Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Laos Tham Phu Kham Cave

Počasí Laos Tham Phu Kham Cave


Laos, ležící v jihovýchodní Asii, je zemí s úchvatnou přírodou, bohatou kulturou a fascinující historií. Mezi nejzajímavější přírodní atrakce patří Tham Phu Kham Cave, což je neuvěřitelná jeskyně, která se nachází v provincii Khammouane.

Jeskyně Tham Phu Kham je obklopena úžasnou krajinou, která tvoří velké krasové útvary, vodopády a řeky. Je to místo, které vás uchvátí svou krásou a zanechá vám pocit úžasu. Vstup do jeskyně se nachází na konci strmé stezky, která vede přes skalní útvary a malé potůčky.

Jeskyně Tham Phu Kham je velká a rozsáhlá, takže si zde můžete užívat několik hodin. Pokud jste dobrodružnější typ, můžete vyzkoušet lezení po vysokých skalních stěnách a skalních útvarech. Zde si užijete nádhernou panoramatickou vyhlídku na okolní krajinu.

Pokud se vydáte dále do jeskyně, narazíte na impozantní krápníkové formace, které jsou vskutku krásné. V některých částech jeskyně se nacházejí podzemní řeky a jezera, které dávají jeskyni zvláštní atmosféru. Během návštěvy jeskyně si pochopíte, proč je toto místo národní památkou.

Co se týče počasí v jeskyni Tham Phu Kham, je to poměrně stálé po celý rok. Průměrná teplota se pohybuje kolem 24°C a v létě se horké a vlhké klima stabilizuje na 27°C-28°C. I když mohou být dny velmi teplé, takže je vždy lepší si vzít sebou dostatek vody a lehké oblečení. Pokud navštívíte jeskyni Tham Phu Kham během období dešťů, může se stát, že bude uzavřena kvůli velkému množství vody.

Celkově je návštěva jeskyně Tham Phu Kham nádherným zážitkem a bude to určitě jedna z nejpamátnějších částí vaší cesty do Laosu. Pokud máte rádi krásy přírody a cestování, určitě byste si tuto destinaci neměli nechat ujít.


Dovolená Laos Tham Phu Kham Cave


Laos, země tisíců úžasných přírodních scenérií, je domovem mnoha fascinujících jeskyní. Jedna z nejznámějších z nich je Tham Phu Kham Cave, která se nachází v blízkosti Luang Prabangu - hlavního města Laoty.

Tham Phu Kham je nejen obrovskou jeskyní, ale také úžasnou přírodní atrakcí. Tato ohromující jeskyně je ukryta ve smaragdově zeleném lese, a to pouhých pár kilometrů od města Luang Prabang. Je nejen oblíbenou turistickou destinací, ale také duchovně významným místem pro místní obyvatele.

Po příjezdu k jeskyni se návštěvníci vypraví po zpevněné stezce vede vzhůru do kopců k vstupu do jeskyně. Cesta je plná zeleně a květin a nabízí úžasný výhled na okolní krajinu. Po krátké procházce dorazíte ke vstupu do jeskyně, který je zdobený keramickými dlaždicemi a tradičními laoskými sochami.

Jakmile vstoupíte do jeskyně, dostanete se do úplně jiného světa. Vnitřek jeskyně je úžasně osvětlen a obsahuje překrásné a impozantní vápencové útvary, jako jsou výrazné stalaktity a stalagmity, které jsou tvořeny tisíci lety procesů vytváření vápence.

Jednou z nejimpozantnějších částí jeskyně je prostor, ve kterém se nachází jezero Tham Phu Kham. Toto krásné jezero má smaragdově zelenou barvu a je pokryté křišťálově čistou vodou. Díky svému vzhledu je jezero typické pro toto místo a poskytuje návštěvníkům úžasný vizuální zážitek.

Mezi další zajímavá místa v jeskyni patří děsivá socha Budhy, která je pokryta zlatou barvou a přináší pocit klidu a pokoje. Tato socha je jedním z nejposvátnějších míst pro laoské obyvatele a je považována za symbol míru a duchovního spojení.

Návštěva Tham Phu Kham Cave nabízí nejen fascinující pohled na přírodní skvosty, ale také mění turistovu perspektivu na život. Tato jeskyně je silně duchovním místem, kde se místní obyvatelé scházejí a modlí se. Je důležité, aby návštěvníci dodržovali dodržování pravidel a ukázali úctu k tomuto duchovnímu místu.

Pokud plánujete dovolenou v Laosu, návštěva Tham Phu Kham Cave by neměla chybět na vašem seznamu. Tato úžasná přírodní atrakce vám umožní smyslovou plavbu, kde budete moci obdivovat působivou krásu jeskyně a zároveň se dotknout ducha Laoty.

Připravte se na úchvatné zážitky a naplánujte návštěvu Tham Phu Kham Cave, abyste získali nezapomenutelné vzpomínky na svou dovolenou v Laosu.


Ubytování Laos Tham Phu Kham Cave


Laos je země bohatá na přírodní krásy a zajímavá místa. Jedním z takových unikátních a odlehlých míst je jeskyně Tham Phu Kham, která se nachází poblíž města Vang Vieng. Toto místo je nejen turistickou atrakcí, ale také nabízí možnost ubytování pro ty, kteří se chtějí zblízka seznámit s nádhernou krajinou Laosu.

Tham Phu Kham Cave je velmi populární mezi turisty a dobrodruhy. Jeskyně se nachází ve výšce asi 70 metrů na zeleném kopci obklopeném hustou vegetací. Tento kopce se nachází ve velmi malebné oblasti a nabízí dech beroucí výhled na okolní krajinu. Samotná jeskyně je přístupná po strmé stezce seznamující návštěvníky s nádhernými výhledy na vodopád a okolní kraj.

Když navštívíte Tham Phu Kham Cave, můžete nejen obdivovat krásu jeskyně, ale také se ubytovat v blízkosti tohoto místa. Existuje zde několik variant ubytování, které jsou ideální pro ty, kteří se chtějí ponořit do přírody a zažít klid a pohodu. Jednou z možností je pobyt v příjemném a útulném hotelu v blízkosti jeskyně. Tyto hotely nabízí různé druhy pokojů, včetně rodinných apartmánů, které jsou ideální pro skupinu přátel či rodiny.

Pro ty, kteří chtějí zažít ubytování v srdci přírody, je zde také možnost kempování. V okolí jeskyně a vodopádu si můžete postavit stan a prožít noc pod hvězdami. Toto je skvělá volba pro ty, kteří si chtějí užít naprostého klidu a ticha. Během pobytu v kempu si můžete vychutnat přírodní krásu, poslechnout zvuky lesa a probudit se s výhledem na nádhernou krajinu.

Tham Phu Kham Cave nenabízí pouze možnost ubytování, ale také různé aktivity a zážitky. V okolí jeskyně můžete podniknout trek, kde si užijete nádherné výhledy, procházku po lesních stezkách či výlet na kanoi na řece Nam Song. Toto místo je také ideální pro horolezce, kteří si mohou vyzkoušet své dovednosti na skalách poblíž jeskyně.

V Laosu je mnoho zajímavých míst k objevování a ubytování Tham Phu Kham Cave je jedním z nich. Toto místo nabízí unikátní zážitek a možnost strávit čas v srdci přírody. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete pro hotel nebo kempování, jeskyně Tham Phu Kham vám přinese skutečně nezapomenutelný zážitek.


Nejčastější dotazy a odpovědi Laos Tham Phu Kham Cave


1) Jak se dostat do jeskyně Tham Phu Kham v Laosu?
Jeskyně Tham Phu Kham se nachází poblíž města Vang Vieng. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je pronajmout si skútr nebo se zúčastnit organizovaného výletu.

2) Jaké jsou vstupní poplatky do jeskyně Tham Phu Kham?
Vstupní poplatky se mohou mírně lišit v závislosti na ročním období a místních podmínkách. Obvykle se pohybují kolem 10 000 až 20 000 laoských kipů.

3) Je nutné se na návštěvu jeskyně Tham Phu Kham předem připravit?
Ano, je důležité připravit se na jeskyni fyzicky. Doporučuje se mít s sebou lehký batoh, vhodné oblečení, pohodlné boty a baterku. Je také dobré být fyzicky fit, protože mnohé části jeskyně vyžadují lezení po schodech a úzkých průchodech.

4) Jaká je délka prohlídky jeskyně Tham Phu Kham?
Prohlídka jeskyně trvá obvykle asi hodinu. Je důležité se držet s vedenou skupinou a poslouchat pokyny průvodce.

5) Existují ve jeskyni Tham Phu Kham vodní bazény nebo jezero?
Ano, v jeskyni se nachází překrásné modré vodní bazény a jezero. Některé z nich jsou přístupné koupání, ale je důležité dodržovat pravidla a vyvarovat se jakékoli životní hrozby.

6) Může se do jeskyně dostat i nezkušený cestovatel?
Jeskyně Tham Phu Kham je dostupná i pro nezkušené cestovatele. Je však nezbytné dodržovat pokyny průvodce a dávat pozor na nerovný terén.

7) Jak je teplota v jeskyni Tham Phu Kham?
Teplota v jeskyni je většinou stálá a pohybuje se kolem 20-25 °C. Doporučuje se mít s sebou lehkou bundu nebo šálu, protože vnitřek jeskyně může být chladnější než venkovní teplota.

8) Je možné si v jeskyni Tham Phu Kham zapůjčit průvodce?
Ano, na vstupu do jeskyně je možné si zapůjčit místního průvodce. Doporučuje se využít služeb průvodce z důvodu lepšího povědomí o okolí, historii a bezpečnosti jeskyně.

9) Je v jeskyni Tham Phu Kham povolen fotografování?
Ano, je povoleno fotografování, ale je důležité dodržovat pokyny průvodce a neohrožovat ostatní návštěvníky.

10) Jaké jsou nejlepší časy na návštěvu jeskyně Tham Phu Kham?
Nejlepší čas na návštěvu jeskyně je během suchého období v Laosu, což je mezi listopadem a březnem. Během dešťového období mohou být některé cesty kluzké a přístup ke jeskyni může být obtížnější.


Letenka Laos Tham Phu Kham Cave


Laos je známý svou bohatou přírodou a okouzlujícími přírodními scenériemi. Jedním z nejvíce fascinujících míst, které stojí za návštěvu, je Tham Phu Kham Cave. Tato jeskyně se nachází nedaleko Vang Viengu, malebného města ležícího na břehu řeky Nam Song.

Letenky do Laosu jsou snadno dostupné, a jakmile se ocitnete v zemi tisíce slonů, nemůžete si nechat ujít příležitost objevit skryté krásy Tham Phu Kham Cave. Tato jeskyně je jednou z nejkrásnějších na světě a nabízí návštěvníkům dech beroucí pohledy na přírodní čarování.

Cesta ke jeskyni je již dobrodružstvím samotným. Automobilovou silnicí se dostanete do vesnice Ban Na Thong, kde začíná trek přes husté džungle a strmé kopce. Je to velmi obtížný výšlap, ale výhledy na okolní krajiny jsou úžasné a stojí za to si udělat přestávky na fotografování.

Po asi hodině namáhavého pochodu dorazíte k úpatí hory Pha Poak. Odtud je poslední část výstupu ke vchodu do jeskyně po strmém schodišti vytesaném ve skále. Pohled na tuto úžasnou jeskyni je odměnou za veškerou námahu.

Jakmile vejdete do jeskyně, zjistíte, proč je toto místo tak oblíbené mezi návštěvníky. Jeskyně je plná nádherných stalaktitů a stalagmitů, které září v různých barvách. Některé z nich mají růžově fialový odstín, což je dáno přítomností různých minerálů v půdě. V jeskyni se kromě toho nachází i přírodní bazén, kde si můžete dopřát osvěžující koupel.

Dalším překvapením Tham Phu Kham Cave je Lao Tham, velká jeskyně nacházející se v jejím nitru. K vstupu do této jeskyně se musíte spustit po dlouhém lankovém schodišti. Vnitřek Lao Tham obsahuje mnoho komor a prostor, které poskytují útočiště místní fauně, jako jsou netopýři a jiné jeskynní živočichové.

Procházka Tham Phu Kham Cave a návštěva Lao Tham vám poskytne zážitek jako žádný jiný. Budete se pohybovat mezi impozantními klenbami a podivuhodnými sochami přírody, které jsou staré tisíce let. Toto místo je jedinečné a nabízí vám návštěvu do úplně jiného světa.

Je třeba si uvědomit, že navštěva Tham Phu Kham Cave vyžaduje odvahu a fyzickou zdatnost. Příroda je zde nekompromisní, ale odměna na konci toho všeho stojí za to. Jestliže jste příznivcem dobrodružství a jste ochotni se vydat na výzvu, letenka do Laosu a návštěva této jeskyně vás určitě nezklamou.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky