Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Belgie Blankenberge

Dovolená Belgie Blankenberge


Belgie je krásná země plná zajímavých měst a atrakcí. Jedním z těchto míst je i přímořské město Blankenberge, které se nachází v západní části Belgie. Tato malá přímořská obec se nachází mezi velkými městy Bruggy a Ostende.

Blankenberge je oblíbenou destinací pro dovolenou u domácích i zahraničních turistů. Jeho největší předností je nádherná písečná pláž o délce téměř tří kilometrů. Pláž je široká a čistá, ideální pro opalování, relaxaci a různé vodní aktivity. Milovníci surfování a windsurfingu mohou využívat silných větrů a vln, které Blankenberge nabízí.

Pro ty, kteří rádi objevují město a jeho okolí, je Blankenberge také skvělé místo. V samotném centru města se nachází několik historických budov, jako je kostel sv. Antonína, který se datuje až do 13. století. Dalšími zajímavostmi jsou Městské muzeum, Muzeum Marina a Zámek Gruuthuse. Tato místa zaručeně uspokojí zájemce o historii a kulturu.

Blankenberge nabízí také spoustu zábavy a aktivit pro celou rodinu. Oblíbenou atrakcí je například Sealife Blankenberge, kde návštěvníci mohou pozorovat různé druhy mořských živočichů. V městském parku Serpentarium mohou turisté potkat hady, ještěry a další exotická zvířata. Nechybí ani lunapark s horskou dráhou a různými atrakcemi pro děti.

Pro milovníky přírody je tady také spousta možností. Blízko Blankenberge se nachází národní park Zwin, který je rájem pro ornitology a milovníky volně žijících ptáků. Národní park nabízí nádhernou přírodu, písčité duny a různé druhy ptáků.

Pokud jste fanoušci festivalů a akcí, pak byste neměli přehlédnout Blankenberský festival písku, který se koná každý rok v létě. Během tohoto festivalu můžete obdivovat neuvěřitelné sochy z písku vytvořené umělci z celého světa.

Co se týče stravování, Blankenberge nabízí řadu restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat tradiční belgickou kuchyni. Nebudete moci odolat výborným belgickým pivo, které je pro tuto zemi charakteristické.

Blankenberge je tedy skvělou volbou pro letní dovolenou. Nabízí krásné pláže, kulturní zážitky, zábavu pro rodiny s dětmi a možnost prozkoumat okolní přírodu. Pokud plánujete dovolenou v Belgii, rozhodně nezapomeňte navštívit toto půvabné přímořské město.


Letenka Belgie Blankenberge


Belgie je krásná země, která nabízí mnoho zajímavých turistických atrakcí. Mezi jedno z nejoblíbenějších letovisek v této zemi patří Blankenberge. Toto idylické pobřežní městečko se nachází v provincii Západní Flandry, jen kousek od turisty oblíbeného Brugg.

Blankenberge je známé především díky své nádherné pláži, která se táhne podél Severního moře. Tato pláž je ideálním místem pro milovníky slunce, písku a moře. Letní dny zde můžete strávit relaxováním na pláži, koupáním v moři a provozováním různých vodních sportů. Pro ty, kteří preferují klidnější aktivity, jsou tu také příležitosti pro procházky podél promenády a vychutnání si skvělých místních restaurací a kaváren.

Město Blankenberge je také plné kulturního bohatství. Jeho historie sahá až do 8. století, a to vytváří fascinující kontrast s moderními plážovými letovisky. Pro turisty jsou zde k dispozici různé historické památky, jako například majestátní zvonice z 13. století, která nabízí úchvatný výhled na okolní krajinu. Mezi dalšími zajímavostmi patří kostel sv. Antonína Paduánského a památkově chráněná budova Casino Blankenberge.

Pro milovníky zábavy je Blankenberge také ideálním cílem. Ve městě najdete mnoho zábavních parků, jako například Sea Life Blankenberge, kde si můžete prohlédnout různé mořské druhy. Pro ty, kteří mají rádi adrenalin, je zde také příležitost navštívit místní aquapark s tobogány a bazény.

Pokud jste nadšenci historie, nenechte si ujít návštěvu Bellewaerde, která je vzdálená pouhých 30 minut jízdy autem od Blankenberge. Tento tematický park spojuje zábavní atrakce s historií a přírodou. Můžete si zde udělat výlet do minulosti a prozkoumat různé epochy, prožít vzrušující jízdy a potkat se s divokou zvěří.

Letenka do Blankenberge je tak ideální volbou pro každého, kdo hledá kombinaci pláže, zábavy a kulturního dědictví. Toto malebné pobřežní městečko vás přivítá svým půvabem, vstřícností místních obyvatel a širokou paletou aktivit pro každého návštěvníka.


Ubytování Belgie Blankenberge


Belgie je jednou z nejkrásnějších zemí Evropy, která je známá svými malebnými plážemi a překrásnými přímořskými letovisky. Jedním z těchto destinací je i Blankenberge, oblíbené přímořské město ležící v provincii Západní Flandry.

Blankenberge je ideálním místem pro ty, kteří hledají klidný pobyt u moře, ale zároveň chtějí mít zábavné a zajímavé aktivity v dosahu. Město nabízí pestrou škálu ubytování, které uspokojí jak rodiny s dětmi, tak i páry či jednotlivce.

Pokud toužíte po pobytu přímo u pláže, máte v Blankenberge na výběr z mnoha plážových hotelů a apartmánů, které nabízejí úžasné výhledy na moře. Ubytování na pláži vám umožní doslova vystoupit z pokoje a být za pár kroků u vody. Takové ubytování je ideální pro ty, kteří si rádi užívají sluníčka, koupání a procházek podél pobřeží. Navíc, ve večerních hodinách si můžete vychutnat romantické procházky pod hvězdnou oblohou.

Pro ty, kteří preferují trochu klidnější atmosféru, jsou ve městě i několik menších penzionů a bed and breakfast. Tyto rodinně provozované ubytovací zařízení vás přivítají příjemnou atmosférou a často nabízejí snídani jako součást ubytování. B&B jsou skvělou volbou pro ty, kteří se chtějí cítit jako doma a rádi se seznámí s místními obyvateli.

Blankenberge nabízí také několik luxusních hotelů, které jsou vhodné pro ty, kteří si přejí vyšší standard a nadstandardní služby. Tyto hotely mají často vlastní wellness centra, bazény a restaurace s výhledem na moře. Jsou ideální pro ty, kteří chtějí maximalizovat svůj pobyt a oddávat se přepychu.

Ať už si vyberete jakýkoli typ ubytování, v Blankenberge budete mít přístup ke všem druhům zábavy a aktivit. Město je známé svým akvariem, které je hojně navštěvováno rodinami s dětmi. Můžete se projít po nábřeží a podívat se na tradiční belgické promenády nebo se vydat na výlet po okolí a navštívit další přímořská letoviska.

Blankenberge je i výchozím bodem pro výlety do nedalekých historických měst jako je Bruggy a Gent. Tyto města se pyšní památkami a architekturou z období gotiky a renesance a jsou skvělým místem pro milovníky kultury a historie.

Zkrátka, pokud plánujete pobyt v Belgii a hledáte místo s nádhernými plážemi, příjemnou atmosférou a bohatým kulturním dědictvím, Blankenberge je tou správnou volbou. Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si vyberete, tato přímořská destinace vám poskytne vše, co potřebujete pro nezapomenutelnou dovolenou u moře.


Počasí Belgie Blankenberge


Belgie Blankenberge je krásné pobřežní městečko s překrásnými plážemi, které lákají k rekreaci turisty z celého světa. Co se týče klimatu a počasí, tak je v Blankenberge poměrně chladno a vlhko.

Léto v Belgie Blankenberge trvá od června do srpna a průměrná teplota se pohybuje mezi 18-22 stupni Celsia. I když jsou teploty vyšší než v jiných městech v Belgii, tak se musíte připravit na silné větry a oblačnost. Pokud jste ale milovníkem surfování nebo jiných vodních sportů, tak Blankenberge je pro vás ideálním místem.

Podzim v Blankenberge přináší osvěžující a čerstvý vzduch a teploty klesají na 15 stupňů Celsia. V tomto období můžete zažít silnější vůni a zmoženou hmota na pobřeží, což může být pro někoho velmi romantické.

Zima v Blankenberge bývá lina a vlhká s mrazivými větry. Teploty klesají na 5-8 stupňů Celsia. Pokud jste zvyklí na zimní sporty, jako například krasobruslení, tak je pro vás to správné místo. Na pobřeží si můžete užít romantickou atmosféru při procházkách po pláži.

Jaro v Blankenberge přináší chladnější teploty okolo 10-15 stupňů Celsia s evaporací sněhu na horách. Toto období je pro turisty ideální na procházky po pobřeží a poznávání města.

V průměru se v jednom roce v Belgii Blankenberge objeví 202 slunečných dnů, což je jedna z největrnějších oblastí v Belgii. Pokud plánujete svou dovolenou v Blankenberge, tak si určitě vezměte více domácích oblečení, protože větru a prudkostení může být velmi nepříjemné.


Nejčastější dotazy a odpovědi Belgie Blankenberge


Belgie Blankenberge je elegantní přímořské letovisko v Belgii, které každý rok přitahuje návštěvníky svou krásnou pláží, historickými památkami a různými rekreačními možnostmi. Zde jsou některé nejčastější otázky a odpovědi týkající se Belgie Blankenberge:

1. Jak se dostanu do Belgie Blankenberge?
- Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Blankenberge, je letět na Brussels Airport a poté jet vlakem z Bruselu do Blankenberge. Existují také přímé vlakové spoje z jiných měst v Belgii.

2. Co je nejlepší čas na návštěvu Belgie Blankenberge?
- Nejlepší čas na návštěvu Blankenberge je v letním období, kdy je možné si vychutnat plážové aktivity a sluneční svit. Blankenberge je však atraktivní i v jiných ročních obdobích díky svým historickým památkám a gastronomickému bohatství.

3. Jaké atrakce a aktivity mohu dělat v Blankenberge?
- V Blankenberge si můžete užít sluneční koupání a vodní sporty na krásné pláži. Můžete také navštívit akvárium Sea Life Blankenberge, které nabízí interaktivní výstavu o podmořském světě. Existuje také četné možnosti pro cykloturistiku, golfové hřiště a výlety do okolních historických měst.

4. Jaká je nabídka ubytování v Blankenberge?
- V Blankenberge najdete širokou škálu ubytovacích možností, včetně hotelů, penzionů a apartmánů. Mnoho z nich se nachází poblíž pláže a nabízí výhled na moře.

5. Kde najdu dobré restaurace a místní speciality v Blankenberge?
- V Blankenberge najdete mnoho restaurací, kaváren a barů, které nabízí širokou škálu jídel a nápojů. Místní specialitou je čerstvé mořské plody, jako jsou mušle a krevety, ale najdete zde také tradiční belgické speciality, jako jsou wafle a hranolky.

Doufám, že tyto odpovědi vám pomohou plánovat vaši návštěvu Belgie Blankenberge!


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky