je úžasnou příležitostí pro návštěvníky vidět stovky barevných horkovzdušných balónů, které vycházejí z temného nebe a tvoří tak nádherné světelné přízraky. Balony jsou vyráběny ze speciálního papíru a obsahují celou řadu osvětlení, a tak dokážou vytvářet různé tvary a barvy. Vzdušné balóny jsou umístěny ve vysokých koších, takže se díky tomu zdají vysoko nad zemí.

Začátek oslav v Taunggyi se datuje až do období, kdy se v zemi těšili obrovské popularitě fotografie. Návštěvníci mohou poslouchat tradiční muziku a pozorovat, jak se nad nimi míhají balóny různých tvarů. Festival je velkolepý skvost, který se skládá z inovativních druhů vzdušných balónů a barevných světel, a tak by neměl uniknout pozornosti těch, kteří chtějí vidět něco opravdu unikátního.

Návštěvníci tedy mohou tuto fascinující slavnost navštívit a prohlédnout si skvosty Taunggyi Balloon Festival. Je to bezesporu nezapomenutelný zážitek a jako takový se určitě bude vybavovat i při zpětném vzpomínání na cestu do této krásné země.


Nejčastější dotazy a odpovědi Mjanmarsko (Barma) Taunggyi Balloon Festival


1. Kdy se koná festival balónků v Taunggyi v Mjanmarsku?
- Festival balónků v Taunggyi se koná každoročně v listopadu.

2. Jaká je historie tohoto festivalu?
- Festival balónků v Taunggyi má bohatou historii sahající až do 19. století. Původně se konal jako součást buddhistického oslavování plnění obilí a stával se stále větším a populárnějším každým rokem.

3. Kde se festival koná?
- Festival se koná ve městě Taunggyi, které se nachází ve střední části Mjanmarska.

4. Jaké aktivity jsou na festivalu nabízeny?
- Festival balónků v Taunggyi nabízí různé atrakce a programy v průběhu deseti dnů. Mezi nejznámější patří soutěže s balónky, noční svícení, ohňostroje a tradiční taneční vystoupení.

5. Jak mohu se zúčastnit festivalu?
- K účasti na festivalu balónků v Taunggyi je možné se přihlásit prostřednictvím oficiálních webových stránek, které poskytují informace o registraci a rezervaci vstupenek. Případně je možné se vydat přímo na místo a zakoupit vstupenky na místě.

6. Jak se dostat do Taunggyi?
- Nejbližším mezinárodním letištěm je Letiště Heho, které se nachází přibližně 30 km od Taunggyi. Z letiště je možné se dopravit do města taxíkem nebo místní dopravou.

7. Je možné si pronajmout ubytování v Taunggyi během festivalu?
- Ano, v Taunggyi jsou k dispozici různé hotely, penziony a hostely, které nabízejí ubytování pro návštěvníky festivalu. Doporučuje se rezervovat ubytování v předstihu, protože během festivalu je zvýšený zájem o ubytovací kapacity.

8. Jakou měnu používá Mjanmarsko?
- Oficiální měnou v Mjanmarsku je kyat (MMK). Je možné směnit cizí měnu na kyat ve měněných pobočkách nebo bankách.

9. Jaká je situace kolem bezpečnosti v Taunggyi během festivalu?
- Při návštěvě festivalu je důležité být opatrný a dodržovat veškerá bezpečnostní opatření, která jsou vyhlášena organizátory. Doporučuje se také sledovat aktuální informace o politické a bezpečnostní situaci v zemi před cestou.

10. Jak dlouho trvá festival balónků v Taunggyi?
- Festival balónků v Taunggyi trvá obvykle 10 dní, během kterých se koná široká škála různých akcí a programů.


Ubytování Mjanmarsko (Barma) Taunggyi Balloon Festival


Mjanmarsko, dříve známé jako Barma, je země s bohatou historií a kulturou, a její Taunggyi Balloon Festival je určitě jednou z nejvíce fascinujících událostí, které vás tady můžou přivítat. Každý rok se tento festival koná v průběhu měsíce listopadu, a to v městě Taunggyi, které se nachází v jihovýchodní části země v provincii Shan. Festival trvá 5 dny, a přitahuje tisíce návštěvníků z celého světa.

Tento festival vznikl již v roce 1894, ale stal se známý pouze po svém přesunu do Taunggyi v roce 1950. Jednou z nejúchvatnějších věcí na tomto festivalu jsou obrovské hojdačky, které jsou navrženy a vyrobeny místními umělci, a poté létají nad davem. Tyto hojdačky jsou vysoké až 25 metrov a jsou výrazem kreativity a odvahy.

Během festivalu můžete vidět dva druhy hojdaček: “hot air balloons” a “big balloons”. Velikánské balony bývají zdobeny nejrůznějšími motivy, jako je např. indická mytologie, postavičky z filmů a dětských pohádek, květiny a zvířata. Na druhou stranu se “hot air balloons” vyrábějí z bavlněné látky, kterou poté naplní horkým vzduchem, aby se mohly vznést do výšky.

Je jasné, že pokud chcete být součástí festivalového veselí, budete potřebovat ubytování. V blízkosti festivalového prostoru Taunggyi jsou k dispozici některé hotely, zvláště v turisticky oblíbených oblastech jako jsou Kalaw a Inle Lake. Některé z těchto hotelů mohou nabízet speciální balíčky pro návštěvníky festivalu. Je doporučeno rezervovat si ubytování dopředu, zejména pokud chcete být přímo v centru dění.

Pokud nechcete být ubytovaní v blízkosti festivalu, máte samozřejmě možnost vybrat si ubytování v jiných částech města, nebo dokonce v jiných provinciích. Na většině turistických webových stránek jako je např. Booking.com nebo Agoda, můžete najít různé druhy ubytování pro různé potřeby a rozpočty.

Je ale třeba mít na paměti, že Taunggyi Balloon Festival je velmi populární a ocitnout se bez ubytování může být velmi složité. Proto je lepší zajistit si ubytování dopředu na více dní.

Celkově vzato, Taunggyi Balloon Festival je určitě jedním z nejzajímavějších festivalů v Asii a může nabídnout návštěvníkům zážitek, který se nezapomíná. Pokud máte zájem si tuto akci užít, měli byste si dopředu zarezervovat ubytování a připravit se na pestrou paletu akcí, které vás tady čekají.


Letenka Mjanmarsko (Barma) Taunggyi Balloon Festival


Myanmarsko (bývalá Barma) patří k drahým destinacím, ale rozhodně stojí za návštěvu. Jeho exotické kouzlo láká stále více turistů, kteří chtějí objevit jeho kulturní bohatství a překrásnou přírodu. Pro ty, kteří hledají nezapomenutelný zážitek, by mohla být ideálním cílem Taunggyi Balloon Festival, slavnost balónků, jenž se koná každý podzim v místě Taunggyi, hlavním městě regionu Shan.

Taunggyi Balloon Festival trvá celkem pět dní a návštěvníci mohou sledovat desítky balónků, které stoupají do nebe v nádherné symbióze s ohňostrojem. Jedná se o neuvěřitelné spektakle, při kterých se všichni účastníci tají dechem a sledují, jak se tyto světelné balóny rozsvěcují a vzlétají do výšin.

Festival, který se koná v listopadu (podle měsíčního kalendáře), je největším svátkem v regionu Shan a je podporován vládou, místními hoteliéry a řadou sponzorů. Vstupné na festival je zdarma, takže je výhodné si směnit místní měnu a užít si tuhle jedinečnou událost.

Myanmarsko zůstává zemí s velmi specifickou kulturou a tradicemi, a festival balónů není výjimkou. Nejlepší čas pro návštěvu Taunggyi Balloon Festivalu je při úplňku, protože je tak možné vidět, jak balónky vzlétají do nočního nebe, které krášlí tisíce ohňostrojů.

Myanmarský Taunggyi Balloon Festival není pouze o balóncích a ohňostrojích, ale také o nádherném jídle, s nímž se můžete seznámit. Myanmarské kuchařství je proslulé v cele Asii, díky svým specifickým kořením a ingrediencím. Festival je ideálním místem, kde si můžete vychutnat mnoho různých jídel, ovšem nezbude vám moc času na ochutnávku, protože kouzlo balónků pochvátí vaši pozornost.

Pokud cestujete do Myanmarska, nemůžete si nechat ujít Taunggyi Balloon Festival, slavnost balónů, která vás doslova doslova dostane. Je to ideální poutníka, který se chce podívat za kouzlo tohoto exotického místa. Pamatujte však, že když si koupíte letenku, nezapomeňte šetřit na vízum, ubytování a jídlo, abyste mohli maximálně využít tohoto nádherného zážitku.


Počasí Mjanmarsko (Barma) Taunggyi Balloon Festival


Mjanmarsko, země ležící v jihovýchodní Asii, je známá svou bohatou a rozmanitou kulturou a historií. Je to také země, která má jiné počasí než země Evropy. V období září a října se koná Taunggyi Balloon Festival, který je spojen s pestrými barvami, hudbou a tančení. Je to výjimečná událost, která přitahuje tisíce lidí z celé země, ale také z celého světa.

Počasí v Mjanmarsku na přelomu září a října je převážně suché a slunečné. Denní teploty se pohybují mezi 28 a 32 stupni Celsia, zatímco noční teploty se mohou snížit až k 18 stupňům Celsia. Vzdušná vlhkost je poměrně vysoká, což může znamenat, že se lidé budou cítit více vyčerpaní než obvykle. Nicméně, na rozdíl od jiných období, během festivalu se nevyskytují mnoho deštivých dnů.

Taunggyi Balloon Festival se koná v Taunggyi, což je město ležící v nadmořské výšce přes 1500 metrů nad mořem. To znamená, že ve srovnání s jinými částmi země, zde může být o něco chladněji a v noci může být chladnější vítr. Lidé, kteří se rozhodnou na festival jet, by si měli vzít do batohu přiměřené oblečení a teplo udržující oblečení pro večerní hodiny.

Ballooning je velmi populární a tradiční činností v jihovýchodní Asii a Mjanmarsko je to jedna z mála zemí, kde lze zažít mnoho nezapomenutelných zážitků spojených s letením balony. Na festivalu návštěvníci mohou vidět velké množství balónů různých tvarů a barev, které se spouští do noční oblohy. Pohled na stovky svitkových balónů v letu je breathtaking a rozhodně by to nechtěli zmeškat.

Vzhledem k tomu, že tábor balónů stojí v lese, můžete se těšit na klidnější a zelené prostředí, které se může lišit od hektického tempa většiny měst v Mjanmarsku. Protože jde o období výletů a zájezdů, je doporučeno rezervovat své místo na festival co nejdříve. Festival je plný barv a energie a v Mjanmarsku v období září a října kulturně a turisticky rozhodně nebudete zklamáni.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky